Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1987, 3. division vest, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aabenraa BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aabenraa BK 0-2 Albertslund IF              
        Aabenraa BK 1-2 B 1909              
        Aabenraa BK 1-2 Fredericia KFUM              
        Aabenraa BK 2-0 Frederikshavn fI              
        Aabenraa BK 0-1 Herning Fremad              
        Aabenraa BK 5-3 Hjørring IF              
        Aabenraa BK 2-0 Holstebro BK              
        Aabenraa BK 0-3 Horsens FS              
        Aabenraa BK 3-5 IK Skovbakken              
        Aabenraa BK 4-0 Kolding IF              
        Aabenraa BK 4-1 Nørresundby BK              
        Aabenraa BK 3-0 OKS              
        Aabenraa BK 1-1 Varde IF              
 
     
 
  Albertslund IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Albertslund IF 4-1 Aabenraa BK              
        Albertslund IF 1-1 B 1909              
        Albertslund IF 0-0 Fredericia KFUM              
        Albertslund IF 2-0 Frederikshavn fI              
        Albertslund IF 2-2 Herning Fremad              
        Albertslund IF 1-1 Hjørring IF              
        Albertslund IF 1-1 Holstebro BK              
        Albertslund IF 2-1 Horsens FS              
        Albertslund IF 0-1 IK Skovbakken              
        Albertslund IF 0-0 Kolding IF              
        Albertslund IF 2-0 Nørresundby BK              
        Albertslund IF 0-1 OKS              
        Albertslund IF 1-1 Varde IF              
 
     
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 3-3 Aabenraa BK              
        B 1909 3-0 Albertslund IF              
        B 1909 5-0 Fredericia KFUM              
        B 1909 1-1 Frederikshavn fI              
        B 1909 3-4 Herning Fremad              
        B 1909 2-1 Hjørring IF              
        B 1909 0-0 Holstebro BK              
        B 1909 2-3 Horsens FS              
        B 1909 0-1 IK Skovbakken              
        B 1909 1-1 Kolding IF              
        B 1909 0-0 Nørresundby BK              
        B 1909 2-1 OKS              
        B 1909 3-0 Varde IF              
 
     
 
  Fredericia KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Fredericia KFUM 3-1 Aabenraa BK              
        Fredericia KFUM 0-0 Albertslund IF              
        Fredericia KFUM 2-0 B 1909              
        Fredericia KFUM 0-1 Frederikshavn fI              
        Fredericia KFUM 2-3 Herning Fremad              
        Fredericia KFUM 0-1 Hjørring IF              
        Fredericia KFUM 1-1 Holstebro BK              
        Fredericia KFUM 1-6 Horsens FS              
        Fredericia KFUM 3-3 IK Skovbakken              
        Fredericia KFUM 1-3 Kolding IF              
        Fredericia KFUM 1-1 Nørresundby BK              
        Fredericia KFUM 2-3 OKS              
        Fredericia KFUM 0-2 Varde IF              
 
     
 
  Frederikshavn fI    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederikshavn fI 1-2 Aabenraa BK              
        Frederikshavn fI 4-0 Albertslund IF              
        Frederikshavn fI 0-2 B 1909              
        Frederikshavn fI 0-1 Fredericia KFUM              
        Frederikshavn fI 1-3 Herning Fremad              
        Frederikshavn fI 2-1 Hjørring IF              
        Frederikshavn fI 2-1 Holstebro BK              
        Frederikshavn fI 2-4 Horsens FS              
        Frederikshavn fI 1-0 IK Skovbakken              
        Frederikshavn fI 1-0 Kolding IF              
        Frederikshavn fI 0-3 Nørresundby BK              
        Frederikshavn fI 0-1 OKS              
        Frederikshavn fI 0-2 Varde IF              
 
     
 
  Herning Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herning Fremad 4-0 Aabenraa BK              
        Herning Fremad 2-0 Albertslund IF              
        Herning Fremad 2-2 B 1909              
        Herning Fremad 1-1 Fredericia KFUM              
        Herning Fremad 3-0 Frederikshavn fI              
        Herning Fremad 2-1 Hjørring IF              
        Herning Fremad 1-1 Holstebro BK              
        Herning Fremad 1-1 Horsens FS              
        Herning Fremad 3-2 IK Skovbakken              
        Herning Fremad 0-0 Kolding IF              
        Herning Fremad 2-2 Nørresundby BK              
        Herning Fremad 1-1 OKS              
        Herning Fremad 3-1 Varde IF              
 
     
 
  Hjørring IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hjørring IF 3-1 Aabenraa BK              
        Hjørring IF 2-3 Albertslund IF              
        Hjørring IF 1-1 B 1909              
        Hjørring IF 2-1 Fredericia KFUM              
        Hjørring IF 2-1 Frederikshavn fI              
        Hjørring IF 3-0 Herning Fremad              
        Hjørring IF 4-1 Holstebro BK              
        Hjørring IF 0-0 Horsens FS              
        Hjørring IF 0-3 IK Skovbakken              
        Hjørring IF 2-1 Kolding IF              
        Hjørring IF 0-1 Nørresundby BK              
        Hjørring IF 2-4 OKS              
        Hjørring IF 0-1 Varde IF              
 
     
 
  Holstebro BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holstebro BK 1-3 Aabenraa BK              
        Holstebro BK 1-4 Albertslund IF              
        Holstebro BK 1-1 B 1909              
        Holstebro BK 0-2 Fredericia KFUM              
        Holstebro BK 2-0 Frederikshavn fI              
        Holstebro BK 0-3 Herning Fremad              
        Holstebro BK 3-3 Hjørring IF              
        Holstebro BK 1-4 Horsens FS              
        Holstebro BK 1-4 IK Skovbakken              
        Holstebro BK 1-0 Kolding IF              
        Holstebro BK 1-5 Nørresundby BK              
        Holstebro BK 0-4 OKS              
        Holstebro BK 1-1 Varde IF              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 1-0 Aabenraa BK              
        Horsens FS 1-0 Albertslund IF              
        Horsens FS 2-0 B 1909              
        Horsens FS 2-0 Fredericia KFUM              
        Horsens FS 2-1 Frederikshavn fI              
        Horsens FS 0-0 Herning Fremad              
        Horsens FS 3-1 Hjørring IF              
        Horsens FS 5-2 Holstebro BK              
        Horsens FS 2-1 IK Skovbakken              
        Horsens FS 8-1 Kolding IF              
        Horsens FS 1-1 Nørresundby BK              
        Horsens FS 0-0 OKS              
        Horsens FS 2-0 Varde IF              
 
     
 
  IK Skovbakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Skovbakken 2-0 Aabenraa BK              
        IK Skovbakken 2-1 Albertslund IF              
        IK Skovbakken 1-1 B 1909              
        IK Skovbakken 3-0 Fredericia KFUM              
        IK Skovbakken 0-3 Frederikshavn fI              
        IK Skovbakken 2-1 Herning Fremad              
        IK Skovbakken 8-1 Hjørring IF              
        IK Skovbakken 2-1 Holstebro BK              
        IK Skovbakken 2-3 Horsens FS              
        IK Skovbakken 4-0 Kolding IF              
        IK Skovbakken 1-2 Nørresundby BK              
        IK Skovbakken 4-0 OKS              
        IK Skovbakken 4-0 Varde IF              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 1-1 Aabenraa BK              
        Kolding IF 1-2 Albertslund IF              
        Kolding IF 3-0 B 1909              
        Kolding IF 1-1 Fredericia KFUM              
        Kolding IF 0-1 Frederikshavn fI              
        Kolding IF 1-1 Herning Fremad              
        Kolding IF 1-1 Hjørring IF              
        Kolding IF 2-1 Holstebro BK              
        Kolding IF 0-0 Horsens FS              
        Kolding IF 0-2 IK Skovbakken              
        Kolding IF 2-2 Nørresundby BK              
        Kolding IF 0-2 OKS              
        Kolding IF 2-1 Varde IF              
 
     
 
  Nørresundby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nørresundby BK 3-2 Aabenraa BK              
        Nørresundby BK 5-1 Albertslund IF              
        Nørresundby BK 3-2 B 1909              
        Nørresundby BK 0-0 Fredericia KFUM              
        Nørresundby BK 2-1 Frederikshavn fI              
        Nørresundby BK 4-1 Herning Fremad              
        Nørresundby BK 1-2 Hjørring IF              
        Nørresundby BK 3-1 Holstebro BK              
        Nørresundby BK 1-0 Horsens FS              
        Nørresundby BK 1-3 IK Skovbakken              
        Nørresundby BK 3-3 Kolding IF              
        Nørresundby BK 1-0 OKS              
        Nørresundby BK 2-0 Varde IF              
 
     
 
  OKS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OKS 2-1 Aabenraa BK              
        OKS 2-1 Albertslund IF              
        OKS 4-1 B 1909              
        OKS 4-0 Fredericia KFUM              
        OKS 2-1 Frederikshavn fI              
        OKS 0-1 Herning Fremad              
        OKS 4-0 Hjørring IF              
        OKS 4-2 Holstebro BK              
        OKS 2-1 Horsens FS              
        OKS 3-2 IK Skovbakken              
        OKS 1-1 Kolding IF              
        OKS 4-0 Nørresundby BK              
        OKS 3-0 Varde IF              
 
     
 
  Varde IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Varde IF 1-1 Aabenraa BK              
        Varde IF 0-4 Albertslund IF              
        Varde IF 3-2 B 1909              
        Varde IF 2-2 Fredericia KFUM              
        Varde IF 1-1 Frederikshavn fI              
        Varde IF 1-3 Herning Fremad              
        Varde IF 2-2 Hjørring IF              
        Varde IF 4-1 Holstebro BK              
        Varde IF 1-1 Horsens FS              
        Varde IF 2-3 IK Skovbakken              
        Varde IF 1-0 Kolding IF              
        Varde IF 0-0 Nørresundby BK              
        Varde IF 0-1 OKS