Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   Vendsyssel FF   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1990, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 1-1 B 1913              
        B 1909 2-2 B 93              
        B 1909 3-3 BK Avarta              
        B 1909 4-2 BK Fremad Amager              
        B 1909 2-1 Brønshøj BK              
        B 1909 2-0 Esbjerg fB              
        B 1909 2-1 Greve IF              
        B 1909 3-1 Helsingør IF              
        B 1909 3-0 Nørresundby BK              
        B 1909 4-4 OKS              
        B 1909 3-2 Roskilde BK              
        B 1909 3-2 Svendborg fB              
        B 1909 5-1 Vanløse IF              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 1-1 B 1909              
        B 1913 6-1 B 93              
        B 1913 1-1 BK Avarta              
        B 1913 1-1 BK Fremad Amager              
        B 1913 3-0 Brønshøj BK              
        B 1913 3-2 Esbjerg fB              
        B 1913 4-0 Greve IF              
        B 1913 2-1 Helsingør IF              
        B 1913 2-2 Nørresundby BK              
        B 1913 3-1 OKS              
        B 1913 1-0 Roskilde BK              
        B 1913 2-0 Svendborg fB              
        B 1913 2-2 Vanløse IF              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 1-1 B 1909              
        B 93 2-2 B 1913              
        B 93 0-3 BK Avarta              
        B 93 3-2 BK Fremad Amager              
        B 93 3-3 Brønshøj BK              
        B 93 2-4 Esbjerg fB              
        B 93 0-0 Greve IF              
        B 93 0-2 Helsingør IF              
        B 93 1-0 Nørresundby BK              
        B 93 1-0 OKS              
        B 93 0-0 Roskilde BK              
        B 93 1-2 Svendborg fB              
        B 93 2-2 Vanløse IF              
 
     
 
  BK Avarta    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Avarta 1-1 B 1909              
        BK Avarta 0-2 B 1913              
        BK Avarta 2-2 B 93              
        BK Avarta 1-1 BK Fremad Amager              
        BK Avarta 1-3 Brønshøj BK              
        BK Avarta 1-2 Esbjerg fB              
        BK Avarta 2-0 Greve IF              
        BK Avarta 0-1 Helsingør IF              
        BK Avarta 1-1 Nørresundby BK              
        BK Avarta 2-2 OKS              
        BK Avarta 4-0 Roskilde BK              
        BK Avarta 1-2 Svendborg fB              
        BK Avarta 0-2 Vanløse IF              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 1-1 B 1909              
        BK Fremad Amager 2-1 B 1913              
        BK Fremad Amager 2-1 B 93              
        BK Fremad Amager 3-2 BK Avarta              
        BK Fremad Amager 0-1 Brønshøj BK              
        BK Fremad Amager 3-4 Esbjerg fB              
        BK Fremad Amager 3-2 Greve IF              
        BK Fremad Amager 1-1 Helsingør IF              
        BK Fremad Amager 1-0 Nørresundby BK              
        BK Fremad Amager 1-3 OKS              
        BK Fremad Amager 3-1 Roskilde BK              
        BK Fremad Amager 1-1 Svendborg fB              
        BK Fremad Amager 0-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 1-0 B 1909              
        Brønshøj BK 1-1 B 1913              
        Brønshøj BK 3-0 B 93              
        Brønshøj BK 1-0 BK Avarta              
        Brønshøj BK 1-1 BK Fremad Amager              
        Brønshøj BK 1-6 Esbjerg fB              
        Brønshøj BK 1-1 Greve IF              
        Brønshøj BK 2-0 Helsingør IF              
        Brønshøj BK 2-5 Nørresundby BK              
        Brønshøj BK 0-5 OKS              
        Brønshøj BK 3-1 Roskilde BK              
        Brønshøj BK 3-1 Svendborg fB              
        Brønshøj BK 1-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Esbjerg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Esbjerg fB 1-2 B 1909              
        Esbjerg fB 0-0 B 1913              
        Esbjerg fB 1-0 B 93              
        Esbjerg fB 3-1 BK Avarta              
        Esbjerg fB 1-2 BK Fremad Amager              
        Esbjerg fB 1-2 Brønshøj BK              
        Esbjerg fB 0-0 Greve IF              
        Esbjerg fB 2-0 Helsingør IF              
        Esbjerg fB 2-0 Nørresundby BK              
        Esbjerg fB 2-0 OKS              
        Esbjerg fB 2-0 Roskilde BK              
        Esbjerg fB 1-1 Svendborg fB              
        Esbjerg fB 1-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Greve IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Greve IF 2-4 B 1909              
        Greve IF 4-2 B 1913              
        Greve IF 4-0 B 93              
        Greve IF 3-0 BK Avarta              
        Greve IF 3-1 BK Fremad Amager              
        Greve IF 2-4 Brønshøj BK              
        Greve IF 1-2 Esbjerg fB              
        Greve IF 2-4 Helsingør IF              
        Greve IF 2-2 Nørresundby BK              
        Greve IF 1-3 OKS              
        Greve IF 3-4 Roskilde BK              
        Greve IF 2-5 Svendborg fB              
        Greve IF 0-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Helsingør IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Helsingør IF 3-1 B 1909              
        Helsingør IF 0-1 B 1913              
        Helsingør IF 5-3 B 93              
        Helsingør IF 1-1 BK Avarta              
        Helsingør IF 1-1 BK Fremad Amager              
        Helsingør IF 1-0 Brønshøj BK              
        Helsingør IF 2-1 Esbjerg fB              
        Helsingør IF 1-0 Greve IF              
        Helsingør IF 1-0 Nørresundby BK              
        Helsingør IF 2-1 OKS              
        Helsingør IF 3-0 Roskilde BK              
        Helsingør IF 0-0 Svendborg fB              
        Helsingør IF 0-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Nørresundby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nørresundby BK 0-4 B 1909              
        Nørresundby BK 3-0 B 1913              
        Nørresundby BK 0-1 B 93              
        Nørresundby BK 2-1 BK Avarta              
        Nørresundby BK 1-1 BK Fremad Amager              
        Nørresundby BK 0-1 Brønshøj BK              
        Nørresundby BK 4-0 Esbjerg fB              
        Nørresundby BK 1-1 Greve IF              
        Nørresundby BK 0-0 Helsingør IF              
        Nørresundby BK 0-2 OKS              
        Nørresundby BK 2-0 Roskilde BK              
        Nørresundby BK 0-2 Svendborg fB              
        Nørresundby BK 3-0 Vanløse IF              
 
     
 
  OKS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OKS 0-0 B 1909              
        OKS 0-1 B 1913              
        OKS 1-1 B 93              
        OKS 3-0 BK Avarta              
        OKS 0-1 BK Fremad Amager              
        OKS 0-5 Brønshøj BK              
        OKS 1-0 Esbjerg fB              
        OKS 0-0 Greve IF              
        OKS 0-0 Helsingør IF              
        OKS 1-1 Nørresundby BK              
        OKS 1-1 Roskilde BK              
        OKS 3-0 Svendborg fB              
        OKS 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Roskilde BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Roskilde BK 1-1 B 1909              
        Roskilde BK 0-1 B 1913              
        Roskilde BK 3-0 B 93              
        Roskilde BK 2-0 BK Avarta              
        Roskilde BK 1-2 BK Fremad Amager              
        Roskilde BK 2-1 Brønshøj BK              
        Roskilde BK 1-3 Esbjerg fB              
        Roskilde BK 1-1 Greve IF              
        Roskilde BK 1-2 Helsingør IF              
        Roskilde BK 1-0 Nørresundby BK              
        Roskilde BK 0-0 OKS              
        Roskilde BK 1-1 Svendborg fB              
        Roskilde BK 0-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 2-1 B 1909              
        Svendborg fB 1-1 B 1913              
        Svendborg fB 1-0 B 93              
        Svendborg fB 4-0 BK Avarta              
        Svendborg fB 2-0 BK Fremad Amager              
        Svendborg fB 0-0 Brønshøj BK              
        Svendborg fB 1-1 Esbjerg fB              
        Svendborg fB 2-2 Greve IF              
        Svendborg fB 3-0 Helsingør IF              
        Svendborg fB 1-1 Nørresundby BK              
        Svendborg fB 1-1 OKS              
        Svendborg fB 3-3 Roskilde BK              
        Svendborg fB 0-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 0-0 B 1909              
        Vanløse IF 2-2 B 1913              
        Vanløse IF 1-0 B 93              
        Vanløse IF 2-0 BK Avarta              
        Vanløse IF 0-0 BK Fremad Amager              
        Vanløse IF 1-3 Brønshøj BK              
        Vanløse IF 0-2 Esbjerg fB              
        Vanløse IF 1-1 Greve IF              
        Vanløse IF 2-2 Helsingør IF              
        Vanløse IF 2-1 Nørresundby BK              
        Vanløse IF 3-0 OKS              
        Vanløse IF 2-2 Roskilde BK              
        Vanløse IF 1-2 Svendborg fB