Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   Vendsyssel FF   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1978, 3. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aabenraa BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aabenraa BK 1-1 BK Hero              
        Aabenraa BK 1-1 Herfølge BK              
        Aabenraa BK 2-0 Herning Fremad              
        Aabenraa BK 3-2 HIK              
        Aabenraa BK 3-3 Holstebro BK              
        Aabenraa BK 1-1 Horsens FS              
        Aabenraa BK 0-0 IF 32 Glostrup              
        Aabenraa BK 1-1 IK Freja              
        Aabenraa BK 4-1 Jyderup SG&IF              
        Aabenraa BK 2-0 Kolding IF              
        Aabenraa BK 0-1 Roskilde BK              
        Aabenraa BK 4-1 Rønne IK              
        Aabenraa BK 4-0 Skamby BK              
        Aabenraa BK 1-0 Svendborg fB              
        Aabenraa BK 3-2 Viborg FF              
 
     
 
  BK Hero    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Hero 2-2 Aabenraa BK              
        BK Hero 0-1 Herfølge BK              
        BK Hero 2-5 Herning Fremad              
        BK Hero 2-2 HIK              
        BK Hero 2-1 Holstebro BK              
        BK Hero 2-6 Horsens FS              
        BK Hero 4-1 IF 32 Glostrup              
        BK Hero 3-2 IK Freja              
        BK Hero 1-2 Jyderup SG&IF              
        BK Hero 2-4 Kolding IF              
        BK Hero 2-1 Roskilde BK              
        BK Hero 2-0 Rønne IK              
        BK Hero 6-1 Skamby BK              
        BK Hero 0-5 Svendborg fB              
        BK Hero 2-3 Viborg FF              
 
     
 
  Herfølge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herfølge BK 2-2 Aabenraa BK              
        Herfølge BK 4-1 BK Hero              
        Herfølge BK 2-0 Herning Fremad              
        Herfølge BK 2-3 HIK              
        Herfølge BK 0-0 Holstebro BK              
        Herfølge BK 1-0 Horsens FS              
        Herfølge BK 1-0 IF 32 Glostrup              
        Herfølge BK 1-1 IK Freja              
        Herfølge BK 3-0 Jyderup SG&IF              
        Herfølge BK 2-0 Kolding IF              
        Herfølge BK 1-0 Roskilde BK              
        Herfølge BK 2-0 Rønne IK              
        Herfølge BK 8-0 Skamby BK              
        Herfølge BK 3-0 Svendborg fB              
        Herfølge BK 3-0 Viborg FF              
 
     
 
  Herning Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herning Fremad 5-2 Aabenraa BK              
        Herning Fremad 3-2 BK Hero              
        Herning Fremad 0-1 Herfølge BK              
        Herning Fremad 1-0 HIK              
        Herning Fremad 0-1 Holstebro BK              
        Herning Fremad 4-2 Horsens FS              
        Herning Fremad 0-3 IF 32 Glostrup              
        Herning Fremad 1-0 IK Freja              
        Herning Fremad 1-0 Jyderup SG&IF              
        Herning Fremad 1-1 Kolding IF              
        Herning Fremad 2-1 Roskilde BK              
        Herning Fremad 7-0 Rønne IK              
        Herning Fremad 4-0 Skamby BK              
        Herning Fremad 1-0 Svendborg fB              
        Herning Fremad 1-0 Viborg FF              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 2-0 Aabenraa BK              
        HIK 0-1 BK Hero              
        HIK 0-1 Herfølge BK              
        HIK 1-0 Herning Fremad              
        HIK 1-0 Holstebro BK              
        HIK 0-0 Horsens FS              
        HIK 0-0 IF 32 Glostrup              
        HIK 1-2 IK Freja              
        HIK 2-2 Jyderup SG&IF              
        HIK 2-0 Kolding IF              
        HIK 1-2 Roskilde BK              
        HIK 2-2 Rønne IK              
        HIK 2-0 Skamby BK              
        HIK 1-0 Svendborg fB              
        HIK 1-4 Viborg FF              
 
     
 
  Holstebro BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holstebro BK 0-4 Aabenraa BK              
        Holstebro BK 0-3 BK Hero              
        Holstebro BK 2-0 Herfølge BK              
        Holstebro BK 1-4 Herning Fremad              
        Holstebro BK 0-0 HIK              
        Holstebro BK 1-5 Horsens FS              
        Holstebro BK 3-2 IF 32 Glostrup              
        Holstebro BK 0-1 IK Freja              
        Holstebro BK 1-1 Jyderup SG&IF              
        Holstebro BK 2-1 Kolding IF              
        Holstebro BK 1-1 Roskilde BK              
        Holstebro BK 5-0 Rønne IK              
        Holstebro BK 1-1 Skamby BK              
        Holstebro BK 0-2 Svendborg fB              
        Holstebro BK 0-4 Viborg FF              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 0-1 Aabenraa BK              
        Horsens FS 1-1 BK Hero              
        Horsens FS 1-2 Herfølge BK              
        Horsens FS 1-5 Herning Fremad              
        Horsens FS 1-0 HIK              
        Horsens FS 2-0 Holstebro BK              
        Horsens FS 2-1 IF 32 Glostrup              
        Horsens FS 3-1 IK Freja              
        Horsens FS 1-2 Jyderup SG&IF              
        Horsens FS 1-1 Kolding IF              
        Horsens FS 2-0 Roskilde BK              
        Horsens FS 3-0 Rønne IK              
        Horsens FS 3-0 Skamby BK              
        Horsens FS 1-0 Svendborg fB              
        Horsens FS 3-3 Viborg FF              
 
     
 
  IF 32 Glostrup    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF 32 Glostrup 2-1 Aabenraa BK              
        IF 32 Glostrup 2-2 BK Hero              
        IF 32 Glostrup 2-2 Herfølge BK              
        IF 32 Glostrup 1-2 Herning Fremad              
        IF 32 Glostrup 2-0 HIK              
        IF 32 Glostrup 4-1 Holstebro BK              
        IF 32 Glostrup 1-1 Horsens FS              
        IF 32 Glostrup 1-1 IK Freja              
        IF 32 Glostrup 1-0 Jyderup SG&IF              
        IF 32 Glostrup 0-3 Kolding IF              
        IF 32 Glostrup 0-2 Roskilde BK              
        IF 32 Glostrup 6-0 Rønne IK              
        IF 32 Glostrup 3-0 Skamby BK              
        IF 32 Glostrup 2-1 Svendborg fB              
        IF 32 Glostrup 1-2 Viborg FF              
 
     
 
  IK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Freja 4-1 Aabenraa BK              
        IK Freja 3-0 BK Hero              
        IK Freja 0-4 Herfølge BK              
        IK Freja 5-0 Herning Fremad              
        IK Freja 0-2 HIK              
        IK Freja 0-1 Holstebro BK              
        IK Freja 0-0 Horsens FS              
        IK Freja 4-1 IF 32 Glostrup              
        IK Freja 1-1 Jyderup SG&IF              
        IK Freja 1-2 Kolding IF              
        IK Freja 1-1 Roskilde BK              
        IK Freja 1-0 Rønne IK              
        IK Freja 1-1 Skamby BK              
        IK Freja 2-2 Svendborg fB              
        IK Freja 0-0 Viborg FF              
 
     
 
  Jyderup SG&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Jyderup SG&IF 0-1 Aabenraa BK              
        Jyderup SG&IF 1-0 BK Hero              
        Jyderup SG&IF 2-0 Herfølge BK              
        Jyderup SG&IF 1-1 Herning Fremad              
        Jyderup SG&IF 4-0 HIK              
        Jyderup SG&IF 2-0 Holstebro BK              
        Jyderup SG&IF 2-1 Horsens FS              
        Jyderup SG&IF 3-0 IF 32 Glostrup              
        Jyderup SG&IF 3-2 IK Freja              
        Jyderup SG&IF 1-3 Kolding IF              
        Jyderup SG&IF 0-0 Roskilde BK              
        Jyderup SG&IF 4-0 Rønne IK              
        Jyderup SG&IF 1-4 Skamby BK              
        Jyderup SG&IF 2-1 Svendborg fB              
        Jyderup SG&IF 4-0 Viborg FF              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 4-1 Aabenraa BK              
        Kolding IF 1-0 BK Hero              
        Kolding IF 0-1 Herfølge BK              
        Kolding IF 0-1 Herning Fremad              
        Kolding IF 1-2 HIK              
        Kolding IF 1-1 Holstebro BK              
        Kolding IF 4-0 Horsens FS              
        Kolding IF 4-1 IF 32 Glostrup              
        Kolding IF 2-3 IK Freja              
        Kolding IF 1-1 Jyderup SG&IF              
        Kolding IF 1-2 Roskilde BK              
        Kolding IF 2-1 Rønne IK              
        Kolding IF 4-1 Skamby BK              
        Kolding IF 2-2 Svendborg fB              
        Kolding IF 3-3 Viborg FF              
 
     
 
  Roskilde BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Roskilde BK 4-1 Aabenraa BK              
        Roskilde BK 5-1 BK Hero              
        Roskilde BK 1-0 Herfølge BK              
        Roskilde BK 2-0 Herning Fremad              
        Roskilde BK 3-1 HIK              
        Roskilde BK 1-1 Holstebro BK              
        Roskilde BK 4-3 Horsens FS              
        Roskilde BK 2-0 IF 32 Glostrup              
        Roskilde BK 2-1 IK Freja              
        Roskilde BK 2-2 Jyderup SG&IF              
        Roskilde BK 1-0 Kolding IF              
        Roskilde BK 6-1 Rønne IK              
        Roskilde BK 1-0 Skamby BK              
        Roskilde BK 3-1 Svendborg fB              
        Roskilde BK 0-0 Viborg FF              
 
     
 
  Rønne IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Rønne IK 0-2 Aabenraa BK              
        Rønne IK 1-2 BK Hero              
        Rønne IK 1-6 Herfølge BK              
        Rønne IK 0-1 Herning Fremad              
        Rønne IK 1-1 HIK              
        Rønne IK 1-0 Holstebro BK              
        Rønne IK 0-1 Horsens FS              
        Rønne IK 1-1 IF 32 Glostrup              
        Rønne IK 2-3 IK Freja              
        Rønne IK 1-1 Jyderup SG&IF              
        Rønne IK 1-0 Kolding IF              
        Rønne IK 0-2 Roskilde BK              
        Rønne IK 2-1 Skamby BK              
        Rønne IK 1-7 Svendborg fB              
        Rønne IK 0-3 Viborg FF              
 
     
 
  Skamby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skamby BK 2-4 Aabenraa BK              
        Skamby BK 4-1 BK Hero              
        Skamby BK 0-3 Herfølge BK              
        Skamby BK 1-5 Herning Fremad              
        Skamby BK 3-3 HIK              
        Skamby BK 0-1 Holstebro BK              
        Skamby BK 0-3 Horsens FS              
        Skamby BK 1-6 IF 32 Glostrup              
        Skamby BK 2-3 IK Freja              
        Skamby BK 1-1 Jyderup SG&IF              
        Skamby BK 0-3 Kolding IF              
        Skamby BK 1-5 Roskilde BK              
        Skamby BK 2-1 Rønne IK              
        Skamby BK 1-3 Svendborg fB              
        Skamby BK 1-3 Viborg FF              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 1-1 Aabenraa BK              
        Svendborg fB 3-1 BK Hero              
        Svendborg fB 3-2 Herfølge BK              
        Svendborg fB 1-1 Herning Fremad              
        Svendborg fB 0-0 HIK              
        Svendborg fB 5-1 Holstebro BK              
        Svendborg fB 0-3 Horsens FS              
        Svendborg fB 1-0 IF 32 Glostrup              
        Svendborg fB 5-0 IK Freja              
        Svendborg fB 1-2 Jyderup SG&IF              
        Svendborg fB 3-1 Kolding IF              
        Svendborg fB 2-0 Roskilde BK              
        Svendborg fB 5-0 Rønne IK              
        Svendborg fB 5-0 Skamby BK              
        Svendborg fB 0-0 Viborg FF              
 
     
 
  Viborg FF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Viborg FF 1-0 Aabenraa BK              
        Viborg FF 1-0 BK Hero              
        Viborg FF 1-1 Herfølge BK              
        Viborg FF 1-1 Herning Fremad              
        Viborg FF 4-0 HIK              
        Viborg FF 0-2 Holstebro BK              
        Viborg FF 1-0 Horsens FS              
        Viborg FF 1-0 IF 32 Glostrup              
        Viborg FF 0-1 IK Freja              
        Viborg FF 3-1 Jyderup SG&IF              
        Viborg FF 2-1 Kolding IF              
        Viborg FF 2-0 Roskilde BK              
        Viborg FF 5-2 Rønne IK              
        Viborg FF 5-0 Skamby BK              
        Viborg FF 4-2 Svendborg fB