Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1971, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AGF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AGF 0-1 B 1913              
        AGF 2-2 Esbjerg fB              
        AGF 3-3 Holbæk B&IF              
        AGF 3-1 Horsens FS              
        AGF 4-0 IF Fuglebakken              
        AGF 2-2 Ikast FS              
        AGF 5-0 Kolding IF              
        AGF 2-3 Næstved IF              
        AGF 2-1 OB              
        AGF 4-0 Silkeborg IF              
        AGF 2-1 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 4-1 AGF              
        B 1913 3-2 Esbjerg fB              
        B 1913 5-1 Holbæk B&IF              
        B 1913 1-5 Horsens FS              
        B 1913 0-3 IF Fuglebakken              
        B 1913 1-2 Ikast FS              
        B 1913 2-2 Kolding IF              
        B 1913 0-2 Næstved IF              
        B 1913 1-0 OB              
        B 1913 1-1 Silkeborg IF              
        B 1913 1-4 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Esbjerg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Esbjerg fB 1-1 AGF              
        Esbjerg fB 2-1 B 1913              
        Esbjerg fB 3-2 Holbæk B&IF              
        Esbjerg fB 2-0 Horsens FS              
        Esbjerg fB 0-0 IF Fuglebakken              
        Esbjerg fB 1-3 Ikast FS              
        Esbjerg fB 2-2 Kolding IF              
        Esbjerg fB 3-2 Næstved IF              
        Esbjerg fB 3-1 OB              
        Esbjerg fB 4-2 Silkeborg IF              
        Esbjerg fB 5-8 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 0-4 AGF              
        Holbæk B&IF 1-1 B 1913              
        Holbæk B&IF 0-5 Esbjerg fB              
        Holbæk B&IF 0-1 Horsens FS              
        Holbæk B&IF 0-1 IF Fuglebakken              
        Holbæk B&IF 5-2 Ikast FS              
        Holbæk B&IF 1-0 Kolding IF              
        Holbæk B&IF 1-3 Næstved IF              
        Holbæk B&IF 0-1 OB              
        Holbæk B&IF 3-8 Silkeborg IF              
        Holbæk B&IF 3-1 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 1-0 AGF              
        Horsens FS 0-3 B 1913              
        Horsens FS 3-0 Esbjerg fB              
        Horsens FS 1-2 Holbæk B&IF              
        Horsens FS 3-1 IF Fuglebakken              
        Horsens FS 3-1 Ikast FS              
        Horsens FS 1-3 Kolding IF              
        Horsens FS 1-1 Næstved IF              
        Horsens FS 1-4 OB              
        Horsens FS 3-1 Silkeborg IF              
        Horsens FS 1-1 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  IF Fuglebakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Fuglebakken 0-0 AGF              
        IF Fuglebakken 2-1 B 1913              
        IF Fuglebakken 3-2 Esbjerg fB              
        IF Fuglebakken 3-1 Holbæk B&IF              
        IF Fuglebakken 1-2 Horsens FS              
        IF Fuglebakken 3-1 Ikast FS              
        IF Fuglebakken 4-1 Kolding IF              
        IF Fuglebakken 2-1 Næstved IF              
        IF Fuglebakken 6-4 OB              
        IF Fuglebakken 2-1 Silkeborg IF              
        IF Fuglebakken 3-3 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Ikast FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ikast FS 0-2 AGF              
        Ikast FS 0-3 B 1913              
        Ikast FS 2-3 Esbjerg fB              
        Ikast FS 1-1 Holbæk B&IF              
        Ikast FS 2-2 Horsens FS              
        Ikast FS 0-1 IF Fuglebakken              
        Ikast FS 1-2 Kolding IF              
        Ikast FS 1-3 Næstved IF              
        Ikast FS 1-0 OB              
        Ikast FS 3-2 Silkeborg IF              
        Ikast FS 0-1 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 1-2 AGF              
        Kolding IF 0-0 B 1913              
        Kolding IF 1-1 Esbjerg fB              
        Kolding IF 1-2 Holbæk B&IF              
        Kolding IF 1-2 Horsens FS              
        Kolding IF 2-3 IF Fuglebakken              
        Kolding IF 0-2 Ikast FS              
        Kolding IF 1-3 Næstved IF              
        Kolding IF 0-0 OB              
        Kolding IF 2-1 Silkeborg IF              
        Kolding IF 0-2 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Næstved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næstved IF 0-3 AGF              
        Næstved IF 2-2 B 1913              
        Næstved IF 5-0 Esbjerg fB              
        Næstved IF 2-4 Holbæk B&IF              
        Næstved IF 1-4 Horsens FS              
        Næstved IF 4-2 IF Fuglebakken              
        Næstved IF 3-1 Ikast FS              
        Næstved IF 1-0 Kolding IF              
        Næstved IF 4-1 OB              
        Næstved IF 0-0 Silkeborg IF              
        Næstved IF 2-1 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  OB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OB 1-5 AGF              
        OB 1-1 B 1913              
        OB 2-1 Esbjerg fB              
        OB 1-0 Holbæk B&IF              
        OB 2-2 Horsens FS              
        OB 0-2 IF Fuglebakken              
        OB 5-0 Ikast FS              
        OB 2-0 Kolding IF              
        OB 0-2 Næstved IF              
        OB 2-1 Silkeborg IF              
        OB 3-0 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Silkeborg IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Silkeborg IF 1-1 AGF              
        Silkeborg IF 3-3 B 1913              
        Silkeborg IF 0-2 Esbjerg fB              
        Silkeborg IF 1-0 Holbæk B&IF              
        Silkeborg IF 0-2 Horsens FS              
        Silkeborg IF 3-0 IF Fuglebakken              
        Silkeborg IF 3-1 Ikast FS              
        Silkeborg IF 1-2 Kolding IF              
        Silkeborg IF 1-4 Næstved IF              
        Silkeborg IF 2-1 OB              
        Silkeborg IF 1-1 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 0-2 AGF              
        Slagelse BK&IF 0-3 B 1913              
        Slagelse BK&IF 3-1 Esbjerg fB              
        Slagelse BK&IF 0-1 Holbæk B&IF              
        Slagelse BK&IF 2-3 Horsens FS              
        Slagelse BK&IF 7-3 IF Fuglebakken              
        Slagelse BK&IF 2-1 Ikast FS              
        Slagelse BK&IF 2-3 Kolding IF              
        Slagelse BK&IF 3-1 Næstved IF              
        Slagelse BK&IF 4-3 OB              
        Slagelse BK&IF 7-0 Silkeborg IF