Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1966, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  B 1901    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1901 1-1 B 93              
        B 1901 1-0 Brønshøj BK              
        B 1901 2-1 Frederikshavn fI              
        B 1901 3-1 Horsens FS              
        B 1901 4-4 Ikast FS              
        B 1901 2-5 Næstved IF              
        B 1901 0-3 OB              
        B 1901 2-0 Odense KFUM              
        B 1901 1-1 Randers SK Freja              
        B 1901 0-5 Vanløse IF              
        B 1901 3-3 Viborg FF              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 1-2 B 1901              
        B 93 1-1 Brønshøj BK              
        B 93 1-0 Frederikshavn fI              
        B 93 4-3 Horsens FS              
        B 93 0-1 Ikast FS              
        B 93 0-5 Næstved IF              
        B 93 5-1 OB              
        B 93 3-2 Odense KFUM              
        B 93 1-1 Randers SK Freja              
        B 93 0-0 Vanløse IF              
        B 93 1-4 Viborg FF              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 2-0 B 1901              
        Brønshøj BK 1-1 B 93              
        Brønshøj BK 5-2 Frederikshavn fI              
        Brønshøj BK 1-1 Horsens FS              
        Brønshøj BK 1-2 Ikast FS              
        Brønshøj BK 2-5 Næstved IF              
        Brønshøj BK 1-1 OB              
        Brønshøj BK 5-1 Odense KFUM              
        Brønshøj BK 4-1 Randers SK Freja              
        Brønshøj BK 2-1 Vanløse IF              
        Brønshøj BK 5-1 Viborg FF              
 
     
 
  Frederikshavn fI    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederikshavn fI 1-2 B 1901              
        Frederikshavn fI 0-2 B 93              
        Frederikshavn fI 1-5 Brønshøj BK              
        Frederikshavn fI 0-2 Horsens FS              
        Frederikshavn fI 0-2 Ikast FS              
        Frederikshavn fI 1-3 Næstved IF              
        Frederikshavn fI 1-3 OB              
        Frederikshavn fI 2-1 Odense KFUM              
        Frederikshavn fI 1-1 Randers SK Freja              
        Frederikshavn fI 0-4 Vanløse IF              
        Frederikshavn fI 0-1 Viborg FF              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 4-2 B 1901              
        Horsens FS 5-1 B 93              
        Horsens FS 2-1 Brønshøj BK              
        Horsens FS 1-1 Frederikshavn fI              
        Horsens FS 2-1 Ikast FS              
        Horsens FS 2-0 Næstved IF              
        Horsens FS 1-2 OB              
        Horsens FS 1-3 Odense KFUM              
        Horsens FS 5-0 Randers SK Freja              
        Horsens FS 4-2 Vanløse IF              
        Horsens FS 4-0 Viborg FF              
 
     
 
  Ikast FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ikast FS 2-0 B 1901              
        Ikast FS 2-2 B 93              
        Ikast FS 0-0 Brønshøj BK              
        Ikast FS 0-1 Frederikshavn fI              
        Ikast FS 1-2 Horsens FS              
        Ikast FS 0-1 Næstved IF              
        Ikast FS 0-1 OB              
        Ikast FS 0-1 Odense KFUM              
        Ikast FS 1-2 Randers SK Freja              
        Ikast FS 2-1 Vanløse IF              
        Ikast FS 4-2 Viborg FF              
 
     
 
  Næstved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næstved IF 2-3 B 1901              
        Næstved IF 0-1 B 93              
        Næstved IF 4-2 Brønshøj BK              
        Næstved IF 2-1 Frederikshavn fI              
        Næstved IF 0-1 Horsens FS              
        Næstved IF 1-1 Ikast FS              
        Næstved IF 1-1 OB              
        Næstved IF 1-2 Odense KFUM              
        Næstved IF 4-0 Randers SK Freja              
        Næstved IF 0-1 Vanløse IF              
        Næstved IF 8-3 Viborg FF              
 
     
 
  OB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OB 0-0 B 1901              
        OB 1-1 B 93              
        OB 3-2 Brønshøj BK              
        OB 1-1 Frederikshavn fI              
        OB 2-0 Horsens FS              
        OB 1-1 Ikast FS              
        OB 2-0 Næstved IF              
        OB 1-3 Odense KFUM              
        OB 0-0 Randers SK Freja              
        OB 4-1 Vanløse IF              
        OB 6-1 Viborg FF              
 
     
 
  Odense KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odense KFUM 1-1 B 1901              
        Odense KFUM 2-1 B 93              
        Odense KFUM 0-3 Brønshøj BK              
        Odense KFUM 6-1 Frederikshavn fI              
        Odense KFUM 0-1 Horsens FS              
        Odense KFUM 1-3 Ikast FS              
        Odense KFUM 0-0 Næstved IF              
        Odense KFUM 2-2 OB              
        Odense KFUM 3-1 Randers SK Freja              
        Odense KFUM 1-0 Vanløse IF              
        Odense KFUM 2-1 Viborg FF              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 1-1 B 1901              
        Randers SK Freja 2-1 B 93              
        Randers SK Freja 2-2 Brønshøj BK              
        Randers SK Freja 5-1 Frederikshavn fI              
        Randers SK Freja 2-2 Horsens FS              
        Randers SK Freja 2-0 Ikast FS              
        Randers SK Freja 2-0 Næstved IF              
        Randers SK Freja 2-2 OB              
        Randers SK Freja 4-0 Odense KFUM              
        Randers SK Freja 2-3 Vanløse IF              
        Randers SK Freja 8-1 Viborg FF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 1-2 B 1901              
        Vanløse IF 5-1 B 93              
        Vanløse IF 1-2 Brønshøj BK              
        Vanløse IF 1-1 Frederikshavn fI              
        Vanløse IF 1-2 Horsens FS              
        Vanløse IF 1-4 Ikast FS              
        Vanløse IF 1-3 Næstved IF              
        Vanløse IF 3-2 OB              
        Vanløse IF 4-4 Odense KFUM              
        Vanløse IF 2-5 Randers SK Freja              
        Vanløse IF 2-3 Viborg FF              
 
     
 
  Viborg FF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Viborg FF 1-2 B 1901              
        Viborg FF 0-8 B 93              
        Viborg FF 1-3 Brønshøj BK              
        Viborg FF 4-2 Frederikshavn fI              
        Viborg FF 1-2 Horsens FS              
        Viborg FF 1-1 Ikast FS              
        Viborg FF 4-2 Næstved IF              
        Viborg FF 0-5 OB              
        Viborg FF 1-3 Odense KFUM              
        Viborg FF 0-4 Randers SK Freja              
        Viborg FF 2-1 Vanløse IF