Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1981, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AaB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AaB 1-1 AB              
        AaB 2-2 B 1909              
        AaB 3-1 BK Frem              
        AaB 1-5 BK Fremad Amager              
        AaB 0-2 Brøndby IF              
        AaB 0-1 Frederikshavn fI              
        AaB 0-2 Glostrup IC              
        AaB 2-0 Helsingør IF              
        AaB 0-3 Herning Fremad              
        AaB 0-1 HIK              
        AaB 2-1 Holbæk B&IF              
        AaB 2-0 IK Skovbakken              
        AaB 0-0 Kolding IF              
        AaB 2-1 OKS              
        AaB 2-2 Randers SK Freja              
 
     
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 4-1 AaB              
        AB 1-4 B 1909              
        AB 1-1 BK Frem              
        AB 2-1 BK Fremad Amager              
        AB 2-6 Brøndby IF              
        AB 3-0 Frederikshavn fI              
        AB 2-1 Glostrup IC              
        AB 2-1 Helsingør IF              
        AB 0-0 Herning Fremad              
        AB 1-4 HIK              
        AB 1-2 Holbæk B&IF              
        AB 3-2 IK Skovbakken              
        AB 0-2 Kolding IF              
        AB 2-0 OKS              
        AB 3-3 Randers SK Freja              
 
     
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 1-2 AaB              
        B 1909 2-0 AB              
        B 1909 2-3 BK Frem              
        B 1909 1-0 BK Fremad Amager              
        B 1909 1-0 Brøndby IF              
        B 1909 3-0 Frederikshavn fI              
        B 1909 2-1 Glostrup IC              
        B 1909 5-1 Helsingør IF              
        B 1909 3-0 Herning Fremad              
        B 1909 1-1 HIK              
        B 1909 4-1 Holbæk B&IF              
        B 1909 3-2 IK Skovbakken              
        B 1909 0-2 Kolding IF              
        B 1909 5-2 OKS              
        B 1909 1-4 Randers SK Freja              
 
     
 
  BK Frem    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem 7-0 AaB              
        BK Frem 1-1 AB              
        BK Frem 2-3 B 1909              
        BK Frem 1-2 BK Fremad Amager              
        BK Frem 2-1 Brøndby IF              
        BK Frem 2-0 Frederikshavn fI              
        BK Frem 2-0 Glostrup IC              
        BK Frem 3-1 Helsingør IF              
        BK Frem 3-2 Herning Fremad              
        BK Frem 4-0 HIK              
        BK Frem 4-0 Holbæk B&IF              
        BK Frem 3-0 IK Skovbakken              
        BK Frem 1-3 Kolding IF              
        BK Frem 2-1 OKS              
        BK Frem 4-0 Randers SK Freja              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 4-0 AaB              
        BK Fremad Amager 4-4 AB              
        BK Fremad Amager 1-1 B 1909              
        BK Fremad Amager 0-1 BK Frem              
        BK Fremad Amager 1-4 Brøndby IF              
        BK Fremad Amager 1-1 Frederikshavn fI              
        BK Fremad Amager 1-1 Glostrup IC              
        BK Fremad Amager 1-2 Helsingør IF              
        BK Fremad Amager 2-1 Herning Fremad              
        BK Fremad Amager 2-1 HIK              
        BK Fremad Amager 5-1 Holbæk B&IF              
        BK Fremad Amager 2-0 IK Skovbakken              
        BK Fremad Amager 0-3 Kolding IF              
        BK Fremad Amager 1-0 OKS              
        BK Fremad Amager 2-0 Randers SK Freja              
 
     
 
  Brøndby IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brøndby IF 3-1 AaB              
        Brøndby IF 1-0 AB              
        Brøndby IF 3-1 B 1909              
        Brøndby IF 2-1 BK Frem              
        Brøndby IF 6-4 BK Fremad Amager              
        Brøndby IF 3-1 Frederikshavn fI              
        Brøndby IF 2-2 Glostrup IC              
        Brøndby IF 2-1 Helsingør IF              
        Brøndby IF 5-1 Herning Fremad              
        Brøndby IF 8-4 HIK              
        Brøndby IF 4-0 Holbæk B&IF              
        Brøndby IF 2-2 IK Skovbakken              
        Brøndby IF 1-1 Kolding IF              
        Brøndby IF 4-2 OKS              
        Brøndby IF 0-1 Randers SK Freja              
 
     
 
  Frederikshavn fI    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederikshavn fI 3-1 AaB              
        Frederikshavn fI 1-4 AB              
        Frederikshavn fI 0-2 B 1909              
        Frederikshavn fI 2-1 BK Frem              
        Frederikshavn fI 5-1 BK Fremad Amager              
        Frederikshavn fI 1-3 Brøndby IF              
        Frederikshavn fI 1-1 Glostrup IC              
        Frederikshavn fI 0-2 Helsingør IF              
        Frederikshavn fI 0-2 Herning Fremad              
        Frederikshavn fI 4-2 HIK              
        Frederikshavn fI 5-0 Holbæk B&IF              
        Frederikshavn fI 3-0 IK Skovbakken              
        Frederikshavn fI 1-0 Kolding IF              
        Frederikshavn fI 2-1 OKS              
        Frederikshavn fI 1-0 Randers SK Freja              
 
     
 
  Glostrup IC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Glostrup IC 1-0 AaB              
        Glostrup IC 0-1 AB              
        Glostrup IC 1-2 B 1909              
        Glostrup IC 2-1 BK Frem              
        Glostrup IC 0-0 BK Fremad Amager              
        Glostrup IC 0-0 Brøndby IF              
        Glostrup IC 2-0 Frederikshavn fI              
        Glostrup IC 0-3 Helsingør IF              
        Glostrup IC 0-1 Herning Fremad              
        Glostrup IC 1-1 HIK              
        Glostrup IC 1-4 Holbæk B&IF              
        Glostrup IC 2-2 IK Skovbakken              
        Glostrup IC 2-4 Kolding IF              
        Glostrup IC 2-3 OKS              
        Glostrup IC 1-2 Randers SK Freja              
 
     
 
  Helsingør IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Helsingør IF 1-0 AaB              
        Helsingør IF 3-2 AB              
        Helsingør IF 0-4 B 1909              
        Helsingør IF 0-7 BK Frem              
        Helsingør IF 2-2 BK Fremad Amager              
        Helsingør IF 0-2 Brøndby IF              
        Helsingør IF 1-3 Frederikshavn fI              
        Helsingør IF 0-0 Glostrup IC              
        Helsingør IF 1-1 Herning Fremad              
        Helsingør IF 5-3 HIK              
        Helsingør IF 4-3 Holbæk B&IF              
        Helsingør IF 1-1 IK Skovbakken              
        Helsingør IF 2-2 Kolding IF              
        Helsingør IF 1-1 OKS              
        Helsingør IF 0-1 Randers SK Freja              
 
     
 
  Herning Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herning Fremad 0-0 AaB              
        Herning Fremad 3-2 AB              
        Herning Fremad 3-2 B 1909              
        Herning Fremad 0-3 BK Frem              
        Herning Fremad 1-1 BK Fremad Amager              
        Herning Fremad 2-1 Brøndby IF              
        Herning Fremad 1-2 Frederikshavn fI              
        Herning Fremad 0-2 Glostrup IC              
        Herning Fremad 0-2 Helsingør IF              
        Herning Fremad 3-3 HIK              
        Herning Fremad 3-0 Holbæk B&IF              
        Herning Fremad 3-3 IK Skovbakken              
        Herning Fremad 1-2 Kolding IF              
        Herning Fremad 3-1 OKS              
        Herning Fremad 1-1 Randers SK Freja              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 0-1 AaB              
        HIK 1-3 AB              
        HIK 0-2 B 1909              
        HIK 1-2 BK Frem              
        HIK 2-1 BK Fremad Amager              
        HIK 0-5 Brøndby IF              
        HIK 1-3 Frederikshavn fI              
        HIK 1-6 Glostrup IC              
        HIK 1-2 Helsingør IF              
        HIK 1-1 Herning Fremad              
        HIK 4-0 Holbæk B&IF              
        HIK 0-2 IK Skovbakken              
        HIK 0-1 Kolding IF              
        HIK 6-1 OKS              
        HIK 1-4 Randers SK Freja              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 2-1 AaB              
        Holbæk B&IF 1-0 AB              
        Holbæk B&IF 1-2 B 1909              
        Holbæk B&IF 2-5 BK Frem              
        Holbæk B&IF 1-1 BK Fremad Amager              
        Holbæk B&IF 4-3 Brøndby IF              
        Holbæk B&IF 2-6 Frederikshavn fI              
        Holbæk B&IF 1-2 Glostrup IC              
        Holbæk B&IF 1-2 Helsingør IF              
        Holbæk B&IF 2-6 Herning Fremad              
        Holbæk B&IF 3-2 HIK              
        Holbæk B&IF 0-2 IK Skovbakken              
        Holbæk B&IF 0-4 Kolding IF              
        Holbæk B&IF 1-5 OKS              
        Holbæk B&IF 5-2 Randers SK Freja              
 
     
 
  IK Skovbakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Skovbakken 2-0 AaB              
        IK Skovbakken 2-2 AB              
        IK Skovbakken 1-1 B 1909              
        IK Skovbakken 2-1 BK Frem              
        IK Skovbakken 1-2 BK Fremad Amager              
        IK Skovbakken 0-5 Brøndby IF              
        IK Skovbakken 2-0 Frederikshavn fI              
        IK Skovbakken 1-2 Glostrup IC              
        IK Skovbakken 2-2 Helsingør IF              
        IK Skovbakken 0-1 Herning Fremad              
        IK Skovbakken 1-2 HIK              
        IK Skovbakken 2-1 Holbæk B&IF              
        IK Skovbakken 3-1 Kolding IF              
        IK Skovbakken 4-1 OKS              
        IK Skovbakken 3-1 Randers SK Freja              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 0-1 AaB              
        Kolding IF 1-1 AB              
        Kolding IF 1-1 B 1909              
        Kolding IF 0-3 BK Frem              
        Kolding IF 2-1 BK Fremad Amager              
        Kolding IF 2-2 Brøndby IF              
        Kolding IF 7-1 Frederikshavn fI              
        Kolding IF 3-1 Glostrup IC              
        Kolding IF 1-1 Helsingør IF              
        Kolding IF 1-0 Herning Fremad              
        Kolding IF 1-3 HIK              
        Kolding IF 2-1 Holbæk B&IF              
        Kolding IF 4-1 IK Skovbakken              
        Kolding IF 0-2 OKS              
        Kolding IF 2-2 Randers SK Freja              
 
     
 
  OKS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OKS 4-1 AaB              
        OKS 7-2 AB              
        OKS 3-3 B 1909              
        OKS 2-1 BK Frem              
        OKS 5-1 BK Fremad Amager              
        OKS 2-3 Brøndby IF              
        OKS 5-0 Frederikshavn fI              
        OKS 3-0 Glostrup IC              
        OKS 0-1 Helsingør IF              
        OKS 1-1 Herning Fremad              
        OKS 3-0 HIK              
        OKS 3-0 Holbæk B&IF              
        OKS 0-3 IK Skovbakken              
        OKS 2-4 Kolding IF              
        OKS 2-0 Randers SK Freja              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 1-0 AaB              
        Randers SK Freja 1-3 AB              
        Randers SK Freja 2-0 B 1909              
        Randers SK Freja 3-2 BK Frem              
        Randers SK Freja 2-3 BK Fremad Amager              
        Randers SK Freja 1-2 Brøndby IF              
        Randers SK Freja 1-1 Frederikshavn fI              
        Randers SK Freja 1-0 Glostrup IC              
        Randers SK Freja 4-2 Helsingør IF              
        Randers SK Freja 2-1 Herning Fremad              
        Randers SK Freja 3-0 HIK              
        Randers SK Freja 4-1 Holbæk B&IF              
        Randers SK Freja 2-0 IK Skovbakken              
        Randers SK Freja 0-2 Kolding IF              
        Randers SK Freja 4-2 OKS