Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1972, 3. division øst, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 1-0 BK Hero              
        B 93 1-0 Helsingør IF              
        B 93 7-0 Herfølge BK              
        B 93 2-0 HIK              
        B 93 3-1 IF 32 Glostrup              
        B 93 4-0 Kalundborg GF&BK              
        B 93 4-2 Kastrup BK              
        B 93 1-0 Lyngby BK              
        B 93 4-1 Rønne IK              
        B 93 2-1 Taastrup IK              
        B 93 2-1 Vanløse IF              
 
     
 
  BK Hero    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Hero 1-4 B 93              
        BK Hero 1-4 Helsingør IF              
        BK Hero 2-1 Herfølge BK              
        BK Hero 2-0 HIK              
        BK Hero 2-3 IF 32 Glostrup              
        BK Hero 2-1 Kalundborg GF&BK              
        BK Hero 2-2 Kastrup BK              
        BK Hero 0-3 Lyngby BK              
        BK Hero 1-2 Rønne IK              
        BK Hero 1-1 Taastrup IK              
        BK Hero 1-5 Vanløse IF              
 
     
 
  Helsingør IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Helsingør IF 0-4 B 93              
        Helsingør IF 3-2 BK Hero              
        Helsingør IF 2-0 Herfølge BK              
        Helsingør IF 3-0 HIK              
        Helsingør IF 2-0 IF 32 Glostrup              
        Helsingør IF 3-0 Kalundborg GF&BK              
        Helsingør IF 2-3 Kastrup BK              
        Helsingør IF 2-0 Lyngby BK              
        Helsingør IF 4-2 Rønne IK              
        Helsingør IF 4-2 Taastrup IK              
        Helsingør IF 3-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Herfølge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herfølge BK 2-0 B 93              
        Herfølge BK 2-1 BK Hero              
        Herfølge BK 1-2 Helsingør IF              
        Herfølge BK 5-2 HIK              
        Herfølge BK 2-2 IF 32 Glostrup              
        Herfølge BK 3-1 Kalundborg GF&BK              
        Herfølge BK 1-0 Kastrup BK              
        Herfølge BK 4-0 Lyngby BK              
        Herfølge BK 5-0 Rønne IK              
        Herfølge BK 1-2 Taastrup IK              
        Herfølge BK 2-2 Vanløse IF              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 1-5 B 93              
        HIK 3-0 BK Hero              
        HIK 1-1 Helsingør IF              
        HIK 2-2 Herfølge BK              
        HIK 1-2 IF 32 Glostrup              
        HIK 1-0 Kalundborg GF&BK              
        HIK 2-2 Kastrup BK              
        HIK 1-2 Lyngby BK              
        HIK 4-1 Rønne IK              
        HIK 1-3 Taastrup IK              
        HIK 2-5 Vanløse IF              
 
     
 
  IF 32 Glostrup    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF 32 Glostrup 0-2 B 93              
        IF 32 Glostrup 5-3 BK Hero              
        IF 32 Glostrup 0-1 Helsingør IF              
        IF 32 Glostrup 0-3 Herfølge BK              
        IF 32 Glostrup 1-2 HIK              
        IF 32 Glostrup 2-1 Kalundborg GF&BK              
        IF 32 Glostrup 2-2 Kastrup BK              
        IF 32 Glostrup 3-1 Lyngby BK              
        IF 32 Glostrup 2-2 Rønne IK              
        IF 32 Glostrup 3-1 Taastrup IK              
        IF 32 Glostrup 2-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Kalundborg GF&BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kalundborg GF&BK 0-6 B 93              
        Kalundborg GF&BK 0-1 BK Hero              
        Kalundborg GF&BK 2-2 Helsingør IF              
        Kalundborg GF&BK 1-4 Herfølge BK              
        Kalundborg GF&BK 0-4 HIK              
        Kalundborg GF&BK 2-0 IF 32 Glostrup              
        Kalundborg GF&BK 0-4 Kastrup BK              
        Kalundborg GF&BK 1-1 Lyngby BK              
        Kalundborg GF&BK 1-1 Rønne IK              
        Kalundborg GF&BK 1-1 Taastrup IK              
        Kalundborg GF&BK 0-6 Vanløse IF              
 
     
 
  Kastrup BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kastrup BK 1-6 B 93              
        Kastrup BK 2-1 BK Hero              
        Kastrup BK 1-2 Helsingør IF              
        Kastrup BK 1-1 Herfølge BK              
        Kastrup BK 2-0 HIK              
        Kastrup BK 2-1 IF 32 Glostrup              
        Kastrup BK 3-2 Kalundborg GF&BK              
        Kastrup BK 1-1 Lyngby BK              
        Kastrup BK 1-2 Rønne IK              
        Kastrup BK 3-1 Taastrup IK              
        Kastrup BK 2-3 Vanløse IF              
 
     
 
  Lyngby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Lyngby BK 3-5 B 93              
        Lyngby BK 1-1 BK Hero              
        Lyngby BK 2-0 Helsingør IF              
        Lyngby BK 2-1 Herfølge BK              
        Lyngby BK 3-2 HIK              
        Lyngby BK 2-1 IF 32 Glostrup              
        Lyngby BK 3-0 Kalundborg GF&BK              
        Lyngby BK 2-1 Kastrup BK              
        Lyngby BK 1-4 Rønne IK              
        Lyngby BK 2-1 Taastrup IK              
        Lyngby BK 0-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Rønne IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Rønne IK 0-3 B 93              
        Rønne IK 1-1 BK Hero              
        Rønne IK 0-2 Helsingør IF              
        Rønne IK 1-2 Herfølge BK              
        Rønne IK 2-2 HIK              
        Rønne IK 3-2 IF 32 Glostrup              
        Rønne IK 3-1 Kalundborg GF&BK              
        Rønne IK 2-1 Kastrup BK              
        Rønne IK 0-2 Lyngby BK              
        Rønne IK 0-3 Taastrup IK              
        Rønne IK 3-3 Vanløse IF              
 
     
 
  Taastrup IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Taastrup IK 1-6 B 93              
        Taastrup IK 1-1 BK Hero              
        Taastrup IK 3-5 Helsingør IF              
        Taastrup IK 1-3 Herfølge BK              
        Taastrup IK 3-1 HIK              
        Taastrup IK 2-2 IF 32 Glostrup              
        Taastrup IK 1-0 Kalundborg GF&BK              
        Taastrup IK 2-2 Kastrup BK              
        Taastrup IK 1-2 Lyngby BK              
        Taastrup IK 2-3 Rønne IK              
        Taastrup IK 5-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 1-1 B 93              
        Vanløse IF 4-6 BK Hero              
        Vanløse IF 3-0 Helsingør IF              
        Vanløse IF 5-2 Herfølge BK              
        Vanløse IF 0-3 HIK              
        Vanløse IF 1-2 IF 32 Glostrup              
        Vanløse IF 2-0 Kalundborg GF&BK              
        Vanløse IF 0-0 Kastrup BK              
        Vanløse IF 3-4 Lyngby BK              
        Vanløse IF 3-2 Rønne IK              
        Vanløse IF 5-4 Taastrup IK