Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   Vendsyssel FF   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2017/18, 2. division, kvalifikationsspil, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aarhus Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aarhus Fremad 1-2 AB              
        Aarhus Fremad 1-1 B 93              
        Aarhus Fremad 2-1 Brønshøj BK              
        Aarhus Fremad 1-0 Dalum IF              
        Aarhus Fremad 3-0 Greve Fodbold              
        Aarhus Fremad 0-1 HIK              
        Aarhus Fremad 3-2 Hillerød Fodbold              
        Aarhus Fremad 3-2 Næsby BK              
 
     
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 1-1 Aarhus Fremad              
        AB 1-0 Dalum IF              
        AB 0-0 Greve Fodbold              
        AB 0-0 HIK              
        AB 2-1 IF Lyseng              
        AB 4-3 Næsby BK              
        AB 2-2 Odder I&GF              
        AB 1-1 VSK Aarhus              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 1-1 Aarhus Fremad              
        B 93 3-1 Dalum IF              
        B 93 0-0 Greve Fodbold              
        B 93 1-3 HIK              
        B 93 2-1 IF Lyseng              
        B 93 4-1 Næsby BK              
        B 93 1-3 Odder I&GF              
        B 93 1-0 VSK Aarhus              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 3-2 Aarhus Fremad              
        Brønshøj BK 2-1 Dalum IF              
        Brønshøj BK 5-1 Greve Fodbold              
        Brønshøj BK 6-1 HIK              
        Brønshøj BK 1-1 IF Lyseng              
        Brønshøj BK 2-2 Næsby BK              
        Brønshøj BK 0-0 Odder I&GF              
        Brønshøj BK 1-1 VSK Aarhus              
 
     
 
  Dalum IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Dalum IF 1-0 Aarhus Fremad              
        Dalum IF 0-2 AB              
        Dalum IF 3-2 B 93              
        Dalum IF 1-1 Brønshøj BK              
        Dalum IF 2-1 Hillerød Fodbold              
        Dalum IF 2-1 IF Lyseng              
        Dalum IF 1-1 Odder I&GF              
        Dalum IF 1-2 VSK Aarhus              
 
     
 
  Greve Fodbold    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Greve Fodbold 0-1 Aarhus Fremad              
        Greve Fodbold 2-2 AB              
        Greve Fodbold 3-0 B 93              
        Greve Fodbold 2-2 Brønshøj BK              
        Greve Fodbold 4-5 Hillerød Fodbold              
        Greve Fodbold 5-0 IF Lyseng              
        Greve Fodbold 5-0 Odder I&GF              
        Greve Fodbold 5-4 VSK Aarhus              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 6-1 Aarhus Fremad              
        HIK 1-0 AB              
        HIK 2-1 B 93              
        HIK 2-2 Brønshøj BK              
        HIK 3-1 Hillerød Fodbold              
        HIK 3-1 IF Lyseng              
        HIK 2-1 Odder I&GF              
        HIK 4-2 VSK Aarhus              
 
     
 
  Hillerød Fodbold    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hillerød Fodbold 1-2 Aarhus Fremad              
        Hillerød Fodbold 6-0 Dalum IF              
        Hillerød Fodbold 6-1 Greve Fodbold              
        Hillerød Fodbold 3-2 HIK              
        Hillerød Fodbold 4-1 IF Lyseng              
        Hillerød Fodbold 1-0 Næsby BK              
        Hillerød Fodbold 0-3 Odder I&GF              
        Hillerød Fodbold 2-0 VSK Aarhus              
 
     
 
  IF Lyseng    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Lyseng 0-4 AB              
        IF Lyseng 0-2 B 93              
        IF Lyseng 0-4 Brønshøj BK              
        IF Lyseng 0-2 Dalum IF              
        IF Lyseng 0-0 Greve Fodbold              
        IF Lyseng 0-2 HIK              
        IF Lyseng 0-3 Hillerød Fodbold              
        IF Lyseng 1-2 Næsby BK              
 
     
 
  Næsby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næsby BK 4-1 Aarhus Fremad              
        Næsby BK 0-2 AB              
        Næsby BK 2-2 B 93              
        Næsby BK 3-1 Brønshøj BK              
        Næsby BK 2-1 Hillerød Fodbold              
        Næsby BK 4-1 IF Lyseng              
        Næsby BK 3-3 Odder I&GF              
        Næsby BK 1-0 VSK Aarhus              
 
     
 
  Odder I&GF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odder I&GF 1-1 AB              
        Odder I&GF 1-4 B 93              
        Odder I&GF 1-0 Brønshøj BK              
        Odder I&GF 1-2 Dalum IF              
        Odder I&GF 1-0 Greve Fodbold              
        Odder I&GF 0-4 HIK              
        Odder I&GF 1-3 Hillerød Fodbold              
        Odder I&GF 1-2 Næsby BK              
 
     
 
  VSK Aarhus    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        VSK Aarhus 4-3 AB              
        VSK Aarhus 0-3 B 93              
        VSK Aarhus 3-3 Brønshøj BK              
        VSK Aarhus 2-1 Dalum IF              
        VSK Aarhus 3-0 Greve Fodbold              
        VSK Aarhus 1-2 HIK              
        VSK Aarhus 2-2 Hillerød Fodbold              
        VSK Aarhus 2-5 Næsby BK