Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1980, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 1-3 B 1901              
        AB 3-1 B 1909              
        AB 0-5 B 1913              
        AB 3-3 Brøndby IF              
        AB 1-1 Frederikshavn fI              
        AB 0-1 Helsingør IF              
        AB 2-1 Herfølge BK              
        AB 2-0 Herning Fremad              
        AB 0-2 Holbæk B&IF              
        AB 2-1 IK Skovbakken              
        AB 8-3 Kolding IF              
        AB 0-0 Randers SK Freja              
        AB 3-1 Slagelse BK&IF              
        AB 5-0 Vanløse IF              
        AB 0-3 Viborg FF              
 
     
 
  B 1901    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1901 2-0 AB              
        B 1901 0-2 B 1909              
        B 1901 3-4 B 1913              
        B 1901 2-2 Brøndby IF              
        B 1901 0-1 Frederikshavn fI              
        B 1901 4-2 Helsingør IF              
        B 1901 2-0 Herfølge BK              
        B 1901 0-0 Herning Fremad              
        B 1901 3-4 Holbæk B&IF              
        B 1901 2-2 IK Skovbakken              
        B 1901 2-1 Kolding IF              
        B 1901 1-1 Randers SK Freja              
        B 1901 5-2 Slagelse BK&IF              
        B 1901 5-1 Vanløse IF              
        B 1901 5-2 Viborg FF              
 
     
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 3-1 AB              
        B 1909 2-3 B 1901              
        B 1909 2-0 B 1913              
        B 1909 1-1 Brøndby IF              
        B 1909 4-0 Frederikshavn fI              
        B 1909 2-2 Helsingør IF              
        B 1909 1-2 Herfølge BK              
        B 1909 1-2 Herning Fremad              
        B 1909 3-0 Holbæk B&IF              
        B 1909 2-0 IK Skovbakken              
        B 1909 4-0 Kolding IF              
        B 1909 2-2 Randers SK Freja              
        B 1909 6-0 Slagelse BK&IF              
        B 1909 3-2 Vanløse IF              
        B 1909 0-2 Viborg FF              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 1-2 AB              
        B 1913 0-3 B 1901              
        B 1913 0-1 B 1909              
        B 1913 1-1 Brøndby IF              
        B 1913 0-0 Frederikshavn fI              
        B 1913 0-2 Helsingør IF              
        B 1913 0-3 Herfølge BK              
        B 1913 2-1 Herning Fremad              
        B 1913 0-0 Holbæk B&IF              
        B 1913 2-2 IK Skovbakken              
        B 1913 4-2 Kolding IF              
        B 1913 1-2 Randers SK Freja              
        B 1913 6-0 Slagelse BK&IF              
        B 1913 0-1 Vanløse IF              
        B 1913 0-2 Viborg FF              
 
     
 
  Brøndby IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brøndby IF 2-2 AB              
        Brøndby IF 0-0 B 1901              
        Brøndby IF 0-1 B 1909              
        Brøndby IF 5-0 B 1913              
        Brøndby IF 2-2 Frederikshavn fI              
        Brøndby IF 3-0 Helsingør IF              
        Brøndby IF 1-3 Herfølge BK              
        Brøndby IF 3-3 Herning Fremad              
        Brøndby IF 0-0 Holbæk B&IF              
        Brøndby IF 1-1 IK Skovbakken              
        Brøndby IF 2-2 Kolding IF              
        Brøndby IF 3-3 Randers SK Freja              
        Brøndby IF 5-0 Slagelse BK&IF              
        Brøndby IF 1-0 Vanløse IF              
        Brøndby IF 2-1 Viborg FF              
 
     
 
  Frederikshavn fI    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederikshavn fI 0-1 AB              
        Frederikshavn fI 1-4 B 1901              
        Frederikshavn fI 1-1 B 1909              
        Frederikshavn fI 5-1 B 1913              
        Frederikshavn fI 1-0 Brøndby IF              
        Frederikshavn fI 1-1 Helsingør IF              
        Frederikshavn fI 2-3 Herfølge BK              
        Frederikshavn fI 1-1 Herning Fremad              
        Frederikshavn fI 1-1 Holbæk B&IF              
        Frederikshavn fI 1-3 IK Skovbakken              
        Frederikshavn fI 1-4 Kolding IF              
        Frederikshavn fI 2-0 Randers SK Freja              
        Frederikshavn fI 3-1 Slagelse BK&IF              
        Frederikshavn fI 4-1 Vanløse IF              
        Frederikshavn fI 1-1 Viborg FF              
 
     
 
  Helsingør IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Helsingør IF 1-5 AB              
        Helsingør IF 2-3 B 1901              
        Helsingør IF 1-5 B 1909              
        Helsingør IF 0-1 B 1913              
        Helsingør IF 2-1 Brøndby IF              
        Helsingør IF 3-2 Frederikshavn fI              
        Helsingør IF 1-2 Herfølge BK              
        Helsingør IF 0-1 Herning Fremad              
        Helsingør IF 0-2 Holbæk B&IF              
        Helsingør IF 0-0 IK Skovbakken              
        Helsingør IF 1-2 Kolding IF              
        Helsingør IF 2-2 Randers SK Freja              
        Helsingør IF 3-1 Slagelse BK&IF              
        Helsingør IF 1-1 Vanløse IF              
        Helsingør IF 1-1 Viborg FF              
 
     
 
  Herfølge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herfølge BK 1-0 AB              
        Herfølge BK 3-1 B 1901              
        Herfølge BK 3-1 B 1909              
        Herfølge BK 2-0 B 1913              
        Herfølge BK 0-2 Brøndby IF              
        Herfølge BK 0-0 Frederikshavn fI              
        Herfølge BK 4-0 Helsingør IF              
        Herfølge BK 1-1 Herning Fremad              
        Herfølge BK 2-0 Holbæk B&IF              
        Herfølge BK 1-2 IK Skovbakken              
        Herfølge BK 2-1 Kolding IF              
        Herfølge BK 0-1 Randers SK Freja              
        Herfølge BK 1-0 Slagelse BK&IF              
        Herfølge BK 2-0 Vanløse IF              
        Herfølge BK 2-1 Viborg FF              
 
     
 
  Herning Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herning Fremad 0-1 AB              
        Herning Fremad 3-3 B 1901              
        Herning Fremad 4-1 B 1909              
        Herning Fremad 3-2 B 1913              
        Herning Fremad 1-1 Brøndby IF              
        Herning Fremad 1-1 Frederikshavn fI              
        Herning Fremad 3-3 Helsingør IF              
        Herning Fremad 2-1 Herfølge BK              
        Herning Fremad 3-2 Holbæk B&IF              
        Herning Fremad 2-3 IK Skovbakken              
        Herning Fremad 0-2 Kolding IF              
        Herning Fremad 2-1 Randers SK Freja              
        Herning Fremad 1-0 Slagelse BK&IF              
        Herning Fremad 3-0 Vanløse IF              
        Herning Fremad 0-1 Viborg FF              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 0-1 AB              
        Holbæk B&IF 2-0 B 1901              
        Holbæk B&IF 0-3 B 1909              
        Holbæk B&IF 2-1 B 1913              
        Holbæk B&IF 3-1 Brøndby IF              
        Holbæk B&IF 4-0 Frederikshavn fI              
        Holbæk B&IF 2-2 Helsingør IF              
        Holbæk B&IF 0-2 Herfølge BK              
        Holbæk B&IF 1-3 Herning Fremad              
        Holbæk B&IF 1-1 IK Skovbakken              
        Holbæk B&IF 1-2 Kolding IF              
        Holbæk B&IF 2-0 Randers SK Freja              
        Holbæk B&IF 5-0 Slagelse BK&IF              
        Holbæk B&IF 2-0 Vanløse IF              
        Holbæk B&IF 2-3 Viborg FF              
 
     
 
  IK Skovbakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Skovbakken 2-4 AB              
        IK Skovbakken 2-4 B 1901              
        IK Skovbakken 1-5 B 1909              
        IK Skovbakken 0-3 B 1913              
        IK Skovbakken 1-2 Brøndby IF              
        IK Skovbakken 2-2 Frederikshavn fI              
        IK Skovbakken 1-1 Helsingør IF              
        IK Skovbakken 0-0 Herfølge BK              
        IK Skovbakken 1-3 Herning Fremad              
        IK Skovbakken 3-0 Holbæk B&IF              
        IK Skovbakken 1-4 Kolding IF              
        IK Skovbakken 3-2 Randers SK Freja              
        IK Skovbakken 1-0 Slagelse BK&IF              
        IK Skovbakken 5-1 Vanløse IF              
        IK Skovbakken 0-0 Viborg FF              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 3-0 AB              
        Kolding IF 0-1 B 1901              
        Kolding IF 2-1 B 1909              
        Kolding IF 1-2 B 1913              
        Kolding IF 0-2 Brøndby IF              
        Kolding IF 1-0 Frederikshavn fI              
        Kolding IF 1-1 Helsingør IF              
        Kolding IF 2-2 Herfølge BK              
        Kolding IF 2-1 Herning Fremad              
        Kolding IF 4-0 Holbæk B&IF              
        Kolding IF 0-1 IK Skovbakken              
        Kolding IF 1-0 Randers SK Freja              
        Kolding IF 3-2 Slagelse BK&IF              
        Kolding IF 2-0 Vanløse IF              
        Kolding IF 2-2 Viborg FF              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 3-2 AB              
        Randers SK Freja 3-2 B 1901              
        Randers SK Freja 2-2 B 1909              
        Randers SK Freja 0-2 B 1913              
        Randers SK Freja 2-3 Brøndby IF              
        Randers SK Freja 3-1 Frederikshavn fI              
        Randers SK Freja 2-1 Helsingør IF              
        Randers SK Freja 3-1 Herfølge BK              
        Randers SK Freja 3-0 Herning Fremad              
        Randers SK Freja 5-0 Holbæk B&IF              
        Randers SK Freja 0-1 IK Skovbakken              
        Randers SK Freja 3-1 Kolding IF              
        Randers SK Freja 0-0 Slagelse BK&IF              
        Randers SK Freja 0-1 Vanløse IF              
        Randers SK Freja 2-2 Viborg FF              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 1-4 AB              
        Slagelse BK&IF 2-5 B 1901              
        Slagelse BK&IF 1-2 B 1909              
        Slagelse BK&IF 3-1 B 1913              
        Slagelse BK&IF 1-2 Brøndby IF              
        Slagelse BK&IF 0-1 Frederikshavn fI              
        Slagelse BK&IF 0-1 Helsingør IF              
        Slagelse BK&IF 1-6 Herfølge BK              
        Slagelse BK&IF 1-1 Herning Fremad              
        Slagelse BK&IF 3-1 Holbæk B&IF              
        Slagelse BK&IF 0-1 IK Skovbakken              
        Slagelse BK&IF 1-2 Kolding IF              
        Slagelse BK&IF 1-3 Randers SK Freja              
        Slagelse BK&IF 2-1 Vanløse IF              
        Slagelse BK&IF 2-3 Viborg FF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 1-2 AB              
        Vanløse IF 0-1 B 1901              
        Vanløse IF 1-1 B 1909              
        Vanløse IF 5-3 B 1913              
        Vanløse IF 1-1 Brøndby IF              
        Vanløse IF 0-1 Frederikshavn fI              
        Vanløse IF 0-4 Helsingør IF              
        Vanløse IF 1-1 Herfølge BK              
        Vanløse IF 0-1 Herning Fremad              
        Vanløse IF 1-1 Holbæk B&IF              
        Vanløse IF 2-2 IK Skovbakken              
        Vanløse IF 1-1 Kolding IF              
        Vanløse IF 3-2 Randers SK Freja              
        Vanløse IF 2-1 Slagelse BK&IF              
        Vanløse IF 2-4 Viborg FF              
 
     
 
  Viborg FF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Viborg FF 0-0 AB              
        Viborg FF 3-3 B 1901              
        Viborg FF 3-0 B 1909              
        Viborg FF 1-0 B 1913              
        Viborg FF 4-1 Brøndby IF              
        Viborg FF 0-1 Frederikshavn fI              
        Viborg FF 4-3 Helsingør IF              
        Viborg FF 1-0 Herfølge BK              
        Viborg FF 2-1 Herning Fremad              
        Viborg FF 2-1 Holbæk B&IF              
        Viborg FF 1-2 IK Skovbakken              
        Viborg FF 1-2 Kolding IF              
        Viborg FF 0-0 Randers SK Freja              
        Viborg FF 2-0 Slagelse BK&IF              
        Viborg FF 1-0 Vanløse IF