Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   Vendsyssel FF   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1982, 3. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AaB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AaB 0-0 B 1921              
        AaB 4-1 BK Fremad Valby              
        AaB 1-0 BK Rødovre              
        AaB 4-6 HIK              
        AaB 1-3 Hjørring IF              
        AaB 0-0 Holbæk B&IF              
        AaB 1-0 Horsens FS              
        AaB 2-3 Jyderup SG&IF              
        AaB 2-0 Nakskov BK              
        AaB 1-3 Nørresundby BK              
        AaB 0-1 Roskilde BK              
        AaB 1-2 Slagelse BK&IF              
        AaB 0-1 Svendborg fB              
        AaB 2-0 Vanløse IF              
        AaB 3-0 Varde IF              
 
     
 
  B 1921    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1921 1-1 AaB              
        B 1921 3-1 BK Fremad Valby              
        B 1921 2-1 BK Rødovre              
        B 1921 0-6 HIK              
        B 1921 6-3 Hjørring IF              
        B 1921 2-0 Holbæk B&IF              
        B 1921 2-1 Holbæk B&IF              
        B 1921 1-4 Horsens FS              
        B 1921 1-1 Jyderup SG&IF              
        B 1921 0-2 Nakskov BK              
        B 1921 1-2 Nørresundby BK              
        B 1921 3-2 Roskilde BK              
        B 1921 2-1 Slagelse BK&IF              
        B 1921 2-3 Svendborg fB              
        B 1921 1-1 Vanløse IF              
        B 1921 2-4 Varde IF              
 
     
 
  BK Fremad Valby    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Valby 0-5 AaB              
        BK Fremad Valby 4-2 B 1921              
        BK Fremad Valby 1-1 BK Rødovre              
        BK Fremad Valby 3-1 HIK              
        BK Fremad Valby 1-1 Hjørring IF              
        BK Fremad Valby 4-1 Holbæk B&IF              
        BK Fremad Valby 1-0 Horsens FS              
        BK Fremad Valby 0-3 Jyderup SG&IF              
        BK Fremad Valby 0-5 Nakskov BK              
        BK Fremad Valby 3-1 Nørresundby BK              
        BK Fremad Valby 1-2 Roskilde BK              
        BK Fremad Valby 3-1 Slagelse BK&IF              
        BK Fremad Valby 3-2 Svendborg fB              
        BK Fremad Valby 0-2 Vanløse IF              
        BK Fremad Valby 2-1 Varde IF              
 
     
 
  BK Rødovre    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Rødovre 0-1 AaB              
        BK Rødovre 0-0 B 1921              
        BK Rødovre 0-4 BK Fremad Valby              
        BK Rødovre 1-4 HIK              
        BK Rødovre 3-3 Hjørring IF              
        BK Rødovre 0-3 Holbæk B&IF              
        BK Rødovre 0-0 Horsens FS              
        BK Rødovre 2-4 Jyderup SG&IF              
        BK Rødovre 1-2 Nakskov BK              
        BK Rødovre 1-2 Nørresundby BK              
        BK Rødovre 1-6 Roskilde BK              
        BK Rødovre 1-2 Slagelse BK&IF              
        BK Rødovre 0-5 Svendborg fB              
        BK Rødovre 0-2 Vanløse IF              
        BK Rødovre 4-0 Varde IF              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 1-1 AaB              
        HIK 1-2 B 1921              
        HIK 2-3 BK Fremad Valby              
        HIK 7-0 BK Rødovre              
        HIK 4-0 Hjørring IF              
        HIK 1-3 Holbæk B&IF              
        HIK 1-3 Horsens FS              
        HIK 1-0 Jyderup SG&IF              
        HIK 3-1 Nakskov BK              
        HIK 2-1 Nørresundby BK              
        HIK 1-2 Roskilde BK              
        HIK 2-0 Slagelse BK&IF              
        HIK 0-1 Svendborg fB              
        HIK 2-1 Vanløse IF              
        HIK 0-1 Varde IF              
 
     
 
  Hjørring IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hjørring IF 1-4 AaB              
        Hjørring IF 0-2 B 1921              
        Hjørring IF 1-0 BK Fremad Valby              
        Hjørring IF 1-1 BK Rødovre              
        Hjørring IF 2-0 HIK              
        Hjørring IF 1-4 Holbæk B&IF              
        Hjørring IF 1-1 Horsens FS              
        Hjørring IF 1-1 Jyderup SG&IF              
        Hjørring IF 2-0 Nakskov BK              
        Hjørring IF 2-1 Nørresundby BK              
        Hjørring IF 1-2 Roskilde BK              
        Hjørring IF 2-0 Slagelse BK&IF              
        Hjørring IF 2-3 Svendborg fB              
        Hjørring IF 0-1 Vanløse IF              
        Hjørring IF 1-1 Varde IF              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 3-1 AaB              
        Holbæk B&IF 4-2 B 1921              
        Holbæk B&IF 1-2 BK Fremad Valby              
        Holbæk B&IF 1-0 BK Rødovre              
        Holbæk B&IF 3-0 HIK              
        Holbæk B&IF 3-4 Hjørring IF              
        Holbæk B&IF 3-1 Horsens FS              
        Holbæk B&IF 2-0 Jyderup SG&IF              
        Holbæk B&IF 0-0 Nakskov BK              
        Holbæk B&IF 4-3 Nørresundby BK              
        Holbæk B&IF 2-4 Roskilde BK              
        Holbæk B&IF 0-4 Slagelse BK&IF              
        Holbæk B&IF 1-3 Svendborg fB              
        Holbæk B&IF 3-0 Vanløse IF              
        Holbæk B&IF 1-5 Varde IF              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 1-3 AaB              
        Horsens FS 1-0 B 1921              
        Horsens FS 0-0 BK Fremad Valby              
        Horsens FS 4-0 BK Rødovre              
        Horsens FS 0-2 HIK              
        Horsens FS 2-6 Hjørring IF              
        Horsens FS 3-3 Holbæk B&IF              
        Horsens FS 1-1 Jyderup SG&IF              
        Horsens FS 1-1 Nakskov BK              
        Horsens FS 1-2 Nørresundby BK              
        Horsens FS 0-0 Roskilde BK              
        Horsens FS 3-0 Slagelse BK&IF              
        Horsens FS 1-0 Svendborg fB              
        Horsens FS 2-0 Vanløse IF              
        Horsens FS 2-1 Varde IF              
 
     
 
  Jyderup SG&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Jyderup SG&IF 3-0 AaB              
        Jyderup SG&IF 3-0 B 1921              
        Jyderup SG&IF 4-1 BK Fremad Valby              
        Jyderup SG&IF 1-1 BK Rødovre              
        Jyderup SG&IF 0-0 HIK              
        Jyderup SG&IF 2-5 Hjørring IF              
        Jyderup SG&IF 2-2 Holbæk B&IF              
        Jyderup SG&IF 0-1 Horsens FS              
        Jyderup SG&IF 1-2 Nakskov BK              
        Jyderup SG&IF 3-0 Nørresundby BK              
        Jyderup SG&IF 3-3 Roskilde BK              
        Jyderup SG&IF 3-0 Slagelse BK&IF              
        Jyderup SG&IF 2-2 Svendborg fB              
        Jyderup SG&IF 0-1 Vanløse IF              
        Jyderup SG&IF 3-1 Varde IF              
 
     
 
  Nakskov BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nakskov BK 1-0 AaB              
        Nakskov BK 3-1 B 1921              
        Nakskov BK 0-1 BK Fremad Valby              
        Nakskov BK 3-1 BK Rødovre              
        Nakskov BK 1-0 HIK              
        Nakskov BK 4-0 Hjørring IF              
        Nakskov BK 2-1 Holbæk B&IF              
        Nakskov BK 1-1 Horsens FS              
        Nakskov BK 4-2 Jyderup SG&IF              
        Nakskov BK 2-1 Nørresundby BK              
        Nakskov BK 2-2 Roskilde BK              
        Nakskov BK 0-1 Slagelse BK&IF              
        Nakskov BK 1-2 Svendborg fB              
        Nakskov BK 2-1 Vanløse IF              
        Nakskov BK 2-2 Varde IF              
 
     
 
  Nørresundby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nørresundby BK 2-0 AaB              
        Nørresundby BK 2-1 B 1921              
        Nørresundby BK 3-1 BK Fremad Valby              
        Nørresundby BK 4-0 BK Rødovre              
        Nørresundby BK 3-2 HIK              
        Nørresundby BK 3-3 Hjørring IF              
        Nørresundby BK 3-3 Holbæk B&IF              
        Nørresundby BK 1-0 Horsens FS              
        Nørresundby BK 0-2 Jyderup SG&IF              
        Nørresundby BK 1-1 Nakskov BK              
        Nørresundby BK 1-2 Roskilde BK              
        Nørresundby BK 1-1 Slagelse BK&IF              
        Nørresundby BK 1-2 Svendborg fB              
        Nørresundby BK 5-0 Vanløse IF              
        Nørresundby BK 4-2 Varde IF              
 
     
 
  Roskilde BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Roskilde BK 2-0 AaB              
        Roskilde BK 0-0 B 1921              
        Roskilde BK 2-1 BK Fremad Valby              
        Roskilde BK 3-1 BK Rødovre              
        Roskilde BK 1-1 HIK              
        Roskilde BK 3-1 Hjørring IF              
        Roskilde BK 4-1 Holbæk B&IF              
        Roskilde BK 2-1 Horsens FS              
        Roskilde BK 0-0 Jyderup SG&IF              
        Roskilde BK 3-2 Nakskov BK              
        Roskilde BK 6-0 Nørresundby BK              
        Roskilde BK 1-1 Slagelse BK&IF              
        Roskilde BK 2-1 Svendborg fB              
        Roskilde BK 2-0 Vanløse IF              
        Roskilde BK 4-0 Varde IF              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 1-1 AaB              
        Slagelse BK&IF 2-2 B 1921              
        Slagelse BK&IF 1-0 BK Fremad Valby              
        Slagelse BK&IF 1-0 BK Rødovre              
        Slagelse BK&IF 2-3 HIK              
        Slagelse BK&IF 1-0 Hjørring IF              
        Slagelse BK&IF 3-1 Holbæk B&IF              
        Slagelse BK&IF 0-1 Horsens FS              
        Slagelse BK&IF 1-0 Jyderup SG&IF              
        Slagelse BK&IF 3-3 Nakskov BK              
        Slagelse BK&IF 1-1 Nørresundby BK              
        Slagelse BK&IF 1-2 Roskilde BK              
        Slagelse BK&IF 0-3 Svendborg fB              
        Slagelse BK&IF 1-1 Vanløse IF              
        Slagelse BK&IF 0-0 Varde IF              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 1-1 AaB              
        Svendborg fB 0-0 B 1921              
        Svendborg fB 4-2 BK Fremad Valby              
        Svendborg fB 2-3 BK Rødovre              
        Svendborg fB 1-6 HIK              
        Svendborg fB 1-0 Hjørring IF              
        Svendborg fB 3-1 Holbæk B&IF              
        Svendborg fB 2-1 Horsens FS              
        Svendborg fB 2-1 Jyderup SG&IF              
        Svendborg fB 2-2 Nakskov BK              
        Svendborg fB 2-3 Nørresundby BK              
        Svendborg fB 0-0 Roskilde BK              
        Svendborg fB 4-0 Slagelse BK&IF              
        Svendborg fB 1-1 Vanløse IF              
        Svendborg fB 3-1 Varde IF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 2-0 AaB              
        Vanløse IF 0-0 B 1921              
        Vanløse IF 3-2 BK Fremad Valby              
        Vanløse IF 3-1 BK Rødovre              
        Vanløse IF 4-0 HIK              
        Vanløse IF 1-1 Hjørring IF              
        Vanløse IF 3-1 Holbæk B&IF              
        Vanløse IF 0-2 Horsens FS              
        Vanløse IF 1-0 Jyderup SG&IF              
        Vanløse IF 4-0 Nakskov BK              
        Vanløse IF 2-0 Nørresundby BK              
        Vanløse IF 0-1 Roskilde BK              
        Vanløse IF 2-1 Slagelse BK&IF              
        Vanløse IF 3-0 Svendborg fB              
        Vanløse IF 2-2 Varde IF              
 
     
 
  Varde IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Varde IF 1-5 AaB              
        Varde IF 1-2 B 1921              
        Varde IF 1-2 BK Fremad Valby              
        Varde IF 3-1 BK Rødovre              
        Varde IF 1-1 HIK              
        Varde IF 4-1 Hjørring IF              
        Varde IF 1-1 Holbæk B&IF              
        Varde IF 0-1 Horsens FS              
        Varde IF 1-2 Jyderup SG&IF              
        Varde IF 2-3 Nakskov BK              
        Varde IF 2-3 Nørresundby BK              
        Varde IF 1-3 Roskilde BK              
        Varde IF 0-2 Slagelse BK&IF              
        Varde IF 2-1 Svendborg fB              
        Varde IF 0-1 Vanløse IF