Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1984, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 1-2 B 1901              
        AB 0-2 B 1903              
        AB 0-0 B 1913              
        AB 1-0 B 93              
        AB 1-0 BK Fremad Amager              
        AB 3-0 Glostrup IC              
        AB 1-0 IF Skjold Birkerød              
        AB 0-3 Kastrup BK              
        AB 1-1 Kolding IF              
        AB 5-1 OKS              
        AB 2-2 Randers SK Freja              
        AB 2-0 Roskilde BK              
        AB 1-3 Silkeborg IF              
        AB 0-2 Svendborg fB              
        AB 2-0 Viborg FF              
 
     
 
  B 1901    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1901 2-4 AB              
        B 1901 0-4 B 1903              
        B 1901 0-2 B 1913              
        B 1901 0-2 B 93              
        B 1901 2-1 BK Fremad Amager              
        B 1901 2-1 Glostrup IC              
        B 1901 0-2 IF Skjold Birkerød              
        B 1901 1-2 Kastrup BK              
        B 1901 1-1 Kolding IF              
        B 1901 1-2 OKS              
        B 1901 2-2 Randers SK Freja              
        B 1901 0-5 Roskilde BK              
        B 1901 2-2 Silkeborg IF              
        B 1901 3-1 Svendborg fB              
        B 1901 0-1 Viborg FF              
 
     
 
  B 1903    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1903 1-2 AB              
        B 1903 2-0 B 1901              
        B 1903 4-0 B 1913              
        B 1903 1-2 B 93              
        B 1903 4-2 BK Fremad Amager              
        B 1903 2-0 Glostrup IC              
        B 1903 6-1 IF Skjold Birkerød              
        B 1903 3-2 Kastrup BK              
        B 1903 0-0 Kolding IF              
        B 1903 5-1 OKS              
        B 1903 0-0 Randers SK Freja              
        B 1903 0-0 Roskilde BK              
        B 1903 2-3 Silkeborg IF              
        B 1903 1-0 Svendborg fB              
        B 1903 5-1 Viborg FF              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 0-2 AB              
        B 1913 3-1 B 1901              
        B 1913 0-1 B 1903              
        B 1913 1-3 B 93              
        B 1913 4-1 BK Fremad Amager              
        B 1913 2-0 Glostrup IC              
        B 1913 3-0 IF Skjold Birkerød              
        B 1913 5-0 Kastrup BK              
        B 1913 0-1 Kolding IF              
        B 1913 4-0 OKS              
        B 1913 1-1 Randers SK Freja              
        B 1913 1-2 Roskilde BK              
        B 1913 2-1 Silkeborg IF              
        B 1913 1-1 Svendborg fB              
        B 1913 1-1 Viborg FF              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 1-0 AB              
        B 93 3-0 B 1901              
        B 93 0-0 B 1903              
        B 93 2-2 B 1913              
        B 93 1-0 BK Fremad Amager              
        B 93 0-0 Glostrup IC              
        B 93 2-0 IF Skjold Birkerød              
        B 93 2-0 Kastrup BK              
        B 93 1-0 Kolding IF              
        B 93 3-1 OKS              
        B 93 1-1 Randers SK Freja              
        B 93 3-0 Roskilde BK              
        B 93 1-0 Silkeborg IF              
        B 93 2-0 Svendborg fB              
        B 93 1-1 Viborg FF              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 0-1 AB              
        BK Fremad Amager 0-0 B 1901              
        BK Fremad Amager 0-1 B 1903              
        BK Fremad Amager 1-3 B 1913              
        BK Fremad Amager 2-0 B 93              
        BK Fremad Amager 1-1 Glostrup IC              
        BK Fremad Amager 0-1 IF Skjold Birkerød              
        BK Fremad Amager 0-1 Kastrup BK              
        BK Fremad Amager 0-1 Kolding IF              
        BK Fremad Amager 0-0 OKS              
        BK Fremad Amager 0-3 Randers SK Freja              
        BK Fremad Amager 1-4 Roskilde BK              
        BK Fremad Amager 0-2 Silkeborg IF              
        BK Fremad Amager 3-2 Svendborg fB              
        BK Fremad Amager 2-1 Viborg FF              
 
     
 
  Glostrup IC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Glostrup IC 1-3 AB              
        Glostrup IC 4-3 B 1901              
        Glostrup IC 1-2 B 1903              
        Glostrup IC 1-3 B 1913              
        Glostrup IC 0-0 B 93              
        Glostrup IC 1-0 BK Fremad Amager              
        Glostrup IC 2-1 IF Skjold Birkerød              
        Glostrup IC 2-1 Kastrup BK              
        Glostrup IC 0-1 Kolding IF              
        Glostrup IC 1-1 OKS              
        Glostrup IC 2-0 Randers SK Freja              
        Glostrup IC 3-0 Roskilde BK              
        Glostrup IC 1-3 Silkeborg IF              
        Glostrup IC 2-0 Svendborg fB              
        Glostrup IC 2-0 Viborg FF              
 
     
 
  IF Skjold Birkerød    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Skjold Birkerød 2-0 AB              
        IF Skjold Birkerød 1-1 B 1901              
        IF Skjold Birkerød 2-2 B 1903              
        IF Skjold Birkerød 0-0 B 1913              
        IF Skjold Birkerød 2-0 B 93              
        IF Skjold Birkerød 1-4 BK Fremad Amager              
        IF Skjold Birkerød 1-1 Glostrup IC              
        IF Skjold Birkerød 0-0 Kastrup BK              
        IF Skjold Birkerød 2-0 Kolding IF              
        IF Skjold Birkerød 2-0 OKS              
        IF Skjold Birkerød 1-3 Randers SK Freja              
        IF Skjold Birkerød 2-1 Roskilde BK              
        IF Skjold Birkerød 2-1 Silkeborg IF              
        IF Skjold Birkerød 1-2 Svendborg fB              
        IF Skjold Birkerød 2-2 Viborg FF              
 
     
 
  Kastrup BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kastrup BK 2-3 AB              
        Kastrup BK 3-0 B 1901              
        Kastrup BK 1-2 B 1903              
        Kastrup BK 3-1 B 1913              
        Kastrup BK 1-0 B 93              
        Kastrup BK 1-1 BK Fremad Amager              
        Kastrup BK 6-0 Glostrup IC              
        Kastrup BK 2-1 IF Skjold Birkerød              
        Kastrup BK 3-0 Kolding IF              
        Kastrup BK 2-1 OKS              
        Kastrup BK 2-0 Randers SK Freja              
        Kastrup BK 0-0 Roskilde BK              
        Kastrup BK 2-1 Silkeborg IF              
        Kastrup BK 2-0 Svendborg fB              
        Kastrup BK 3-0 Viborg FF              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 0-3 AB              
        Kolding IF 4-2 B 1901              
        Kolding IF 2-0 B 1903              
        Kolding IF 3-3 B 1913              
        Kolding IF 1-1 B 93              
        Kolding IF 3-0 BK Fremad Amager              
        Kolding IF 0-0 Glostrup IC              
        Kolding IF 2-1 IF Skjold Birkerød              
        Kolding IF 0-1 Kastrup BK              
        Kolding IF 1-0 OKS              
        Kolding IF 3-0 Randers SK Freja              
        Kolding IF 0-1 Roskilde BK              
        Kolding IF 4-2 Silkeborg IF              
        Kolding IF 3-2 Svendborg fB              
        Kolding IF 3-2 Viborg FF              
 
     
 
  OKS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OKS 1-1 AB              
        OKS 1-0 B 1901              
        OKS 0-0 B 1903              
        OKS 0-0 B 1913              
        OKS 0-1 B 93              
        OKS 2-0 BK Fremad Amager              
        OKS 1-1 Glostrup IC              
        OKS 0-2 IF Skjold Birkerød              
        OKS 0-2 Kastrup BK              
        OKS 2-1 Kolding IF              
        OKS 1-0 Randers SK Freja              
        OKS 2-3 Roskilde BK              
        OKS 2-4 Silkeborg IF              
        OKS 0-0 Svendborg fB              
        OKS 1-3 Viborg FF              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 1-1 AB              
        Randers SK Freja 0-0 B 1901              
        Randers SK Freja 0-3 B 1903              
        Randers SK Freja 0-2 B 1913              
        Randers SK Freja 0-0 B 93              
        Randers SK Freja 3-3 BK Fremad Amager              
        Randers SK Freja 4-1 Glostrup IC              
        Randers SK Freja 2-1 IF Skjold Birkerød              
        Randers SK Freja 0-1 Kastrup BK              
        Randers SK Freja 2-2 Kolding IF              
        Randers SK Freja 2-1 OKS              
        Randers SK Freja 6-0 Roskilde BK              
        Randers SK Freja 1-0 Silkeborg IF              
        Randers SK Freja 1-1 Svendborg fB              
        Randers SK Freja 0-1 Viborg FF              
 
     
 
  Roskilde BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Roskilde BK 0-2 AB              
        Roskilde BK 1-3 B 1901              
        Roskilde BK 1-2 B 1903              
        Roskilde BK 3-1 B 1913              
        Roskilde BK 2-2 B 93              
        Roskilde BK 1-1 BK Fremad Amager              
        Roskilde BK 1-0 Glostrup IC              
        Roskilde BK 5-1 IF Skjold Birkerød              
        Roskilde BK 1-1 Kastrup BK              
        Roskilde BK 1-1 Kolding IF              
        Roskilde BK 1-1 OKS              
        Roskilde BK 0-2 Randers SK Freja              
        Roskilde BK 4-2 Silkeborg IF              
        Roskilde BK 0-1 Svendborg fB              
        Roskilde BK 2-5 Viborg FF              
 
     
 
  Silkeborg IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Silkeborg IF 0-2 AB              
        Silkeborg IF 1-3 B 1901              
        Silkeborg IF 2-1 B 1903              
        Silkeborg IF 1-0 B 1913              
        Silkeborg IF 1-0 B 93              
        Silkeborg IF 0-0 BK Fremad Amager              
        Silkeborg IF 5-1 Glostrup IC              
        Silkeborg IF 1-1 IF Skjold Birkerød              
        Silkeborg IF 4-1 Kastrup BK              
        Silkeborg IF 0-0 Kolding IF              
        Silkeborg IF 2-2 OKS              
        Silkeborg IF 2-1 Randers SK Freja              
        Silkeborg IF 1-0 Roskilde BK              
        Silkeborg IF 3-2 Svendborg fB              
        Silkeborg IF 1-0 Viborg FF              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 0-3 AB              
        Svendborg fB 2-2 B 1901              
        Svendborg fB 0-1 B 1903              
        Svendborg fB 1-2 B 1913              
        Svendborg fB 0-3 B 93              
        Svendborg fB 2-1 BK Fremad Amager              
        Svendborg fB 4-1 Glostrup IC              
        Svendborg fB 0-0 IF Skjold Birkerød              
        Svendborg fB 1-2 Kastrup BK              
        Svendborg fB 1-2 Kolding IF              
        Svendborg fB 3-1 OKS              
        Svendborg fB 0-2 Randers SK Freja              
        Svendborg fB 2-0 Roskilde BK              
        Svendborg fB 0-2 Silkeborg IF              
        Svendborg fB 2-2 Viborg FF              
 
     
 
  Viborg FF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Viborg FF 3-0 AB              
        Viborg FF 4-1 B 1901              
        Viborg FF 0-0 B 1903              
        Viborg FF 0-0 B 1913              
        Viborg FF 0-3 B 93              
        Viborg FF 3-0 BK Fremad Amager              
        Viborg FF 1-0 Glostrup IC              
        Viborg FF 5-2 IF Skjold Birkerød              
        Viborg FF 0-0 Kastrup BK              
        Viborg FF 0-1 Kolding IF              
        Viborg FF 1-0 OKS              
        Viborg FF 2-2 Randers SK Freja              
        Viborg FF 4-4 Roskilde BK              
        Viborg FF 1-3 Silkeborg IF              
        Viborg FF 1-2 Svendborg fB