Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1976, 1. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AaB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AaB 2-1 B 1901              
        AaB 2-1 B 1903              
        AaB 2-0 B 93              
        AaB 1-3 BK Frem              
        AaB 1-1 BK Fremad Amager              
        AaB 1-1 Esbjerg fB              
        AaB 1-1 Holbæk B&IF              
        AaB 1-1 Kastrup BK              
        AaB 1-3 KB              
        AaB 0-3 Køge BK              
        AaB 4-0 Næstved IF              
        AaB 1-1 OB              
        AaB 2-1 Randers SK Freja              
        AaB 5-2 Vanløse IF              
        AaB 2-1 Vejle BK              
 
     
 
  B 1901    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1901 5-0 AaB              
        B 1901 2-1 B 1903              
        B 1901 1-0 B 93              
        B 1901 0-1 BK Frem              
        B 1901 3-1 BK Fremad Amager              
        B 1901 2-0 Esbjerg fB              
        B 1901 1-2 Holbæk B&IF              
        B 1901 5-2 Kastrup BK              
        B 1901 2-2 KB              
        B 1901 1-1 Køge BK              
        B 1901 0-2 Næstved IF              
        B 1901 2-2 OB              
        B 1901 2-1 Randers SK Freja              
        B 1901 5-3 Vanløse IF              
        B 1901 2-0 Vejle BK              
 
     
 
  B 1903    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1903 2-1 AaB              
        B 1903 1-1 B 1901              
        B 1903 2-1 B 93              
        B 1903 1-0 BK Frem              
        B 1903 2-0 BK Fremad Amager              
        B 1903 2-1 Esbjerg fB              
        B 1903 0-0 Holbæk B&IF              
        B 1903 0-1 Kastrup BK              
        B 1903 1-4 KB              
        B 1903 5-1 Køge BK              
        B 1903 2-2 Næstved IF              
        B 1903 2-1 OB              
        B 1903 2-1 Randers SK Freja              
        B 1903 1-0 Vanløse IF              
        B 1903 3-1 Vejle BK              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 2-1 AaB              
        B 93 0-4 B 1901              
        B 93 0-0 B 1903              
        B 93 0-2 BK Frem              
        B 93 4-0 BK Fremad Amager              
        B 93 0-1 Esbjerg fB              
        B 93 0-0 Holbæk B&IF              
        B 93 0-2 Kastrup BK              
        B 93 2-1 KB              
        B 93 3-3 Køge BK              
        B 93 3-1 Næstved IF              
        B 93 2-1 OB              
        B 93 0-1 Randers SK Freja              
        B 93 1-1 Vanløse IF              
        B 93 1-3 Vejle BK              
 
     
 
  BK Frem    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem 0-0 AaB              
        BK Frem 3-1 B 1901              
        BK Frem 1-0 B 1903              
        BK Frem 1-2 B 93              
        BK Frem 3-0 BK Fremad Amager              
        BK Frem 2-0 Esbjerg fB              
        BK Frem 2-0 Holbæk B&IF              
        BK Frem 2-0 Kastrup BK              
        BK Frem 1-1 KB              
        BK Frem 2-1 Køge BK              
        BK Frem 1-3 Næstved IF              
        BK Frem 0-1 OB              
        BK Frem 0-0 Randers SK Freja              
        BK Frem 3-0 Vanløse IF              
        BK Frem 3-2 Vejle BK              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 1-3 AaB              
        BK Fremad Amager 2-2 B 1901              
        BK Fremad Amager 2-2 B 1903              
        BK Fremad Amager 0-0 B 93              
        BK Fremad Amager 1-0 BK Frem              
        BK Fremad Amager 0-1 Esbjerg fB              
        BK Fremad Amager 1-2 Holbæk B&IF              
        BK Fremad Amager 3-4 Kastrup BK              
        BK Fremad Amager 1-2 KB              
        BK Fremad Amager 4-2 Køge BK              
        BK Fremad Amager 3-1 Næstved IF              
        BK Fremad Amager 1-2 OB              
        BK Fremad Amager 1-0 Randers SK Freja              
        BK Fremad Amager 2-0 Vanløse IF              
        BK Fremad Amager 0-4 Vejle BK              
 
     
 
  Esbjerg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Esbjerg fB 0-3 AaB              
        Esbjerg fB 2-3 B 1901              
        Esbjerg fB 1-1 B 1903              
        Esbjerg fB 3-1 B 93              
        Esbjerg fB 1-1 BK Frem              
        Esbjerg fB 2-1 BK Fremad Amager              
        Esbjerg fB 0-2 Holbæk B&IF              
        Esbjerg fB 0-0 Kastrup BK              
        Esbjerg fB 1-4 KB              
        Esbjerg fB 6-1 Køge BK              
        Esbjerg fB 2-1 Næstved IF              
        Esbjerg fB 2-1 OB              
        Esbjerg fB 2-3 Randers SK Freja              
        Esbjerg fB 1-4 Vanløse IF              
        Esbjerg fB 1-2 Vejle BK              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 0-4 AaB              
        Holbæk B&IF 0-2 B 1901              
        Holbæk B&IF 3-1 B 1903              
        Holbæk B&IF 2-1 B 93              
        Holbæk B&IF 0-0 BK Frem              
        Holbæk B&IF 2-1 BK Fremad Amager              
        Holbæk B&IF 1-1 Esbjerg fB              
        Holbæk B&IF 3-2 Kastrup BK              
        Holbæk B&IF 3-1 KB              
        Holbæk B&IF 1-0 Køge BK              
        Holbæk B&IF 5-2 Næstved IF              
        Holbæk B&IF 1-1 OB              
        Holbæk B&IF 3-2 Randers SK Freja              
        Holbæk B&IF 2-0 Vanløse IF              
        Holbæk B&IF 0-0 Vejle BK              
 
     
 
  Kastrup BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kastrup BK 0-1 AaB              
        Kastrup BK 0-1 B 1901              
        Kastrup BK 0-1 B 1903              
        Kastrup BK 1-1 B 93              
        Kastrup BK 1-1 BK Frem              
        Kastrup BK 1-1 BK Fremad Amager              
        Kastrup BK 2-1 Esbjerg fB              
        Kastrup BK 1-0 Holbæk B&IF              
        Kastrup BK 2-2 KB              
        Kastrup BK 0-0 Køge BK              
        Kastrup BK 3-1 Næstved IF              
        Kastrup BK 4-1 OB              
        Kastrup BK 2-2 Randers SK Freja              
        Kastrup BK 2-4 Vanløse IF              
        Kastrup BK 1-2 Vejle BK              
 
     
 
  KB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        KB 1-3 AaB              
        KB 5-0 B 1901              
        KB 1-2 B 1903              
        KB 2-1 B 93              
        KB 1-0 BK Frem              
        KB 0-0 BK Fremad Amager              
        KB 2-1 Esbjerg fB              
        KB 2-0 Holbæk B&IF              
        KB 1-0 Kastrup BK              
        KB 0-3 Køge BK              
        KB 3-1 Næstved IF              
        KB 5-1 OB              
        KB 2-0 Randers SK Freja              
        KB 1-0 Vanløse IF              
        KB 2-0 Vejle BK              
 
     
 
  Køge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Køge BK 2-0 AaB              
        Køge BK 2-0 B 1901              
        Køge BK 1-1 B 1903              
        Køge BK 1-1 B 93              
        Køge BK 0-2 BK Frem              
        Køge BK 0-2 BK Fremad Amager              
        Køge BK 0-0 Esbjerg fB              
        Køge BK 1-0 Holbæk B&IF              
        Køge BK 3-1 Kastrup BK              
        Køge BK 1-0 KB              
        Køge BK 2-0 Næstved IF              
        Køge BK 1-1 OB              
        Køge BK 3-0 Randers SK Freja              
        Køge BK 2-2 Vanløse IF              
        Køge BK 1-1 Vejle BK              
 
     
 
  Næstved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næstved IF 1-1 AaB              
        Næstved IF 4-1 B 1901              
        Næstved IF 0-0 B 1903              
        Næstved IF 0-2 B 93              
        Næstved IF 0-0 BK Frem              
        Næstved IF 2-1 BK Fremad Amager              
        Næstved IF 0-1 Esbjerg fB              
        Næstved IF 0-2 Holbæk B&IF              
        Næstved IF 2-0 Kastrup BK              
        Næstved IF 1-2 KB              
        Næstved IF 0-0 Køge BK              
        Næstved IF 1-2 OB              
        Næstved IF 1-4 Randers SK Freja              
        Næstved IF 4-2 Vanløse IF              
        Næstved IF 3-1 Vejle BK              
 
     
 
  OB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OB 3-0 AaB              
        OB 3-0 B 1901              
        OB 0-4 B 1903              
        OB 2-0 B 93              
        OB 4-0 BK Frem              
        OB 1-0 BK Fremad Amager              
        OB 4-1 Esbjerg fB              
        OB 1-0 Holbæk B&IF              
        OB 2-0 Kastrup BK              
        OB 4-1 KB              
        OB 0-0 Køge BK              
        OB 3-1 Næstved IF              
        OB 3-1 Randers SK Freja              
        OB 5-2 Vanløse IF              
        OB 0-3 Vejle BK              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 2-3 AaB              
        Randers SK Freja 3-0 B 1901              
        Randers SK Freja 0-6 B 1903              
        Randers SK Freja 0-3 B 93              
        Randers SK Freja 0-3 BK Frem              
        Randers SK Freja 2-2 BK Fremad Amager              
        Randers SK Freja 1-1 Esbjerg fB              
        Randers SK Freja 0-2 Holbæk B&IF              
        Randers SK Freja 1-2 Kastrup BK              
        Randers SK Freja 1-1 KB              
        Randers SK Freja 0-0 Køge BK              
        Randers SK Freja 2-0 Næstved IF              
        Randers SK Freja 1-0 OB              
        Randers SK Freja 6-0 Vanløse IF              
        Randers SK Freja 2-0 Vejle BK              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 1-5 AaB              
        Vanløse IF 2-2 B 1901              
        Vanløse IF 1-3 B 1903              
        Vanløse IF 3-2 B 93              
        Vanløse IF 0-6 BK Frem              
        Vanløse IF 1-2 BK Fremad Amager              
        Vanløse IF 1-3 Esbjerg fB              
        Vanløse IF 3-1 Holbæk B&IF              
        Vanløse IF 1-0 Kastrup BK              
        Vanløse IF 1-2 KB              
        Vanløse IF 3-2 Køge BK              
        Vanløse IF 1-1 Næstved IF              
        Vanløse IF 2-2 OB              
        Vanløse IF 2-4 Randers SK Freja              
        Vanløse IF 1-7 Vejle BK              
 
     
 
  Vejle BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vejle BK 1-4 AaB              
        Vejle BK 4-1 B 1901              
        Vejle BK 0-2 B 1903              
        Vejle BK 2-0 B 93              
        Vejle BK 0-2 BK Frem              
        Vejle BK 3-0 BK Fremad Amager              
        Vejle BK 1-0 Esbjerg fB              
        Vejle BK 2-0 Holbæk B&IF              
        Vejle BK 2-3 Kastrup BK              
        Vejle BK 2-1 KB              
        Vejle BK 2-1 Køge BK              
        Vejle BK 1-1 Næstved IF              
        Vejle BK 5-0 OB              
        Vejle BK 2-0 Randers SK Freja              
        Vejle BK 5-3 Vanløse IF