Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1987, 3. division øst, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 0-2 B 1901              
        AB 1-3 B 1921              
        AB 2-0 BK Avarta              
        AB 1-0 BK Fremad Amager              
        AB 3-2 BK Fremad Valby              
        AB 1-2 Dragør BK              
        AB 0-0 Gladsaxe-Hero BK              
        AB 2-0 Glostrup IC              
        AB 4-2 Holbæk B&IF              
        AB 2-2 IF Skjold Birkerød              
        AB 3-0 IK Viking              
        AB 1-2 Skovlunde IF              
        AB 0-3 TĂĄrnby BK              
 
     
 
  B 1901    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1901 1-1 AB              
        B 1901 1-1 B 1921              
        B 1901 0-1 BK Avarta              
        B 1901 0-3 BK Fremad Amager              
        B 1901 1-1 BK Fremad Valby              
        B 1901 0-1 Dragør BK              
        B 1901 4-1 Gladsaxe-Hero BK              
        B 1901 2-3 Glostrup IC              
        B 1901 2-2 Holbæk B&IF              
        B 1901 2-0 IF Skjold Birkerød              
        B 1901 5-1 IK Viking              
        B 1901 1-0 Skovlunde IF              
        B 1901 6-0 TĂĄrnby BK              
 
     
 
  B 1921    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1921 0-0 AB              
        B 1921 2-1 B 1901              
        B 1921 0-2 BK Avarta              
        B 1921 2-3 BK Fremad Amager              
        B 1921 2-2 BK Fremad Valby              
        B 1921 1-3 Dragør BK              
        B 1921 2-0 Gladsaxe-Hero BK              
        B 1921 2-1 Glostrup IC              
        B 1921 2-2 Holbæk B&IF              
        B 1921 0-3 IF Skjold Birkerød              
        B 1921 3-1 IK Viking              
        B 1921 0-1 Skovlunde IF              
        B 1921 2-3 TĂĄrnby BK              
 
     
 
  BK Avarta    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Avarta 1-1 AB              
        BK Avarta 3-1 B 1901              
        BK Avarta 4-0 B 1921              
        BK Avarta 3-1 BK Fremad Amager              
        BK Avarta 1-1 BK Fremad Valby              
        BK Avarta 1-2 Dragør BK              
        BK Avarta 4-1 Gladsaxe-Hero BK              
        BK Avarta 2-1 Glostrup IC              
        BK Avarta 4-1 Holbæk B&IF              
        BK Avarta 3-0 IF Skjold Birkerød              
        BK Avarta 5-0 IK Viking              
        BK Avarta 2-0 Skovlunde IF              
        BK Avarta 5-0 TĂĄrnby BK              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 9-3 AB              
        BK Fremad Amager 1-0 B 1901              
        BK Fremad Amager 3-1 B 1921              
        BK Fremad Amager 2-0 BK Avarta              
        BK Fremad Amager 6-4 BK Fremad Valby              
        BK Fremad Amager 1-0 Dragør BK              
        BK Fremad Amager 3-0 Gladsaxe-Hero BK              
        BK Fremad Amager 0-1 Glostrup IC              
        BK Fremad Amager 7-1 Holbæk B&IF              
        BK Fremad Amager 2-2 IF Skjold Birkerød              
        BK Fremad Amager 2-1 IK Viking              
        BK Fremad Amager 4-3 Skovlunde IF              
        BK Fremad Amager 2-1 TĂĄrnby BK              
 
     
 
  BK Fremad Valby    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Valby 3-0 AB              
        BK Fremad Valby 0-0 B 1901              
        BK Fremad Valby 1-2 B 1921              
        BK Fremad Valby 3-1 BK Avarta              
        BK Fremad Valby 2-2 BK Fremad Amager              
        BK Fremad Valby 2-0 Dragør BK              
        BK Fremad Valby 3-2 Gladsaxe-Hero BK              
        BK Fremad Valby 0-3 Glostrup IC              
        BK Fremad Valby 1-0 Holbæk B&IF              
        BK Fremad Valby 2-2 IF Skjold Birkerød              
        BK Fremad Valby 2-4 IK Viking              
        BK Fremad Valby 3-1 Skovlunde IF              
        BK Fremad Valby 4-1 TĂĄrnby BK              
 
     
 
  Dragør BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Dragør BK 3-1 AB              
        Dragør BK 3-1 B 1901              
        Dragør BK 2-1 B 1921              
        Dragør BK 1-3 BK Avarta              
        Dragør BK 0-1 BK Fremad Amager              
        Dragør BK 0-0 BK Fremad Valby              
        Dragør BK 0-1 Gladsaxe-Hero BK              
        Dragør BK 3-2 Glostrup IC              
        Dragør BK 1-1 Holbæk B&IF              
        Dragør BK 0-0 IF Skjold Birkerød              
        Dragør BK 0-1 IK Viking              
        Dragør BK 2-0 Skovlunde IF              
        Dragør BK 2-3 TĂĄrnby BK              
 
     
 
  Gladsaxe-Hero BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Gladsaxe-Hero BK 0-1 AB              
        Gladsaxe-Hero BK 0-2 B 1901              
        Gladsaxe-Hero BK 0-2 B 1921              
        Gladsaxe-Hero BK 0-0 BK Avarta              
        Gladsaxe-Hero BK 3-2 BK Fremad Amager              
        Gladsaxe-Hero BK 4-2 BK Fremad Valby              
        Gladsaxe-Hero BK 1-2 Dragør BK              
        Gladsaxe-Hero BK 1-1 Glostrup IC              
        Gladsaxe-Hero BK 4-1 Holbæk B&IF              
        Gladsaxe-Hero BK 0-1 IF Skjold Birkerød              
        Gladsaxe-Hero BK 1-2 IK Viking              
        Gladsaxe-Hero BK 1-1 Skovlunde IF              
        Gladsaxe-Hero BK 3-0 TĂĄrnby BK              
 
     
 
  Glostrup IC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Glostrup IC 0-1 AB              
        Glostrup IC 4-2 B 1901              
        Glostrup IC 2-2 B 1921              
        Glostrup IC 0-1 BK Avarta              
        Glostrup IC 0-3 BK Fremad Amager              
        Glostrup IC 3-0 BK Fremad Valby              
        Glostrup IC 0-0 Dragør BK              
        Glostrup IC 0-2 Gladsaxe-Hero BK              
        Glostrup IC 2-1 Holbæk B&IF              
        Glostrup IC 4-2 IF Skjold Birkerød              
        Glostrup IC 0-6 IK Viking              
        Glostrup IC 2-2 Skovlunde IF              
        Glostrup IC 5-1 TĂĄrnby BK              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 2-1 AB              
        Holbæk B&IF 3-1 B 1901              
        Holbæk B&IF 0-0 B 1921              
        Holbæk B&IF 4-1 BK Avarta              
        Holbæk B&IF 1-1 BK Fremad Amager              
        Holbæk B&IF 0-1 BK Fremad Valby              
        Holbæk B&IF 2-4 Dragør BK              
        Holbæk B&IF 2-1 Gladsaxe-Hero BK              
        Holbæk B&IF 0-1 Glostrup IC              
        Holbæk B&IF 0-0 IF Skjold Birkerød              
        Holbæk B&IF 1-1 IK Viking              
        Holbæk B&IF 0-1 Skovlunde IF              
        Holbæk B&IF 0-0 TĂĄrnby BK              
 
     
 
  IF Skjold Birkerød    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Skjold Birkerød 1-2 AB              
        IF Skjold Birkerød 1-0 B 1901              
        IF Skjold Birkerød 2-0 B 1921              
        IF Skjold Birkerød 1-0 BK Avarta              
        IF Skjold Birkerød 0-0 BK Fremad Amager              
        IF Skjold Birkerød 0-0 BK Fremad Valby              
        IF Skjold Birkerød 0-0 Dragør BK              
        IF Skjold Birkerød 1-1 Gladsaxe-Hero BK              
        IF Skjold Birkerød 0-2 Glostrup IC              
        IF Skjold Birkerød 1-1 Holbæk B&IF              
        IF Skjold Birkerød 2-3 IK Viking              
        IF Skjold Birkerød 1-1 Skovlunde IF              
        IF Skjold Birkerød 2-0 TĂĄrnby BK              
 
     
 
  IK Viking    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Viking 4-2 AB              
        IK Viking 2-0 B 1901              
        IK Viking 5-2 B 1921              
        IK Viking 1-0 BK Avarta              
        IK Viking 0-3 BK Fremad Amager              
        IK Viking 3-0 BK Fremad Valby              
        IK Viking 1-0 Dragør BK              
        IK Viking 2-1 Gladsaxe-Hero BK              
        IK Viking 2-5 Glostrup IC              
        IK Viking 2-0 Holbæk B&IF              
        IK Viking 0-1 IF Skjold Birkerød              
        IK Viking 0-1 Skovlunde IF              
        IK Viking 0-0 TĂĄrnby BK              
 
     
 
  Skovlunde IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skovlunde IF 2-3 AB              
        Skovlunde IF 1-2 B 1901              
        Skovlunde IF 4-2 B 1921              
        Skovlunde IF 0-3 BK Avarta              
        Skovlunde IF 1-3 BK Fremad Amager              
        Skovlunde IF 1-0 BK Fremad Valby              
        Skovlunde IF 2-1 Dragør BK              
        Skovlunde IF 1-4 Gladsaxe-Hero BK              
        Skovlunde IF 0-1 Glostrup IC              
        Skovlunde IF 1-3 Holbæk B&IF              
        Skovlunde IF 1-3 IF Skjold Birkerød              
        Skovlunde IF 1-1 IK Viking              
        Skovlunde IF 1-4 TĂĄrnby BK              
 
     
 
  TĂĄrnby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        TĂĄrnby BK 1-1 AB              
        TĂĄrnby BK 2-2 B 1901              
        TĂĄrnby BK 3-1 B 1921              
        TĂĄrnby BK 1-2 BK Avarta              
        TĂĄrnby BK 2-3 BK Fremad Amager              
        TĂĄrnby BK 3-1 BK Fremad Valby              
        TĂĄrnby BK 0-2 Dragør BK              
        TĂĄrnby BK 1-2 Gladsaxe-Hero BK              
        TĂĄrnby BK 2-2 Glostrup IC              
        TĂĄrnby BK 1-1 Holbæk B&IF              
        TĂĄrnby BK 1-2 IF Skjold Birkerød              
        TĂĄrnby BK 1-1 IK Viking              
        TĂĄrnby BK 2-3 Skovlunde IF