Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1986, 3. division øst, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 2-1 B 1901              
        AB 3-0 B 1908              
        AB 4-1 B 1921              
        AB 5-1 Ballerup IF              
        AB 2-0 BK Fremad Amager              
        AB 0-0 BK Fremad Valby              
        AB 1-2 Gladsaxe-Hero BK              
        AB 0-3 Helsingør IF              
        AB 3-2 IF Skjold Birkerød              
        AB 0-1 IK Viking              
        AB 1-0 Skovlunde IF              
        AB 1-0 TĂĄrnby BK              
        AB 4-1 Vordingborg IF              
 
     
 
  B 1901    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1901 2-4 AB              
        B 1901 4-2 B 1908              
        B 1901 0-1 B 1921              
        B 1901 2-3 Ballerup IF              
        B 1901 2-5 BK Fremad Amager              
        B 1901 0-1 BK Fremad Valby              
        B 1901 1-1 Gladsaxe-Hero BK              
        B 1901 2-3 Helsingør IF              
        B 1901 3-1 IF Skjold Birkerød              
        B 1901 0-1 IK Viking              
        B 1901 6-0 Skovlunde IF              
        B 1901 6-2 TĂĄrnby BK              
        B 1901 3-1 Vordingborg IF              
 
     
 
  B 1908    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1908 1-2 AB              
        B 1908 0-1 B 1901              
        B 1908 0-3 B 1921              
        B 1908 1-2 Ballerup IF              
        B 1908 0-2 BK Fremad Amager              
        B 1908 1-1 BK Fremad Valby              
        B 1908 1-5 Gladsaxe-Hero BK              
        B 1908 0-3 Helsingør IF              
        B 1908 2-0 IF Skjold Birkerød              
        B 1908 0-2 IK Viking              
        B 1908 0-1 Skovlunde IF              
        B 1908 0-3 TĂĄrnby BK              
        B 1908 1-3 Vordingborg IF              
 
     
 
  B 1921    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1921 1-2 AB              
        B 1921 2-0 B 1901              
        B 1921 0-1 B 1908              
        B 1921 5-3 Ballerup IF              
        B 1921 2-1 BK Fremad Amager              
        B 1921 1-1 BK Fremad Valby              
        B 1921 1-4 Gladsaxe-Hero BK              
        B 1921 1-1 Helsingør IF              
        B 1921 1-3 IF Skjold Birkerød              
        B 1921 1-0 IK Viking              
        B 1921 1-2 Skovlunde IF              
        B 1921 2-2 TĂĄrnby BK              
        B 1921 4-2 Vordingborg IF              
 
     
 
  Ballerup IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ballerup IF 0-0 AB              
        Ballerup IF 1-4 B 1901              
        Ballerup IF 0-0 B 1908              
        Ballerup IF 0-0 B 1921              
        Ballerup IF 1-1 BK Fremad Amager              
        Ballerup IF 4-0 BK Fremad Valby              
        Ballerup IF 0-0 Gladsaxe-Hero BK              
        Ballerup IF 1-5 Helsingør IF              
        Ballerup IF 0-0 IF Skjold Birkerød              
        Ballerup IF 1-3 IK Viking              
        Ballerup IF 0-3 Skovlunde IF              
        Ballerup IF 2-2 TĂĄrnby BK              
        Ballerup IF 1-3 Vordingborg IF              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 0-0 AB              
        BK Fremad Amager 2-3 B 1901              
        BK Fremad Amager 1-1 B 1908              
        BK Fremad Amager 1-1 B 1921              
        BK Fremad Amager 4-0 Ballerup IF              
        BK Fremad Amager 1-0 BK Fremad Valby              
        BK Fremad Amager 2-0 Gladsaxe-Hero BK              
        BK Fremad Amager 2-0 Helsingør IF              
        BK Fremad Amager 1-1 IF Skjold Birkerød              
        BK Fremad Amager 3-1 IK Viking              
        BK Fremad Amager 2-1 Skovlunde IF              
        BK Fremad Amager 1-3 TĂĄrnby BK              
        BK Fremad Amager 3-1 Vordingborg IF              
 
     
 
  BK Fremad Valby    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Valby 3-1 AB              
        BK Fremad Valby 5-1 B 1901              
        BK Fremad Valby 1-1 B 1908              
        BK Fremad Valby 2-2 B 1921              
        BK Fremad Valby 1-0 Ballerup IF              
        BK Fremad Valby 3-3 BK Fremad Amager              
        BK Fremad Valby 2-0 Gladsaxe-Hero BK              
        BK Fremad Valby 2-0 Helsingør IF              
        BK Fremad Valby 4-1 IF Skjold Birkerød              
        BK Fremad Valby 3-0 IK Viking              
        BK Fremad Valby 3-1 Skovlunde IF              
        BK Fremad Valby 1-1 TĂĄrnby BK              
        BK Fremad Valby 2-4 Vordingborg IF              
 
     
 
  Gladsaxe-Hero BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Gladsaxe-Hero BK 1-3 AB              
        Gladsaxe-Hero BK 3-2 B 1901              
        Gladsaxe-Hero BK 2-1 B 1908              
        Gladsaxe-Hero BK 1-1 B 1921              
        Gladsaxe-Hero BK 2-3 Ballerup IF              
        Gladsaxe-Hero BK 0-0 BK Fremad Amager              
        Gladsaxe-Hero BK 0-1 BK Fremad Valby              
        Gladsaxe-Hero BK 1-2 Helsingør IF              
        Gladsaxe-Hero BK 1-0 IF Skjold Birkerød              
        Gladsaxe-Hero BK 1-5 IK Viking              
        Gladsaxe-Hero BK 0-0 Skovlunde IF              
        Gladsaxe-Hero BK 2-2 TĂĄrnby BK              
        Gladsaxe-Hero BK 3-2 Vordingborg IF              
 
     
 
  Helsingør IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Helsingør IF 1-1 AB              
        Helsingør IF 0-1 B 1901              
        Helsingør IF 7-0 B 1908              
        Helsingør IF 1-1 B 1921              
        Helsingør IF 2-2 Ballerup IF              
        Helsingør IF 3-1 BK Fremad Amager              
        Helsingør IF 2-0 BK Fremad Valby              
        Helsingør IF 1-0 Gladsaxe-Hero BK              
        Helsingør IF 2-0 IF Skjold Birkerød              
        Helsingør IF 2-1 IK Viking              
        Helsingør IF 1-1 Skovlunde IF              
        Helsingør IF 1-2 TĂĄrnby BK              
        Helsingør IF 1-4 Vordingborg IF              
 
     
 
  IF Skjold Birkerød    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Skjold Birkerød 0-2 AB              
        IF Skjold Birkerød 4-0 B 1901              
        IF Skjold Birkerød 3-1 B 1908              
        IF Skjold Birkerød 3-0 B 1921              
        IF Skjold Birkerød 3-1 Ballerup IF              
        IF Skjold Birkerød 1-2 BK Fremad Amager              
        IF Skjold Birkerød 1-2 BK Fremad Valby              
        IF Skjold Birkerød 2-6 Gladsaxe-Hero BK              
        IF Skjold Birkerød 1-2 Helsingør IF              
        IF Skjold Birkerød 1-0 IK Viking              
        IF Skjold Birkerød 0-2 Skovlunde IF              
        IF Skjold Birkerød 3-2 TĂĄrnby BK              
        IF Skjold Birkerød 5-1 Vordingborg IF              
 
     
 
  IK Viking    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Viking 1-0 AB              
        IK Viking 2-0 B 1901              
        IK Viking 2-2 B 1908              
        IK Viking 0-3 B 1921              
        IK Viking 1-2 Ballerup IF              
        IK Viking 4-1 BK Fremad Amager              
        IK Viking 1-0 BK Fremad Valby              
        IK Viking 3-1 Gladsaxe-Hero BK              
        IK Viking 1-1 Helsingør IF              
        IK Viking 1-1 IF Skjold Birkerød              
        IK Viking 1-0 Skovlunde IF              
        IK Viking 1-2 TĂĄrnby BK              
        IK Viking 1-1 Vordingborg IF              
 
     
 
  Skovlunde IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skovlunde IF 2-0 AB              
        Skovlunde IF 1-3 B 1901              
        Skovlunde IF 3-1 B 1908              
        Skovlunde IF 0-2 B 1921              
        Skovlunde IF 3-2 Ballerup IF              
        Skovlunde IF 1-2 BK Fremad Amager              
        Skovlunde IF 1-3 BK Fremad Valby              
        Skovlunde IF 1-0 Gladsaxe-Hero BK              
        Skovlunde IF 0-3 Helsingør IF              
        Skovlunde IF 3-4 IF Skjold Birkerød              
        Skovlunde IF 2-0 IK Viking              
        Skovlunde IF 4-3 TĂĄrnby BK              
        Skovlunde IF 4-2 Vordingborg IF              
 
     
 
  TĂĄrnby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        TĂĄrnby BK 1-0 AB              
        TĂĄrnby BK 1-1 B 1901              
        TĂĄrnby BK 8-1 B 1908              
        TĂĄrnby BK 3-1 B 1921              
        TĂĄrnby BK 1-3 Ballerup IF              
        TĂĄrnby BK 0-4 BK Fremad Amager              
        TĂĄrnby BK 2-0 BK Fremad Valby              
        TĂĄrnby BK 3-3 Gladsaxe-Hero BK              
        TĂĄrnby BK 2-3 Helsingør IF              
        TĂĄrnby BK 3-0 IF Skjold Birkerød              
        TĂĄrnby BK 1-0 IK Viking              
        TĂĄrnby BK 1-1 Skovlunde IF              
        TĂĄrnby BK 4-1 Vordingborg IF              
 
     
 
  Vordingborg IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vordingborg IF 1-1 AB              
        Vordingborg IF 2-2 B 1901              
        Vordingborg IF 3-3 B 1908              
        Vordingborg IF 0-2 B 1921              
        Vordingborg IF 2-2 Ballerup IF              
        Vordingborg IF 5-3 BK Fremad Amager              
        Vordingborg IF 1-6 BK Fremad Valby              
        Vordingborg IF 0-1 Gladsaxe-Hero BK              
        Vordingborg IF 1-2 Helsingør IF              
        Vordingborg IF 1-1 IF Skjold Birkerød              
        Vordingborg IF 1-2 IK Viking              
        Vordingborg IF 1-5 Skovlunde IF              
        Vordingborg IF 3-1 TĂĄrnby BK