Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   Vejle BK   Viborg FF   AaB  
               
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1950/51, 2. Division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AaB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AaB 4-0 B 1913              
        AaB 0-0 BK Fremad Amager              
        AaB 4-0 Helsingør IF              
        AaB 1-0 IK Chang              
        AaB 1-2 KFUM København              
        AaB 5-2 NĂŚstved IF              
        AaB 4-2 Randers SK Freja              
        AaB 2-1 Skovshoved IF              
        AaB 3-2 ØB              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 3-0 AaB              
        B 1913 3-1 BK Fremad Amager              
        B 1913 2-5 Helsingør IF              
        B 1913 3-1 IK Chang              
        B 1913 4-1 KFUM København              
        B 1913 5-1 NĂŚstved IF              
        B 1913 0-2 Randers SK Freja              
        B 1913 1-3 Skovshoved IF              
        B 1913 5-0 ØB              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 2-1 AaB              
        BK Fremad Amager 0-2 B 1913              
        BK Fremad Amager 5-1 Helsingør IF              
        BK Fremad Amager 7-0 IK Chang              
        BK Fremad Amager 2-3 KFUM København              
        BK Fremad Amager 1-0 NĂŚstved IF              
        BK Fremad Amager 3-1 Randers SK Freja              
        BK Fremad Amager 4-2 Skovshoved IF              
        BK Fremad Amager 2-0 ØB              
 
     
 
  Helsingør IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Helsingør IF 1-1 AaB              
        Helsingør IF 0-3 B 1913              
        Helsingør IF 5-3 BK Fremad Amager              
        Helsingør IF 2-0 IK Chang              
        Helsingør IF 0-2 KFUM København              
        Helsingør IF 0-6 NĂŚstved IF              
        Helsingør IF 2-1 Randers SK Freja              
        Helsingør IF 2-4 Skovshoved IF              
        Helsingør IF 3-0 ØB              
 
     
 
  IK Chang    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Chang 2-3 AaB              
        IK Chang 0-2 B 1913              
        IK Chang 3-4 BK Fremad Amager              
        IK Chang 0-4 Helsingør IF              
        IK Chang 2-2 KFUM København              
        IK Chang 2-1 NĂŚstved IF              
        IK Chang 2-1 Randers SK Freja              
        IK Chang 0-1 Skovshoved IF              
        IK Chang 3-0 ØB              
 
     
 
  KFUM København    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        KFUM København 1-1 AaB              
        KFUM København 1-1 B 1913              
        KFUM København 1-1 BK Fremad Amager              
        KFUM København 0-1 Helsingør IF              
        KFUM København 0-1 IK Chang              
        KFUM København 4-2 NĂŚstved IF              
        KFUM København 1-0 Randers SK Freja              
        KFUM København 2-2 Skovshoved IF              
        KFUM København 0-1 ØB              
 
     
 
  NĂŚstved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        NĂŚstved IF 2-1 AaB              
        NĂŚstved IF 4-0 B 1913              
        NĂŚstved IF 6-2 BK Fremad Amager              
        NĂŚstved IF 4-0 Helsingør IF              
        NĂŚstved IF 2-2 IK Chang              
        NĂŚstved IF 0-1 KFUM København              
        NĂŚstved IF 0-2 Randers SK Freja              
        NĂŚstved IF 2-2 Skovshoved IF              
        NĂŚstved IF 4-1 ØB              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 2-2 AaB              
        Randers SK Freja 3-1 B 1913              
        Randers SK Freja 0-1 BK Fremad Amager              
        Randers SK Freja 1-2 Helsingør IF              
        Randers SK Freja 1-2 IK Chang              
        Randers SK Freja 1-0 KFUM København              
        Randers SK Freja 6-1 NĂŚstved IF              
        Randers SK Freja 5-0 Skovshoved IF              
        Randers SK Freja 2-2 ØB              
 
     
 
  Skovshoved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skovshoved IF 3-0 AaB              
        Skovshoved IF 7-0 B 1913              
        Skovshoved IF 1-3 BK Fremad Amager              
        Skovshoved IF 3-1 Helsingør IF              
        Skovshoved IF 4-1 IK Chang              
        Skovshoved IF 2-0 KFUM København              
        Skovshoved IF 3-2 NĂŚstved IF              
        Skovshoved IF 0-3 Randers SK Freja              
        Skovshoved IF 5-0 ØB              
 
     
 
  ØB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        ØB 1-4 AaB              
        ØB 1-0 B 1913              
        ØB 0-2 BK Fremad Amager              
        ØB 1-5 Helsingør IF              
        ØB 0-2 IK Chang              
        ØB 0-5 KFUM København              
        ØB 1-0 NĂŚstved IF              
        ØB 2-3 Randers SK Freja              
        ØB 0-1 Skovshoved IF