Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   Vendsyssel FF   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1973, 3. division vest, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Esbjerg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Esbjerg fB 1-2 Frederikshavn fI              
        Esbjerg fB 2-0 Herning Fremad              
        Esbjerg fB 2-0 Hjørring IF              
        Esbjerg fB 6-0 IK Skovbakken              
        Esbjerg fB 2-0 Ikast FS              
        Esbjerg fB 3-1 Middelfart G&BK              
        Esbjerg fB 4-1 Nyborg G&IF              
        Esbjerg fB 7-0 Odense KFUM              
        Esbjerg fB 3-1 Skive IK              
        Esbjerg fB 1-1 Svendborg fB              
        Esbjerg fB 6-3 Vejen SF              
 
     
 
  Frederikshavn fI    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederikshavn fI 2-2 Esbjerg fB              
        Frederikshavn fI 0-0 Herning Fremad              
        Frederikshavn fI 1-0 Hjørring IF              
        Frederikshavn fI 3-0 IK Skovbakken              
        Frederikshavn fI 1-0 Ikast FS              
        Frederikshavn fI 4-0 Middelfart G&BK              
        Frederikshavn fI 1-1 Nyborg G&IF              
        Frederikshavn fI 5-4 Odense KFUM              
        Frederikshavn fI 3-0 Skive IK              
        Frederikshavn fI 3-1 Svendborg fB              
        Frederikshavn fI 3-0 Vejen SF              
 
     
 
  Herning Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herning Fremad 1-4 Esbjerg fB              
        Herning Fremad 0-0 Frederikshavn fI              
        Herning Fremad 4-0 Hjørring IF              
        Herning Fremad 0-0 IK Skovbakken              
        Herning Fremad 3-3 Ikast FS              
        Herning Fremad 4-2 Middelfart G&BK              
        Herning Fremad 1-1 Nyborg G&IF              
        Herning Fremad 2-3 Odense KFUM              
        Herning Fremad 2-0 Skive IK              
        Herning Fremad 1-2 Svendborg fB              
        Herning Fremad 3-0 Vejen SF              
 
     
 
  Hjørring IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hjørring IF 3-3 Esbjerg fB              
        Hjørring IF 1-3 Frederikshavn fI              
        Hjørring IF 3-3 Herning Fremad              
        Hjørring IF 1-0 IK Skovbakken              
        Hjørring IF 1-3 Ikast FS              
        Hjørring IF 0-2 Middelfart G&BK              
        Hjørring IF 2-2 Nyborg G&IF              
        Hjørring IF 2-0 Odense KFUM              
        Hjørring IF 1-5 Skive IK              
        Hjørring IF 0-2 Svendborg fB              
        Hjørring IF 1-6 Vejen SF              
 
     
 
  IK Skovbakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Skovbakken 1-0 Esbjerg fB              
        IK Skovbakken 1-1 Frederikshavn fI              
        IK Skovbakken 2-3 Herning Fremad              
        IK Skovbakken 3-3 Hjørring IF              
        IK Skovbakken 0-4 Ikast FS              
        IK Skovbakken 2-5 Middelfart G&BK              
        IK Skovbakken 1-1 Nyborg G&IF              
        IK Skovbakken 2-2 Odense KFUM              
        IK Skovbakken 1-1 Skive IK              
        IK Skovbakken 1-3 Svendborg fB              
        IK Skovbakken 3-1 Vejen SF              
 
     
 
  Ikast FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ikast FS 1-5 Esbjerg fB              
        Ikast FS 5-2 Frederikshavn fI              
        Ikast FS 0-0 Herning Fremad              
        Ikast FS 0-2 Hjørring IF              
        Ikast FS 1-0 IK Skovbakken              
        Ikast FS 5-1 Middelfart G&BK              
        Ikast FS 4-1 Nyborg G&IF              
        Ikast FS 6-0 Odense KFUM              
        Ikast FS 5-2 Skive IK              
        Ikast FS 2-1 Svendborg fB              
        Ikast FS 1-0 Vejen SF              
 
     
 
  Middelfart G&BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Middelfart G&BK 2-2 Esbjerg fB              
        Middelfart G&BK 5-3 Frederikshavn fI              
        Middelfart G&BK 3-2 Herning Fremad              
        Middelfart G&BK 0-5 Hjørring IF              
        Middelfart G&BK 1-1 IK Skovbakken              
        Middelfart G&BK 3-1 Ikast FS              
        Middelfart G&BK 2-1 Nyborg G&IF              
        Middelfart G&BK 2-1 Odense KFUM              
        Middelfart G&BK 0-5 Skive IK              
        Middelfart G&BK 1-1 Svendborg fB              
        Middelfart G&BK 0-4 Vejen SF              
 
     
 
  Nyborg G&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nyborg G&IF 0-6 Esbjerg fB              
        Nyborg G&IF 0-0 Frederikshavn fI              
        Nyborg G&IF 3-1 Herning Fremad              
        Nyborg G&IF 2-2 Hjørring IF              
        Nyborg G&IF 1-0 IK Skovbakken              
        Nyborg G&IF 1-1 Ikast FS              
        Nyborg G&IF 1-2 Middelfart G&BK              
        Nyborg G&IF 1-0 Odense KFUM              
        Nyborg G&IF 0-2 Skive IK              
        Nyborg G&IF 1-3 Svendborg fB              
        Nyborg G&IF 0-2 Vejen SF              
 
     
 
  Odense KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odense KFUM 2-7 Esbjerg fB              
        Odense KFUM 1-0 Frederikshavn fI              
        Odense KFUM 1-4 Herning Fremad              
        Odense KFUM 2-0 Hjørring IF              
        Odense KFUM 2-0 IK Skovbakken              
        Odense KFUM 1-2 Ikast FS              
        Odense KFUM 2-3 Middelfart G&BK              
        Odense KFUM 0-2 Nyborg G&IF              
        Odense KFUM 3-4 Skive IK              
        Odense KFUM 3-1 Svendborg fB              
        Odense KFUM 4-0 Vejen SF              
 
     
 
  Skive IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skive IK 1-1 Esbjerg fB              
        Skive IK 1-2 Frederikshavn fI              
        Skive IK 3-0 Herning Fremad              
        Skive IK 1-0 Hjørring IF              
        Skive IK 1-1 IK Skovbakken              
        Skive IK 0-2 Ikast FS              
        Skive IK 0-2 Middelfart G&BK              
        Skive IK 0-2 Nyborg G&IF              
        Skive IK 1-2 Odense KFUM              
        Skive IK 2-1 Svendborg fB              
        Skive IK 2-1 Vejen SF              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 2-2 Esbjerg fB              
        Svendborg fB 2-2 Frederikshavn fI              
        Svendborg fB 2-0 Herning Fremad              
        Svendborg fB 4-1 Hjørring IF              
        Svendborg fB 1-3 IK Skovbakken              
        Svendborg fB 0-2 Ikast FS              
        Svendborg fB 2-0 Middelfart G&BK              
        Svendborg fB 1-3 Nyborg G&IF              
        Svendborg fB 0-0 Odense KFUM              
        Svendborg fB 1-4 Skive IK              
        Svendborg fB 1-0 Vejen SF              
 
     
 
  Vejen SF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vejen SF 0-1 Esbjerg fB              
        Vejen SF 3-2 Frederikshavn fI              
        Vejen SF 2-0 Herning Fremad              
        Vejen SF 2-1 Hjørring IF              
        Vejen SF 1-1 IK Skovbakken              
        Vejen SF 0-1 Ikast FS              
        Vejen SF 3-2 Middelfart G&BK              
        Vejen SF 4-0 Nyborg G&IF              
        Vejen SF 1-3 Odense KFUM              
        Vejen SF 2-2 Skive IK              
        Vejen SF 1-1 Svendborg fB