Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1972, 3. division vest, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aabenraa BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aabenraa BK 3-2 Frederikshavn fI              
        Aabenraa BK 1-1 Herning Fremad              
        Aabenraa BK 3-2 Holstebro BK              
        Aabenraa BK 2-1 IK Skovbakken              
        Aabenraa BK 2-1 Ikast FS              
        Aabenraa BK 6-1 Kolding IF              
        Aabenraa BK 4-4 Nakskov BK              
        Aabenraa BK 1-1 Nyborg G&IF              
        Aabenraa BK 0-0 Odense KFUM              
        Aabenraa BK 6-0 Skive IK              
        Aabenraa BK 1-4 Vejen SF              
 
     
 
  Frederikshavn fI    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederikshavn fI 0-1 Aabenraa BK              
        Frederikshavn fI 3-1 Herning Fremad              
        Frederikshavn fI 1-1 Holstebro BK              
        Frederikshavn fI 6-2 IK Skovbakken              
        Frederikshavn fI 2-0 Ikast FS              
        Frederikshavn fI 0-0 Kolding IF              
        Frederikshavn fI 0-1 Nakskov BK              
        Frederikshavn fI 5-3 Nyborg G&IF              
        Frederikshavn fI 5-0 Odense KFUM              
        Frederikshavn fI 1-2 Skive IK              
        Frederikshavn fI 6-2 Vejen SF              
 
     
 
  Herning Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herning Fremad 0-3 Aabenraa BK              
        Herning Fremad 2-1 Frederikshavn fI              
        Herning Fremad 4-1 Holstebro BK              
        Herning Fremad 4-2 IK Skovbakken              
        Herning Fremad 1-3 Ikast FS              
        Herning Fremad 0-0 Kolding IF              
        Herning Fremad 1-4 Nakskov BK              
        Herning Fremad 1-0 Nyborg G&IF              
        Herning Fremad 2-0 Odense KFUM              
        Herning Fremad 1-2 Skive IK              
        Herning Fremad 0-1 Vejen SF              
 
     
 
  Holstebro BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holstebro BK 3-3 Aabenraa BK              
        Holstebro BK 1-5 Frederikshavn fI              
        Holstebro BK 1-3 Herning Fremad              
        Holstebro BK 1-3 IK Skovbakken              
        Holstebro BK 1-2 Ikast FS              
        Holstebro BK 1-1 Kolding IF              
        Holstebro BK 1-3 Nakskov BK              
        Holstebro BK 5-1 Nyborg G&IF              
        Holstebro BK 0-3 Odense KFUM              
        Holstebro BK 5-2 Skive IK              
        Holstebro BK 2-3 Vejen SF              
 
     
 
  IK Skovbakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Skovbakken 0-3 Aabenraa BK              
        IK Skovbakken 0-3 Frederikshavn fI              
        IK Skovbakken 3-3 Herning Fremad              
        IK Skovbakken 2-1 Holstebro BK              
        IK Skovbakken 1-1 Ikast FS              
        IK Skovbakken 3-1 Kolding IF              
        IK Skovbakken 2-1 Nakskov BK              
        IK Skovbakken 4-4 Nyborg G&IF              
        IK Skovbakken 1-4 Odense KFUM              
        IK Skovbakken 0-0 Skive IK              
        IK Skovbakken 1-2 Vejen SF              
 
     
 
  Ikast FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ikast FS 1-1 Aabenraa BK              
        Ikast FS 1-7 Frederikshavn fI              
        Ikast FS 2-1 Herning Fremad              
        Ikast FS 4-1 Holstebro BK              
        Ikast FS 6-0 IK Skovbakken              
        Ikast FS 0-0 Kolding IF              
        Ikast FS 6-0 Nakskov BK              
        Ikast FS 4-0 Nyborg G&IF              
        Ikast FS 2-2 Odense KFUM              
        Ikast FS 1-0 Skive IK              
        Ikast FS 5-1 Vejen SF              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 0-1 Aabenraa BK              
        Kolding IF 0-2 Frederikshavn fI              
        Kolding IF 1-2 Herning Fremad              
        Kolding IF 0-4 Holstebro BK              
        Kolding IF 0-2 IK Skovbakken              
        Kolding IF 2-5 Ikast FS              
        Kolding IF 1-3 Nakskov BK              
        Kolding IF 0-1 Nyborg G&IF              
        Kolding IF 3-2 Odense KFUM              
        Kolding IF 0-2 Skive IK              
        Kolding IF 1-0 Vejen SF              
 
     
 
  Nakskov BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nakskov BK 4-2 Aabenraa BK              
        Nakskov BK 3-2 Frederikshavn fI              
        Nakskov BK 1-1 Herning Fremad              
        Nakskov BK 5-2 Holstebro BK              
        Nakskov BK 4-0 IK Skovbakken              
        Nakskov BK 2-1 Ikast FS              
        Nakskov BK 0-5 Kolding IF              
        Nakskov BK 4-0 Nyborg G&IF              
        Nakskov BK 1-0 Odense KFUM              
        Nakskov BK 1-0 Skive IK              
        Nakskov BK 5-3 Vejen SF              
 
     
 
  Nyborg G&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nyborg G&IF 1-2 Aabenraa BK              
        Nyborg G&IF 2-5 Frederikshavn fI              
        Nyborg G&IF 0-2 Herning Fremad              
        Nyborg G&IF 2-1 Holstebro BK              
        Nyborg G&IF 0-3 IK Skovbakken              
        Nyborg G&IF 2-4 Ikast FS              
        Nyborg G&IF 4-1 Kolding IF              
        Nyborg G&IF 1-0 Nakskov BK              
        Nyborg G&IF 1-0 Odense KFUM              
        Nyborg G&IF 2-4 Skive IK              
        Nyborg G&IF 1-0 Vejen SF              
 
     
 
  Odense KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odense KFUM 2-3 Aabenraa BK              
        Odense KFUM 1-2 Frederikshavn fI              
        Odense KFUM 0-4 Herning Fremad              
        Odense KFUM 7-1 Holstebro BK              
        Odense KFUM 2-0 IK Skovbakken              
        Odense KFUM 1-1 Ikast FS              
        Odense KFUM 4-0 Kolding IF              
        Odense KFUM 4-2 Nakskov BK              
        Odense KFUM 0-2 Nyborg G&IF              
        Odense KFUM 3-2 Skive IK              
        Odense KFUM 1-2 Vejen SF              
 
     
 
  Skive IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skive IK 0-4 Aabenraa BK              
        Skive IK 1-4 Frederikshavn fI              
        Skive IK 2-2 Herning Fremad              
        Skive IK 1-1 Holstebro BK              
        Skive IK 2-0 IK Skovbakken              
        Skive IK 0-0 Ikast FS              
        Skive IK 0-0 Kolding IF              
        Skive IK 2-1 Nakskov BK              
        Skive IK 2-2 Nyborg G&IF              
        Skive IK 1-1 Odense KFUM              
        Skive IK 1-4 Vejen SF              
 
     
 
  Vejen SF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vejen SF 1-1 Aabenraa BK              
        Vejen SF 0-3 Frederikshavn fI              
        Vejen SF 1-4 Herning Fremad              
        Vejen SF 4-1 Holstebro BK              
        Vejen SF 1-1 IK Skovbakken              
        Vejen SF 2-4 Ikast FS              
        Vejen SF 4-0 Kolding IF              
        Vejen SF 5-1 Nakskov BK              
        Vejen SF 2-1 Nyborg G&IF              
        Vejen SF 4-3 Odense KFUM              
        Vejen SF 2-1 Skive IK