Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1995/96, 2. division vest, efterĂĄr, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aarhus Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aarhus Fremad 5-1 AC Horsens              
        Aarhus Fremad 3-1 B 1913              
        Aarhus Fremad 2-3 Haderslev FK              
        Aarhus Fremad 2-1 Nørresundby BK              
        Aarhus Fremad 4-1 Randers SK Freja              
        Aarhus Fremad 3-0 Skive IK              
        Aarhus Fremad 3-2 Skovshoved IF              
 
     
 
  AC Horsens    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AC Horsens 0-2 Aarhus Fremad              
        AC Horsens 2-1 B 1913              
        AC Horsens 1-2 Haderslev FK              
        AC Horsens 3-1 Nørresundby BK              
        AC Horsens 3-4 Randers SK Freja              
        AC Horsens 2-2 Skive IK              
        AC Horsens 2-0 Skovshoved IF              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 1-2 Aarhus Fremad              
        B 1913 1-4 AC Horsens              
        B 1913 5-2 Haderslev FK              
        B 1913 0-2 Nørresundby BK              
        B 1913 1-1 Randers SK Freja              
        B 1913 1-2 Skive IK              
        B 1913 1-2 Skovshoved IF              
 
     
 
  Haderslev FK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Haderslev FK 2-4 Aarhus Fremad              
        Haderslev FK 2-1 AC Horsens              
        Haderslev FK 7-3 B 1913              
        Haderslev FK 0-7 Nørresundby BK              
        Haderslev FK 0-0 Randers SK Freja              
        Haderslev FK 2-1 Skive IK              
        Haderslev FK 5-1 Skovshoved IF              
 
     
 
  Nørresundby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nørresundby BK 3-4 Aarhus Fremad              
        Nørresundby BK 0-0 AC Horsens              
        Nørresundby BK 1-0 B 1913              
        Nørresundby BK 2-1 Haderslev FK              
        Nørresundby BK 0-2 Randers SK Freja              
        Nørresundby BK 1-0 Skive IK              
        Nørresundby BK 4-0 Skovshoved IF              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 3-1 Aarhus Fremad              
        Randers SK Freja 1-1 AC Horsens              
        Randers SK Freja 4-2 B 1913              
        Randers SK Freja 3-2 Haderslev FK              
        Randers SK Freja 1-5 Nørresundby BK              
        Randers SK Freja 3-3 Skive IK              
        Randers SK Freja 2-1 Skovshoved IF              
 
     
 
  Skive IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skive IK 0-4 Aarhus Fremad              
        Skive IK 1-4 AC Horsens              
        Skive IK 3-0 B 1913              
        Skive IK 6-1 Haderslev FK              
        Skive IK 3-3 Nørresundby BK              
        Skive IK 5-2 Randers SK Freja              
        Skive IK 1-0 Skovshoved IF              
 
     
 
  Skovshoved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skovshoved IF 2-2 Aarhus Fremad              
        Skovshoved IF 2-3 AC Horsens              
        Skovshoved IF 1-0 B 1913              
        Skovshoved IF 3-3 Haderslev FK              
        Skovshoved IF 2-2 Nørresundby BK              
        Skovshoved IF 2-1 Randers SK Freja              
        Skovshoved IF 2-2 Skive IK