Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1968, 3. division vest, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aabenraa BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aabenraa BK 6-0 Esbjerg B 47              
        Aabenraa BK 4-4 Frederikshavn fI              
        Aabenraa BK 0-1 IF AIA              
        Aabenraa BK 0-3 IF Fuglebakken              
        Aabenraa BK 4-0 IK Chang              
        Aabenraa BK 0-1 Kolding IF              
        Aabenraa BK 2-0 Nyborg G&IF              
        Aabenraa BK 4-3 Odense KFUM              
        Aabenraa BK 2-2 Stoholm IF              
        Aabenraa BK 3-1 Viborg FF              
        Aabenraa BK 2-0 Vorup FB              
 
     
 
  Esbjerg B 47    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Esbjerg B 47 [hht] Aabenraa BK              
        Esbjerg B 47 0-1 Frederikshavn fI              
        Esbjerg B 47 2-3 IF AIA              
        Esbjerg B 47 1-1 IF Fuglebakken              
        Esbjerg B 47 2-1 IK Chang              
        Esbjerg B 47 0-1 Kolding IF              
        Esbjerg B 47 2-1 Nyborg G&IF              
        Esbjerg B 47 3-6 Odense KFUM              
        Esbjerg B 47 0-6 Stoholm IF              
        Esbjerg B 47 2-1 Viborg FF              
        Esbjerg B 47 2-5 Vorup FB              
 
     
 
  Frederikshavn fI    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederikshavn fI 0-1 Aabenraa BK              
        Frederikshavn fI 4-1 Esbjerg B 47              
        Frederikshavn fI 1-1 IF AIA              
        Frederikshavn fI 2-0 IF Fuglebakken              
        Frederikshavn fI 5-1 IK Chang              
        Frederikshavn fI 2-0 Kolding IF              
        Frederikshavn fI 1-1 Nyborg G&IF              
        Frederikshavn fI 2-2 Odense KFUM              
        Frederikshavn fI 5-1 Stoholm IF              
        Frederikshavn fI 0-2 Viborg FF              
        Frederikshavn fI 2-0 Vorup FB              
 
     
 
  IF AIA    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF AIA 5-1 Aabenraa BK              
        IF AIA 4-3 Esbjerg B 47              
        IF AIA 3-3 Frederikshavn fI              
        IF AIA 2-6 IF Fuglebakken              
        IF AIA 1-3 IK Chang              
        IF AIA 0-2 Kolding IF              
        IF AIA 1-1 Nyborg G&IF              
        IF AIA 4-2 Odense KFUM              
        IF AIA 2-3 Stoholm IF              
        IF AIA 4-5 Viborg FF              
        IF AIA 4-4 Vorup FB              
 
     
 
  IF Fuglebakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Fuglebakken 2-1 Aabenraa BK              
        IF Fuglebakken 1-1 Esbjerg B 47              
        IF Fuglebakken 2-3 Frederikshavn fI              
        IF Fuglebakken 3-0 IF AIA              
        IF Fuglebakken 2-2 IK Chang              
        IF Fuglebakken 3-2 Kolding IF              
        IF Fuglebakken 0-1 Nyborg G&IF              
        IF Fuglebakken 4-4 Odense KFUM              
        IF Fuglebakken 1-0 Stoholm IF              
        IF Fuglebakken 1-3 Viborg FF              
        IF Fuglebakken 3-0 Vorup FB              
 
     
 
  IK Chang    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Chang 0-1 Aabenraa BK              
        IK Chang 4-0 Esbjerg B 47              
        IK Chang 1-0 Frederikshavn fI              
        IK Chang 2-3 IF AIA              
        IK Chang 1-6 IF Fuglebakken              
        IK Chang 0-2 Kolding IF              
        IK Chang 3-1 Nyborg G&IF              
        IK Chang 1-1 Odense KFUM              
        IK Chang 2-0 Stoholm IF              
        IK Chang 2-3 Viborg FF              
        IK Chang 1-1 Vorup FB              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 0-0 Aabenraa BK              
        Kolding IF 2-1 Esbjerg B 47              
        Kolding IF 1-2 Frederikshavn fI              
        Kolding IF 2-3 IF AIA              
        Kolding IF 2-0 IF Fuglebakken              
        Kolding IF 3-0 IK Chang              
        Kolding IF 2-1 Nyborg G&IF              
        Kolding IF 2-1 Odense KFUM              
        Kolding IF 1-0 Stoholm IF              
        Kolding IF 3-0 Viborg FF              
        Kolding IF 1-2 Vorup FB              
 
     
 
  Nyborg G&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nyborg G&IF 0-1 Aabenraa BK              
        Nyborg G&IF 2-0 Esbjerg B 47              
        Nyborg G&IF 1-1 Frederikshavn fI              
        Nyborg G&IF 4-3 IF AIA              
        Nyborg G&IF 3-2 IF Fuglebakken              
        Nyborg G&IF 2-2 IK Chang              
        Nyborg G&IF 0-1 Kolding IF              
        Nyborg G&IF 2-0 Odense KFUM              
        Nyborg G&IF 1-0 Stoholm IF              
        Nyborg G&IF 1-3 Viborg FF              
        Nyborg G&IF 0-1 Vorup FB              
 
     
 
  Odense KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odense KFUM 2-2 Aabenraa BK              
        Odense KFUM 1-1 Esbjerg B 47              
        Odense KFUM 2-2 Frederikshavn fI              
        Odense KFUM 0-1 IF AIA              
        Odense KFUM 3-5 IF Fuglebakken              
        Odense KFUM 3-3 IK Chang              
        Odense KFUM 0-2 Kolding IF              
        Odense KFUM 1-1 Nyborg G&IF              
        Odense KFUM 6-2 Stoholm IF              
        Odense KFUM 3-2 Viborg FF              
        Odense KFUM 3-2 Vorup FB              
 
     
 
  Stoholm IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Stoholm IF 3-3 Aabenraa BK              
        Stoholm IF 2-1 Esbjerg B 47              
        Stoholm IF 3-6 Frederikshavn fI              
        Stoholm IF 3-1 IF AIA              
        Stoholm IF 2-4 IF Fuglebakken              
        Stoholm IF 2-1 IK Chang              
        Stoholm IF 1-2 Kolding IF              
        Stoholm IF 2-1 Nyborg G&IF              
        Stoholm IF 3-6 Odense KFUM              
        Stoholm IF 0-0 Viborg FF              
        Stoholm IF 1-3 Vorup FB              
 
     
 
  Viborg FF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Viborg FF 3-7 Aabenraa BK              
        Viborg FF 4-5 Esbjerg B 47              
        Viborg FF 0-3 Frederikshavn fI              
        Viborg FF 3-2 IF AIA              
        Viborg FF 3-3 IF Fuglebakken              
        Viborg FF 1-2 IK Chang              
        Viborg FF 3-0 Kolding IF              
        Viborg FF 3-2 Nyborg G&IF              
        Viborg FF 2-1 Odense KFUM              
        Viborg FF 2-0 Stoholm IF              
        Viborg FF 1-6 Vorup FB              
 
     
 
  Vorup FB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vorup FB 2-0 Aabenraa BK              
        Vorup FB 5-4 Esbjerg B 47              
        Vorup FB 2-0 Frederikshavn fI              
        Vorup FB 1-1 IF AIA              
        Vorup FB 4-0 IF Fuglebakken              
        Vorup FB 1-0 IK Chang              
        Vorup FB 0-2 Kolding IF              
        Vorup FB 0-0 Nyborg G&IF              
        Vorup FB 4-5 Odense KFUM              
        Vorup FB 1-2 Stoholm IF              
        Vorup FB 2-1 Viborg FF