Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2011/12, 2. division øst, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  B 1908    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1908 3-0 B 93              
        B 1908 1-0 BGA              
        B 1908 1-0 BK Avarta              
        B 1908 0-2 BK Fremad Amager              
        B 1908 1-0 BSV              
        B 1908 1-0 Elite 3000, Helsingør              
        B 1908 1-2 Herlev IF              
        B 1908 2-2 HIK              
        B 1908 1-2 Hvidovre IF              
        B 1908 1-1 IF Skjold Birkerød              
        B 1908 2-1 Nordvest FC              
        B 1908 1-0 Rishøj BK              
        B 1908 1-1 SC Egedal              
        B 1908 2-2 Svebølle BK&IF              
        B 1908 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 0-0 B 1908              
        B 93 1-3 BGA              
        B 93 0-3 BK Avarta              
        B 93 3-3 BK Fremad Amager              
        B 93 0-1 BSV              
        B 93 1-2 Elite 3000, Helsingør              
        B 93 0-0 Herlev IF              
        B 93 0-3 HIK              
        B 93 1-0 Hvidovre IF              
        B 93 2-1 IF Skjold Birkerød              
        B 93 2-2 Nordvest FC              
        B 93 6-1 Rishøj BK              
        B 93 1-1 SC Egedal              
        B 93 1-2 Svebølle BK&IF              
        B 93 2-0 Vanløse IF              
 
     
 
  BGA    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BGA 1-2 B 1908              
        BGA 1-5 B 93              
        BGA 0-7 BK Avarta              
        BGA 1-1 BK Fremad Amager              
        BGA 0-2 BSV              
        BGA 2-4 Elite 3000, Helsingør              
        BGA 0-2 Herlev IF              
        BGA 0-1 HIK              
        BGA 1-2 Hvidovre IF              
        BGA 0-4 IF Skjold Birkerød              
        BGA 0-2 Nordvest FC              
        BGA 0-7 Rishøj BK              
        BGA 0-2 SC Egedal              
        BGA 0-5 Svebølle BK&IF              
        BGA 0-3 Vanløse IF              
 
     
 
  BK Avarta    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Avarta 0-1 B 1908              
        BK Avarta 0-0 B 93              
        BK Avarta 2-1 BGA              
        BK Avarta 1-0 BK Fremad Amager              
        BK Avarta 0-2 BSV              
        BK Avarta 3-3 Elite 3000, Helsingør              
        BK Avarta 0-4 Herlev IF              
        BK Avarta 0-2 HIK              
        BK Avarta 0-0 Hvidovre IF              
        BK Avarta 2-3 IF Skjold Birkerød              
        BK Avarta 0-0 Nordvest FC              
        BK Avarta 1-0 Rishøj BK              
        BK Avarta 2-0 SC Egedal              
        BK Avarta 2-2 Svebølle BK&IF              
        BK Avarta 3-1 Vanløse IF              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 1-1 B 1908              
        BK Fremad Amager 2-4 B 93              
        BK Fremad Amager 3-2 BGA              
        BK Fremad Amager 0-0 BK Avarta              
        BK Fremad Amager 2-2 BSV              
        BK Fremad Amager 4-1 Elite 3000, Helsingør              
        BK Fremad Amager 3-0 Herlev IF              
        BK Fremad Amager 0-1 HIK              
        BK Fremad Amager 1-3 Hvidovre IF              
        BK Fremad Amager 2-1 IF Skjold Birkerød              
        BK Fremad Amager 2-2 Nordvest FC              
        BK Fremad Amager 3-1 Rishøj BK              
        BK Fremad Amager 2-1 SC Egedal              
        BK Fremad Amager 3-1 Svebølle BK&IF              
        BK Fremad Amager 1-2 Vanløse IF              
 
     
 
  BSV    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BSV 0-1 B 1908              
        BSV 2-1 B 93              
        BSV 1-0 BGA              
        BSV 0-1 BK Avarta              
        BSV 4-0 BK Fremad Amager              
        BSV 1-4 Elite 3000, Helsingør              
        BSV 0-2 Herlev IF              
        BSV 0-1 HIK              
        BSV 3-6 Hvidovre IF              
        BSV 0-0 IF Skjold Birkerød              
        BSV 5-2 Nordvest FC              
        BSV 1-0 Rishøj BK              
        BSV 4-3 SC Egedal              
        BSV 1-2 Svebølle BK&IF              
        BSV 2-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Elite 3000, Helsingør    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Elite 3000, Helsingør 4-2 B 1908              
        Elite 3000, Helsingør 1-2 B 93              
        Elite 3000, Helsingør 3-1 BGA              
        Elite 3000, Helsingør 1-0 BK Avarta              
        Elite 3000, Helsingør 0-1 BK Fremad Amager              
        Elite 3000, Helsingør 0-0 BSV              
        Elite 3000, Helsingør 2-4 Herlev IF              
        Elite 3000, Helsingør 3-4 HIK              
        Elite 3000, Helsingør 2-4 Hvidovre IF              
        Elite 3000, Helsingør 2-1 IF Skjold Birkerød              
        Elite 3000, Helsingør 1-0 Nordvest FC              
        Elite 3000, Helsingør 1-3 Rishøj BK              
        Elite 3000, Helsingør 2-0 SC Egedal              
        Elite 3000, Helsingør 2-4 Svebølle BK&IF              
        Elite 3000, Helsingør 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Herlev IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herlev IF 1-2 B 1908              
        Herlev IF 0-0 B 93              
        Herlev IF 7-1 BGA              
        Herlev IF 3-0 BK Avarta              
        Herlev IF 0-2 BK Fremad Amager              
        Herlev IF 3-1 BSV              
        Herlev IF 1-2 Elite 3000, Helsingør              
        Herlev IF 1-2 HIK              
        Herlev IF 1-3 Hvidovre IF              
        Herlev IF 3-1 IF Skjold Birkerød              
        Herlev IF 0-1 Nordvest FC              
        Herlev IF 0-2 Rishøj BK              
        Herlev IF 2-1 SC Egedal              
        Herlev IF 2-5 Svebølle BK&IF              
        Herlev IF 4-1 Vanløse IF              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 2-1 B 1908              
        HIK 2-0 B 93              
        HIK 4-2 BGA              
        HIK 3-2 BK Avarta              
        HIK 2-1 BK Fremad Amager              
        HIK 2-1 BSV              
        HIK 1-0 Elite 3000, Helsingør              
        HIK 3-2 Herlev IF              
        HIK 5-3 Hvidovre IF              
        HIK 1-2 IF Skjold Birkerød              
        HIK 1-1 Nordvest FC              
        HIK 3-1 Rishøj BK              
        HIK 4-1 SC Egedal              
        HIK 1-0 Svebølle BK&IF              
        HIK 1-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Hvidovre IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hvidovre IF 5-1 B 1908              
        Hvidovre IF 2-1 B 93              
        Hvidovre IF 9-1 BGA              
        Hvidovre IF 2-0 BK Avarta              
        Hvidovre IF 1-1 BK Fremad Amager              
        Hvidovre IF 0-1 BSV              
        Hvidovre IF 4-2 Elite 3000, Helsingør              
        Hvidovre IF 1-2 Herlev IF              
        Hvidovre IF 5-1 HIK              
        Hvidovre IF 4-0 IF Skjold Birkerød              
        Hvidovre IF 0-2 Nordvest FC              
        Hvidovre IF 1-2 Rishøj BK              
        Hvidovre IF 2-0 SC Egedal              
        Hvidovre IF 1-1 Svebølle BK&IF              
        Hvidovre IF 4-2 Vanløse IF              
 
     
 
  IF Skjold Birkerød    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Skjold Birkerød 3-3 B 1908              
        IF Skjold Birkerød 1-1 B 93              
        IF Skjold Birkerød 2-0 BGA              
        IF Skjold Birkerød 0-2 BK Avarta              
        IF Skjold Birkerød 0-3 BK Fremad Amager              
        IF Skjold Birkerød 0-2 BSV              
        IF Skjold Birkerød 0-2 Elite 3000, Helsingør              
        IF Skjold Birkerød 2-3 Herlev IF              
        IF Skjold Birkerød 4-2 HIK              
        IF Skjold Birkerød 0-1 Hvidovre IF              
        IF Skjold Birkerød 2-2 Nordvest FC              
        IF Skjold Birkerød 2-1 Rishøj BK              
        IF Skjold Birkerød 1-1 SC Egedal              
        IF Skjold Birkerød 1-0 Svebølle BK&IF              
        IF Skjold Birkerød 2-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Nordvest FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nordvest FC 1-1 B 1908              
        Nordvest FC 4-0 B 93              
        Nordvest FC 2-1 BGA              
        Nordvest FC 5-0 BK Avarta              
        Nordvest FC 3-1 BK Fremad Amager              
        Nordvest FC 0-0 BSV              
        Nordvest FC 2-1 Elite 3000, Helsingør              
        Nordvest FC 0-0 Herlev IF              
        Nordvest FC 0-3 HIK              
        Nordvest FC 1-3 Hvidovre IF              
        Nordvest FC 1-3 IF Skjold Birkerød              
        Nordvest FC 1-2 Rishøj BK              
        Nordvest FC 3-1 SC Egedal              
        Nordvest FC 0-2 Svebølle BK&IF              
        Nordvest FC 0-3 Vanløse IF              
 
     
 
  Rishøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Rishøj BK 1-0 B 1908              
        Rishøj BK 0-0 B 93              
        Rishøj BK 3-1 BGA              
        Rishøj BK 2-0 BK Avarta              
        Rishøj BK 0-0 BK Fremad Amager              
        Rishøj BK 3-0 BSV              
        Rishøj BK 0-0 Elite 3000, Helsingør              
        Rishøj BK 2-1 Herlev IF              
        Rishøj BK 1-3 HIK              
        Rishøj BK 1-4 Hvidovre IF              
        Rishøj BK 2-0 IF Skjold Birkerød              
        Rishøj BK 3-3 Nordvest FC              
        Rishøj BK 2-2 SC Egedal              
        Rishøj BK 1-0 Svebølle BK&IF              
        Rishøj BK 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  SC Egedal    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        SC Egedal 2-3 B 1908              
        SC Egedal 1-2 B 93              
        SC Egedal 1-1 BGA              
        SC Egedal 2-1 BK Avarta              
        SC Egedal 0-1 BK Fremad Amager              
        SC Egedal 3-0 BSV              
        SC Egedal 6-1 Elite 3000, Helsingør              
        SC Egedal 2-1 Herlev IF              
        SC Egedal 5-1 HIK              
        SC Egedal 0-1 Hvidovre IF              
        SC Egedal 1-0 IF Skjold Birkerød              
        SC Egedal 0-3 Nordvest FC              
        SC Egedal 2-2 Rishøj BK              
        SC Egedal 3-1 Svebølle BK&IF              
        SC Egedal 2-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Svebølle BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svebølle BK&IF 2-0 B 1908              
        Svebølle BK&IF 2-1 B 93              
        Svebølle BK&IF 2-1 BGA              
        Svebølle BK&IF 0-6 BK Avarta              
        Svebølle BK&IF 5-3 BK Fremad Amager              
        Svebølle BK&IF 3-3 BSV              
        Svebølle BK&IF 1-4 Elite 3000, Helsingør              
        Svebølle BK&IF 1-2 Herlev IF              
        Svebølle BK&IF 3-5 HIK              
        Svebølle BK&IF 1-3 Hvidovre IF              
        Svebølle BK&IF 1-3 IF Skjold Birkerød              
        Svebølle BK&IF 1-1 Nordvest FC              
        Svebølle BK&IF 1-1 Rishøj BK              
        Svebølle BK&IF 2-1 SC Egedal              
        Svebølle BK&IF 0-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 1-0 B 1908              
        Vanløse IF 1-0 B 93              
        Vanløse IF 4-0 BGA              
        Vanløse IF 0-3 BK Avarta              
        Vanløse IF 5-2 BK Fremad Amager              
        Vanløse IF 1-0 BSV              
        Vanløse IF 0-0 Elite 3000, Helsingør              
        Vanløse IF 1-3 Herlev IF              
        Vanløse IF 1-3 HIK              
        Vanløse IF 1-3 Hvidovre IF              
        Vanløse IF 0-1 IF Skjold Birkerød              
        Vanløse IF 1-1 Nordvest FC              
        Vanløse IF 2-4 Rishøj BK              
        Vanløse IF 2-2 SC Egedal              
        Vanløse IF 1-2 Svebølle BK&IF