Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1995/96, 1. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 4-1 B 1909              
        AB 6-0 B 93              
        AB 6-2 BK Avarta              
        AB 3-0 BK Fremad Amager              
        AB 3-1 Brønshøj BK              
        AB 0-1 Esbjerg fB              
        AB 2-2 FC Fredericia              
        AB 0-2 Herning Fremad              
        AB 1-0 HIK              
        AB 2-0 Holstebro BK              
        AB 1-1 Hvidovre IF              
        AB 6-0 Køge BK              
        AB 5-1 Nørre Aaby IK              
        AB 4-0 Svendborg fB              
        AB 4-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 1-3 AB              
        B 1909 1-1 B 93              
        B 1909 0-3 BK Avarta              
        B 1909 0-0 BK Fremad Amager              
        B 1909 3-1 Brønshøj BK              
        B 1909 0-3 Esbjerg fB              
        B 1909 2-4 FC Fredericia              
        B 1909 1-1 Herning Fremad              
        B 1909 1-0 HIK              
        B 1909 1-4 Holstebro BK              
        B 1909 1-1 Hvidovre IF              
        B 1909 0-0 Køge BK              
        B 1909 1-1 Nørre Aaby IK              
        B 1909 1-1 Svendborg fB              
        B 1909 2-3 Ølstykke FC              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 0-3 AB              
        B 93 5-2 B 1909              
        B 93 0-0 BK Avarta              
        B 93 1-1 BK Fremad Amager              
        B 93 1-2 Brønshøj BK              
        B 93 0-2 Esbjerg fB              
        B 93 3-2 FC Fredericia              
        B 93 1-3 Herning Fremad              
        B 93 1-1 HIK              
        B 93 0-3 Holstebro BK              
        B 93 1-1 Hvidovre IF              
        B 93 2-0 Køge BK              
        B 93 1-0 Nørre Aaby IK              
        B 93 2-0 Svendborg fB              
        B 93 3-3 Ølstykke FC              
 
     
 
  BK Avarta    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Avarta 0-0 AB              
        BK Avarta 2-1 B 1909              
        BK Avarta 2-2 B 93              
        BK Avarta 0-2 BK Fremad Amager              
        BK Avarta 1-1 Brønshøj BK              
        BK Avarta 1-1 Esbjerg fB              
        BK Avarta 3-1 FC Fredericia              
        BK Avarta 2-1 Herning Fremad              
        BK Avarta 3-1 HIK              
        BK Avarta 1-1 Holstebro BK              
        BK Avarta 3-5 Hvidovre IF              
        BK Avarta 0-3 Køge BK              
        BK Avarta 2-0 Nørre Aaby IK              
        BK Avarta 0-1 Svendborg fB              
        BK Avarta 2-3 Ølstykke FC              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 2-1 AB              
        BK Fremad Amager 0-2 B 1909              
        BK Fremad Amager 2-0 B 93              
        BK Fremad Amager 1-1 BK Avarta              
        BK Fremad Amager 1-1 Brønshøj BK              
        BK Fremad Amager 1-0 Esbjerg fB              
        BK Fremad Amager 1-1 FC Fredericia              
        BK Fremad Amager 1-1 Herning Fremad              
        BK Fremad Amager 2-2 HIK              
        BK Fremad Amager 4-1 Holstebro BK              
        BK Fremad Amager 2-3 Hvidovre IF              
        BK Fremad Amager 2-1 Køge BK              
        BK Fremad Amager 4-0 Nørre Aaby IK              
        BK Fremad Amager 2-0 Svendborg fB              
        BK Fremad Amager 0-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 1-0 AB              
        Brønshøj BK 2-1 B 1909              
        Brønshøj BK 2-1 B 93              
        Brønshøj BK 3-0 BK Avarta              
        Brønshøj BK 2-3 BK Fremad Amager              
        Brønshøj BK 1-0 Esbjerg fB              
        Brønshøj BK 4-2 FC Fredericia              
        Brønshøj BK 2-1 Herning Fremad              
        Brønshøj BK 1-1 HIK              
        Brønshøj BK 3-1 Holstebro BK              
        Brønshøj BK 0-1 Hvidovre IF              
        Brønshøj BK 3-2 Køge BK              
        Brønshøj BK 6-0 Nørre Aaby IK              
        Brønshøj BK 0-1 Svendborg fB              
        Brønshøj BK 3-2 Ølstykke FC              
 
     
 
  Esbjerg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Esbjerg fB 1-1 AB              
        Esbjerg fB 1-1 B 1909              
        Esbjerg fB 0-0 B 93              
        Esbjerg fB 2-1 BK Avarta              
        Esbjerg fB 4-2 BK Fremad Amager              
        Esbjerg fB 1-0 Brønshøj BK              
        Esbjerg fB 3-0 FC Fredericia              
        Esbjerg fB 3-2 Herning Fremad              
        Esbjerg fB 0-1 HIK              
        Esbjerg fB 0-2 Holstebro BK              
        Esbjerg fB 4-0 Hvidovre IF              
        Esbjerg fB 5-1 Køge BK              
        Esbjerg fB 5-2 Nørre Aaby IK              
        Esbjerg fB 4-2 Svendborg fB              
        Esbjerg fB 1-2 Ølstykke FC              
 
     
 
  FC Fredericia    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Fredericia 1-1 AB              
        FC Fredericia 1-2 B 1909              
        FC Fredericia 2-4 B 93              
        FC Fredericia 1-2 BK Avarta              
        FC Fredericia 1-0 BK Fremad Amager              
        FC Fredericia 0-3 Brønshøj BK              
        FC Fredericia 2-2 Esbjerg fB              
        FC Fredericia 0-0 Herning Fremad              
        FC Fredericia 4-1 HIK              
        FC Fredericia 2-0 Holstebro BK              
        FC Fredericia 3-3 Hvidovre IF              
        FC Fredericia 1-5 Køge BK              
        FC Fredericia 3-0 Nørre Aaby IK              
        FC Fredericia 2-1 Svendborg fB              
        FC Fredericia 2-2 Ølstykke FC              
 
     
 
  Herning Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herning Fremad 0-2 AB              
        Herning Fremad 1-0 B 1909              
        Herning Fremad 1-3 B 93              
        Herning Fremad 0-0 BK Avarta              
        Herning Fremad 3-0 BK Fremad Amager              
        Herning Fremad 3-2 Brønshøj BK              
        Herning Fremad 3-1 Esbjerg fB              
        Herning Fremad 2-0 FC Fredericia              
        Herning Fremad 4-1 HIK              
        Herning Fremad 0-1 Holstebro BK              
        Herning Fremad 0-0 Hvidovre IF              
        Herning Fremad 2-3 Køge BK              
        Herning Fremad 3-0 Nørre Aaby IK              
        Herning Fremad 1-0 Svendborg fB              
        Herning Fremad 3-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 0-4 AB              
        HIK 2-2 B 1909              
        HIK 1-1 B 93              
        HIK 0-0 BK Avarta              
        HIK 2-1 BK Fremad Amager              
        HIK 1-0 Brønshøj BK              
        HIK 2-2 Esbjerg fB              
        HIK 1-1 FC Fredericia              
        HIK 1-1 Herning Fremad              
        HIK 0-4 Holstebro BK              
        HIK 0-1 Hvidovre IF              
        HIK 3-1 Køge BK              
        HIK 1-1 Nørre Aaby IK              
        HIK 0-0 Svendborg fB              
        HIK 2-5 Ølstykke FC              
 
     
 
  Holstebro BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holstebro BK 3-1 AB              
        Holstebro BK 0-0 B 1909              
        Holstebro BK 0-1 B 93              
        Holstebro BK 0-2 BK Avarta              
        Holstebro BK 1-2 BK Fremad Amager              
        Holstebro BK 1-2 Brønshøj BK              
        Holstebro BK 0-0 Esbjerg fB              
        Holstebro BK 3-1 FC Fredericia              
        Holstebro BK 1-2 Herning Fremad              
        Holstebro BK 5-2 HIK              
        Holstebro BK 1-1 Hvidovre IF              
        Holstebro BK 0-0 Køge BK              
        Holstebro BK 6-0 Nørre Aaby IK              
        Holstebro BK 0-3 Svendborg fB              
        Holstebro BK 1-4 Ølstykke FC              
 
     
 
  Hvidovre IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hvidovre IF 0-0 AB              
        Hvidovre IF 3-2 B 1909              
        Hvidovre IF 2-1 B 93              
        Hvidovre IF 1-0 BK Avarta              
        Hvidovre IF 2-2 BK Fremad Amager              
        Hvidovre IF 2-2 Brønshøj BK              
        Hvidovre IF 3-0 Esbjerg fB              
        Hvidovre IF 3-1 FC Fredericia              
        Hvidovre IF 3-1 Herning Fremad              
        Hvidovre IF 2-1 HIK              
        Hvidovre IF 3-2 Holstebro BK              
        Hvidovre IF 3-2 Køge BK              
        Hvidovre IF 2-0 Nørre Aaby IK              
        Hvidovre IF 2-0 Svendborg fB              
        Hvidovre IF 2-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  Køge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Køge BK 1-2 AB              
        Køge BK 1-3 B 1909              
        Køge BK 2-1 B 93              
        Køge BK 2-0 BK Avarta              
        Køge BK 1-1 BK Fremad Amager              
        Køge BK 4-1 Brønshøj BK              
        Køge BK 2-2 Esbjerg fB              
        Køge BK 1-3 FC Fredericia              
        Køge BK 0-2 Herning Fremad              
        Køge BK 1-2 HIK              
        Køge BK 1-1 Holstebro BK              
        Køge BK 1-1 Hvidovre IF              
        Køge BK 5-1 Nørre Aaby IK              
        Køge BK 1-1 Svendborg fB              
        Køge BK 2-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  Nørre Aaby IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nørre Aaby IK 1-3 AB              
        Nørre Aaby IK 2-2 B 1909              
        Nørre Aaby IK 0-2 B 93              
        Nørre Aaby IK 3-1 BK Avarta              
        Nørre Aaby IK 2-1 BK Fremad Amager              
        Nørre Aaby IK 2-1 Brønshøj BK              
        Nørre Aaby IK 4-3 Esbjerg fB              
        Nørre Aaby IK 0-5 FC Fredericia              
        Nørre Aaby IK 2-6 Herning Fremad              
        Nørre Aaby IK 1-1 HIK              
        Nørre Aaby IK 2-1 Holstebro BK              
        Nørre Aaby IK 0-3 Hvidovre IF              
        Nørre Aaby IK 0-4 Køge BK              
        Nørre Aaby IK 3-4 Svendborg fB              
        Nørre Aaby IK 1-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 2-4 AB              
        Svendborg fB 2-1 B 1909              
        Svendborg fB 1-0 B 93              
        Svendborg fB 5-0 BK Avarta              
        Svendborg fB 3-0 BK Fremad Amager              
        Svendborg fB 0-2 Brønshøj BK              
        Svendborg fB 0-2 Esbjerg fB              
        Svendborg fB 0-2 FC Fredericia              
        Svendborg fB 2-1 Herning Fremad              
        Svendborg fB 1-2 HIK              
        Svendborg fB 2-0 Holstebro BK              
        Svendborg fB 1-0 Hvidovre IF              
        Svendborg fB 2-0 Køge BK              
        Svendborg fB 5-0 Nørre Aaby IK              
        Svendborg fB 3-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  Ølstykke FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ølstykke FC 0-0 AB              
        Ølstykke FC 1-1 B 1909              
        Ølstykke FC 2-2 B 93              
        Ølstykke FC 0-3 BK Avarta              
        Ølstykke FC 1-0 BK Fremad Amager              
        Ølstykke FC 1-4 Brønshøj BK              
        Ølstykke FC 3-3 Esbjerg fB              
        Ølstykke FC 5-1 FC Fredericia              
        Ølstykke FC 2-1 Herning Fremad              
        Ølstykke FC 0-2 HIK              
        Ølstykke FC 3-1 Holstebro BK              
        Ølstykke FC 0-3 Hvidovre IF              
        Ølstykke FC 1-1 Køge BK              
        Ølstykke FC 1-1 Nørre Aaby IK              
        Ølstykke FC 3-4 Svendborg fB