Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1982, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 2-1 BK Avarta              
        AB 1-0 BK Frem              
        AB 1-2 BK Fremad Amager              
        AB 1-2 Brønshøj BK              
        AB 2-1 Frederikshavn fI              
        AB 4-2 Glostrup IC              
        AB 2-3 Helsingør IF              
        AB 0-3 Herfølge BK              
        AB 2-0 Herning Fremad              
        AB 1-1 IF Skjold Birkerød              
        AB 2-2 IK Skovbakken              
        AB 1-1 Kastrup BK              
        AB 5-1 OKS              
        AB 2-1 Randers SK Freja              
        AB 2-1 Viborg FF              
 
     
 
  BK Avarta    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Avarta 0-0 AB              
        BK Avarta 0-1 BK Frem              
        BK Avarta 0-1 BK Fremad Amager              
        BK Avarta 1-3 Brønshøj BK              
        BK Avarta 3-4 Frederikshavn fI              
        BK Avarta 1-2 Glostrup IC              
        BK Avarta 0-1 Helsingør IF              
        BK Avarta 0-2 Herfølge BK              
        BK Avarta 0-2 Herning Fremad              
        BK Avarta 1-1 IF Skjold Birkerød              
        BK Avarta 4-3 IK Skovbakken              
        BK Avarta 1-1 Kastrup BK              
        BK Avarta 1-2 OKS              
        BK Avarta 1-0 Randers SK Freja              
        BK Avarta 2-3 Viborg FF              
 
     
 
  BK Frem    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem 4-3 AB              
        BK Frem 3-2 BK Avarta              
        BK Frem 2-1 BK Fremad Amager              
        BK Frem 1-1 Brønshøj BK              
        BK Frem 2-0 Frederikshavn fI              
        BK Frem 0-1 Glostrup IC              
        BK Frem 4-1 Helsingør IF              
        BK Frem 1-0 Herfølge BK              
        BK Frem 5-2 Herning Fremad              
        BK Frem 3-0 IF Skjold Birkerød              
        BK Frem 2-1 IK Skovbakken              
        BK Frem 1-0 Kastrup BK              
        BK Frem 5-2 OKS              
        BK Frem 2-1 Randers SK Freja              
        BK Frem 2-0 Viborg FF              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 0-2 AB              
        BK Fremad Amager 3-2 BK Avarta              
        BK Fremad Amager 2-3 BK Frem              
        BK Fremad Amager 1-4 Brønshøj BK              
        BK Fremad Amager 2-0 Frederikshavn fI              
        BK Fremad Amager 1-1 Glostrup IC              
        BK Fremad Amager 3-0 Helsingør IF              
        BK Fremad Amager 2-1 Herfølge BK              
        BK Fremad Amager 0-3 Herning Fremad              
        BK Fremad Amager 2-1 IF Skjold Birkerød              
        BK Fremad Amager 2-2 IK Skovbakken              
        BK Fremad Amager 1-1 Kastrup BK              
        BK Fremad Amager 2-0 OKS              
        BK Fremad Amager 1-3 Randers SK Freja              
        BK Fremad Amager 1-1 Viborg FF              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 4-0 AB              
        Brønshøj BK 2-2 BK Avarta              
        Brønshøj BK 1-5 BK Frem              
        Brønshøj BK 2-1 BK Fremad Amager              
        Brønshøj BK 0-0 Frederikshavn fI              
        Brønshøj BK 0-0 Glostrup IC              
        Brønshøj BK 1-1 Helsingør IF              
        Brønshøj BK 1-1 Herfølge BK              
        Brønshøj BK 2-1 Herning Fremad              
        Brønshøj BK 2-0 IF Skjold Birkerød              
        Brønshøj BK 4-0 IK Skovbakken              
        Brønshøj BK 1-2 Kastrup BK              
        Brønshøj BK 6-3 OKS              
        Brønshøj BK 0-3 Randers SK Freja              
        Brønshøj BK 5-1 Viborg FF              
 
     
 
  Frederikshavn fI    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederikshavn fI 3-1 AB              
        Frederikshavn fI 1-3 BK Avarta              
        Frederikshavn fI 0-3 BK Frem              
        Frederikshavn fI 2-0 BK Fremad Amager              
        Frederikshavn fI 4-2 Brønshøj BK              
        Frederikshavn fI 1-1 Glostrup IC              
        Frederikshavn fI 2-1 Helsingør IF              
        Frederikshavn fI 2-3 Herfølge BK              
        Frederikshavn fI 1-3 Herning Fremad              
        Frederikshavn fI 4-3 IF Skjold Birkerød              
        Frederikshavn fI 0-0 IK Skovbakken              
        Frederikshavn fI 0-1 Kastrup BK              
        Frederikshavn fI 3-1 OKS              
        Frederikshavn fI 1-7 Randers SK Freja              
        Frederikshavn fI 3-1 Viborg FF              
 
     
 
  Glostrup IC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Glostrup IC 1-0 AB              
        Glostrup IC 2-0 BK Avarta              
        Glostrup IC 1-1 BK Frem              
        Glostrup IC 3-2 BK Fremad Amager              
        Glostrup IC 0-2 Brønshøj BK              
        Glostrup IC 0-1 Frederikshavn fI              
        Glostrup IC 0-2 Helsingør IF              
        Glostrup IC 1-0 Herfølge BK              
        Glostrup IC 0-1 Herning Fremad              
        Glostrup IC 1-2 IF Skjold Birkerød              
        Glostrup IC 4-1 IK Skovbakken              
        Glostrup IC 1-0 Kastrup BK              
        Glostrup IC 0-1 OKS              
        Glostrup IC 0-0 Randers SK Freja              
        Glostrup IC 1-0 Viborg FF              
 
     
 
  Helsingør IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Helsingør IF 0-2 AB              
        Helsingør IF 2-1 BK Avarta              
        Helsingør IF 1-0 BK Frem              
        Helsingør IF 0-2 BK Fremad Amager              
        Helsingør IF 0-2 Brønshøj BK              
        Helsingør IF 3-0 Frederikshavn fI              
        Helsingør IF 1-0 Glostrup IC              
        Helsingør IF 2-2 Herfølge BK              
        Helsingør IF 0-1 Herning Fremad              
        Helsingør IF 0-1 IF Skjold Birkerød              
        Helsingør IF 1-2 IK Skovbakken              
        Helsingør IF 0-1 Kastrup BK              
        Helsingør IF 0-1 OKS              
        Helsingør IF 1-1 Randers SK Freja              
        Helsingør IF 0-1 Viborg FF              
 
     
 
  Herfølge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herfølge BK 0-4 AB              
        Herfølge BK 0-0 BK Avarta              
        Herfølge BK 0-2 BK Frem              
        Herfølge BK 2-1 BK Fremad Amager              
        Herfølge BK 2-2 Brønshøj BK              
        Herfølge BK 2-2 Frederikshavn fI              
        Herfølge BK 2-0 Glostrup IC              
        Herfølge BK 0-4 Helsingør IF              
        Herfølge BK 1-1 Herning Fremad              
        Herfølge BK 2-0 IF Skjold Birkerød              
        Herfølge BK 6-1 IK Skovbakken              
        Herfølge BK 0-0 Kastrup BK              
        Herfølge BK 0-0 OKS              
        Herfølge BK 2-0 Randers SK Freja              
        Herfølge BK 3-1 Viborg FF              
 
     
 
  Herning Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herning Fremad 1-1 AB              
        Herning Fremad 1-1 BK Avarta              
        Herning Fremad 1-0 BK Frem              
        Herning Fremad 3-1 BK Fremad Amager              
        Herning Fremad 4-0 Brønshøj BK              
        Herning Fremad 3-2 Frederikshavn fI              
        Herning Fremad 2-2 Glostrup IC              
        Herning Fremad 3-0 Helsingør IF              
        Herning Fremad 1-0 Herfølge BK              
        Herning Fremad 2-1 IF Skjold Birkerød              
        Herning Fremad 3-5 IK Skovbakken              
        Herning Fremad 0-1 Kastrup BK              
        Herning Fremad 4-1 OKS              
        Herning Fremad 4-2 Randers SK Freja              
        Herning Fremad 1-3 Viborg FF              
 
     
 
  IF Skjold Birkerød    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Skjold Birkerød 0-1 AB              
        IF Skjold Birkerød 1-1 BK Avarta              
        IF Skjold Birkerød 1-4 BK Frem              
        IF Skjold Birkerød 1-1 BK Fremad Amager              
        IF Skjold Birkerød 0-2 Brønshøj BK              
        IF Skjold Birkerød 2-1 Frederikshavn fI              
        IF Skjold Birkerød 2-1 Glostrup IC              
        IF Skjold Birkerød 2-0 Helsingør IF              
        IF Skjold Birkerød 2-0 Herfølge BK              
        IF Skjold Birkerød 0-1 Herning Fremad              
        IF Skjold Birkerød 4-3 IK Skovbakken              
        IF Skjold Birkerød 1-1 Kastrup BK              
        IF Skjold Birkerød 0-2 OKS              
        IF Skjold Birkerød 3-0 Randers SK Freja              
        IF Skjold Birkerød 1-3 Viborg FF              
 
     
 
  IK Skovbakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Skovbakken 2-2 AB              
        IK Skovbakken 2-1 BK Avarta              
        IK Skovbakken 1-2 BK Frem              
        IK Skovbakken 4-2 BK Fremad Amager              
        IK Skovbakken 0-2 Brønshøj BK              
        IK Skovbakken 1-3 Frederikshavn fI              
        IK Skovbakken 4-3 Glostrup IC              
        IK Skovbakken 2-0 Helsingør IF              
        IK Skovbakken 1-0 Herfølge BK              
        IK Skovbakken 0-4 Herning Fremad              
        IK Skovbakken 2-5 IF Skjold Birkerød              
        IK Skovbakken 2-3 Kastrup BK              
        IK Skovbakken 2-0 OKS              
        IK Skovbakken 4-0 Randers SK Freja              
        IK Skovbakken 1-0 Viborg FF              
 
     
 
  Kastrup BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kastrup BK 1-0 AB              
        Kastrup BK 1-0 BK Avarta              
        Kastrup BK 1-5 BK Frem              
        Kastrup BK 2-0 BK Fremad Amager              
        Kastrup BK 2-0 Brønshøj BK              
        Kastrup BK 1-1 Frederikshavn fI              
        Kastrup BK 2-1 Glostrup IC              
        Kastrup BK 2-0 Helsingør IF              
        Kastrup BK 0-1 Herfølge BK              
        Kastrup BK 0-3 Herning Fremad              
        Kastrup BK 4-1 IF Skjold Birkerød              
        Kastrup BK 1-1 IK Skovbakken              
        Kastrup BK 2-1 OKS              
        Kastrup BK 0-1 Randers SK Freja              
        Kastrup BK 2-0 Viborg FF              
 
     
 
  OKS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OKS 0-2 AB              
        OKS 0-2 BK Avarta              
        OKS 0-1 BK Frem              
        OKS 2-0 BK Fremad Amager              
        OKS 1-3 Brønshøj BK              
        OKS 1-2 Frederikshavn fI              
        OKS 1-2 Glostrup IC              
        OKS 6-1 Helsingør IF              
        OKS 1-1 Herfølge BK              
        OKS 2-1 Herning Fremad              
        OKS 3-1 IF Skjold Birkerød              
        OKS 1-1 IK Skovbakken              
        OKS 1-1 Kastrup BK              
        OKS 4-1 Randers SK Freja              
        OKS 1-2 Viborg FF              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 2-0 AB              
        Randers SK Freja 2-1 BK Avarta              
        Randers SK Freja 0-2 BK Frem              
        Randers SK Freja 3-4 BK Fremad Amager              
        Randers SK Freja 0-4 Brønshøj BK              
        Randers SK Freja 2-2 Frederikshavn fI              
        Randers SK Freja 2-3 Glostrup IC              
        Randers SK Freja 0-1 Helsingør IF              
        Randers SK Freja 1-4 Herfølge BK              
        Randers SK Freja 0-0 Herning Fremad              
        Randers SK Freja 1-1 IF Skjold Birkerød              
        Randers SK Freja 3-2 IK Skovbakken              
        Randers SK Freja 0-5 Kastrup BK              
        Randers SK Freja 2-6 OKS              
        Randers SK Freja 1-1 Viborg FF              
 
     
 
  Viborg FF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Viborg FF 0-2 AB              
        Viborg FF 4-0 BK Avarta              
        Viborg FF 0-2 BK Frem              
        Viborg FF 4-1 BK Fremad Amager              
        Viborg FF 1-1 Brønshøj BK              
        Viborg FF 0-0 Frederikshavn fI              
        Viborg FF 2-2 Glostrup IC              
        Viborg FF 0-0 Helsingør IF              
        Viborg FF 1-1 Herfølge BK              
        Viborg FF 4-1 Herning Fremad              
        Viborg FF 2-0 IF Skjold Birkerød              
        Viborg FF 1-1 IK Skovbakken              
        Viborg FF 1-1 Kastrup BK              
        Viborg FF 2-5 OKS              
        Viborg FF 1-2 Randers SK Freja