Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1996/97, 1. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aarhus Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aarhus Fremad 4-3 B 93              
        Aarhus Fremad 3-2 BK Avarta              
        Aarhus Fremad 1-1 BK Fremad Amager              
        Aarhus Fremad 4-0 Brønshøj BK              
        Aarhus Fremad 3-1 Esbjerg fB              
        Aarhus Fremad 1-1 FC Fredericia              
        Aarhus Fremad 2-2 Haderslev FK              
        Aarhus Fremad 4-1 Herning Fremad              
        Aarhus Fremad 0-2 IF 32 Glostrup              
        Aarhus Fremad 1-2 Ikast FS              
        Aarhus Fremad 4-2 Køge BK              
        Aarhus Fremad 2-1 Næstved BK              
        Aarhus Fremad 4-1 Roskilde BK              
        Aarhus Fremad 2-1 Svendborg fB              
        Aarhus Fremad 2-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 1-3 Aarhus Fremad              
        B 93 2-3 BK Avarta              
        B 93 1-0 BK Fremad Amager              
        B 93 2-2 Brønshøj BK              
        B 93 2-1 Esbjerg fB              
        B 93 1-0 FC Fredericia              
        B 93 2-0 Haderslev FK              
        B 93 1-1 Herning Fremad              
        B 93 3-0 IF 32 Glostrup              
        B 93 2-3 Ikast FS              
        B 93 0-2 Køge BK              
        B 93 3-1 Næstved BK              
        B 93 2-2 Roskilde BK              
        B 93 4-0 Svendborg fB              
        B 93 0-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  BK Avarta    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Avarta 4-1 Aarhus Fremad              
        BK Avarta 0-0 B 93              
        BK Avarta 1-2 BK Fremad Amager              
        BK Avarta 1-2 Brønshøj BK              
        BK Avarta 0-2 Esbjerg fB              
        BK Avarta 2-0 FC Fredericia              
        BK Avarta 2-2 Haderslev FK              
        BK Avarta 1-2 Herning Fremad              
        BK Avarta 0-1 IF 32 Glostrup              
        BK Avarta 2-2 Ikast FS              
        BK Avarta 0-3 Køge BK              
        BK Avarta 0-4 Næstved BK              
        BK Avarta 2-3 Roskilde BK              
        BK Avarta 1-4 Svendborg fB              
        BK Avarta 5-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 1-5 Aarhus Fremad              
        BK Fremad Amager 1-0 B 93              
        BK Fremad Amager 4-0 BK Avarta              
        BK Fremad Amager 2-1 Brønshøj BK              
        BK Fremad Amager 0-6 Esbjerg fB              
        BK Fremad Amager 3-2 FC Fredericia              
        BK Fremad Amager 2-0 Haderslev FK              
        BK Fremad Amager 1-1 Herning Fremad              
        BK Fremad Amager 0-2 IF 32 Glostrup              
        BK Fremad Amager 1-2 Ikast FS              
        BK Fremad Amager 2-1 Køge BK              
        BK Fremad Amager 1-2 Næstved BK              
        BK Fremad Amager 1-2 Roskilde BK              
        BK Fremad Amager 1-1 Svendborg fB              
        BK Fremad Amager 1-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 1-1 Aarhus Fremad              
        Brønshøj BK 2-0 B 93              
        Brønshøj BK 2-2 BK Avarta              
        Brønshøj BK 3-3 BK Fremad Amager              
        Brønshøj BK 1-1 Esbjerg fB              
        Brønshøj BK 0-4 FC Fredericia              
        Brønshøj BK 4-3 Haderslev FK              
        Brønshøj BK 0-2 Herning Fremad              
        Brønshøj BK 1-1 IF 32 Glostrup              
        Brønshøj BK 2-4 Ikast FS              
        Brønshøj BK 2-2 Køge BK              
        Brønshøj BK 0-1 Næstved BK              
        Brønshøj BK 2-2 Roskilde BK              
        Brønshøj BK 1-1 Svendborg fB              
        Brønshøj BK 0-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  Esbjerg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Esbjerg fB 0-4 Aarhus Fremad              
        Esbjerg fB 2-2 B 93              
        Esbjerg fB 2-0 BK Avarta              
        Esbjerg fB 1-4 BK Fremad Amager              
        Esbjerg fB 2-0 Brønshøj BK              
        Esbjerg fB 2-2 FC Fredericia              
        Esbjerg fB 1-0 Haderslev FK              
        Esbjerg fB 1-1 Herning Fremad              
        Esbjerg fB 2-1 IF 32 Glostrup              
        Esbjerg fB 0-2 Ikast FS              
        Esbjerg fB 2-1 Køge BK              
        Esbjerg fB 3-1 Næstved IF              
        Esbjerg fB 0-1 Roskilde BK              
        Esbjerg fB 0-1 Svendborg fB              
        Esbjerg fB 1-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  FC Fredericia    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Fredericia 1-3 Aarhus Fremad              
        FC Fredericia 0-0 B 93              
        FC Fredericia 4-1 BK Avarta              
        FC Fredericia 1-0 BK Fremad Amager              
        FC Fredericia 3-0 Brønshøj BK              
        FC Fredericia 2-0 Esbjerg fB              
        FC Fredericia 2-2 Haderslev FK              
        FC Fredericia 2-2 Herning Fremad              
        FC Fredericia 1-4 IF 32 Glostrup              
        FC Fredericia 1-1 Ikast FS              
        FC Fredericia 1-3 Køge BK              
        FC Fredericia 0-3 Næstved IF              
        FC Fredericia 0-1 Roskilde BK              
        FC Fredericia 0-2 Svendborg fB              
        FC Fredericia 4-2 Ølstykke FC              
 
     
 
  Haderslev FK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Haderslev FK 2-3 Aarhus Fremad              
        Haderslev FK 1-2 B 93              
        Haderslev FK 0-0 BK Avarta              
        Haderslev FK 1-2 BK Fremad Amager              
        Haderslev FK 2-3 Brønshøj BK              
        Haderslev FK 2-1 Esbjerg fB              
        Haderslev FK 3-0 FC Fredericia              
        Haderslev FK 0-0 Herning Fremad              
        Haderslev FK 1-1 IF 32 Glostrup              
        Haderslev FK 1-2 Ikast FS              
        Haderslev FK 3-0 Køge BK              
        Haderslev FK 3-1 Næstved IF              
        Haderslev FK 1-0 Roskilde BK              
        Haderslev FK 0-0 Svendborg fB              
        Haderslev FK 2-3 Ølstykke FC              
 
     
 
  Herning Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herning Fremad 1-3 Aarhus Fremad              
        Herning Fremad 2-2 B 93              
        Herning Fremad 2-1 BK Avarta              
        Herning Fremad 0-0 BK Fremad Amager              
        Herning Fremad 1-0 Brønshøj BK              
        Herning Fremad 1-2 Esbjerg fB              
        Herning Fremad 2-1 FC Fredericia              
        Herning Fremad 4-1 Haderslev FK              
        Herning Fremad 0-2 IF 32 Glostrup              
        Herning Fremad 1-1 Ikast FS              
        Herning Fremad 3-1 Køge BK              
        Herning Fremad 5-1 Næstved BK              
        Herning Fremad 0-0 Roskilde BK              
        Herning Fremad 0-0 Svendborg fB              
        Herning Fremad 1-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  IF 32 Glostrup    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF 32 Glostrup 0-4 Aarhus Fremad              
        IF 32 Glostrup 2-0 B 93              
        IF 32 Glostrup 4-1 BK Avarta              
        IF 32 Glostrup 1-1 BK Fremad Amager              
        IF 32 Glostrup 1-3 Brønshøj BK              
        IF 32 Glostrup 1-1 Esbjerg fB              
        IF 32 Glostrup 3-0 FC Fredericia              
        IF 32 Glostrup 4-1 Haderslev FK              
        IF 32 Glostrup 4-0 Herning Fremad              
        IF 32 Glostrup 2-3 Ikast FS              
        IF 32 Glostrup 2-2 Køge BK              
        IF 32 Glostrup 2-0 Næstved BK              
        IF 32 Glostrup 1-2 Roskilde BK              
        IF 32 Glostrup 2-1 Svendborg fB              
        IF 32 Glostrup 1-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  Ikast FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ikast FS 1-0 Aarhus Fremad              
        Ikast FS 2-1 B 93              
        Ikast FS 3-0 BK Avarta              
        Ikast FS 1-1 BK Fremad Amager              
        Ikast FS 4-0 Brønshøj BK              
        Ikast FS 3-2 Esbjerg fB              
        Ikast FS 0-1 FC Fredericia              
        Ikast FS 1-0 Haderslev FK              
        Ikast FS 0-2 Herning Fremad              
        Ikast FS 2-0 IF 32 Glostrup              
        Ikast FS 4-1 Køge BK              
        Ikast FS 1-1 Næstved BK              
        Ikast FS 0-0 Roskilde BK              
        Ikast FS 0-2 Svendborg fB              
        Ikast FS 3-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  Køge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Køge BK 2-1 Aarhus Fremad              
        Køge BK 1-1 B 93              
        Køge BK 2-1 BK Avarta              
        Køge BK 1-1 BK Fremad Amager              
        Køge BK 4-2 Brønshøj BK              
        Køge BK 2-1 Esbjerg fB              
        Køge BK 3-3 FC Fredericia              
        Køge BK 3-2 Haderslev FK              
        Køge BK 0-3 Herning Fremad              
        Køge BK 1-5 IF 32 Glostrup              
        Køge BK 3-4 Ikast FS              
        Køge BK 1-1 Næstved IF              
        Køge BK 4-1 Roskilde BK              
        Køge BK 3-1 Svendborg fB              
        Køge BK 1-3 Ølstykke FC              
 
     
 
  Næstved IF, Næstved BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næstved BK 3-2 Aarhus Fremad              
        Næstved BK 0-2 B 93              
        Næstved BK 1-0 BK Avarta              
        Næstved IF 2-0 BK Fremad Amager              
        Næstved BK 3-2 Brønshøj BK              
        Næstved BK 1-2 Esbjerg fB              
        Næstved BK 3-2 FC Fredericia              
        Næstved BK 1-0 Haderslev FK              
        Næstved IF 3-4 Herning Fremad              
        Næstved IF 2-1 IF 32 Glostrup              
        Næstved BK 3-5 Ikast FS              
        Næstved BK 2-1 Køge BK              
        Næstved IF 2-0 Roskilde BK              
        Næstved BK 0-3 Svendborg fB              
        Næstved BK 1-1 Ølstykke FC              
 
     
 
  Roskilde BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Roskilde BK 2-2 Aarhus Fremad              
        Roskilde BK 1-2 B 93              
        Roskilde BK 3-1 BK Avarta              
        Roskilde BK 0-0 BK Fremad Amager              
        Roskilde BK 2-1 Brønshøj BK              
        Roskilde BK 1-3 Esbjerg fB              
        Roskilde BK 1-1 FC Fredericia              
        Roskilde BK 1-0 Haderslev FK              
        Roskilde BK 0-3 Herning Fremad              
        Roskilde BK 0-0 IF 32 Glostrup              
        Roskilde BK 2-2 Ikast FS              
        Roskilde BK 3-2 Køge BK              
        Roskilde BK 1-2 Næstved BK              
        Roskilde BK 1-0 Svendborg fB              
        Roskilde BK 1-0 Ølstykke FC              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 1-3 Aarhus Fremad              
        Svendborg fB 2-1 B 93              
        Svendborg fB 4-1 BK Avarta              
        Svendborg fB 1-0 BK Fremad Amager              
        Svendborg fB 3-1 Brønshøj BK              
        Svendborg fB 1-0 Esbjerg fB              
        Svendborg fB 4-1 FC Fredericia              
        Svendborg fB 5-0 Haderslev FK              
        Svendborg fB 3-0 Herning Fremad              
        Svendborg fB 0-1 IF 32 Glostrup              
        Svendborg fB 3-2 Ikast FS              
        Svendborg fB 3-1 Køge BK              
        Svendborg fB 3-3 Næstved IF              
        Svendborg fB 5-4 Roskilde BK              
        Svendborg fB 1-2 Ølstykke FC              
 
     
 
  Ølstykke FC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ølstykke FC 4-1 Aarhus Fremad              
        Ølstykke FC 2-3 B 93              
        Ølstykke FC 1-2 BK Avarta              
        Ølstykke FC 1-1 BK Fremad Amager              
        Ølstykke FC 4-2 Brønshøj BK              
        Ølstykke FC 0-1 Esbjerg fB              
        Ølstykke FC 4-1 FC Fredericia              
        Ølstykke FC 4-1 Haderslev FK              
        Ølstykke FC 2-0 Herning Fremad              
        Ølstykke FC 0-2 IF 32 Glostrup              
        Ølstykke FC 1-1 Ikast FS              
        Ølstykke FC 5-2 Køge BK              
        Ølstykke FC 0-5 Næstved BK              
        Ølstykke FC 5-2 Roskilde BK              
        Ølstykke FC 3-0 Svendborg fB