Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   Vendsyssel FF   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2002/03, 1. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AC Horsens    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AC Horsens 3-1 B 1909              
        AC Horsens 2-1 B 1913              
        AC Horsens 0-1 B 93              
        AC Horsens 2-3 BK Frem              
        AC Horsens 2-0 BK Skjold              
        AC Horsens 1-1 Brønshøj BK              
        AC Horsens 2-2 FC Aarhus              
        AC Horsens 0-2 FC Fredericia              
        AC Horsens 1-2 Herfølge BK              
        AC Horsens 2-2 HFK Sønderjylland              
        AC Horsens 4-2 HIK              
        AC Horsens 2-0 Hvidovre IF              
        AC Horsens 1-6 Randers SK Freja              
        AC Horsens 0-0 Vejle BK              
        AC Horsens 2-2 Ølstykke FC              
 
     
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 2-1 AC Horsens              
        B 1909 3-2 B 1913              
        B 1909 1-2 B 93              
        B 1909 1-3 BK Frem              
        B 1909 1-1 BK Skjold              
        B 1909 1-4 Brønshøj BK              
        B 1909 0-1 FC Aarhus              
        B 1909 2-4 FC Fredericia              
        B 1909 2-4 Herfølge BK              
        B 1909 3-2 HFK Sønderjylland              
        B 1909 3-3 HIK              
        B 1909 3-1 Hvidovre IF              
        B 1909 1-0 Randers FC              
        B 1909 1-3 Vejle BK              
        B 1909 0-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 0-0 AC Horsens              
        B 1913 2-1 B 1909              
        B 1913 2-0 B 93              
        B 1913 1-2 BK Frem              
        B 1913 2-1 BK Skjold              
        B 1913 1-1 Brønshøj BK              
        B 1913 2-1 FC Aarhus              
        B 1913 2-1 FC Fredericia              
        B 1913 0-3 Herfølge BK              
        B 1913 1-1 HFK Sønderjylland              
        B 1913 2-0 HIK              
        B 1913 0-1 Hvidovre IF              
        B 1913 0-3 Randers FC              
        B 1913 2-0 Vejle BK              
        B 1913 1-2 Ølstykke FC              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 2-1 AC Horsens              
        B 93 1-3 B 1909              
        B 93 3-3 B 1913              
        B 93 1-2 BK Frem              
        B 93 1-2 BK Skjold              
        B 93 4-0 Brønshøj BK              
        B 93 2-3 FC Aarhus              
        B 93 0-0 FC Fredericia              
        B 93 2-0 Herfølge BK              
        B 93 1-1 HFK Sønderjylland              
        B 93 4-2 HIK              
        B 93 2-3 Hvidovre IF              
        B 93 2-3 Randers SK Freja              
        B 93 0-2 Vejle BK              
        B 93 1-6 Ølstykke FC              
 
     
 
  BK Frem    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem 2-0 AC Horsens              
        BK Frem 1-2 B 1909              
        BK Frem 1-1 B 1913              
        BK Frem 2-0 B 93              
        BK Frem 0-2 BK Skjold              
        BK Frem 2-1 Brønshøj BK              
        BK Frem 2-1 FC Aarhus              
        BK Frem 2-4 FC Fredericia              
        BK Frem 3-0 Herfølge BK              
        BK Frem 1-2 HFK Sønderjylland              
        BK Frem 3-2 HIK              
        BK Frem 3-2 Hvidovre IF              
        BK Frem 1-2 Randers SK Freja              
        BK Frem 4-2 Vejle BK              
        BK Frem 3-3 Ølstykke FC              
 
     
 
  BK Skjold    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Skjold 2-2 AC Horsens              
        BK Skjold 3-1 B 1909              
        BK Skjold 3-1 B 1913              
        BK Skjold 1-1 B 93              
        BK Skjold 2-0 BK Frem              
        BK Skjold 2-1 Brønshøj BK              
        BK Skjold 2-1 FC Aarhus              
        BK Skjold 1-4 FC Fredericia              
        BK Skjold 0-1 Herfølge BK              
        BK Skjold 3-0 HFK Sønderjylland              
        BK Skjold 7-0 HIK              
        BK Skjold 1-2 Hvidovre IF              
        BK Skjold 4-2 Randers FC              
        BK Skjold 1-3 Vejle BK              
        BK Skjold 0-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 1-3 AC Horsens              
        Brønshøj BK 4-1 B 1909              
        Brønshøj BK 5-1 B 1913              
        Brønshøj BK 0-0 B 93              
        Brønshøj BK 0-5 BK Frem              
        Brønshøj BK 1-0 BK Skjold              
        Brønshøj BK 3-0 FC Aarhus              
        Brønshøj BK 3-1 FC Fredericia              
        Brønshøj BK 0-3 Herfølge BK              
        Brønshøj BK 0-2 HFK Sønderjylland              
        Brønshøj BK 2-0 HIK              
        Brønshøj BK 1-1 Hvidovre IF              
        Brønshøj BK 3-1 Randers SK Freja              
        Brønshøj BK 0-1 Vejle BK              
        Brønshøj BK 1-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  FC Aarhus    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Aarhus 2-1 AC Horsens              
        FC Aarhus 4-2 B 1909              
        FC Aarhus 1-0 B 1913              
        FC Aarhus 0-2 B 93              
        FC Aarhus 1-2 BK Frem              
        FC Aarhus 2-1 BK Skjold              
        FC Aarhus 3-4 Brønshøj BK              
        FC Aarhus 0-3 FC Fredericia              
        FC Aarhus 2-3 Herfølge BK              
        FC Aarhus 4-2 HFK Sønderjylland              
        FC Aarhus 3-2 HIK              
        FC Aarhus 4-0 Hvidovre IF              
        FC Aarhus 1-2 Randers SK Freja              
        FC Aarhus 1-1 Vejle BK              
        FC Aarhus 3-4 Ølstykke FC              
 
     
 
  FC Fredericia    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Fredericia 0-1 AC Horsens              
        FC Fredericia 1-1 B 1909              
        FC Fredericia 2-2 B 1913              
        FC Fredericia 5-1 B 93              
        FC Fredericia 0-2 BK Frem              
        FC Fredericia 1-0 BK Skjold              
        FC Fredericia 0-1 Brønshøj BK              
        FC Fredericia 3-0 FC Aarhus              
        FC Fredericia 0-0 Herfølge BK              
        FC Fredericia 0-0 HFK Sønderjylland              
        FC Fredericia 0-1 HIK              
        FC Fredericia 1-0 Hvidovre IF              
        FC Fredericia 2-2 Randers FC              
        FC Fredericia 6-1 Vejle BK              
        FC Fredericia 1-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  Herfølge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herfølge BK 3-1 AC Horsens              
        Herfølge BK 4-4 B 1909              
        Herfølge BK 4-0 B 1913              
        Herfølge BK 1-0 B 93              
        Herfølge BK 3-1 BK Frem              
        Herfølge BK 3-1 BK Skjold              
        Herfølge BK 2-0 Brønshøj BK              
        Herfølge BK 2-0 FC Aarhus              
        Herfølge BK 1-3 FC Fredericia              
        Herfølge BK 4-1 HFK Sønderjylland              
        Herfølge BK 4-1 HIK              
        Herfølge BK 3-1 Hvidovre IF              
        Herfølge BK 2-5 Randers FC              
        Herfølge BK 5-2 Vejle BK              
        Herfølge BK 4-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  HFK Sønderjylland    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HFK Sønderjylland 1-1 AC Horsens              
        HFK Sønderjylland 3-1 B 1909              
        HFK Sønderjylland 5-4 B 1913              
        HFK Sønderjylland 0-1 B 93              
        HFK Sønderjylland 2-2 BK Frem              
        HFK Sønderjylland 1-2 BK Skjold              
        HFK Sønderjylland 4-3 Brønshøj BK              
        HFK Sønderjylland 3-2 FC Aarhus              
        HFK Sønderjylland 4-1 FC Fredericia              
        HFK Sønderjylland 2-3 Herfølge BK              
        HFK Sønderjylland 5-0 HIK              
        HFK Sønderjylland 3-0 Hvidovre IF              
        HFK Sønderjylland 1-0 Randers SK Freja              
        HFK Sønderjylland 1-2 Vejle BK              
        HFK Sønderjylland 3-3 Ølstykke FC              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 1-0 AC Horsens              
        HIK 4-4 B 1909              
        HIK 2-3 B 1913              
        HIK 1-3 B 93              
        HIK 1-3 BK Frem              
        HIK 0-2 BK Skjold              
        HIK 2-1 Brønshøj BK              
        HIK 0-1 FC Aarhus              
        HIK 1-1 FC Fredericia              
        HIK 0-0 Herfølge BK              
        HIK 0-3 HFK Sønderjylland              
        HIK 1-2 Hvidovre IF              
        HIK 3-1 Randers FC              
        HIK 2-1 Vejle BK              
        HIK 2-4 Ølstykke FC              
 
     
 
  Hvidovre IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hvidovre IF 1-1 AC Horsens              
        Hvidovre IF 1-1 B 1909              
        Hvidovre IF 3-0 B 1913              
        Hvidovre IF 0-0 B 93              
        Hvidovre IF 1-1 BK Frem              
        Hvidovre IF 1-3 BK Skjold              
        Hvidovre IF 1-1 Brønshøj BK              
        Hvidovre IF 1-1 FC Aarhus              
        Hvidovre IF 0-0 FC Fredericia              
        Hvidovre IF 0-2 Herfølge BK              
        Hvidovre IF 1-2 HFK Sønderjylland              
        Hvidovre IF 2-1 HIK              
        Hvidovre IF 1-3 Randers FC              
        Hvidovre IF 1-4 Vejle BK              
        Hvidovre IF 3-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  Randers FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers FC 1-0 AC Horsens              
        Randers FC 4-2 B 93              
        Randers FC 0-2 BK Frem              
        Randers FC 6-2 Brønshøj BK              
        Randers FC 2-2 FC Aarhus              
        Randers FC 1-1 HFK Sønderjylland              
        Randers FC 0-5 Vejle BK              
        Randers FC 1-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 3-2 B 1909              
        Randers SK Freja 2-1 B 1913              
        Randers SK Freja 0-2 BK Skjold              
        Randers SK Freja 1-1 FC Fredericia              
        Randers SK Freja 3-0 Herfølge BK              
        Randers SK Freja 4-0 HIK              
        Randers SK Freja 4-1 Hvidovre IF              
 
     
 
  Vejle BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vejle BK 4-5 AC Horsens              
        Vejle BK 4-3 B 1909              
        Vejle BK 3-0 B 1913              
        Vejle BK 3-1 B 93              
        Vejle BK 0-3 BK Frem              
        Vejle BK 2-1 BK Skjold              
        Vejle BK 4-3 Brønshøj BK              
        Vejle BK 2-3 FC Aarhus              
        Vejle BK 0-1 FC Fredericia              
        Vejle BK 1-5 Herfølge BK              
        Vejle BK 5-1 HFK Sønderjylland              
        Vejle BK 1-1 HIK              
        Vejle BK 4-1 Hvidovre IF              
        Vejle BK 2-2 Randers SK Freja              
        Vejle BK 0-4 Ølstykke FC              
 
     
 
  Ølstykke FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ølstykke FC 2-4 AC Horsens              
        Ølstykke FC 6-1 B 1909              
        Ølstykke FC 4-0 B 1913              
        Ølstykke FC 1-4 B 93              
        Ølstykke FC 4-3 BK Frem              
        Ølstykke FC 2-0 BK Skjold              
        Ølstykke FC 1-1 Brønshøj BK              
        Ølstykke FC 1-4 FC Aarhus              
        Ølstykke FC 0-2 FC Fredericia              
        Ølstykke FC 1-3 Herfølge BK              
        Ølstykke FC 3-6 HFK Sønderjylland              
        Ølstykke FC 2-2 HIK              
        Ølstykke FC 4-2 Hvidovre IF              
        Ølstykke FC 3-1 Randers SK Freja              
        Ølstykke FC 0-3 Vejle BK