Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1965, Kvalifikationsturneringen, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aarup BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aarup BK 1-5 BK Hero              
        Aarup BK 4-3 BK Velo              
        Aarup BK 6-0 IF Skjold Birkerød              
        Aarup BK 0-1 IK Freja              
        Aarup BK 2-1 IK Viking              
        Aarup BK 1-3 Kalundborg GF&BK              
        Aarup BK 1-1 KFUM København              
        Aarup BK 2-1 Kolding IF              
        Aarup BK 3-3 Nexø BK              
        Aarup BK 5-2 Silkeborg IF              
        Aarup BK 1-3 Skovshoved IF              
 
     
 
  BK Hero    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Hero 1-5 Aarup BK              
        BK Hero 0-0 BK Velo              
        BK Hero 2-0 IF Skjold Birkerød              
        BK Hero 1-0 IK Freja              
        BK Hero 2-3 IK Viking              
        BK Hero 1-3 Kalundborg GF&BK              
        BK Hero 2-1 KFUM København              
        BK Hero 2-0 Kolding IF              
        BK Hero 7-2 Nexø BK              
        BK Hero 3-2 Silkeborg IF              
        BK Hero 3-1 Skovshoved IF              
 
     
 
  BK Velo    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Velo 1-2 Aarup BK              
        BK Velo 1-5 BK Hero              
        BK Velo 2-1 IF Skjold Birkerød              
        BK Velo 1-4 IK Freja              
        BK Velo 1-6 IK Viking              
        BK Velo 1-2 Kalundborg GF&BK              
        BK Velo 2-7 KFUM København              
        BK Velo 0-3 Kolding IF              
        BK Velo 8-0 Nexø BK              
        BK Velo 2-1 Silkeborg IF              
        BK Velo 1-4 Skovshoved IF              
 
     
 
  IF Skjold Birkerød    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Skjold Birkerød 1-4 Aarup BK              
        IF Skjold Birkerød 4-1 BK Hero              
        IF Skjold Birkerød 6-0 BK Velo              
        IF Skjold Birkerød 0-1 IK Freja              
        IF Skjold Birkerød 5-0 IK Viking              
        IF Skjold Birkerød 0-1 Kalundborg GF&BK              
        IF Skjold Birkerød 1-0 KFUM København              
        IF Skjold Birkerød 1-1 Kolding IF              
        IF Skjold Birkerød 3-1 Nexø BK              
        IF Skjold Birkerød 1-3 Silkeborg IF              
        IF Skjold Birkerød 3-2 Skovshoved IF              
 
     
 
  IK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Freja 3-0 Aarup BK              
        IK Freja 1-0 BK Hero              
        IK Freja 5-1 BK Velo              
        IK Freja 1-0 IF Skjold Birkerød              
        IK Freja 0-0 IK Viking              
        IK Freja 3-2 Kalundborg GF&BK              
        IK Freja 2-2 KFUM København              
        IK Freja 4-1 Kolding IF              
        IK Freja 3-0 Nexø BK              
        IK Freja 1-1 Silkeborg IF              
        IK Freja 2-0 Skovshoved IF              
 
     
 
  IK Viking    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Viking 4-2 Aarup BK              
        IK Viking 0-2 BK Hero              
        IK Viking 8-0 BK Velo              
        IK Viking 5-1 IF Skjold Birkerød              
        IK Viking 4-1 IK Freja              
        IK Viking 1-2 Kalundborg GF&BK              
        IK Viking 2-2 KFUM København              
        IK Viking 2-0 Kolding IF              
        IK Viking 4-0 Nexø BK              
        IK Viking 1-2 Silkeborg IF              
        IK Viking 2-1 Skovshoved IF              
 
     
 
  Kalundborg GF&BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kalundborg GF&BK 3-0 Aarup BK              
        Kalundborg GF&BK 1-1 BK Hero              
        Kalundborg GF&BK 5-0 BK Velo              
        Kalundborg GF&BK 0-1 IF Skjold Birkerød              
        Kalundborg GF&BK 4-1 IK Freja              
        Kalundborg GF&BK 1-3 IK Viking              
        Kalundborg GF&BK 0-3 KFUM København              
        Kalundborg GF&BK [hht] Kolding IF              
        Kalundborg GF&BK 2-1 Nexø BK              
        Kalundborg GF&BK 1-2 Silkeborg IF              
        Kalundborg GF&BK 0-5 Skovshoved IF              
 
     
 
  KFUM København    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        KFUM København 0-0 Aarup BK              
        KFUM København 2-1 BK Hero              
        KFUM København 5-1 BK Velo              
        KFUM København 1-1 IF Skjold Birkerød              
        KFUM København 2-3 IK Freja              
        KFUM København 5-1 IK Viking              
        KFUM København 2-1 Kalundborg GF&BK              
        KFUM København 1-0 Kolding IF              
        KFUM København 2-1 Nexø BK              
        KFUM København 4-1 Silkeborg IF              
        KFUM København 4-1 Skovshoved IF              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 1-1 Aarup BK              
        Kolding IF 0-3 BK Hero              
        Kolding IF 3-1 BK Velo              
        Kolding IF 3-2 IF Skjold Birkerød              
        Kolding IF 2-1 IK Freja              
        Kolding IF 1-1 IK Viking              
        Kolding IF 2-0 Kalundborg GF&BK              
        Kolding IF 0-3 KFUM København              
        Kolding IF 3-2 Nexø BK              
        Kolding IF 4-3 Silkeborg IF              
        Kolding IF 3-1 Skovshoved IF              
 
     
 
  Nexø BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nexø BK 2-2 Aarup BK              
        Nexø BK 2-2 BK Hero              
        Nexø BK 0-3 BK Velo              
        Nexø BK 0-0 IF Skjold Birkerød              
        Nexø BK 3-3 IK Freja              
        Nexø BK 0-1 IK Viking              
        Nexø BK 1-5 Kalundborg GF&BK              
        Nexø BK 1-1 KFUM København              
        Nexø BK 0-5 Kolding IF              
        Nexø BK 0-4 Silkeborg IF              
        Nexø BK 2-1 Skovshoved IF              
 
     
 
  Silkeborg IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Silkeborg IF 4-1 Aarup BK              
        Silkeborg IF 1-1 BK Hero              
        Silkeborg IF 3-0 BK Velo              
        Silkeborg IF 3-0 IF Skjold Birkerød              
        Silkeborg IF 4-0 IK Freja              
        Silkeborg IF 2-3 IK Viking              
        Silkeborg IF 4-0 Kalundborg GF&BK              
        Silkeborg IF 2-1 KFUM København              
        Silkeborg IF 1-2 Kolding IF              
        Silkeborg IF 7-1 Nexø BK              
        Silkeborg IF 1-0 Skovshoved IF              
 
     
 
  Skovshoved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skovshoved IF 1-1 Aarup BK              
        Skovshoved IF 3-1 BK Hero              
        Skovshoved IF 1-1 BK Velo              
        Skovshoved IF 1-1 IF Skjold Birkerød              
        Skovshoved IF 1-1 IK Freja              
        Skovshoved IF 2-1 IK Viking              
        Skovshoved IF 3-2 Kalundborg GF&BK              
        Skovshoved IF 0-1 KFUM København              
        Skovshoved IF 0-1 Kolding IF              
        Skovshoved IF 0-0 Nexø BK              
        Skovshoved IF 0-3 Silkeborg IF