Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1976, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aabenraa BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aabenraa BK 1-2 AB              
        Aabenraa BK 0-1 AGF              
        Aabenraa BK 1-3 B 1909              
        Aabenraa BK 1-1 Frederikshavn fI              
        Aabenraa BK 2-1 Glostrup IC              
        Aabenraa BK 0-2 Herfølge BK              
        Aabenraa BK 0-0 Horsens FS              
        Aabenraa BK 1-0 Hvidovre IF              
        Aabenraa BK 1-1 IHF              
        Aabenraa BK 2-1 Ikast FS              
        Aabenraa BK 3-2 Lyngby BK              
        Aabenraa BK 2-4 Nakskov BK              
        Aabenraa BK 2-2 Silkeborg IF              
        Aabenraa BK 1-0 Slagelse BK&IF              
        Aabenraa BK 3-1 Svendborg fB              
 
     
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 5-0 Aabenraa BK              
        AB 1-1 AGF              
        AB 2-0 B 1909              
        AB 1-0 Frederikshavn fI              
        AB 1-3 Glostrup IC              
        AB 1-2 Herfølge BK              
        AB 0-1 Horsens FS              
        AB 0-0 Hvidovre IF              
        AB 0-2 IHF              
        AB 0-2 Ikast FS              
        AB 1-1 Lyngby BK              
        AB 0-3 Nakskov BK              
        AB 1-2 Silkeborg IF              
        AB 2-1 Slagelse BK&IF              
        AB 0-1 Svendborg fB              
 
     
 
  AGF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AGF 0-0 Aabenraa BK              
        AGF 1-2 AB              
        AGF 0-2 B 1909              
        AGF 4-0 Frederikshavn fI              
        AGF 3-1 Glostrup IC              
        AGF 3-0 Herfølge BK              
        AGF 3-0 Horsens FS              
        AGF 1-0 Hvidovre IF              
        AGF 1-5 IHF              
        AGF 2-0 Ikast FS              
        AGF 0-1 Lyngby BK              
        AGF 5-2 Nakskov BK              
        AGF 1-0 Silkeborg IF              
        AGF 2-1 Slagelse BK&IF              
        AGF 3-1 Svendborg fB              
 
     
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 1-3 Aabenraa BK              
        B 1909 0-2 AB              
        B 1909 0-1 AGF              
        B 1909 1-1 Frederikshavn fI              
        B 1909 2-1 Glostrup IC              
        B 1909 2-1 Herfølge BK              
        B 1909 1-0 Horsens FS              
        B 1909 5-2 Hvidovre IF              
        B 1909 2-0 IHF              
        B 1909 2-1 Ikast FS              
        B 1909 0-1 Lyngby BK              
        B 1909 0-1 Nakskov BK              
        B 1909 2-1 Silkeborg IF              
        B 1909 2-1 Slagelse BK&IF              
        B 1909 1-2 Svendborg fB              
 
     
 
  Frederikshavn fI    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederikshavn fI 2-0 Aabenraa BK              
        Frederikshavn fI 0-0 AB              
        Frederikshavn fI 0-1 AGF              
        Frederikshavn fI 1-2 B 1909              
        Frederikshavn fI 3-0 Glostrup IC              
        Frederikshavn fI 1-0 Herfølge BK              
        Frederikshavn fI 1-1 Horsens FS              
        Frederikshavn fI 0-3 Hvidovre IF              
        Frederikshavn fI 4-2 IHF              
        Frederikshavn fI 5-0 Ikast FS              
        Frederikshavn fI 2-2 Lyngby BK              
        Frederikshavn fI 2-1 Nakskov BK              
        Frederikshavn fI 5-0 Silkeborg IF              
        Frederikshavn fI 2-0 Slagelse BK&IF              
        Frederikshavn fI 1-0 Svendborg fB              
 
     
 
  Glostrup IC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Glostrup IC 4-2 Aabenraa BK              
        Glostrup IC 1-2 AB              
        Glostrup IC 4-1 AGF              
        Glostrup IC 0-3 B 1909              
        Glostrup IC 0-0 Frederikshavn fI              
        Glostrup IC 1-0 Herfølge BK              
        Glostrup IC 3-1 Horsens FS              
        Glostrup IC 2-0 Hvidovre IF              
        Glostrup IC 3-1 IHF              
        Glostrup IC 1-1 Ikast FS              
        Glostrup IC 2-1 Lyngby BK              
        Glostrup IC 2-1 Nakskov BK              
        Glostrup IC 3-4 Silkeborg IF              
        Glostrup IC 1-2 Slagelse BK&IF              
        Glostrup IC 4-0 Svendborg fB              
 
     
 
  Herfølge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herfølge BK 0-0 Aabenraa BK              
        Herfølge BK 1-0 AB              
        Herfølge BK 1-0 AGF              
        Herfølge BK 2-0 B 1909              
        Herfølge BK 1-1 Frederikshavn fI              
        Herfølge BK 0-2 Glostrup IC              
        Herfølge BK 0-3 Horsens FS              
        Herfølge BK 0-0 Hvidovre IF              
        Herfølge BK 2-0 IHF              
        Herfølge BK 2-0 Ikast FS              
        Herfølge BK 6-0 Lyngby BK              
        Herfølge BK 1-0 Nakskov BK              
        Herfølge BK 4-2 Silkeborg IF              
        Herfølge BK 0-0 Slagelse BK&IF              
        Herfølge BK 1-1 Svendborg fB              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 5-1 Aabenraa BK              
        Horsens FS 2-0 AB              
        Horsens FS 0-0 AGF              
        Horsens FS 1-3 B 1909              
        Horsens FS 1-3 Frederikshavn fI              
        Horsens FS 1-1 Glostrup IC              
        Horsens FS 1-1 Herfølge BK              
        Horsens FS 0-2 Hvidovre IF              
        Horsens FS 3-2 IHF              
        Horsens FS 0-2 Ikast FS              
        Horsens FS 0-1 Lyngby BK              
        Horsens FS 1-1 Nakskov BK              
        Horsens FS 2-0 Silkeborg IF              
        Horsens FS 0-0 Slagelse BK&IF              
        Horsens FS 1-0 Svendborg fB              
 
     
 
  Hvidovre IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hvidovre IF 1-2 Aabenraa BK              
        Hvidovre IF 0-1 AB              
        Hvidovre IF 4-1 AGF              
        Hvidovre IF 2-1 B 1909              
        Hvidovre IF 1-2 Frederikshavn fI              
        Hvidovre IF 3-1 Glostrup IC              
        Hvidovre IF 2-2 Herfølge BK              
        Hvidovre IF 1-0 Horsens FS              
        Hvidovre IF 2-2 IHF              
        Hvidovre IF 3-1 Ikast FS              
        Hvidovre IF 2-0 Lyngby BK              
        Hvidovre IF 3-3 Nakskov BK              
        Hvidovre IF 1-1 Silkeborg IF              
        Hvidovre IF 0-1 Slagelse BK&IF              
        Hvidovre IF 5-2 Svendborg fB              
 
     
 
  IHF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IHF 5-1 Aabenraa BK              
        IHF 2-2 AB              
        IHF 1-3 AGF              
        IHF 1-0 B 1909              
        IHF 2-2 Frederikshavn fI              
        IHF 2-1 Glostrup IC              
        IHF 1-1 Herfølge BK              
        IHF 3-0 Horsens FS              
        IHF 0-0 Hvidovre IF              
        IHF 0-0 Ikast FS              
        IHF 1-0 Lyngby BK              
        IHF 4-2 Nakskov BK              
        IHF 2-1 Silkeborg IF              
        IHF 1-1 Slagelse BK&IF              
        IHF 2-4 Svendborg fB              
 
     
 
  Ikast FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ikast FS 3-0 Aabenraa BK              
        Ikast FS 0-1 AB              
        Ikast FS 0-5 AGF              
        Ikast FS 0-2 B 1909              
        Ikast FS 2-2 Frederikshavn fI              
        Ikast FS 2-1 Glostrup IC              
        Ikast FS 3-0 Herfølge BK              
        Ikast FS 2-2 Horsens FS              
        Ikast FS 1-1 Hvidovre IF              
        Ikast FS 1-1 IHF              
        Ikast FS 2-1 Lyngby BK              
        Ikast FS 6-0 Nakskov BK              
        Ikast FS 3-2 Silkeborg IF              
        Ikast FS 1-2 Slagelse BK&IF              
        Ikast FS 2-1 Svendborg fB              
 
     
 
  Lyngby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Lyngby BK 0-0 Aabenraa BK              
        Lyngby BK 3-0 AB              
        Lyngby BK 0-2 AGF              
        Lyngby BK 0-1 B 1909              
        Lyngby BK 3-3 Frederikshavn fI              
        Lyngby BK 3-2 Glostrup IC              
        Lyngby BK 0-0 Herfølge BK              
        Lyngby BK 0-2 Horsens FS              
        Lyngby BK 3-1 Hvidovre IF              
        Lyngby BK 1-1 IHF              
        Lyngby BK 1-2 Ikast FS              
        Lyngby BK 2-1 Nakskov BK              
        Lyngby BK 2-2 Silkeborg IF              
        Lyngby BK 1-2 Slagelse BK&IF              
        Lyngby BK 1-1 Svendborg fB              
 
     
 
  Nakskov BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nakskov BK 0-3 Aabenraa BK              
        Nakskov BK 0-6 AB              
        Nakskov BK 2-1 AGF              
        Nakskov BK 2-6 B 1909              
        Nakskov BK 2-2 Frederikshavn fI              
        Nakskov BK 2-1 Glostrup IC              
        Nakskov BK 2-2 Herfølge BK              
        Nakskov BK 2-2 Horsens FS              
        Nakskov BK 3-0 Hvidovre IF              
        Nakskov BK 1-1 IHF              
        Nakskov BK 7-1 Ikast FS              
        Nakskov BK 6-4 Lyngby BK              
        Nakskov BK 2-1 Silkeborg IF              
        Nakskov BK 0-0 Slagelse BK&IF              
        Nakskov BK 1-1 Svendborg fB              
 
     
 
  Silkeborg IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Silkeborg IF 0-2 Aabenraa BK              
        Silkeborg IF 0-0 AB              
        Silkeborg IF 0-0 AGF              
        Silkeborg IF 2-0 B 1909              
        Silkeborg IF 1-2 Frederikshavn fI              
        Silkeborg IF 0-0 Glostrup IC              
        Silkeborg IF 1-3 Herfølge BK              
        Silkeborg IF 3-1 Horsens FS              
        Silkeborg IF 2-2 Hvidovre IF              
        Silkeborg IF 0-0 IHF              
        Silkeborg IF 1-2 Ikast FS              
        Silkeborg IF 0-0 Lyngby BK              
        Silkeborg IF 1-2 Nakskov BK              
        Silkeborg IF 2-6 Slagelse BK&IF              
        Silkeborg IF 4-2 Svendborg fB              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 6-1 Aabenraa BK              
        Slagelse BK&IF 1-1 AB              
        Slagelse BK&IF 3-2 AGF              
        Slagelse BK&IF 0-2 B 1909              
        Slagelse BK&IF 0-3 Frederikshavn fI              
        Slagelse BK&IF 1-1 Glostrup IC              
        Slagelse BK&IF 3-1 Herfølge BK              
        Slagelse BK&IF 1-1 Horsens FS              
        Slagelse BK&IF 1-1 Hvidovre IF              
        Slagelse BK&IF 0-2 IHF              
        Slagelse BK&IF 4-0 Ikast FS              
        Slagelse BK&IF 4-0 Lyngby BK              
        Slagelse BK&IF 1-1 Nakskov BK              
        Slagelse BK&IF 2-1 Silkeborg IF              
        Slagelse BK&IF 2-5 Svendborg fB              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 2-3 Aabenraa BK              
        Svendborg fB 2-1 AB              
        Svendborg fB 1-1 AGF              
        Svendborg fB 2-1 B 1909              
        Svendborg fB 1-2 Frederikshavn fI              
        Svendborg fB 2-0 Glostrup IC              
        Svendborg fB 1-2 Herfølge BK              
        Svendborg fB 1-1 Horsens FS              
        Svendborg fB 1-1 Hvidovre IF              
        Svendborg fB 0-0 IHF              
        Svendborg fB 1-1 Ikast FS              
        Svendborg fB 2-1 Lyngby BK              
        Svendborg fB 0-2 Nakskov BK              
        Svendborg fB 2-2 Silkeborg IF              
        Svendborg fB 3-1 Slagelse BK&IF