Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1988, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 6-3 B 93              
        B 1913 1-0 BK Frem              
        B 1913 3-1 BK Fremad Amager              
        B 1913 3-1 Esbjerg fB              
        B 1913 2-0 Helsingør IF              
        B 1913 4-0 Horsens FS              
        B 1913 3-0 Hvidovre IF              
        B 1913 1-0 Kastrup BK              
        B 1913 1-1 OKS              
        B 1913 5-1 Roskilde BK              
        B 1913 2-0 Slagelse BK&IF              
        B 1913 1-0 Vanløse IF              
        B 1913 0-0 Viborg FF              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 2-1 B 1913              
        B 93 0-3 BK Frem              
        B 93 0-1 BK Fremad Amager              
        B 93 0-0 Esbjerg fB              
        B 93 0-1 Helsingør IF              
        B 93 2-0 Horsens FS              
        B 93 1-3 Hvidovre IF              
        B 93 1-1 Kastrup BK              
        B 93 4-3 OKS              
        B 93 1-2 Roskilde BK              
        B 93 2-0 Slagelse BK&IF              
        B 93 1-1 Vanløse IF              
        B 93 2-4 Viborg FF              
 
     
 
  BK Frem    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem 2-1 B 1913              
        BK Frem 0-1 B 93              
        BK Frem 3-0 BK Fremad Amager              
        BK Frem 0-0 Esbjerg fB              
        BK Frem 4-0 Helsingør IF              
        BK Frem 3-1 Horsens FS              
        BK Frem 2-0 Hvidovre IF              
        BK Frem 1-0 Kastrup BK              
        BK Frem 1-2 OKS              
        BK Frem 1-0 Roskilde BK              
        BK Frem 1-2 Slagelse BK&IF              
        BK Frem 2-2 Vanløse IF              
        BK Frem 1-0 Viborg FF              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 3-5 B 1913              
        BK Fremad Amager 2-1 B 93              
        BK Fremad Amager 1-1 BK Frem              
        BK Fremad Amager 1-2 Esbjerg fB              
        BK Fremad Amager 1-2 Helsingør IF              
        BK Fremad Amager 2-1 Horsens FS              
        BK Fremad Amager 2-2 Hvidovre IF              
        BK Fremad Amager 3-2 Kastrup BK              
        BK Fremad Amager 1-1 OKS              
        BK Fremad Amager 0-3 Roskilde BK              
        BK Fremad Amager 3-0 Slagelse BK&IF              
        BK Fremad Amager 2-0 Vanløse IF              
        BK Fremad Amager 7-0 Viborg FF              
 
     
 
  Esbjerg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Esbjerg fB 1-1 B 1913              
        Esbjerg fB 2-2 B 93              
        Esbjerg fB 0-1 BK Frem              
        Esbjerg fB 5-1 BK Fremad Amager              
        Esbjerg fB 2-3 Helsingør IF              
        Esbjerg fB 0-0 Horsens FS              
        Esbjerg fB 1-1 Hvidovre IF              
        Esbjerg fB 7-0 Kastrup BK              
        Esbjerg fB 1-1 OKS              
        Esbjerg fB 1-1 Roskilde BK              
        Esbjerg fB 1-1 Slagelse BK&IF              
        Esbjerg fB 1-1 Vanløse IF              
        Esbjerg fB 2-4 Viborg FF              
 
     
 
  Helsingør IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Helsingør IF 3-1 B 1913              
        Helsingør IF 1-0 B 93              
        Helsingør IF 0-0 BK Frem              
        Helsingør IF 2-1 BK Fremad Amager              
        Helsingør IF 1-1 Esbjerg fB              
        Helsingør IF 1-0 Horsens FS              
        Helsingør IF 2-0 Hvidovre IF              
        Helsingør IF 1-1 Kastrup BK              
        Helsingør IF 1-2 OKS              
        Helsingør IF 1-3 Roskilde BK              
        Helsingør IF 1-2 Slagelse BK&IF              
        Helsingør IF 3-0 Vanløse IF              
        Helsingør IF 0-0 Viborg FF              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 3-3 B 1913              
        Horsens FS 1-1 B 93              
        Horsens FS 0-0 BK Frem              
        Horsens FS 3-1 BK Fremad Amager              
        Horsens FS 4-0 Esbjerg fB              
        Horsens FS 1-0 Helsingør IF              
        Horsens FS 4-1 Hvidovre IF              
        Horsens FS 4-3 Kastrup BK              
        Horsens FS 1-1 OKS              
        Horsens FS 0-4 Roskilde BK              
        Horsens FS 4-0 Slagelse BK&IF              
        Horsens FS 3-0 Vanløse IF              
        Horsens FS 2-2 Viborg FF              
 
     
 
  Hvidovre IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hvidovre IF 1-2 B 1913              
        Hvidovre IF 4-1 B 93              
        Hvidovre IF 0-3 BK Frem              
        Hvidovre IF 0-2 BK Fremad Amager              
        Hvidovre IF 1-1 Esbjerg fB              
        Hvidovre IF 0-3 Helsingør IF              
        Hvidovre IF 1-0 Horsens FS              
        Hvidovre IF 1-2 Kastrup BK              
        Hvidovre IF 1-0 OKS              
        Hvidovre IF 0-4 Roskilde BK              
        Hvidovre IF 2-0 Slagelse BK&IF              
        Hvidovre IF 0-0 Vanløse IF              
        Hvidovre IF 0-0 Viborg FF              
 
     
 
  Kastrup BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kastrup BK 1-1 B 1913              
        Kastrup BK 5-1 B 93              
        Kastrup BK 0-1 BK Frem              
        Kastrup BK 0-4 BK Fremad Amager              
        Kastrup BK 2-0 Esbjerg fB              
        Kastrup BK 1-1 Helsingør IF              
        Kastrup BK 0-0 Horsens FS              
        Kastrup BK 1-3 Hvidovre IF              
        Kastrup BK 2-3 OKS              
        Kastrup BK 1-3 Roskilde BK              
        Kastrup BK 1-1 Slagelse BK&IF              
        Kastrup BK 0-1 Vanløse IF              
        Kastrup BK 0-5 Viborg FF              
 
     
 
  OKS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OKS 1-2 B 1913              
        OKS 3-0 B 93              
        OKS 1-2 BK Frem              
        OKS 0-0 BK Fremad Amager              
        OKS 4-1 Esbjerg fB              
        OKS 1-0 Helsingør IF              
        OKS 1-1 Horsens FS              
        OKS 3-0 Hvidovre IF              
        OKS 5-0 Kastrup BK              
        OKS 0-1 Roskilde BK              
        OKS 1-1 Slagelse BK&IF              
        OKS 1-1 Vanløse IF              
        OKS 2-2 Viborg FF              
 
     
 
  Roskilde BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Roskilde BK 1-3 B 1913              
        Roskilde BK 1-1 B 93              
        Roskilde BK 1-1 BK Frem              
        Roskilde BK 2-4 BK Fremad Amager              
        Roskilde BK 0-2 Esbjerg fB              
        Roskilde BK 2-1 Helsingør IF              
        Roskilde BK 1-0 Horsens FS              
        Roskilde BK 0-3 Hvidovre IF              
        Roskilde BK 4-1 Kastrup BK              
        Roskilde BK 2-0 OKS              
        Roskilde BK 2-1 Slagelse BK&IF              
        Roskilde BK 3-2 Vanløse IF              
        Roskilde BK 1-2 Viborg FF              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 0-2 B 1913              
        Slagelse BK&IF 2-0 B 93              
        Slagelse BK&IF 1-3 BK Frem              
        Slagelse BK&IF 3-2 BK Fremad Amager              
        Slagelse BK&IF 0-2 Esbjerg fB              
        Slagelse BK&IF 4-0 Helsingør IF              
        Slagelse BK&IF 1-2 Horsens FS              
        Slagelse BK&IF 0-2 Hvidovre IF              
        Slagelse BK&IF 1-1 Kastrup BK              
        Slagelse BK&IF 0-5 OKS              
        Slagelse BK&IF 0-1 Roskilde BK              
        Slagelse BK&IF 0-1 Vanløse IF              
        Slagelse BK&IF 2-1 Viborg FF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 2-0 B 1913              
        Vanløse IF 4-1 B 93              
        Vanløse IF 1-1 BK Frem              
        Vanløse IF 1-2 BK Fremad Amager              
        Vanløse IF 3-3 Esbjerg fB              
        Vanløse IF 2-2 Helsingør IF              
        Vanløse IF 2-0 Horsens FS              
        Vanløse IF 1-1 Hvidovre IF              
        Vanløse IF 1-0 Kastrup BK              
        Vanløse IF 3-1 OKS              
        Vanløse IF 1-0 Roskilde BK              
        Vanløse IF 1-2 Slagelse BK&IF              
        Vanløse IF 1-1 Viborg FF              
 
     
 
  Viborg FF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Viborg FF 0-2 B 1913              
        Viborg FF 3-1 B 93              
        Viborg FF 0-0 BK Frem              
        Viborg FF 2-0 BK Fremad Amager              
        Viborg FF 1-1 Esbjerg fB              
        Viborg FF 1-3 Helsingør IF              
        Viborg FF 1-0 Horsens FS              
        Viborg FF 2-2 Hvidovre IF              
        Viborg FF 2-2 Kastrup BK              
        Viborg FF 0-0 OKS              
        Viborg FF 1-2 Roskilde BK              
        Viborg FF 2-3 Roskilde BK              
        Viborg FF 0-0 Slagelse BK&IF              
        Viborg FF 1-1 Vanløse IF