Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1986, 1. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AGF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AGF 2-1 B 1903              
        AGF 1-0 Brøndby IF              
        AGF 1-1 Brønshøj BK              
        AGF 2-1 Esbjerg fB              
        AGF 3-2 Herfølge BK              
        AGF 2-2 Ikast FS              
        AGF 1-0 Kastrup BK              
        AGF 5-1 KB              
        AGF 1-2 Lyngby BK              
        AGF 1-0 Næstved IF              
        AGF 3-0 OB              
        AGF 4-0 Randers SK Freja              
        AGF 0-0 Vejle BK              
 
     
 
  B 1903    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1903 0-0 AGF              
        B 1903 3-1 Brøndby IF              
        B 1903 2-2 Brønshøj BK              
        B 1903 4-0 Esbjerg fB              
        B 1903 2-2 Herfølge BK              
        B 1903 0-4 Ikast FS              
        B 1903 1-0 Kastrup BK              
        B 1903 1-2 KB              
        B 1903 1-1 Lyngby BK              
        B 1903 1-1 Næstved IF              
        B 1903 2-4 OB              
        B 1903 1-0 Randers SK Freja              
        B 1903 1-2 Vejle BK              
 
     
 
  Brøndby IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brøndby IF 1-2 AGF              
        Brøndby IF 0-2 B 1903              
        Brøndby IF 3-2 Brønshøj BK              
        Brøndby IF 2-0 Esbjerg fB              
        Brøndby IF 2-0 Herfølge BK              
        Brøndby IF 1-2 Ikast FS              
        Brøndby IF 2-1 Kastrup BK              
        Brøndby IF 2-1 KB              
        Brøndby IF 3-1 Lyngby BK              
        Brøndby IF 3-1 Næstved IF              
        Brøndby IF 2-1 OB              
        Brøndby IF 5-0 Randers SK Freja              
        Brøndby IF 3-1 Vejle BK              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 1-3 AGF              
        Brønshøj BK 4-2 B 1903              
        Brønshøj BK 2-3 Brøndby IF              
        Brønshøj BK 3-1 Esbjerg fB              
        Brønshøj BK 5-0 Herfølge BK              
        Brønshøj BK 3-0 Ikast FS              
        Brønshøj BK 1-2 Kastrup BK              
        Brønshøj BK 0-1 KB              
        Brønshøj BK 2-2 Lyngby BK              
        Brønshøj BK 2-2 Næstved IF              
        Brønshøj BK 3-0 OB              
        Brønshøj BK 1-0 Randers SK Freja              
        Brønshøj BK 2-3 Vejle BK              
 
     
 
  Esbjerg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Esbjerg fB 1-3 AGF              
        Esbjerg fB 1-3 B 1903              
        Esbjerg fB 2-5 Brøndby IF              
        Esbjerg fB 0-3 Brønshøj BK              
        Esbjerg fB 0-1 Herfølge BK              
        Esbjerg fB 0-2 Ikast FS              
        Esbjerg fB 1-0 Kastrup BK              
        Esbjerg fB 0-1 KB              
        Esbjerg fB 1-1 Lyngby BK              
        Esbjerg fB 3-2 Næstved IF              
        Esbjerg fB 1-1 OB              
        Esbjerg fB 1-0 Randers SK Freja              
        Esbjerg fB 0-0 Vejle BK              
 
     
 
  Herfølge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herfølge BK 0-1 AGF              
        Herfølge BK 0-2 B 1903              
        Herfølge BK 1-3 Brøndby IF              
        Herfølge BK 2-5 Brønshøj BK              
        Herfølge BK 2-2 Esbjerg fB              
        Herfølge BK 2-1 Ikast FS              
        Herfølge BK 2-2 Kastrup BK              
        Herfølge BK 2-0 KB              
        Herfølge BK 2-1 Lyngby BK              
        Herfølge BK 0-1 Næstved IF              
        Herfølge BK 1-0 OB              
        Herfølge BK 2-2 Randers SK Freja              
        Herfølge BK 2-0 Vejle BK              
 
     
 
  Ikast FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ikast FS 0-1 AGF              
        Ikast FS 0-1 B 1903              
        Ikast FS 1-2 Brøndby IF              
        Ikast FS 3-1 Brønshøj BK              
        Ikast FS 5-1 Esbjerg fB              
        Ikast FS 1-1 Herfølge BK              
        Ikast FS 1-4 Kastrup BK              
        Ikast FS 1-1 KB              
        Ikast FS 3-0 Lyngby BK              
        Ikast FS 1-1 Næstved IF              
        Ikast FS 1-0 OB              
        Ikast FS 3-2 Randers SK Freja              
        Ikast FS 1-1 Vejle BK              
 
     
 
  Kastrup BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kastrup BK 0-3 AGF              
        Kastrup BK 0-0 B 1903              
        Kastrup BK 2-3 Brøndby IF              
        Kastrup BK 0-0 Brønshøj BK              
        Kastrup BK 0-0 Esbjerg fB              
        Kastrup BK 1-0 Herfølge BK              
        Kastrup BK 1-3 Ikast FS              
        Kastrup BK 0-1 KB              
        Kastrup BK 0-0 Lyngby BK              
        Kastrup BK 0-2 Næstved IF              
        Kastrup BK 0-4 OB              
        Kastrup BK 2-1 Randers SK Freja              
        Kastrup BK 0-2 Vejle BK              
 
     
 
  KB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        KB 0-1 AGF              
        KB 0-3 B 1903              
        KB 0-2 Brøndby IF              
        KB 2-0 Brønshøj BK              
        KB 1-1 Esbjerg fB              
        KB 2-1 Herfølge BK              
        KB 2-4 Ikast FS              
        KB 2-2 Kastrup BK              
        KB 2-0 Lyngby BK              
        KB 2-4 Næstved IF              
        KB 3-1 OB              
        KB 4-1 Randers SK Freja              
        KB 1-1 Vejle BK              
 
     
 
  Lyngby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Lyngby BK 1-1 AGF              
        Lyngby BK 1-2 B 1903              
        Lyngby BK 1-0 Brøndby IF              
        Lyngby BK 3-0 Brønshøj BK              
        Lyngby BK 2-0 Esbjerg fB              
        Lyngby BK 1-0 Herfølge BK              
        Lyngby BK 3-0 Ikast FS              
        Lyngby BK 2-0 Kastrup BK              
        Lyngby BK 1-1 KB              
        Lyngby BK 0-0 Næstved IF              
        Lyngby BK 1-0 OB              
        Lyngby BK 7-3 Randers SK Freja              
        Lyngby BK 1-1 Vejle BK              
 
     
 
  Næstved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næstved IF 1-0 AGF              
        Næstved IF 0-0 B 1903              
        Næstved IF 1-0 Brøndby IF              
        Næstved IF 1-0 Brønshøj BK              
        Næstved IF 3-1 Esbjerg fB              
        Næstved IF 1-2 Herfølge BK              
        Næstved IF 1-1 Ikast FS              
        Næstved IF 3-1 Kastrup BK              
        Næstved IF 2-2 KB              
        Næstved IF 2-0 Lyngby BK              
        Næstved IF 1-1 OB              
        Næstved IF 3-1 Randers SK Freja              
        Næstved IF 2-0 Vejle BK              
 
     
 
  OB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OB 2-3 AGF              
        OB 1-1 B 1903              
        OB 0-1 Brøndby IF              
        OB 3-0 Brønshøj BK              
        OB 2-0 Esbjerg fB              
        OB 2-2 Herfølge BK              
        OB 3-1 Ikast FS              
        OB 2-1 Kastrup BK              
        OB 2-1 KB              
        OB 2-3 Lyngby BK              
        OB 1-1 Næstved IF              
        OB 2-0 Randers SK Freja              
        OB 0-0 Vejle BK              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 2-2 AGF              
        Randers SK Freja 2-1 B 1903              
        Randers SK Freja 1-1 Brøndby IF              
        Randers SK Freja 3-6 Brønshøj BK              
        Randers SK Freja 1-0 Esbjerg fB              
        Randers SK Freja 0-1 Herfølge BK              
        Randers SK Freja 0-1 Ikast FS              
        Randers SK Freja 1-0 Kastrup BK              
        Randers SK Freja 1-0 KB              
        Randers SK Freja 1-3 Lyngby BK              
        Randers SK Freja 0-3 Næstved IF              
        Randers SK Freja 0-2 OB              
        Randers SK Freja 0-2 Vejle BK              
 
     
 
  Vejle BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vejle BK 3-3 AGF              
        Vejle BK 3-3 B 1903              
        Vejle BK 1-2 Brøndby IF              
        Vejle BK 0-5 Brønshøj BK              
        Vejle BK 1-1 Esbjerg fB              
        Vejle BK 4-0 Herfølge BK              
        Vejle BK 2-0 Ikast FS              
        Vejle BK 1-0 Kastrup BK              
        Vejle BK 5-0 KB              
        Vejle BK 1-2 Lyngby BK              
        Vejle BK 0-4 Næstved IF              
        Vejle BK 0-2 OB              
        Vejle BK 3-1 Randers SK Freja