Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   Vendsyssel FF   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1990, 3. division vest, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aabenraa BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aabenraa BK 1-1 Asaa BK              
        Aabenraa BK 1-0 BK Fremad Valby              
        Aabenraa BK 1-2 Fredericia KFUM              
        Aabenraa BK 1-1 Herning Fremad              
        Aabenraa BK 1-4 Hjørring IF              
        Aabenraa BK 1-1 Holstebro BK              
        Aabenraa BK 4-6 Horsens FS              
        Aabenraa BK 0-3 IK Skovbakken              
        Aabenraa BK 1-2 Kastrup BK              
        Aabenraa BK 1-1 Kolding IF              
        Aabenraa BK 3-1 Odense KFUM              
        Aabenraa BK 0-3 Randers SK Freja              
        Aabenraa BK 1-2 Varde IF              
 
     
 
  Asaa BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Asaa BK 1-2 Aabenraa BK              
        Asaa BK 3-3 BK Fremad Valby              
        Asaa BK 0-2 Fredericia KFUM              
        Asaa BK 0-4 Herning Fremad              
        Asaa BK 1-1 Hjørring IF              
        Asaa BK 1-2 Holstebro BK              
        Asaa BK 0-2 Horsens FS              
        Asaa BK 0-2 IK Skovbakken              
        Asaa BK 1-1 Kastrup BK              
        Asaa BK 5-0 Kolding IF              
        Asaa BK 1-0 Odense KFUM              
        Asaa BK 0-0 Randers SK Freja              
        Asaa BK 1-1 Varde IF              
 
     
 
  BK Fremad Valby    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Valby 1-2 Aabenraa BK              
        BK Fremad Valby 0-0 Asaa BK              
        BK Fremad Valby 2-0 Fredericia KFUM              
        BK Fremad Valby 1-2 Herning Fremad              
        BK Fremad Valby 3-0 Hjørring IF              
        BK Fremad Valby 1-3 Holstebro BK              
        BK Fremad Valby 1-6 Horsens FS              
        BK Fremad Valby 1-0 IK Skovbakken              
        BK Fremad Valby 2-2 Kastrup BK              
        BK Fremad Valby 1-0 Kolding IF              
        BK Fremad Valby 1-0 Odense KFUM              
        BK Fremad Valby 1-4 Randers SK Freja              
        BK Fremad Valby 0-1 Varde IF              
 
     
 
  Fredericia KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Fredericia KFUM 0-0 Aabenraa BK              
        Fredericia KFUM 2-2 Asaa BK              
        Fredericia KFUM 4-0 BK Fremad Valby              
        Fredericia KFUM 0-2 Herning Fremad              
        Fredericia KFUM 1-0 Hjørring IF              
        Fredericia KFUM 2-1 Holstebro BK              
        Fredericia KFUM 1-1 Horsens FS              
        Fredericia KFUM 1-0 IK Skovbakken              
        Fredericia KFUM 1-1 Kastrup BK              
        Fredericia KFUM 1-2 Kolding IF              
        Fredericia KFUM 0-0 Odense KFUM              
        Fredericia KFUM 0-1 Randers SK Freja              
        Fredericia KFUM 2-3 Varde IF              
 
     
 
  Herning Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herning Fremad 3-1 Aabenraa BK              
        Herning Fremad 2-1 Asaa BK              
        Herning Fremad 0-0 BK Fremad Valby              
        Herning Fremad 0-1 Fredericia KFUM              
        Herning Fremad 0-0 Hjørring IF              
        Herning Fremad 1-1 Holstebro BK              
        Herning Fremad 2-5 Horsens FS              
        Herning Fremad 1-1 IK Skovbakken              
        Herning Fremad 1-1 Kastrup BK              
        Herning Fremad 2-1 Kolding IF              
        Herning Fremad 6-0 Odense KFUM              
        Herning Fremad 0-1 Randers SK Freja              
        Herning Fremad 1-4 Varde IF              
 
     
 
  Hjørring IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hjørring IF 1-1 Aabenraa BK              
        Hjørring IF 5-1 Asaa BK              
        Hjørring IF 0-0 BK Fremad Valby              
        Hjørring IF 4-3 Fredericia KFUM              
        Hjørring IF 0-4 Herning Fremad              
        Hjørring IF 1-1 Holstebro BK              
        Hjørring IF 1-0 Horsens FS              
        Hjørring IF 2-1 IK Skovbakken              
        Hjørring IF 0-0 Kastrup BK              
        Hjørring IF 0-3 Kolding IF              
        Hjørring IF 0-0 Odense KFUM              
        Hjørring IF 1-0 Randers SK Freja              
        Hjørring IF 2-0 Varde IF              
 
     
 
  Holstebro BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holstebro BK 4-1 Aabenraa BK              
        Holstebro BK 0-2 Asaa BK              
        Holstebro BK 5-0 BK Fremad Valby              
        Holstebro BK 1-2 Fredericia KFUM              
        Holstebro BK 0-0 Herning Fremad              
        Holstebro BK 5-3 Hjørring IF              
        Holstebro BK 2-0 Horsens FS              
        Holstebro BK 3-0 IK Skovbakken              
        Holstebro BK 2-1 Kastrup BK              
        Holstebro BK 7-1 Kolding IF              
        Holstebro BK 2-1 Odense KFUM              
        Holstebro BK 2-0 Randers SK Freja              
        Holstebro BK 0-1 Varde IF              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 1-1 Aabenraa BK              
        Horsens FS 2-0 Asaa BK              
        Horsens FS 3-0 BK Fremad Valby              
        Horsens FS 5-0 Fredericia KFUM              
        Horsens FS 3-0 Herning Fremad              
        Horsens FS 3-0 Hjørring IF              
        Horsens FS 3-3 Holstebro BK              
        Horsens FS 0-1 IK Skovbakken              
        Horsens FS 2-1 Kastrup BK              
        Horsens FS 1-0 Kolding IF              
        Horsens FS 2-1 Odense KFUM              
        Horsens FS 0-1 Randers SK Freja              
        Horsens FS 2-2 Varde IF              
 
     
 
  IK Skovbakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Skovbakken 2-0 Aabenraa BK              
        IK Skovbakken 3-0 Asaa BK              
        IK Skovbakken 3-5 BK Fremad Valby              
        IK Skovbakken 0-0 Fredericia KFUM              
        IK Skovbakken 2-2 Herning Fremad              
        IK Skovbakken 2-1 Hjørring IF              
        IK Skovbakken 2-2 Holstebro BK              
        IK Skovbakken 1-1 Horsens FS              
        IK Skovbakken 0-1 Kastrup BK              
        IK Skovbakken 1-2 Kolding IF              
        IK Skovbakken 4-0 Odense KFUM              
        IK Skovbakken 3-1 Randers SK Freja              
        IK Skovbakken 0-0 Varde IF              
 
     
 
  Kastrup BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kastrup BK 3-3 Aabenraa BK              
        Kastrup BK 3-0 Asaa BK              
        Kastrup BK 2-0 BK Fremad Valby              
        Kastrup BK 2-1 Fredericia KFUM              
        Kastrup BK 2-1 Herning Fremad              
        Kastrup BK 4-2 Hjørring IF              
        Kastrup BK 0-3 Holstebro BK              
        Kastrup BK 3-1 Horsens FS              
        Kastrup BK 4-1 IK Skovbakken              
        Kastrup BK 3-0 Kolding IF              
        Kastrup BK 6-3 Odense KFUM              
        Kastrup BK 0-0 Randers SK Freja              
        Kastrup BK 1-2 Varde IF              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 0-3 Aabenraa BK              
        Kolding IF 2-0 Asaa BK              
        Kolding IF 1-1 BK Fremad Valby              
        Kolding IF 0-0 Fredericia KFUM              
        Kolding IF 0-2 Herning Fremad              
        Kolding IF 2-2 Hjørring IF              
        Kolding IF 7-1 Holstebro BK              
        Kolding IF 0-3 Horsens FS              
        Kolding IF 0-2 IK Skovbakken              
        Kolding IF 0-3 Kastrup BK              
        Kolding IF 0-0 Odense KFUM              
        Kolding IF 0-2 Randers SK Freja              
        Kolding IF 2-5 Varde IF              
 
     
 
  Odense KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odense KFUM 2-4 Aabenraa BK              
        Odense KFUM 2-1 Asaa BK              
        Odense KFUM 0-1 BK Fremad Valby              
        Odense KFUM 2-4 Fredericia KFUM              
        Odense KFUM 1-5 Herning Fremad              
        Odense KFUM 0-2 Hjørring IF              
        Odense KFUM 1-2 Holstebro BK              
        Odense KFUM 0-2 Horsens FS              
        Odense KFUM 0-4 IK Skovbakken              
        Odense KFUM 0-0 Kastrup BK              
        Odense KFUM 1-2 Kolding IF              
        Odense KFUM 0-0 Randers SK Freja              
        Odense KFUM 0-1 Varde IF              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 5-0 Aabenraa BK              
        Randers SK Freja 1-1 Asaa BK              
        Randers SK Freja 0-0 BK Fremad Valby              
        Randers SK Freja 2-2 Fredericia KFUM              
        Randers SK Freja 0-2 Herning Fremad              
        Randers SK Freja 1-0 Hjørring IF              
        Randers SK Freja 1-2 Holstebro BK              
        Randers SK Freja 1-3 Horsens FS              
        Randers SK Freja 2-2 IK Skovbakken              
        Randers SK Freja 3-1 Kastrup BK              
        Randers SK Freja 2-0 Kolding IF              
        Randers SK Freja 6-0 Odense KFUM              
        Randers SK Freja 1-0 Varde IF              
 
     
 
  Varde IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Varde IF 3-0 Aabenraa BK              
        Varde IF 0-3 Asaa BK              
        Varde IF 5-2 BK Fremad Valby              
        Varde IF 0-1 Fredericia KFUM              
        Varde IF 1-0 Herning Fremad              
        Varde IF 2-0 Hjørring IF              
        Varde IF 6-0 Holstebro BK              
        Varde IF 0-2 Horsens FS              
        Varde IF 2-2 IK Skovbakken              
        Varde IF 1-1 Kastrup BK              
        Varde IF 4-1 Kolding IF              
        Varde IF 0-0 Odense KFUM              
        Varde IF 2-0 Randers SK Freja