Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1991, 2. division vest, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  BK Avarta    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Avarta 0-4 Esbjerg fB              
        BK Avarta 1-4 Holstebro BK              
        BK Avarta 0-1 Horsens FS              
        BK Avarta 1-3 Nørre Aaby IK              
        BK Avarta 0-1 Nørresundby BK              
        BK Avarta 0-1 OKS              
        BK Avarta 1-6 Randers SK Freja              
        BK Avarta 0-2 Ringsted IF              
        BK Avarta 1-3 Varde IF              
 
     
 
  Esbjerg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Esbjerg fB 2-1 BK Avarta              
        Esbjerg fB 2-0 Holstebro BK              
        Esbjerg fB 1-3 Horsens FS              
        Esbjerg fB 4-0 Nørre Aaby IK              
        Esbjerg fB 0-1 Nørresundby BK              
        Esbjerg fB 0-0 OKS              
        Esbjerg fB 1-1 Randers SK Freja              
        Esbjerg fB 1-2 Ringsted IF              
        Esbjerg fB 1-0 Varde IF              
 
     
 
  Holstebro BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holstebro BK 5-0 BK Avarta              
        Holstebro BK 1-3 Esbjerg fB              
        Holstebro BK 1-1 Horsens FS              
        Holstebro BK 4-2 Nørre Aaby IK              
        Holstebro BK 0-1 Nørresundby BK              
        Holstebro BK 5-2 OKS              
        Holstebro BK 0-1 Randers SK Freja              
        Holstebro BK 1-2 Ringsted IF              
        Holstebro BK 4-0 Varde IF              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 3-3 BK Avarta              
        Horsens FS 0-0 Esbjerg fB              
        Horsens FS 1-2 Holstebro BK              
        Horsens FS 3-2 Nørre Aaby IK              
        Horsens FS 1-1 Nørresundby BK              
        Horsens FS 1-1 OKS              
        Horsens FS 3-2 Randers SK Freja              
        Horsens FS 0-1 Ringsted IF              
        Horsens FS 2-2 Varde IF              
 
     
 
  Nørre Aaby IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nørre Aaby IK 2-2 BK Avarta              
        Nørre Aaby IK 2-2 Esbjerg fB              
        Nørre Aaby IK 0-2 Holstebro BK              
        Nørre Aaby IK 2-4 Horsens FS              
        Nørre Aaby IK 1-1 Nørresundby BK              
        Nørre Aaby IK 2-1 OKS              
        Nørre Aaby IK 0-1 Randers SK Freja              
        Nørre Aaby IK 0-0 Ringsted IF              
        Nørre Aaby IK 1-0 Varde IF              
 
     
 
  Nørresundby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nørresundby BK 1-0 BK Avarta              
        Nørresundby BK 2-0 Esbjerg fB              
        Nørresundby BK 5-3 Holstebro BK              
        Nørresundby BK 1-1 Horsens FS              
        Nørresundby BK 1-2 Nørre Aaby IK              
        Nørresundby BK 2-2 OKS              
        Nørresundby BK 2-3 Randers SK Freja              
        Nørresundby BK 8-0 Ringsted IF              
        Nørresundby BK 4-1 Varde IF              
 
     
 
  OKS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OKS 2-1 BK Avarta              
        OKS 0-3 Esbjerg fB              
        OKS 2-2 Holstebro BK              
        OKS 0-4 Horsens FS              
        OKS 3-0 Nørre Aaby IK              
        OKS 0-1 Nørresundby BK              
        OKS 2-2 Randers SK Freja              
        OKS 4-1 Ringsted IF              
        OKS 7-2 Varde IF              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 0-0 BK Avarta              
        Randers SK Freja 0-0 Esbjerg fB              
        Randers SK Freja 3-1 Holstebro BK              
        Randers SK Freja 2-0 Horsens FS              
        Randers SK Freja 0-1 Nørre Aaby IK              
        Randers SK Freja 0-0 Nørresundby BK              
        Randers SK Freja 1-0 OKS              
        Randers SK Freja 2-1 Ringsted IF              
        Randers SK Freja 2-2 Varde IF              
 
     
 
  Ringsted IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ringsted IF 3-0 BK Avarta              
        Ringsted IF 0-0 Esbjerg fB              
        Ringsted IF 1-3 Holstebro BK              
        Ringsted IF 2-0 Horsens FS              
        Ringsted IF 0-0 Nørre Aaby IK              
        Ringsted IF 0-1 Nørresundby BK              
        Ringsted IF 0-1 OKS              
        Ringsted IF 1-2 Randers SK Freja              
        Ringsted IF 2-0 Varde IF              
 
     
 
  Varde IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Varde IF 0-0 BK Avarta              
        Varde IF 1-3 Esbjerg fB              
        Varde IF 3-5 Holstebro BK              
        Varde IF 2-2 Horsens FS              
        Varde IF 2-0 Nørre Aaby IK              
        Varde IF 2-3 Nørresundby BK              
        Varde IF 0-4 OKS              
        Varde IF 2-2 Randers SK Freja              
        Varde IF 2-1 Ringsted IF