Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1984, 3. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AaB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AaB 5-1 B 1908              
        AaB 3-1 BK Avarta              
        AaB 4-2 Frederikshavn fI              
        AaB 3-1 Greve IF              
        AaB 3-1 Helsingør IF              
        AaB 5-0 HIK              
        AaB 1-1 Hjørring IF              
        AaB 2-0 Holbæk B&IF              
        AaB 2-2 Horsens FS              
        AaB 3-0 IK Skovbakken              
        AaB 2-1 Jyderup SG&IF              
        AaB 3-2 Nakskov BK              
        AaB 4-1 Næsby BK              
        AaB 4-1 Nørresundby BK              
        AaB 1-1 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  B 1908    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1908 1-1 AaB              
        B 1908 0-0 BK Avarta              
        B 1908 0-2 Frederikshavn fI              
        B 1908 0-0 Greve IF              
        B 1908 2-3 Helsingør IF              
        B 1908 3-1 HIK              
        B 1908 2-4 Hjørring IF              
        B 1908 1-0 Holbæk B&IF              
        B 1908 1-2 Horsens FS              
        B 1908 1-5 IK Skovbakken              
        B 1908 1-3 Jyderup SG&IF              
        B 1908 1-0 Nakskov BK              
        B 1908 4-1 Næsby BK              
        B 1908 0-1 Nørresundby BK              
        B 1908 1-2 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  BK Avarta    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Avarta 1-2 AaB              
        BK Avarta 1-1 B 1908              
        BK Avarta 4-1 Frederikshavn fI              
        BK Avarta 0-0 Greve IF              
        BK Avarta 4-0 Helsingør IF              
        BK Avarta 3-2 HIK              
        BK Avarta 0-2 Hjørring IF              
        BK Avarta 0-1 Holbæk B&IF              
        BK Avarta 1-1 Horsens FS              
        BK Avarta 0-0 IK Skovbakken              
        BK Avarta 1-1 Jyderup SG&IF              
        BK Avarta 2-3 Nakskov BK              
        BK Avarta 5-0 Næsby BK              
        BK Avarta 2-4 Nørresundby BK              
        BK Avarta 0-0 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Frederikshavn fI    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederikshavn fI 0-3 AaB              
        Frederikshavn fI 1-2 B 1908              
        Frederikshavn fI 0-1 BK Avarta              
        Frederikshavn fI 0-2 Greve IF              
        Frederikshavn fI 4-4 Helsingør IF              
        Frederikshavn fI 1-1 HIK              
        Frederikshavn fI 0-2 Hjørring IF              
        Frederikshavn fI 2-0 Holbæk B&IF              
        Frederikshavn fI 1-4 Horsens FS              
        Frederikshavn fI 1-1 IK Skovbakken              
        Frederikshavn fI 0-2 Jyderup SG&IF              
        Frederikshavn fI 1-1 Nakskov BK              
        Frederikshavn fI 3-3 Næsby BK              
        Frederikshavn fI 3-1 Nørresundby BK              
        Frederikshavn fI 2-2 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Greve IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Greve IF 1-3 AaB              
        Greve IF 0-0 B 1908              
        Greve IF 1-5 BK Avarta              
        Greve IF 0-0 Frederikshavn fI              
        Greve IF 0-3 Helsingør IF              
        Greve IF 0-3 HIK              
        Greve IF 1-0 Hjørring IF              
        Greve IF 3-3 Holbæk B&IF              
        Greve IF 2-1 Horsens FS              
        Greve IF 1-3 IK Skovbakken              
        Greve IF 1-2 Jyderup SG&IF              
        Greve IF 0-0 Nakskov BK              
        Greve IF 1-0 Næsby BK              
        Greve IF 4-1 Nørresundby BK              
        Greve IF 0-0 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Helsingør IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Helsingør IF 3-3 AaB              
        Helsingør IF 0-0 B 1908              
        Helsingør IF 0-2 BK Avarta              
        Helsingør IF 1-2 Frederikshavn fI              
        Helsingør IF 0-0 Greve IF              
        Helsingør IF 1-1 HIK              
        Helsingør IF 2-1 Hjørring IF              
        Helsingør IF 1-2 Holbæk B&IF              
        Helsingør IF 0-1 Horsens FS              
        Helsingør IF 1-3 IK Skovbakken              
        Helsingør IF 2-1 Jyderup SG&IF              
        Helsingør IF 2-1 Nakskov BK              
        Helsingør IF 2-2 Næsby BK              
        Helsingør IF 0-2 Nørresundby BK              
        Helsingør IF 6-1 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 0-2 AaB              
        HIK 1-1 B 1908              
        HIK 4-3 BK Avarta              
        HIK 0-3 Frederikshavn fI              
        HIK 2-0 Greve IF              
        HIK 3-0 Helsingør IF              
        HIK 1-1 Hjørring IF              
        HIK 2-0 Holbæk B&IF              
        HIK 2-0 Horsens FS              
        HIK 3-0 IK Skovbakken              
        HIK 0-3 Jyderup SG&IF              
        HIK 1-1 Nakskov BK              
        HIK 1-1 Næsby BK              
        HIK 0-0 Nørresundby BK              
        HIK 1-1 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Hjørring IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hjørring IF 1-4 AaB              
        Hjørring IF 3-0 B 1908              
        Hjørring IF 1-3 BK Avarta              
        Hjørring IF 2-3 Frederikshavn fI              
        Hjørring IF 0-2 Greve IF              
        Hjørring IF 0-2 Helsingør IF              
        Hjørring IF 5-3 HIK              
        Hjørring IF 1-1 Holbæk B&IF              
        Hjørring IF 0-1 Horsens FS              
        Hjørring IF 5-1 IK Skovbakken              
        Hjørring IF 0-2 Jyderup SG&IF              
        Hjørring IF 2-3 Nakskov BK              
        Hjørring IF 3-2 Næsby BK              
        Hjørring IF 2-1 Nørresundby BK              
        Hjørring IF 2-0 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 0-1 AaB              
        Holbæk B&IF 2-0 B 1908              
        Holbæk B&IF 2-0 BK Avarta              
        Holbæk B&IF 2-2 Frederikshavn fI              
        Holbæk B&IF 1-3 Greve IF              
        Holbæk B&IF 4-3 Helsingør IF              
        Holbæk B&IF 1-0 HIK              
        Holbæk B&IF 2-0 Hjørring IF              
        Holbæk B&IF 2-2 Horsens FS              
        Holbæk B&IF 2-3 IK Skovbakken              
        Holbæk B&IF 2-0 Jyderup SG&IF              
        Holbæk B&IF 1-1 Nakskov BK              
        Holbæk B&IF 1-1 Næsby BK              
        Holbæk B&IF 2-0 Nørresundby BK              
        Holbæk B&IF 2-0 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 2-2 AaB              
        Horsens FS 4-0 B 1908              
        Horsens FS 0-1 BK Avarta              
        Horsens FS 3-0 Frederikshavn fI              
        Horsens FS 0-2 Greve IF              
        Horsens FS 1-1 Helsingør IF              
        Horsens FS 2-2 HIK              
        Horsens FS 2-0 Hjørring IF              
        Horsens FS 3-0 Holbæk B&IF              
        Horsens FS 2-2 IK Skovbakken              
        Horsens FS 1-1 Jyderup SG&IF              
        Horsens FS 5-0 Nakskov BK              
        Horsens FS 1-1 Næsby BK              
        Horsens FS 4-1 Nørresundby BK              
        Horsens FS 2-2 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  IK Skovbakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Skovbakken 3-0 AaB              
        IK Skovbakken 1-0 B 1908              
        IK Skovbakken 5-1 BK Avarta              
        IK Skovbakken 1-2 Frederikshavn fI              
        IK Skovbakken 2-1 Greve IF              
        IK Skovbakken 2-2 Helsingør IF              
        IK Skovbakken 3-2 HIK              
        IK Skovbakken 1-0 Hjørring IF              
        IK Skovbakken 1-2 Holbæk B&IF              
        IK Skovbakken 2-2 Horsens FS              
        IK Skovbakken 1-0 Jyderup SG&IF              
        IK Skovbakken 2-0 Nakskov BK              
        IK Skovbakken 0-2 Næsby BK              
        IK Skovbakken 2-1 Nørresundby BK              
        IK Skovbakken 3-1 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Jyderup SG&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Jyderup SG&IF 3-1 AaB              
        Jyderup SG&IF 1-1 B 1908              
        Jyderup SG&IF 2-3 BK Avarta              
        Jyderup SG&IF 3-1 Frederikshavn fI              
        Jyderup SG&IF 0-2 Greve IF              
        Jyderup SG&IF 2-1 Helsingør IF              
        Jyderup SG&IF 3-1 HIK              
        Jyderup SG&IF 0-0 Hjørring IF              
        Jyderup SG&IF 2-3 Holbæk B&IF              
        Jyderup SG&IF 0-2 Horsens FS              
        Jyderup SG&IF 0-5 IK Skovbakken              
        Jyderup SG&IF 3-0 Nakskov BK              
        Jyderup SG&IF 2-2 Næsby BK              
        Jyderup SG&IF 5-1 Nørresundby BK              
        Jyderup SG&IF 1-0 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Nakskov BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nakskov BK 2-3 AaB              
        Nakskov BK 4-0 B 1908              
        Nakskov BK 0-0 BK Avarta              
        Nakskov BK 2-0 Frederikshavn fI              
        Nakskov BK 0-0 Greve IF              
        Nakskov BK 2-3 Helsingør IF              
        Nakskov BK 1-2 HIK              
        Nakskov BK 0-1 Hjørring IF              
        Nakskov BK 1-2 Holbæk B&IF              
        Nakskov BK 0-1 Horsens FS              
        Nakskov BK 2-0 IK Skovbakken              
        Nakskov BK 3-0 Jyderup SG&IF              
        Nakskov BK 3-2 Næsby BK              
        Nakskov BK 1-1 Nørresundby BK              
        Nakskov BK 5-2 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Næsby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næsby BK 3-2 AaB              
        Næsby BK 1-1 B 1908              
        Næsby BK 0-1 BK Avarta              
        Næsby BK 0-3 Frederikshavn fI              
        Næsby BK 2-1 Greve IF              
        Næsby BK 0-3 Helsingør IF              
        Næsby BK 4-1 HIK              
        Næsby BK 1-2 Hjørring IF              
        Næsby BK 3-2 Holbæk B&IF              
        Næsby BK 1-6 Horsens FS              
        Næsby BK 0-0 IK Skovbakken              
        Næsby BK 3-2 Jyderup SG&IF              
        Næsby BK 0-2 Nakskov BK              
        Næsby BK 6-3 Nørresundby BK              
        Næsby BK 1-4 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Nørresundby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nørresundby BK 2-4 AaB              
        Nørresundby BK 4-0 B 1908              
        Nørresundby BK 3-1 BK Avarta              
        Nørresundby BK 2-1 Frederikshavn fI              
        Nørresundby BK 0-0 Greve IF              
        Nørresundby BK 2-3 Helsingør IF              
        Nørresundby BK 2-1 HIK              
        Nørresundby BK 0-1 Hjørring IF              
        Nørresundby BK 0-1 Holbæk B&IF              
        Nørresundby BK 2-0 Horsens FS              
        Nørresundby BK 4-0 IK Skovbakken              
        Nørresundby BK 2-0 Jyderup SG&IF              
        Nørresundby BK 0-1 Nakskov BK              
        Nørresundby BK 4-1 Næsby BK              
        Nørresundby BK 2-1 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 0-1 AaB              
        Slagelse BK&IF 7-0 B 1908              
        Slagelse BK&IF 0-0 BK Avarta              
        Slagelse BK&IF 2-2 Frederikshavn fI              
        Slagelse BK&IF 2-1 Greve IF              
        Slagelse BK&IF 2-1 Helsingør IF              
        Slagelse BK&IF 2-3 HIK              
        Slagelse BK&IF 3-0 Hjørring IF              
        Slagelse BK&IF 2-1 Holbæk B&IF              
        Slagelse BK&IF 0-1 Horsens FS              
        Slagelse BK&IF 1-4 IK Skovbakken              
        Slagelse BK&IF 2-0 Jyderup SG&IF              
        Slagelse BK&IF 0-0 Nakskov BK              
        Slagelse BK&IF 1-0 Næsby BK              
        Slagelse BK&IF 1-2 Nørresundby BK