Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   Vendsyssel FF   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1967, 3. division øst, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  BK Frem Sakskøbing    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem Sakskøbing 1-3 BK Fremad Amager              
        BK Frem Sakskøbing 1-0 BK Rødovre              
        BK Frem Sakskøbing 4-2 Frederiksberg BK              
        BK Frem Sakskøbing 1-4 HIK              
        BK Frem Sakskøbing 1-5 Holbæk B&IF              
        BK Frem Sakskøbing 1-2 IK Viking              
        BK Frem Sakskøbing 2-0 KFUM København              
        BK Frem Sakskøbing 2-4 Nakskov BK              
        BK Frem Sakskøbing 3-3 Roskilde BK              
        BK Frem Sakskøbing 1-7 Slagelse BK&IF              
        BK Frem Sakskøbing 2-1 Taastrup IK              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 2-0 BK Frem Sakskøbing              
        BK Fremad Amager 2-1 BK Rødovre              
        BK Fremad Amager 0-0 Frederiksberg BK              
        BK Fremad Amager 2-1 HIK              
        BK Fremad Amager 1-0 Holbæk B&IF              
        BK Fremad Amager 2-3 IK Viking              
        BK Fremad Amager 0-1 KFUM København              
        BK Fremad Amager 0-1 Nakskov BK              
        BK Fremad Amager 2-0 Roskilde BK              
        BK Fremad Amager 1-1 Slagelse BK&IF              
        BK Fremad Amager 2-4 Taastrup IK              
 
     
 
  BK Rødovre    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Rødovre 4-4 BK Frem Sakskøbing              
        BK Rødovre 0-0 BK Fremad Amager              
        BK Rødovre 1-1 Frederiksberg BK              
        BK Rødovre 0-0 HIK              
        BK Rødovre 1-1 Holbæk B&IF              
        BK Rødovre 5-0 IK Viking              
        BK Rødovre 1-0 KFUM København              
        BK Rødovre 4-1 Nakskov BK              
        BK Rødovre 0-0 Roskilde BK              
        BK Rødovre 1-4 Slagelse BK&IF              
        BK Rødovre 1-4 Taastrup IK              
 
     
 
  Frederiksberg BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederiksberg BK 3-2 BK Frem Sakskøbing              
        Frederiksberg BK 1-0 BK Fremad Amager              
        Frederiksberg BK 4-1 BK Rødovre              
        Frederiksberg BK 1-0 HIK              
        Frederiksberg BK 4-2 Holbæk B&IF              
        Frederiksberg BK 1-4 IK Viking              
        Frederiksberg BK 0-1 KFUM København              
        Frederiksberg BK 1-2 Nakskov BK              
        Frederiksberg BK 3-1 Roskilde BK              
        Frederiksberg BK 1-2 Slagelse BK&IF              
        Frederiksberg BK 0-1 Taastrup IK              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 2-0 BK Frem Sakskøbing              
        HIK 0-1 BK Fremad Amager              
        HIK 2-0 BK Rødovre              
        HIK 1-1 Frederiksberg BK              
        HIK 3-2 Holbæk B&IF              
        HIK 0-1 IK Viking              
        HIK 2-1 KFUM København              
        HIK 3-2 Nakskov BK              
        HIK 1-0 Roskilde BK              
        HIK 1-3 Slagelse BK&IF              
        HIK 1-3 Taastrup IK              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 4-0 BK Frem Sakskøbing              
        Holbæk B&IF 2-1 BK Fremad Amager              
        Holbæk B&IF 3-0 BK Rødovre              
        Holbæk B&IF 5-3 Frederiksberg BK              
        Holbæk B&IF 2-2 HIK              
        Holbæk B&IF 2-3 IK Viking              
        Holbæk B&IF 0-0 KFUM København              
        Holbæk B&IF 4-2 Nakskov BK              
        Holbæk B&IF 5-2 Roskilde BK              
        Holbæk B&IF 1-3 Slagelse BK&IF              
        Holbæk B&IF 2-3 Taastrup IK              
 
     
 
  IK Viking    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Viking 0-6 BK Frem Sakskøbing              
        IK Viking 1-0 BK Fremad Amager              
        IK Viking 5-2 BK Rødovre              
        IK Viking 0-1 Frederiksberg BK              
        IK Viking 0-2 HIK              
        IK Viking 2-4 Holbæk B&IF              
        IK Viking 4-0 KFUM København              
        IK Viking 1-1 Nakskov BK              
        IK Viking 1-4 Roskilde BK              
        IK Viking 1-0 Slagelse BK&IF              
        IK Viking 0-1 Taastrup IK              
 
     
 
  KFUM København    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        KFUM København 1-1 BK Frem Sakskøbing              
        KFUM København 1-0 BK Fremad Amager              
        KFUM København 0-4 BK Rødovre              
        KFUM København 0-1 Frederiksberg BK              
        KFUM København 2-1 HIK              
        KFUM København 3-2 Holbæk B&IF              
        KFUM København 1-2 IK Viking              
        KFUM København 4-0 Nakskov BK              
        KFUM København 3-1 Roskilde BK              
        KFUM København 1-0 Slagelse BK&IF              
        KFUM København 2-4 Taastrup IK              
 
     
 
  Nakskov BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nakskov BK 2-4 BK Frem Sakskøbing              
        Nakskov BK 0-2 BK Fremad Amager              
        Nakskov BK 4-0 BK Rødovre              
        Nakskov BK 1-3 Frederiksberg BK              
        Nakskov BK 4-1 HIK              
        Nakskov BK 3-5 Holbæk B&IF              
        Nakskov BK 5-1 IK Viking              
        Nakskov BK 1-4 KFUM København              
        Nakskov BK 0-1 Roskilde BK              
        Nakskov BK 2-1 Slagelse BK&IF              
        Nakskov BK 0-1 Taastrup IK              
 
     
 
  Roskilde BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Roskilde BK 3-2 BK Frem Sakskøbing              
        Roskilde BK 0-2 BK Fremad Amager              
        Roskilde BK 1-0 BK Rødovre              
        Roskilde BK 0-2 Frederiksberg BK              
        Roskilde BK 3-2 HIK              
        Roskilde BK 1-2 Holbæk B&IF              
        Roskilde BK 3-2 IK Viking              
        Roskilde BK 0-4 KFUM København              
        Roskilde BK 0-0 Nakskov BK              
        Roskilde BK 1-0 Slagelse BK&IF              
        Roskilde BK 1-2 Taastrup IK              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 2-2 BK Frem Sakskøbing              
        Slagelse BK&IF 1-0 BK Fremad Amager              
        Slagelse BK&IF 4-1 BK Rødovre              
        Slagelse BK&IF 3-0 Frederiksberg BK              
        Slagelse BK&IF 6-2 HIK              
        Slagelse BK&IF 2-1 Holbæk B&IF              
        Slagelse BK&IF 4-0 IK Viking              
        Slagelse BK&IF 1-0 KFUM København              
        Slagelse BK&IF 1-2 Nakskov BK              
        Slagelse BK&IF 2-1 Roskilde BK              
        Slagelse BK&IF 4-2 Taastrup IK              
 
     
 
  Taastrup IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Taastrup IK 0-2 BK Frem Sakskøbing              
        Taastrup IK 0-3 BK Fremad Amager              
        Taastrup IK 4-3 BK Rødovre              
        Taastrup IK 2-2 Frederiksberg BK              
        Taastrup IK 1-3 HIK              
        Taastrup IK 3-4 Holbæk B&IF              
        Taastrup IK 3-3 IK Viking              
        Taastrup IK 1-1 KFUM København              
        Taastrup IK 3-1 Nakskov BK              
        Taastrup IK 2-2 Roskilde BK              
        Taastrup IK 2-6 Slagelse BK&IF