Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   Vendsyssel FF   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2004/05, 1. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 0-1 AC Horsens              
        AB 3-3 B 93              
        AB 1-2 BK Frem              
        AB 1-2 BK Fremad Amager              
        AB 2-3 BK Skjold              
        AB 0-0 Brønshøj BK              
        AB 4-1 Dalum IF              
        AB 2-1 FC Fredericia              
        AB 2-1 HIK              
        AB 0-2 Køge BK              
        AB 1-2 NFA              
        AB 1-2 Næstved BK              
        AB 0-0 SønderjyskE              
        AB 0-1 Vejle BK              
        AB 5-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  AC Horsens    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AC Horsens 2-0 AB              
        AC Horsens 1-1 B 93              
        AC Horsens 2-1 BK Frem              
        AC Horsens 0-0 BK Fremad Amager              
        AC Horsens 3-0 BK Skjold              
        AC Horsens 3-0 Brønshøj BK              
        AC Horsens 2-1 Dalum IF              
        AC Horsens 0-2 FC Fredericia              
        AC Horsens 2-1 HIK              
        AC Horsens 1-0 Køge BK              
        AC Horsens 4-0 NFA              
        AC Horsens 3-1 Næstved BK              
        AC Horsens 1-2 SønderjyskE              
        AC Horsens 1-2 Vejle BK              
        AC Horsens 1-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 1-3 AB              
        B 93 1-3 AC Horsens              
        B 93 0-0 BK Frem              
        B 93 1-2 BK Fremad Amager              
        B 93 2-3 BK Skjold              
        B 93 3-4 Brønshøj BK              
        B 93 5-1 Dalum IF              
        B 93 1-1 FC Fredericia              
        B 93 0-5 HIK              
        B 93 0-5 Køge BK              
        B 93 1-2 NFA              
        B 93 2-3 Næstved BK              
        B 93 0-2 SønderjyskE              
        B 93 3-4 Vejle BK              
        B 93 1-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  BK Frem    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem 2-1 AB              
        BK Frem 1-1 AC Horsens              
        BK Frem 4-1 B 93              
        BK Frem 2-2 BK Fremad Amager              
        BK Frem 2-1 BK Skjold              
        BK Frem 0-0 Brønshøj BK              
        BK Frem 2-0 Dalum IF              
        BK Frem 2-2 FC Fredericia              
        BK Frem 5-1 HIK              
        BK Frem 0-1 Køge BK              
        BK Frem 3-1 NFA              
        BK Frem 6-1 Næstved BK              
        BK Frem 1-0 SønderjyskE              
        BK Frem 1-0 Vejle BK              
        BK Frem 4-2 Ølstykke FC              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 4-1 AB              
        BK Fremad Amager 1-1 AC Horsens              
        BK Fremad Amager 2-0 B 93              
        BK Fremad Amager 0-0 BK Frem              
        BK Fremad Amager 2-1 BK Skjold              
        BK Fremad Amager 3-1 Brønshøj BK              
        BK Fremad Amager 1-1 Dalum IF              
        BK Fremad Amager 0-0 FC Fredericia              
        BK Fremad Amager 2-2 HIK              
        BK Fremad Amager 1-2 Køge BK              
        BK Fremad Amager 2-2 NFA              
        BK Fremad Amager 2-1 Næstved BK              
        BK Fremad Amager 1-3 SønderjyskE              
        BK Fremad Amager 4-0 Vejle BK              
        BK Fremad Amager 3-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  BK Skjold    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Skjold 1-3 AB              
        BK Skjold 0-2 AC Horsens              
        BK Skjold 4-0 B 93              
        BK Skjold 0-4 BK Frem              
        BK Skjold 1-0 BK Fremad Amager              
        BK Skjold 4-0 Brønshøj BK              
        BK Skjold 2-1 Dalum IF              
        BK Skjold 1-0 FC Fredericia              
        BK Skjold 1-3 HIK              
        BK Skjold 2-1 Køge BK              
        BK Skjold 4-2 NFA              
        BK Skjold 2-0 Næstved BK              
        BK Skjold 1-4 SønderjyskE              
        BK Skjold 1-0 Vejle BK              
        BK Skjold 3-3 Ølstykke FC              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 2-4 AB              
        Brønshøj BK 2-2 AB              
        Brønshøj BK 0-2 AC Horsens              
        Brønshøj BK 2-2 B 93              
        Brønshøj BK 0-2 BK Frem              
        Brønshøj BK 3-1 BK Fremad Amager              
        Brønshøj BK 1-2 BK Skjold              
        Brønshøj BK 4-1 Dalum IF              
        Brønshøj BK 5-1 FC Fredericia              
        Brønshøj BK 3-4 HIK              
        Brønshøj BK 0-1 Køge BK              
        Brønshøj BK 4-0 NFA              
        Brønshøj BK 1-3 Næstved BK              
        Brønshøj BK 1-1 SønderjyskE              
        Brønshøj BK 2-2 Vejle BK              
        Brønshøj BK 4-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  Dalum IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Dalum IF 0-2 AB              
        Dalum IF 2-3 AC Horsens              
        Dalum IF 4-1 B 93              
        Dalum IF 1-2 BK Frem              
        Dalum IF 1-3 BK Fremad Amager              
        Dalum IF 1-3 BK Skjold              
        Dalum IF 6-3 Brønshøj BK              
        Dalum IF 0-1 FC Fredericia              
        Dalum IF 2-6 HIK              
        Dalum IF 2-1 Køge BK              
        Dalum IF 4-1 NFA              
        Dalum IF 4-3 Næstved BK              
        Dalum IF 1-4 SønderjyskE              
        Dalum IF 2-1 Vejle BK              
        Dalum IF 1-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  FC Fredericia    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Fredericia 1-2 AB              
        FC Fredericia 2-0 AC Horsens              
        FC Fredericia 2-2 B 93              
        FC Fredericia 2-1 BK Frem              
        FC Fredericia 1-5 BK Fremad Amager              
        FC Fredericia 1-1 BK Skjold              
        FC Fredericia 7-0 Brønshøj BK              
        FC Fredericia 3-3 Dalum IF              
        FC Fredericia 2-1 HIK              
        FC Fredericia 2-4 Køge BK              
        FC Fredericia 0-1 NFA              
        FC Fredericia 2-1 Næstved BK              
        FC Fredericia 1-1 SønderjyskE              
        FC Fredericia 0-3 Vejle BK              
        FC Fredericia 1-2 Ølstykke FC              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 3-0 AB              
        HIK 1-1 AC Horsens              
        HIK 3-0 B 93              
        HIK 1-1 BK Frem              
        HIK 0-0 BK Fremad Amager              
        HIK 2-1 BK Skjold              
        HIK 4-1 Brønshøj BK              
        HIK 0-1 Dalum IF              
        HIK 0-0 FC Fredericia              
        HIK 2-2 Køge BK              
        HIK 1-1 NFA              
        HIK 0-1 Næstved BK              
        HIK 1-1 SønderjyskE              
        HIK 1-1 Vejle BK              
        HIK 3-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  Køge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Køge BK 4-1 AB              
        Køge BK 0-0 AC Horsens              
        Køge BK 4-4 B 93              
        Køge BK 4-0 BK Frem              
        Køge BK 2-2 BK Fremad Amager              
        Køge BK 0-0 BK Skjold              
        Køge BK 3-0 Brønshøj BK              
        Køge BK 3-1 Dalum IF              
        Køge BK 2-0 FC Fredericia              
        Køge BK 1-3 HIK              
        Køge BK 2-0 NFA              
        Køge BK 2-2 Næstved BK              
        Køge BK 1-1 SønderjyskE              
        Køge BK 1-1 Vejle BK              
        Køge BK 0-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  NFA    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        NFA 2-2 AB              
        NFA 0-2 AC Horsens              
        NFA 1-2 B 93              
        NFA 2-4 BK Frem              
        NFA 5-0 BK Fremad Amager              
        NFA 0-2 BK Skjold              
        NFA 0-1 Brønshøj BK              
        NFA 5-0 Dalum IF              
        NFA 1-3 FC Fredericia              
        NFA 1-1 HIK              
        NFA 1-2 Køge BK              
        NFA 3-1 Næstved BK              
        NFA 2-1 SønderjyskE              
        NFA 6-2 Vejle BK              
        NFA 4-2 Ølstykke FC              
 
     
 
  Næstved BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næstved BK 1-3 AB              
        Næstved BK 1-3 AC Horsens              
        Næstved BK 2-0 B 93              
        Næstved BK 0-3 BK Frem              
        Næstved BK 1-2 BK Fremad Amager              
        Næstved BK 0-3 BK Skjold              
        Næstved BK 1-1 Brønshøj BK              
        Næstved BK 1-0 Dalum IF              
        Næstved BK 0-4 FC Fredericia              
        Næstved BK 0-2 HIK              
        Næstved BK 1-2 Køge BK              
        Næstved BK 0-3 NFA              
        Næstved BK 0-2 SønderjyskE              
        Næstved BK 1-4 Vejle BK              
        Næstved BK 1-4 Ølstykke FC              
 
     
 
  SønderjyskE    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        SønderjyskE 2-4 AB              
        SønderjyskE 1-0 AC Horsens              
        SønderjyskE 6-1 B 93              
        SønderjyskE 3-2 BK Frem              
        SønderjyskE 3-2 BK Fremad Amager              
        SønderjyskE 4-0 BK Skjold              
        SønderjyskE 4-1 Brønshøj BK              
        SønderjyskE 1-1 Dalum IF              
        SønderjyskE 4-1 FC Fredericia              
        SønderjyskE 1-2 HIK              
        SønderjyskE 5-4 Køge BK              
        SønderjyskE 6-0 NFA              
        SønderjyskE 3-1 Næstved BK              
        SønderjyskE 4-0 Vejle BK              
        SønderjyskE 3-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  Vejle BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vejle BK 4-3 AB              
        Vejle BK 2-3 AC Horsens              
        Vejle BK 2-1 B 93              
        Vejle BK 0-0 BK Frem              
        Vejle BK 2-1 BK Fremad Amager              
        Vejle BK 0-0 BK Skjold              
        Vejle BK 2-1 Brønshøj BK              
        Vejle BK 8-1 Dalum IF              
        Vejle BK 4-3 FC Fredericia              
        Vejle BK 3-0 HIK              
        Vejle BK 1-3 Køge BK              
        Vejle BK 2-2 NFA              
        Vejle BK 2-0 Næstved BK              
        Vejle BK 1-3 SønderjyskE              
        Vejle BK 1-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  Ølstykke FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ølstykke FC 1-0 AB              
        Ølstykke FC 0-3 AC Horsens              
        Ølstykke FC 1-2 B 93              
        Ølstykke FC 0-4 BK Frem              
        Ølstykke FC 1-0 BK Fremad Amager              
        Ølstykke FC 2-0 BK Skjold              
        Ølstykke FC 1-3 Brønshøj BK              
        Ølstykke FC 6-3 Dalum IF              
        Ølstykke FC 1-2 FC Fredericia              
        Ølstykke FC 4-4 HIK              
        Ølstykke FC 0-8 Køge BK              
        Ølstykke FC 0-0 NFA              
        Ølstykke FC 2-0 Næstved BK              
        Ølstykke FC 0-0 SønderjyskE              
        Ølstykke FC 2-4 Vejle BK