Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   Vendsyssel FF   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2014/15, 2. division øst, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Avedøre IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Avedøre IF 1-2 B 1908              
        Avedøre IF 0-2 B 93              
        Avedøre IF 2-1 BK Avarta              
        Avedøre IF 1-3 BK Frem              
        Avedøre IF 1-1 BK Fremad Amager              
        Avedøre IF 2-2 BSV              
        Avedøre IF 0-2 FC Helsingør              
        Avedøre IF 1-3 Gentofte-Vangede IF              
        Avedøre IF 3-2 Herlev IF              
        Avedøre IF 1-0 HIK              
        Avedøre IF 0-0 Holbæk B&IF              
        Avedøre IF 0-2 Hvidovre IF              
        Avedøre IF 1-3 Nykøbing FC              
        Avedøre IF 1-1 Rishøj BK              
        Avedøre IF 2-1 Svebølle BK&IF              
 
     
 
  B 1908    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1908 1-1 Avedøre IF              
        B 1908 0-0 B 93              
        B 1908 0-0 BK Avarta              
        B 1908 0-1 BK Frem              
        B 1908 0-1 BK Fremad Amager              
        B 1908 2-3 BSV              
        B 1908 0-0 FC Helsingør              
        B 1908 1-1 Gentofte-Vangede IF              
        B 1908 2-2 Herlev IF              
        B 1908 1-2 HIK              
        B 1908 1-1 Holbæk B&IF              
        B 1908 2-2 Hvidovre IF              
        B 1908 2-2 Nykøbing FC              
        B 1908 6-0 Rishøj BK              
        B 1908 3-0 Svebølle BK&IF              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 2-1 Avedøre IF              
        B 93 1-3 B 1908              
        B 93 1-2 BK Avarta              
        B 93 1-1 BK Frem              
        B 93 1-1 BK Fremad Amager              
        B 93 2-0 BSV              
        B 93 0-4 FC Helsingør              
        B 93 3-0 Gentofte-Vangede IF              
        B 93 5-1 Herlev IF              
        B 93 1-1 HIK              
        B 93 0-1 Holbæk B&IF              
        B 93 1-2 Hvidovre IF              
        B 93 3-2 Nykøbing FC              
        B 93 1-0 Rishøj BK              
        B 93 3-1 Svebølle BK&IF              
 
     
 
  BK Avarta    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Avarta 4-0 Avedøre IF              
        BK Avarta 3-0 B 1908              
        BK Avarta 0-0 B 93              
        BK Avarta 1-1 BK Frem              
        BK Avarta 3-4 BK Fremad Amager              
        BK Avarta 1-1 BSV              
        BK Avarta 2-3 FC Helsingør              
        BK Avarta 7-2 Gentofte-Vangede IF              
        BK Avarta 2-1 Herlev IF              
        BK Avarta 4-2 HIK              
        BK Avarta 1-1 Holbæk B&IF              
        BK Avarta 1-3 Hvidovre IF              
        BK Avarta 1-3 Nykøbing FC              
        BK Avarta 0-2 Rishøj BK              
        BK Avarta 3-1 Svebølle BK&IF              
 
     
 
  BK Frem    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem 1-2 Avedøre IF              
        BK Frem 4-2 B 1908              
        BK Frem 4-0 B 93              
        BK Frem 1-0 BK Avarta              
        BK Frem 4-0 BK Fremad Amager              
        BK Frem 2-0 BSV              
        BK Frem 0-2 FC Helsingør              
        BK Frem 1-0 Gentofte-Vangede IF              
        BK Frem 1-0 Herlev IF              
        BK Frem 4-2 HIK              
        BK Frem 3-0 Holbæk B&IF              
        BK Frem 1-1 Hvidovre IF              
        BK Frem 2-1 Nykøbing FC              
        BK Frem 2-1 Rishøj BK              
        BK Frem 4-1 Svebølle BK&IF              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 1-1 Avedøre IF              
        BK Fremad Amager 0-1 B 1908              
        BK Fremad Amager 0-1 B 93              
        BK Fremad Amager 2-2 BK Avarta              
        BK Fremad Amager 2-0 BK Frem              
        BK Fremad Amager 2-0 BSV              
        BK Fremad Amager 3-2 FC Helsingør              
        BK Fremad Amager 2-0 Gentofte-Vangede IF              
        BK Fremad Amager 4-0 Herlev IF              
        BK Fremad Amager 2-2 HIK              
        BK Fremad Amager 3-2 Holbæk B&IF              
        BK Fremad Amager 3-3 Hvidovre IF              
        BK Fremad Amager 1-2 Nykøbing FC              
        BK Fremad Amager 2-1 Rishøj BK              
        BK Fremad Amager 4-1 Svebølle BK&IF              
 
     
 
  BSV    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BSV 0-0 Avedøre IF              
        BSV 0-1 B 1908              
        BSV 0-0 B 93              
        BSV 4-1 BK Avarta              
        BSV 2-2 BK Frem              
        BSV 1-4 BK Fremad Amager              
        BSV 1-2 FC Helsingør              
        BSV 1-2 Gentofte-Vangede IF              
        BSV 0-0 Herlev IF              
        BSV 0-0 HIK              
        BSV 2-2 Holbæk B&IF              
        BSV 1-3 Hvidovre IF              
        BSV 1-2 Nykøbing FC              
        BSV 1-4 Rishøj BK              
        BSV 1-1 Svebølle BK&IF              
 
     
 
  FC Helsingør    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Helsingør 3-2 Avedøre IF              
        FC Helsingør 3-1 B 1908              
        FC Helsingør 4-0 B 93              
        FC Helsingør 4-1 BK Avarta              
        FC Helsingør 2-0 BK Frem              
        FC Helsingør 0-0 BK Fremad Amager              
        FC Helsingør 3-0 BSV              
        FC Helsingør 2-0 Gentofte-Vangede IF              
        FC Helsingør 5-1 Herlev IF              
        FC Helsingør 2-1 HIK              
        FC Helsingør 1-0 Holbæk B&IF              
        FC Helsingør 1-1 Hvidovre IF              
        FC Helsingør 0-1 Nykøbing FC              
        FC Helsingør 1-1 Rishøj BK              
        FC Helsingør 1-0 Svebølle BK&IF              
 
     
 
  Gentofte-Vangede IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Gentofte-Vangede IF 1-1 Avedøre IF              
        Gentofte-Vangede IF 0-0 B 1908              
        Gentofte-Vangede IF 1-1 B 93              
        Gentofte-Vangede IF 4-1 BK Avarta              
        Gentofte-Vangede IF 1-2 BK Frem              
        Gentofte-Vangede IF 1-3 BK Fremad Amager              
        Gentofte-Vangede IF 1-4 BSV              
        Gentofte-Vangede IF 0-2 FC Helsingør              
        Gentofte-Vangede IF 0-0 Herlev IF              
        Gentofte-Vangede IF 1-1 HIK              
        Gentofte-Vangede IF 1-1 Holbæk B&IF              
        Gentofte-Vangede IF 0-4 Hvidovre IF              
        Gentofte-Vangede IF 0-5 Nykøbing FC              
        Gentofte-Vangede IF 1-0 Rishøj BK              
        Gentofte-Vangede IF 0-0 Svebølle BK&IF              
 
     
 
  Herlev IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herlev IF 0-1 Avedøre IF              
        Herlev IF 2-2 B 1908              
        Herlev IF 1-4 B 93              
        Herlev IF 1-1 BK Avarta              
        Herlev IF 2-5 BK Frem              
        Herlev IF 0-2 BK Fremad Amager              
        Herlev IF 1-0 BSV              
        Herlev IF 0-0 FC Helsingør              
        Herlev IF 0-3 Gentofte-Vangede IF              
        Herlev IF 0-5 HIK              
        Herlev IF 1-2 Holbæk B&IF              
        Herlev IF 3-6 Hvidovre IF              
        Herlev IF 0-5 Nykøbing FC              
        Herlev IF 1-2 Rishøj BK              
        Herlev IF 1-3 Svebølle BK&IF              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 2-1 Avedøre IF              
        HIK 2-1 B 1908              
        HIK 1-2 B 93              
        HIK 0-1 BK Avarta              
        HIK 1-1 BK Frem              
        HIK 1-1 BK Fremad Amager              
        HIK 8-0 BSV              
        HIK 1-2 FC Helsingør              
        HIK 1-0 Gentofte-Vangede IF              
        HIK 2-2 Herlev IF              
        HIK 2-2 Holbæk B&IF              
        HIK 4-0 Hvidovre IF              
        HIK 1-0 Nykøbing FC              
        HIK 2-0 Rishøj BK              
        HIK 5-0 Svebølle BK&IF              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 1-1 Avedøre IF              
        Holbæk B&IF 2-2 B 1908              
        Holbæk B&IF 0-0 B 93              
        Holbæk B&IF 0-4 BK Avarta              
        Holbæk B&IF 0-3 BK Frem              
        Holbæk B&IF 2-0 BK Fremad Amager              
        Holbæk B&IF 3-2 BSV              
        Holbæk B&IF 2-3 FC Helsingør              
        Holbæk B&IF 2-1 Gentofte-Vangede IF              
        Holbæk B&IF 2-1 Herlev IF              
        Holbæk B&IF 0-1 HIK              
        Holbæk B&IF 1-0 Hvidovre IF              
        Holbæk B&IF 1-0 Nykøbing FC              
        Holbæk B&IF 0-0 Rishøj BK              
        Holbæk B&IF 2-0 Svebølle BK&IF              
 
     
 
  Hvidovre IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hvidovre IF 3-0 Avedøre IF              
        Hvidovre IF 1-1 B 1908              
        Hvidovre IF 2-0 B 93              
        Hvidovre IF 1-1 BK Avarta              
        Hvidovre IF 1-1 BK Frem              
        Hvidovre IF 2-1 BK Fremad Amager              
        Hvidovre IF 4-1 BSV              
        Hvidovre IF 0-1 FC Helsingør              
        Hvidovre IF 5-0 Gentofte-Vangede IF              
        Hvidovre IF 4-0 Herlev IF              
        Hvidovre IF 2-3 HIK              
        Hvidovre IF 4-3 Holbæk B&IF              
        Hvidovre IF 2-1 Nykøbing FC              
        Hvidovre IF 0-1 Rishøj BK              
        Hvidovre IF 2-0 Svebølle BK&IF              
 
     
 
  Nykøbing FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nykøbing FC 1-3 Avedøre IF              
        Nykøbing FC 1-0 B 1908              
        Nykøbing FC 1-0 B 93              
        Nykøbing FC 3-3 BK Avarta              
        Nykøbing FC 2-1 BK Frem              
        Nykøbing FC 1-3 BK Fremad Amager              
        Nykøbing FC 4-0 BSV              
        Nykøbing FC 4-0 FC Helsingør              
        Nykøbing FC 4-0 Gentofte-Vangede IF              
        Nykøbing FC 4-1 Herlev IF              
        Nykøbing FC 2-2 HIK              
        Nykøbing FC 4-1 Holbæk B&IF              
        Nykøbing FC 2-2 Hvidovre IF              
        Nykøbing FC 2-0 Rishøj BK              
        Nykøbing FC 6-0 Svebølle BK&IF              
 
     
 
  Rishøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Rishøj BK 1-2 Avedøre IF              
        Rishøj BK 0-2 B 1908              
        Rishøj BK 0-0 B 93              
        Rishøj BK 1-5 BK Avarta              
        Rishøj BK 0-0 BK Frem              
        Rishøj BK 0-2 BK Fremad Amager              
        Rishøj BK 2-0 BSV              
        Rishøj BK 0-2 FC Helsingør              
        Rishøj BK 2-1 Gentofte-Vangede IF              
        Rishøj BK 2-2 Herlev IF              
        Rishøj BK 2-0 HIK              
        Rishøj BK 1-1 Holbæk B&IF              
        Rishøj BK 2-2 Hvidovre IF              
        Rishøj BK 1-0 Nykøbing FC              
        Rishøj BK 1-1 Svebølle BK&IF              
 
     
 
  Svebølle BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svebølle BK&IF 0-1 Avedøre IF              
        Svebølle BK&IF 0-3 B 1908              
        Svebølle BK&IF 1-1 B 93              
        Svebølle BK&IF 0-1 BK Avarta              
        Svebølle BK&IF 0-3 BK Frem              
        Svebølle BK&IF 0-1 BK Fremad Amager              
        Svebølle BK&IF 1-2 BSV              
        Svebølle BK&IF 0-2 FC Helsingør              
        Svebølle BK&IF 0-3 Gentofte-Vangede IF              
        Svebølle BK&IF 1-3 Herlev IF              
        Svebølle BK&IF 1-6 HIK              
        Svebølle BK&IF 2-6 Holbæk B&IF              
        Svebølle BK&IF 2-3 Hvidovre IF              
        Svebølle BK&IF 2-1 Nykøbing FC              
        Svebølle BK&IF 0-3 Rishøj BK