Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1968, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  B 1901    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1901 2-1 B 1903              
        B 1901 5-1 B 93              
        B 1901 2-0 Brønshøj BK              
        B 1901 3-1 IK Skovbakken              
        B 1901 4-1 Ikast FS              
        B 1901 3-0 Køge BK              
        B 1901 3-2 Næstved IF              
        B 1901 0-3 Randers SK Freja              
        B 1901 2-1 Silkeborg IF              
        B 1901 4-1 Slagelse BK&IF              
        B 1901 1-0 Vanløse IF              
 
     
 
  B 1903    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1903 2-1 B 1901              
        B 1903 5-2 B 93              
        B 1903 0-0 Brønshøj BK              
        B 1903 4-0 IK Skovbakken              
        B 1903 3-0 Ikast FS              
        B 1903 1-2 Køge BK              
        B 1903 3-0 Næstved IF              
        B 1903 2-2 Randers SK Freja              
        B 1903 3-1 Silkeborg IF              
        B 1903 1-0 Slagelse BK&IF              
        B 1903 4-0 Vanløse IF              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 1-6 B 1901              
        B 93 1-2 B 1903              
        B 93 1-3 Brønshøj BK              
        B 93 1-1 IK Skovbakken              
        B 93 4-1 Ikast FS              
        B 93 3-0 Køge BK              
        B 93 5-2 Næstved IF              
        B 93 1-2 Randers SK Freja              
        B 93 1-2 Silkeborg IF              
        B 93 4-0 Slagelse BK&IF              
        B 93 2-5 Vanløse IF              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 3-1 B 1901              
        Brønshøj BK 0-1 B 1903              
        Brønshøj BK 5-0 B 93              
        Brønshøj BK 3-2 IK Skovbakken              
        Brønshøj BK 2-1 Ikast FS              
        Brønshøj BK 3-1 Køge BK              
        Brønshøj BK 8-4 Næstved IF              
        Brønshøj BK 2-0 Randers SK Freja              
        Brønshøj BK 0-2 Silkeborg IF              
        Brønshøj BK 4-0 Slagelse BK&IF              
        Brønshøj BK 1-3 Vanløse IF              
 
     
 
  IK Skovbakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Skovbakken 3-2 B 1901              
        IK Skovbakken 0-3 B 1903              
        IK Skovbakken 1-4 B 93              
        IK Skovbakken 1-3 Brønshøj BK              
        IK Skovbakken 0-2 Ikast FS              
        IK Skovbakken 2-1 Køge BK              
        IK Skovbakken 0-3 Næstved IF              
        IK Skovbakken 3-2 Randers SK Freja              
        IK Skovbakken 3-3 Silkeborg IF              
        IK Skovbakken 5-5 Slagelse BK&IF              
        IK Skovbakken 1-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Ikast FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ikast FS 4-0 B 1901              
        Ikast FS 0-6 B 1903              
        Ikast FS 2-2 B 93              
        Ikast FS 0-1 Brønshøj BK              
        Ikast FS 4-1 IK Skovbakken              
        Ikast FS 2-4 Køge BK              
        Ikast FS 1-1 Næstved IF              
        Ikast FS 2-0 Randers SK Freja              
        Ikast FS 1-4 Silkeborg IF              
        Ikast FS 2-2 Slagelse BK&IF              
        Ikast FS 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Køge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Køge BK 1-1 B 1901              
        Køge BK 0-3 B 1903              
        Køge BK 5-0 B 93              
        Køge BK 2-1 Brønshøj BK              
        Køge BK 4-1 IK Skovbakken              
        Køge BK 2-1 Ikast FS              
        Køge BK 1-3 Næstved IF              
        Køge BK 1-1 Randers SK Freja              
        Køge BK 0-0 Silkeborg IF              
        Køge BK 3-5 Slagelse BK&IF              
        Køge BK 3-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Næstved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næstved IF 1-2 B 1901              
        Næstved IF 0-3 B 1903              
        Næstved IF 2-1 B 93              
        Næstved IF 1-2 Brønshøj BK              
        Næstved IF 4-2 IK Skovbakken              
        Næstved IF 5-3 Ikast FS              
        Næstved IF 1-4 Køge BK              
        Næstved IF 2-2 Randers SK Freja              
        Næstved IF 3-2 Silkeborg IF              
        Næstved IF 0-1 Slagelse BK&IF              
        Næstved IF 0-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 0-2 B 1901              
        Randers SK Freja 1-2 B 1903              
        Randers SK Freja 4-2 B 93              
        Randers SK Freja 0-1 Brønshøj BK              
        Randers SK Freja 3-0 IK Skovbakken              
        Randers SK Freja 4-1 Ikast FS              
        Randers SK Freja 2-0 Køge BK              
        Randers SK Freja 1-0 Næstved IF              
        Randers SK Freja 2-0 Silkeborg IF              
        Randers SK Freja 1-2 Slagelse BK&IF              
        Randers SK Freja 1-3 Vanløse IF              
 
     
 
  Silkeborg IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Silkeborg IF 1-3 B 1901              
        Silkeborg IF 0-3 B 1903              
        Silkeborg IF 2-0 B 93              
        Silkeborg IF 1-2 Brønshøj BK              
        Silkeborg IF 1-0 IK Skovbakken              
        Silkeborg IF 1-4 Ikast FS              
        Silkeborg IF 5-4 Køge BK              
        Silkeborg IF 0-2 Næstved IF              
        Silkeborg IF 4-3 Randers SK Freja              
        Silkeborg IF 4-2 Slagelse BK&IF              
        Silkeborg IF 2-3 Vanløse IF              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 2-2 B 1901              
        Slagelse BK&IF 2-4 B 1903              
        Slagelse BK&IF 2-2 B 93              
        Slagelse BK&IF 2-1 Brønshøj BK              
        Slagelse BK&IF 1-0 IK Skovbakken              
        Slagelse BK&IF 2-2 Ikast FS              
        Slagelse BK&IF 1-1 Køge BK              
        Slagelse BK&IF 1-1 Næstved IF              
        Slagelse BK&IF 2-0 Randers SK Freja              
        Slagelse BK&IF 0-1 Silkeborg IF              
        Slagelse BK&IF 2-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 1-4 B 1901              
        Vanløse IF 3-0 B 1903              
        Vanløse IF 1-1 B 93              
        Vanløse IF 1-2 Brønshøj BK              
        Vanløse IF 3-2 IK Skovbakken              
        Vanløse IF 3-4 Ikast FS              
        Vanløse IF 2-0 Køge BK              
        Vanløse IF 0-1 Næstved IF              
        Vanløse IF 3-2 Randers SK Freja              
        Vanløse IF 0-1 Silkeborg IF              
        Vanløse IF 3-2 Slagelse BK&IF