Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   Vendsyssel FF   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1979, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 5-5 B 1909              
        AB 4-2 B 1913              
        AB 4-1 BK Fremad Amager              
        AB 3-1 Brøndby IF              
        AB 1-1 Frederikshavn fI              
        AB 0-1 Glostrup IC              
        AB 1-0 Herfølge BK              
        AB 2-1 Holbæk B&IF              
        AB 0-4 Køge BK              
        AB 3-1 Lyngby BK              
        AB 4-0 Nakskov BK              
        AB 2-0 Randers SK Freja              
        AB 1-2 Roskilde BK              
        AB 4-2 Vanløse IF              
        AB 0-0 Viborg FF              
 
     
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 0-2 AB              
        B 1909 1-1 B 1913              
        B 1909 1-1 BK Fremad Amager              
        B 1909 0-0 Brøndby IF              
        B 1909 1-2 Frederikshavn fI              
        B 1909 4-1 Glostrup IC              
        B 1909 1-0 Herfølge BK              
        B 1909 2-2 Holbæk B&IF              
        B 1909 0-1 Køge BK              
        B 1909 0-0 Lyngby BK              
        B 1909 0-0 Nakskov BK              
        B 1909 1-1 Randers SK Freja              
        B 1909 1-0 Roskilde BK              
        B 1909 0-0 Vanløse IF              
        B 1909 1-0 Viborg FF              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 2-0 AB              
        B 1913 3-0 B 1909              
        B 1913 2-2 BK Fremad Amager              
        B 1913 0-1 Brøndby IF              
        B 1913 2-3 Frederikshavn fI              
        B 1913 2-3 Glostrup IC              
        B 1913 2-0 Herfølge BK              
        B 1913 0-0 Holbæk B&IF              
        B 1913 0-5 Køge BK              
        B 1913 1-2 Lyngby BK              
        B 1913 2-3 Nakskov BK              
        B 1913 1-1 Randers SK Freja              
        B 1913 1-1 Roskilde BK              
        B 1913 0-1 Vanløse IF              
        B 1913 2-1 Viborg FF              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 1-0 AB              
        BK Fremad Amager 1-0 B 1909              
        BK Fremad Amager 2-3 B 1913              
        BK Fremad Amager 3-2 Brøndby IF              
        BK Fremad Amager 2-1 Frederikshavn fI              
        BK Fremad Amager 6-2 Glostrup IC              
        BK Fremad Amager 1-1 Herfølge BK              
        BK Fremad Amager 0-2 Holbæk B&IF              
        BK Fremad Amager 0-0 Køge BK              
        BK Fremad Amager 1-1 Lyngby BK              
        BK Fremad Amager 1-1 Nakskov BK              
        BK Fremad Amager 4-1 Randers SK Freja              
        BK Fremad Amager 0-0 Roskilde BK              
        BK Fremad Amager 4-2 Roskilde BK              
        BK Fremad Amager 2-2 Vanløse IF              
        BK Fremad Amager 0-4 Viborg FF              
 
     
 
  Brøndby IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brøndby IF 1-1 AB              
        Brøndby IF 0-0 B 1909              
        Brøndby IF 2-1 B 1913              
        Brøndby IF 0-3 BK Fremad Amager              
        Brøndby IF 0-0 Frederikshavn fI              
        Brøndby IF 3-1 Glostrup IC              
        Brøndby IF 1-0 Herfølge BK              
        Brøndby IF 3-1 Holbæk B&IF              
        Brøndby IF 1-3 Køge BK              
        Brøndby IF 2-2 Lyngby BK              
        Brøndby IF 0-0 Nakskov BK              
        Brøndby IF 5-1 Randers SK Freja              
        Brøndby IF 2-3 Roskilde BK              
        Brøndby IF 3-1 Vanløse IF              
        Brøndby IF 4-0 Viborg FF              
 
     
 
  Frederikshavn fI    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederikshavn fI 0-1 AB              
        Frederikshavn fI 1-0 B 1909              
        Frederikshavn fI 3-2 B 1913              
        Frederikshavn fI 2-4 BK Fremad Amager              
        Frederikshavn fI 0-5 Brøndby IF              
        Frederikshavn fI 4-1 Glostrup IC              
        Frederikshavn fI 0-2 Herfølge BK              
        Frederikshavn fI 1-1 Holbæk B&IF              
        Frederikshavn fI 0-1 Køge BK              
        Frederikshavn fI 1-1 Lyngby BK              
        Frederikshavn fI 1-4 Nakskov BK              
        Frederikshavn fI 1-5 Randers SK Freja              
        Frederikshavn fI 0-1 Roskilde BK              
        Frederikshavn fI 1-0 Vanløse IF              
        Frederikshavn fI 1-1 Viborg FF              
 
     
 
  Glostrup IC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Glostrup IC 2-5 AB              
        Glostrup IC 0-0 B 1909              
        Glostrup IC 0-1 B 1913              
        Glostrup IC 1-3 BK Fremad Amager              
        Glostrup IC 2-1 Brøndby IF              
        Glostrup IC 1-0 Frederikshavn fI              
        Glostrup IC 3-2 Herfølge BK              
        Glostrup IC 1-1 Holbæk B&IF              
        Glostrup IC 2-1 Køge BK              
        Glostrup IC 1-1 Lyngby BK              
        Glostrup IC 1-0 Nakskov BK              
        Glostrup IC 0-0 Randers SK Freja              
        Glostrup IC 2-0 Roskilde BK              
        Glostrup IC 2-2 Vanløse IF              
        Glostrup IC 3-1 Viborg FF              
        Glostrup IC 1-2 Viborg FF              
 
     
 
  Herfølge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herfølge BK 0-0 AB              
        Herfølge BK 4-1 B 1909              
        Herfølge BK 3-0 B 1913              
        Herfølge BK 1-1 BK Fremad Amager              
        Herfølge BK 2-1 Brøndby IF              
        Herfølge BK 1-3 Frederikshavn fI              
        Herfølge BK 1-0 Glostrup IC              
        Herfølge BK 0-2 Holbæk B&IF              
        Herfølge BK 0-1 Køge BK              
        Herfølge BK 1-2 Lyngby BK              
        Herfølge BK 2-1 Nakskov BK              
        Herfølge BK 3-0 Randers SK Freja              
        Herfølge BK 4-1 Roskilde BK              
        Herfølge BK 0-0 Vanløse IF              
        Herfølge BK 1-2 Viborg FF              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 3-2 AB              
        Holbæk B&IF 2-1 B 1909              
        Holbæk B&IF 4-0 B 1913              
        Holbæk B&IF 5-0 BK Fremad Amager              
        Holbæk B&IF 1-1 Brøndby IF              
        Holbæk B&IF 1-1 Frederikshavn fI              
        Holbæk B&IF 3-3 Glostrup IC              
        Holbæk B&IF 3-1 Herfølge BK              
        Holbæk B&IF 0-2 Køge BK              
        Holbæk B&IF 0-2 Lyngby BK              
        Holbæk B&IF 0-2 Nakskov BK              
        Holbæk B&IF 1-4 Randers SK Freja              
        Holbæk B&IF 1-0 Roskilde BK              
        Holbæk B&IF 1-1 Vanløse IF              
        Holbæk B&IF 0-4 Viborg FF              
 
     
 
  Køge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Køge BK 1-2 AB              
        Køge BK 1-3 B 1909              
        Køge BK 6-0 B 1913              
        Køge BK 1-4 BK Fremad Amager              
        Køge BK 4-1 Brøndby IF              
        Køge BK 4-0 Frederikshavn fI              
        Køge BK 3-0 Glostrup IC              
        Køge BK 0-0 Herfølge BK              
        Køge BK 0-0 Holbæk B&IF              
        Køge BK 4-2 Lyngby BK              
        Køge BK 6-0 Nakskov BK              
        Køge BK 5-1 Randers SK Freja              
        Køge BK 4-1 Roskilde BK              
        Køge BK 2-0 Vanløse IF              
        Køge BK 3-3 Viborg FF              
 
     
 
  Lyngby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Lyngby BK 5-0 AB              
        Lyngby BK 4-1 B 1909              
        Lyngby BK 5-2 B 1913              
        Lyngby BK 2-2 BK Fremad Amager              
        Lyngby BK 1-1 Brøndby IF              
        Lyngby BK 2-0 Frederikshavn fI              
        Lyngby BK 2-1 Glostrup IC              
        Lyngby BK 4-1 Herfølge BK              
        Lyngby BK 4-0 Holbæk B&IF              
        Lyngby BK 0-1 Køge BK              
        Lyngby BK 3-0 Nakskov BK              
        Lyngby BK 1-1 Randers SK Freja              
        Lyngby BK 5-0 Roskilde BK              
        Lyngby BK 3-0 Vanløse IF              
        Lyngby BK 0-0 Viborg FF              
 
     
 
  Nakskov BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nakskov BK 0-0 AB              
        Nakskov BK 2-2 B 1909              
        Nakskov BK 1-3 B 1913              
        Nakskov BK 0-3 BK Fremad Amager              
        Nakskov BK 3-2 Brøndby IF              
        Nakskov BK 0-1 Frederikshavn fI              
        Nakskov BK 4-3 Glostrup IC              
        Nakskov BK 1-3 Herfølge BK              
        Nakskov BK 1-3 Holbæk B&IF              
        Nakskov BK 1-1 Køge BK              
        Nakskov BK 2-2 Lyngby BK              
        Nakskov BK 2-3 Randers SK Freja              
        Nakskov BK 4-1 Roskilde BK              
        Nakskov BK 2-0 Vanløse IF              
        Nakskov BK 2-2 Viborg FF              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 1-1 AB              
        Randers SK Freja 2-2 B 1909              
        Randers SK Freja 1-3 B 1913              
        Randers SK Freja 2-3 BK Fremad Amager              
        Randers SK Freja 1-1 Brøndby IF              
        Randers SK Freja 0-1 Frederikshavn fI              
        Randers SK Freja 3-1 Glostrup IC              
        Randers SK Freja 0-2 Herfølge BK              
        Randers SK Freja 0-2 Holbæk B&IF              
        Randers SK Freja 2-1 Køge BK              
        Randers SK Freja 1-0 Lyngby BK              
        Randers SK Freja 2-1 Nakskov BK              
        Randers SK Freja 1-0 Roskilde BK              
        Randers SK Freja 0-0 Vanløse IF              
        Randers SK Freja 0-0 Viborg FF              
 
     
 
  Roskilde BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Roskilde BK 1-1 AB              
        Roskilde BK 4-2 B 1909              
        Roskilde BK 0-5 B 1913              
        Roskilde BK 0-1 BK Fremad Amager              
        Roskilde BK 1-3 Brøndby IF              
        Roskilde BK 1-3 Frederikshavn fI              
        Roskilde BK 1-0 Glostrup IC              
        Roskilde BK 0-2 Herfølge BK              
        Roskilde BK 2-1 Holbæk B&IF              
        Roskilde BK 0-0 Køge BK              
        Roskilde BK 0-1 Lyngby BK              
        Roskilde BK 3-2 Nakskov BK              
        Roskilde BK 1-0 Randers SK Freja              
        Roskilde BK 3-1 Vanløse IF              
        Roskilde BK 0-1 Viborg FF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 6-3 AB              
        Vanløse IF 4-0 B 1909              
        Vanløse IF 4-3 B 1913              
        Vanløse IF 1-1 BK Fremad Amager              
        Vanløse IF 1-2 Brøndby IF              
        Vanløse IF 2-1 Frederikshavn fI              
        Vanløse IF 2-0 Glostrup IC              
        Vanløse IF 0-2 Herfølge BK              
        Vanløse IF 0-1 Holbæk B&IF              
        Vanløse IF 2-2 Køge BK              
        Vanløse IF 3-1 Lyngby BK              
        Vanløse IF 2-0 Nakskov BK              
        Vanløse IF 4-0 Randers SK Freja              
        Vanløse IF 4-2 Roskilde BK              
        Vanløse IF 4-0 Viborg FF              
 
     
 
  Viborg FF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Viborg FF 0-6 AB              
        Viborg FF 3-1 B 1909              
        Viborg FF 1-3 B 1913              
        Viborg FF 0-4 BK Fremad Amager              
        Viborg FF 3-1 Brøndby IF              
        Viborg FF 1-2 Frederikshavn fI              
        Viborg FF 1-1 Glostrup IC              
        Viborg FF 2-1 Herfølge BK              
        Viborg FF 2-1 Holbæk B&IF              
        Viborg FF 1-5 Køge BK              
        Viborg FF 1-3 Lyngby BK              
        Viborg FF 1-1 Nakskov BK              
        Viborg FF 1-1 Randers SK Freja              
        Viborg FF 3-2 Roskilde BK              
        Viborg FF 5-2 Vanløse IF