Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1972, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AaB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AaB 2-3 AB              
        AaB 2-1 B 1913              
        AaB 4-0 BK Fremad Amager              
        AaB 3-2 Esbjerg fB              
        AaB 4-2 Holbæk B&IF              
        AaB 1-1 Horsens FS              
        AaB 4-0 IF Fuglebakken              
        AaB 4-0 OB              
        AaB 5-0 Silkeborg IF              
        AaB 2-5 Slagelse BK&IF              
        AaB 1-3 Svendborg fB              
 
     
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 1-2 AaB              
        AB 1-0 B 1913              
        AB 1-0 BK Fremad Amager              
        AB 3-1 Esbjerg fB              
        AB 1-1 Holbæk B&IF              
        AB 2-1 Horsens FS              
        AB 4-1 IF Fuglebakken              
        AB 4-0 OB              
        AB 1-1 Silkeborg IF              
        AB 6-0 Slagelse BK&IF              
        AB 4-0 Svendborg fB              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 0-3 AaB              
        B 1913 1-2 AB              
        B 1913 0-0 BK Fremad Amager              
        B 1913 1-2 Esbjerg fB              
        B 1913 0-2 Holbæk B&IF              
        B 1913 1-1 Horsens FS              
        B 1913 2-1 IF Fuglebakken              
        B 1913 3-0 OB              
        B 1913 3-2 Silkeborg IF              
        B 1913 3-2 Slagelse BK&IF              
        B 1913 5-1 Svendborg fB              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 3-3 AaB              
        BK Fremad Amager 5-2 AB              
        BK Fremad Amager 1-1 B 1913              
        BK Fremad Amager 2-2 Esbjerg fB              
        BK Fremad Amager 1-0 Holbæk B&IF              
        BK Fremad Amager 3-3 Horsens FS              
        BK Fremad Amager 3-4 IF Fuglebakken              
        BK Fremad Amager 2-1 OB              
        BK Fremad Amager 0-1 Silkeborg IF              
        BK Fremad Amager 1-1 Slagelse BK&IF              
        BK Fremad Amager 3-3 Svendborg fB              
 
     
 
  Esbjerg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Esbjerg fB 3-3 AaB              
        Esbjerg fB 0-3 AB              
        Esbjerg fB 4-1 B 1913              
        Esbjerg fB 1-1 BK Fremad Amager              
        Esbjerg fB 1-1 Holbæk B&IF              
        Esbjerg fB 1-2 Horsens FS              
        Esbjerg fB 2-0 IF Fuglebakken              
        Esbjerg fB 2-3 OB              
        Esbjerg fB 3-0 Silkeborg IF              
        Esbjerg fB 3-1 Slagelse BK&IF              
        Esbjerg fB 2-1 Svendborg fB              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 2-0 AaB              
        Holbæk B&IF 1-0 AB              
        Holbæk B&IF 3-2 B 1913              
        Holbæk B&IF 2-1 BK Fremad Amager              
        Holbæk B&IF 2-1 Esbjerg fB              
        Holbæk B&IF 1-2 Horsens FS              
        Holbæk B&IF 2-0 IF Fuglebakken              
        Holbæk B&IF 1-0 OB              
        Holbæk B&IF 2-0 Silkeborg IF              
        Holbæk B&IF 1-0 Slagelse BK&IF              
        Holbæk B&IF 1-0 Svendborg fB              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 3-2 AaB              
        Horsens FS 0-4 AB              
        Horsens FS 2-4 B 1913              
        Horsens FS 6-1 BK Fremad Amager              
        Horsens FS 5-2 Esbjerg fB              
        Horsens FS 0-0 Holbæk B&IF              
        Horsens FS 2-2 IF Fuglebakken              
        Horsens FS 1-3 OB              
        Horsens FS 0-2 Silkeborg IF              
        Horsens FS 0-1 Slagelse BK&IF              
        Horsens FS 1-0 Svendborg fB              
 
     
 
  IF Fuglebakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Fuglebakken 1-4 AaB              
        IF Fuglebakken 3-1 AB              
        IF Fuglebakken 3-3 B 1913              
        IF Fuglebakken 2-1 BK Fremad Amager              
        IF Fuglebakken 4-3 Esbjerg fB              
        IF Fuglebakken 2-0 Holbæk B&IF              
        IF Fuglebakken 1-1 Horsens FS              
        IF Fuglebakken 0-0 OB              
        IF Fuglebakken 0-2 Silkeborg IF              
        IF Fuglebakken 5-3 Slagelse BK&IF              
        IF Fuglebakken 3-1 Svendborg fB              
 
     
 
  OB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OB 2-3 AaB              
        OB 0-0 AB              
        OB 0-1 B 1913              
        OB 3-5 BK Fremad Amager              
        OB 4-0 Esbjerg fB              
        OB 4-0 Holbæk B&IF              
        OB 2-2 Horsens FS              
        OB 4-0 IF Fuglebakken              
        OB 0-2 Silkeborg IF              
        OB 3-2 Slagelse BK&IF              
        OB 1-0 Svendborg fB              
 
     
 
  Silkeborg IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Silkeborg IF 5-1 AaB              
        Silkeborg IF 1-5 AB              
        Silkeborg IF 0-2 B 1913              
        Silkeborg IF 6-1 BK Fremad Amager              
        Silkeborg IF 1-1 Esbjerg fB              
        Silkeborg IF 1-1 Holbæk B&IF              
        Silkeborg IF 2-2 Horsens FS              
        Silkeborg IF 1-0 IF Fuglebakken              
        Silkeborg IF 0-1 OB              
        Silkeborg IF 0-2 Slagelse BK&IF              
        Silkeborg IF 2-0 Svendborg fB              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 1-1 AaB              
        Slagelse BK&IF 0-0 AB              
        Slagelse BK&IF 2-1 B 1913              
        Slagelse BK&IF 0-1 BK Fremad Amager              
        Slagelse BK&IF 1-0 Esbjerg fB              
        Slagelse BK&IF 2-0 Holbæk B&IF              
        Slagelse BK&IF 3-0 Horsens FS              
        Slagelse BK&IF 2-3 IF Fuglebakken              
        Slagelse BK&IF 3-0 OB              
        Slagelse BK&IF 1-2 Silkeborg IF              
        Slagelse BK&IF 6-2 Svendborg fB              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 2-6 AaB              
        Svendborg fB 0-0 AB              
        Svendborg fB 1-1 B 1913              
        Svendborg fB 0-1 BK Fremad Amager              
        Svendborg fB 1-1 Esbjerg fB              
        Svendborg fB 0-4 Holbæk B&IF              
        Svendborg fB 1-1 Horsens FS              
        Svendborg fB 1-2 IF Fuglebakken              
        Svendborg fB 2-3 OB              
        Svendborg fB 1-2 Silkeborg IF              
        Svendborg fB 1-1 Slagelse BK&IF