Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1964, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AaB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AaB 0-1 Frederikshavn fI              
        AaB 0-0 Horsens FS              
        AaB 2-2 Hvidovre IF              
        AaB 2-1 Ikast FS              
        AaB 1-4 Køge BK              
        AaB 3-0 Næstved IF              
        AaB 6-0 OB              
        AaB 2-3 Odense KFUM              
        AaB 2-1 Randers SK Freja              
        AaB 4-3 Vanløse IF              
        AaB 5-2 Viborg FF              
 
     
 
  Frederikshavn fI    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederikshavn fI 1-5 AaB              
        Frederikshavn fI 1-1 Horsens FS              
        Frederikshavn fI 2-1 Hvidovre IF              
        Frederikshavn fI 4-4 Ikast FS              
        Frederikshavn fI 2-2 Køge BK              
        Frederikshavn fI 1-2 Næstved IF              
        Frederikshavn fI 2-3 OB              
        Frederikshavn fI 0-3 Odense KFUM              
        Frederikshavn fI 1-2 Randers SK Freja              
        Frederikshavn fI 4-1 Vanløse IF              
        Frederikshavn fI 1-1 Viborg FF              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 3-4 AaB              
        Horsens FS 2-2 Frederikshavn fI              
        Horsens FS 2-3 Hvidovre IF              
        Horsens FS 2-2 Ikast FS              
        Horsens FS 5-2 Køge BK              
        Horsens FS 3-1 Næstved IF              
        Horsens FS 0-3 OB              
        Horsens FS 2-4 Odense KFUM              
        Horsens FS 2-1 Randers SK Freja              
        Horsens FS 0-5 Vanløse IF              
        Horsens FS 1-2 Viborg FF              
 
     
 
  Hvidovre IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hvidovre IF 0-1 AaB              
        Hvidovre IF 4-1 Frederikshavn fI              
        Hvidovre IF 0-0 Horsens FS              
        Hvidovre IF 6-0 Ikast FS              
        Hvidovre IF 1-0 Køge BK              
        Hvidovre IF 2-0 Næstved IF              
        Hvidovre IF 2-0 OB              
        Hvidovre IF 2-1 Odense KFUM              
        Hvidovre IF 6-2 Randers SK Freja              
        Hvidovre IF 4-0 Vanløse IF              
        Hvidovre IF 6-1 Viborg FF              
 
     
 
  Ikast FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ikast FS 1-2 AaB              
        Ikast FS 1-0 Frederikshavn fI              
        Ikast FS 1-0 Horsens FS              
        Ikast FS 0-2 Hvidovre IF              
        Ikast FS 2-1 Køge BK              
        Ikast FS 1-2 Næstved IF              
        Ikast FS 1-1 OB              
        Ikast FS 1-3 Odense KFUM              
        Ikast FS 1-3 Randers SK Freja              
        Ikast FS 3-1 Vanløse IF              
        Ikast FS 3-2 Viborg FF              
 
     
 
  Køge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Køge BK 1-5 AaB              
        Køge BK 3-1 Frederikshavn fI              
        Køge BK 1-1 Horsens FS              
        Køge BK 1-1 Hvidovre IF              
        Køge BK 2-1 Ikast FS              
        Køge BK 4-0 Næstved IF              
        Køge BK 2-4 OB              
        Køge BK 2-2 Odense KFUM              
        Køge BK 3-0 Randers SK Freja              
        Køge BK 1-2 Vanløse IF              
        Køge BK 1-3 Viborg FF              
 
     
 
  Næstved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næstved IF 0-1 AaB              
        Næstved IF 1-1 Frederikshavn fI              
        Næstved IF 5-5 Horsens FS              
        Næstved IF 1-7 Hvidovre IF              
        Næstved IF 1-2 Ikast FS              
        Næstved IF 2-1 Køge BK              
        Næstved IF 2-3 OB              
        Næstved IF 1-1 Odense KFUM              
        Næstved IF 7-2 Randers SK Freja              
        Næstved IF 4-3 Vanløse IF              
        Næstved IF 3-6 Viborg FF              
 
     
 
  OB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OB 2-2 AaB              
        OB 0-3 Frederikshavn fI              
        OB 3-3 Horsens FS              
        OB 3-2 Hvidovre IF              
        OB 2-1 Ikast FS              
        OB 2-1 Køge BK              
        OB 3-1 Næstved IF              
        OB 0-3 Odense KFUM              
        OB 7-2 Randers SK Freja              
        OB 0-4 Vanløse IF              
        OB 2-2 Viborg FF              
 
     
 
  Odense KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odense KFUM 3-0 AaB              
        Odense KFUM 3-1 Frederikshavn fI              
        Odense KFUM 3-2 Horsens FS              
        Odense KFUM 0-2 Hvidovre IF              
        Odense KFUM 2-2 Ikast FS              
        Odense KFUM 2-1 Køge BK              
        Odense KFUM 3-1 Næstved IF              
        Odense KFUM 2-4 OB              
        Odense KFUM 4-2 Randers SK Freja              
        Odense KFUM 3-1 Vanløse IF              
        Odense KFUM 1-1 Viborg FF              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 2-7 AaB              
        Randers SK Freja 0-1 Frederikshavn fI              
        Randers SK Freja 9-1 Horsens FS              
        Randers SK Freja 0-4 Hvidovre IF              
        Randers SK Freja 1-3 Ikast FS              
        Randers SK Freja 2-2 Køge BK              
        Randers SK Freja 0-2 Næstved IF              
        Randers SK Freja 4-4 OB              
        Randers SK Freja 0-0 Odense KFUM              
        Randers SK Freja 1-0 Vanløse IF              
        Randers SK Freja 0-2 Viborg FF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 1-0 AaB              
        Vanløse IF 0-1 Frederikshavn fI              
        Vanløse IF 1-2 Horsens FS              
        Vanløse IF 1-2 Hvidovre IF              
        Vanløse IF 1-2 Ikast FS              
        Vanløse IF 2-2 Køge BK              
        Vanløse IF 1-3 Næstved IF              
        Vanløse IF 4-1 OB              
        Vanløse IF 1-1 Odense KFUM              
        Vanløse IF 1-1 Randers SK Freja              
        Vanløse IF 4-2 Viborg FF              
 
     
 
  Viborg FF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Viborg FF 1-2 AaB              
        Viborg FF 3-4 Frederikshavn fI              
        Viborg FF 3-3 Horsens FS              
        Viborg FF 3-2 Hvidovre IF              
        Viborg FF 2-1 Ikast FS              
        Viborg FF 3-3 Køge BK              
        Viborg FF 1-1 Næstved IF              
        Viborg FF 2-1 OB              
        Viborg FF 4-2 Odense KFUM              
        Viborg FF 5-2 Randers SK Freja              
        Viborg FF 2-2 Vanløse IF