Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1983, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 2-2 B 1901              
        AB 1-1 B 1909              
        AB 1-2 BK Fremad Amager              
        AB 2-1 Frederikshavn fI              
        AB 5-3 Glostrup IC              
        AB 2-2 Herfølge BK              
        AB 3-1 IF Skjold Birkerød              
        AB 1-1 IK Skovbakken              
        AB 1-1 Kastrup BK              
        AB 3-1 KB              
        AB 6-0 Nakskov BK              
        AB 4-0 OKS              
        AB 2-0 Roskilde BK              
        AB 1-2 Svendborg fB              
        AB 3-5 Viborg FF              
 
     
 
  B 1901    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1901 1-6 AB              
        B 1901 3-1 B 1909              
        B 1901 2-1 BK Fremad Amager              
        B 1901 2-0 Frederikshavn fI              
        B 1901 3-1 Glostrup IC              
        B 1901 1-6 Herfølge BK              
        B 1901 1-3 IF Skjold Birkerød              
        B 1901 2-1 IK Skovbakken              
        B 1901 2-0 Kastrup BK              
        B 1901 1-2 KB              
        B 1901 1-0 Nakskov BK              
        B 1901 1-1 OKS              
        B 1901 4-2 Roskilde BK              
        B 1901 2-2 Svendborg fB              
        B 1901 1-3 Viborg FF              
 
     
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 1-1 AB              
        B 1909 2-0 B 1901              
        B 1909 1-1 BK Fremad Amager              
        B 1909 7-0 Frederikshavn fI              
        B 1909 0-0 Glostrup IC              
        B 1909 2-0 Herfølge BK              
        B 1909 3-0 IF Skjold Birkerød              
        B 1909 2-1 IK Skovbakken              
        B 1909 2-1 Kastrup BK              
        B 1909 0-3 KB              
        B 1909 5-0 Nakskov BK              
        B 1909 1-0 OKS              
        B 1909 1-3 Roskilde BK              
        B 1909 1-0 Svendborg fB              
        B 1909 2-1 Viborg FF              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 2-1 AB              
        BK Fremad Amager 3-0 B 1901              
        BK Fremad Amager 0-2 B 1909              
        BK Fremad Amager 3-0 Frederikshavn fI              
        BK Fremad Amager 0-1 Glostrup IC              
        BK Fremad Amager 1-1 Herfølge BK              
        BK Fremad Amager 1-0 IF Skjold Birkerød              
        BK Fremad Amager 2-0 IK Skovbakken              
        BK Fremad Amager 0-1 Kastrup BK              
        BK Fremad Amager 0-1 KB              
        BK Fremad Amager 0-2 Nakskov BK              
        BK Fremad Amager 2-2 OKS              
        BK Fremad Amager 2-1 Roskilde BK              
        BK Fremad Amager 2-1 Svendborg fB              
        BK Fremad Amager 2-1 Viborg FF              
 
     
 
  Frederikshavn fI    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederikshavn fI 2-2 AB              
        Frederikshavn fI 1-5 B 1901              
        Frederikshavn fI 1-0 B 1909              
        Frederikshavn fI 0-1 BK Fremad Amager              
        Frederikshavn fI 2-2 Glostrup IC              
        Frederikshavn fI 0-6 Herfølge BK              
        Frederikshavn fI 2-3 IF Skjold Birkerød              
        Frederikshavn fI 2-1 IK Skovbakken              
        Frederikshavn fI 0-1 Kastrup BK              
        Frederikshavn fI 1-2 KB              
        Frederikshavn fI 3-1 Nakskov BK              
        Frederikshavn fI 3-1 OKS              
        Frederikshavn fI 3-4 Roskilde BK              
        Frederikshavn fI 2-2 Svendborg fB              
        Frederikshavn fI 2-0 Viborg FF              
 
     
 
  Glostrup IC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Glostrup IC 0-2 AB              
        Glostrup IC 2-1 B 1901              
        Glostrup IC 0-4 B 1909              
        Glostrup IC 1-1 BK Fremad Amager              
        Glostrup IC 2-1 Frederikshavn fI              
        Glostrup IC 1-1 Herfølge BK              
        Glostrup IC 0-1 IF Skjold Birkerød              
        Glostrup IC 4-1 IK Skovbakken              
        Glostrup IC 0-2 Kastrup BK              
        Glostrup IC 1-2 KB              
        Glostrup IC 5-1 Nakskov BK              
        Glostrup IC 0-0 OKS              
        Glostrup IC 0-0 Roskilde BK              
        Glostrup IC 0-0 Svendborg fB              
        Glostrup IC 1-1 Viborg FF              
 
     
 
  Herfølge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herfølge BK 2-0 AB              
        Herfølge BK 4-0 B 1901              
        Herfølge BK 0-0 B 1909              
        Herfølge BK 3-1 BK Fremad Amager              
        Herfølge BK 2-2 Frederikshavn fI              
        Herfølge BK 9-0 Glostrup IC              
        Herfølge BK 5-0 IF Skjold Birkerød              
        Herfølge BK 3-3 IK Skovbakken              
        Herfølge BK 0-0 Kastrup BK              
        Herfølge BK 1-1 KB              
        Herfølge BK 5-0 Nakskov BK              
        Herfølge BK 0-2 OKS              
        Herfølge BK 0-0 Roskilde BK              
        Herfølge BK 4-0 Svendborg fB              
        Herfølge BK 1-1 Viborg FF              
 
     
 
  IF Skjold Birkerød    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Skjold Birkerød 0-0 AB              
        IF Skjold Birkerød 2-2 B 1901              
        IF Skjold Birkerød 2-3 B 1909              
        IF Skjold Birkerød 1-2 BK Fremad Amager              
        IF Skjold Birkerød 4-0 Frederikshavn fI              
        IF Skjold Birkerød 1-0 Glostrup IC              
        IF Skjold Birkerød 1-1 Herfølge BK              
        IF Skjold Birkerød 3-1 IK Skovbakken              
        IF Skjold Birkerød 0-0 Kastrup BK              
        IF Skjold Birkerød 0-2 KB              
        IF Skjold Birkerød 0-1 Nakskov BK              
        IF Skjold Birkerød 0-0 OKS              
        IF Skjold Birkerød 1-4 Roskilde BK              
        IF Skjold Birkerød 3-3 Svendborg fB              
        IF Skjold Birkerød 1-2 Viborg FF              
 
     
 
  IK Skovbakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Skovbakken 2-1 AB              
        IK Skovbakken 3-2 B 1901              
        IK Skovbakken 1-1 B 1909              
        IK Skovbakken 2-2 BK Fremad Amager              
        IK Skovbakken 2-1 Frederikshavn fI              
        IK Skovbakken 2-0 Glostrup IC              
        IK Skovbakken 1-7 Herfølge BK              
        IK Skovbakken 2-5 IF Skjold Birkerød              
        IK Skovbakken 0-2 Kastrup BK              
        IK Skovbakken 2-2 KB              
        IK Skovbakken 5-0 Nakskov BK              
        IK Skovbakken 1-2 OKS              
        IK Skovbakken 0-1 Roskilde BK              
        IK Skovbakken 0-2 Svendborg fB              
        IK Skovbakken 3-2 Viborg FF              
 
     
 
  Kastrup BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kastrup BK 2-1 AB              
        Kastrup BK 2-2 B 1901              
        Kastrup BK 1-2 B 1909              
        Kastrup BK 1-1 BK Fremad Amager              
        Kastrup BK 2-0 Frederikshavn fI              
        Kastrup BK 0-1 Glostrup IC              
        Kastrup BK 1-1 Herfølge BK              
        Kastrup BK 1-1 IF Skjold Birkerød              
        Kastrup BK 4-3 IK Skovbakken              
        Kastrup BK 2-0 KB              
        Kastrup BK 7-0 Nakskov BK              
        Kastrup BK 0-0 OKS              
        Kastrup BK 3-0 Roskilde BK              
        Kastrup BK 0-0 Svendborg fB              
        Kastrup BK 6-0 Viborg FF              
 
     
 
  KB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        KB 2-2 AB              
        KB 2-2 B 1901              
        KB 0-4 B 1909              
        KB 4-1 BK Fremad Amager              
        KB 4-0 Frederikshavn fI              
        KB 0-0 Glostrup IC              
        KB 3-1 Herfølge BK              
        KB 2-0 IF Skjold Birkerød              
        KB 6-4 IK Skovbakken              
        KB 4-1 Kastrup BK              
        KB 5-1 Nakskov BK              
        KB 2-0 OKS              
        KB 4-1 Roskilde BK              
        KB 2-0 Svendborg fB              
        KB 6-0 Viborg FF              
 
     
 
  Nakskov BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nakskov BK 1-8 AB              
        Nakskov BK 2-5 B 1901              
        Nakskov BK 0-4 B 1909              
        Nakskov BK 0-2 BK Fremad Amager              
        Nakskov BK 0-3 Frederikshavn fI              
        Nakskov BK 1-3 Glostrup IC              
        Nakskov BK 0-2 Herfølge BK              
        Nakskov BK 0-1 IF Skjold Birkerød              
        Nakskov BK 2-3 IK Skovbakken              
        Nakskov BK 0-4 Kastrup BK              
        Nakskov BK 2-2 KB              
        Nakskov BK 0-0 OKS              
        Nakskov BK 1-2 Roskilde BK              
        Nakskov BK 1-3 Svendborg fB              
        Nakskov BK 1-2 Viborg FF              
 
     
 
  OKS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OKS 2-1 AB              
        OKS 4-1 B 1901              
        OKS 1-1 B 1909              
        OKS 1-1 BK Fremad Amager              
        OKS 2-1 Frederikshavn fI              
        OKS 3-1 Glostrup IC              
        OKS 1-0 Herfølge BK              
        OKS 3-2 IF Skjold Birkerød              
        OKS 2-1 IK Skovbakken              
        OKS 0-0 Kastrup BK              
        OKS 0-3 KB              
        OKS 4-0 Nakskov BK              
        OKS 1-2 Roskilde BK              
        OKS 2-1 Svendborg fB              
        OKS 0-0 Viborg FF              
 
     
 
  Roskilde BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Roskilde BK 1-2 AB              
        Roskilde BK 3-1 B 1901              
        Roskilde BK 0-3 B 1909              
        Roskilde BK 2-1 BK Fremad Amager              
        Roskilde BK 3-1 Frederikshavn fI              
        Roskilde BK 3-2 Glostrup IC              
        Roskilde BK 0-1 Herfølge BK              
        Roskilde BK 0-0 IF Skjold Birkerød              
        Roskilde BK 2-2 IK Skovbakken              
        Roskilde BK 0-1 Kastrup BK              
        Roskilde BK 0-2 KB              
        Roskilde BK 7-0 Nakskov BK              
        Roskilde BK 1-0 OKS              
        Roskilde BK 1-2 Svendborg fB              
        Roskilde BK 2-2 Viborg FF              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 1-1 AB              
        Svendborg fB 2-3 B 1901              
        Svendborg fB 0-1 B 1909              
        Svendborg fB 1-0 BK Fremad Amager              
        Svendborg fB 1-1 Frederikshavn fI              
        Svendborg fB 1-2 Glostrup IC              
        Svendborg fB 1-2 Herfølge BK              
        Svendborg fB 1-1 IF Skjold Birkerød              
        Svendborg fB 2-1 IK Skovbakken              
        Svendborg fB 1-0 Kastrup BK              
        Svendborg fB 3-3 KB              
        Svendborg fB 4-1 Nakskov BK              
        Svendborg fB 1-4 OKS              
        Svendborg fB 0-3 Roskilde BK              
        Svendborg fB 3-0 Viborg FF              
 
     
 
  Viborg FF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Viborg FF 1-1 AB              
        Viborg FF 3-0 B 1901              
        Viborg FF 2-1 B 1909              
        Viborg FF 1-1 BK Fremad Amager              
        Viborg FF 3-2 Frederikshavn fI              
        Viborg FF 1-2 Glostrup IC              
        Viborg FF 2-3 Herfølge BK              
        Viborg FF 0-0 IF Skjold Birkerød              
        Viborg FF 2-1 IK Skovbakken              
        Viborg FF 0-0 Kastrup BK              
        Viborg FF 1-2 KB              
        Viborg FF 2-0 Nakskov BK              
        Viborg FF 3-2 OKS              
        Viborg FF 1-1 Roskilde BK              
        Viborg FF 2-0 Svendborg fB