Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1952/53, 2. Division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AaB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AaB 1-3 AGF              
        AaB 1-2 B 1913              
        AaB 1-2 BK Fremad Amager              
        AaB 0-2 Horsens FS              
        AaB 4-2 IK Chang              
        AaB 0-2 KFUM København              
        AaB 1-3 Næstved IF              
        AaB 2-3 Randers SK Freja              
        AaB 3-1 Vejle BK              
 
     
 
  AGF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AGF 1-0 AaB              
        AGF 4-0 B 1913              
        AGF 3-1 BK Fremad Amager              
        AGF 5-0 Horsens FS              
        AGF 5-2 IK Chang              
        AGF 4-1 KFUM København              
        AGF 3-1 Næstved IF              
        AGF 2-3 Randers SK Freja              
        AGF 5-1 Vejle BK              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 2-3 AaB              
        B 1913 1-2 AGF              
        B 1913 3-0 BK Fremad Amager              
        B 1913 2-0 Horsens FS              
        B 1913 7-1 IK Chang              
        B 1913 3-3 KFUM København              
        B 1913 1-2 Næstved IF              
        B 1913 3-2 Randers SK Freja              
        B 1913 1-2 Vejle BK              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 1-2 AaB              
        BK Fremad Amager 0-0 AGF              
        BK Fremad Amager 1-1 B 1913              
        BK Fremad Amager 3-0 Horsens FS              
        BK Fremad Amager 1-1 IK Chang              
        BK Fremad Amager 1-1 KFUM København              
        BK Fremad Amager 1-1 Næstved IF              
        BK Fremad Amager 2-0 Randers SK Freja              
        BK Fremad Amager 5-1 Vejle BK              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 4-1 AaB              
        Horsens FS 2-4 AGF              
        Horsens FS 0-2 B 1913              
        Horsens FS 1-3 BK Fremad Amager              
        Horsens FS 3-2 IK Chang              
        Horsens FS 0-1 KFUM København              
        Horsens FS 0-2 Næstved IF              
        Horsens FS 6-3 Randers SK Freja              
        Horsens FS 1-4 Vejle BK              
 
     
 
  IK Chang    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Chang 1-4 AaB              
        IK Chang 0-1 AGF              
        IK Chang 2-0 B 1913              
        IK Chang 6-0 BK Fremad Amager              
        IK Chang 4-3 Horsens FS              
        IK Chang 1-1 KFUM København              
        IK Chang 2-3 Næstved IF              
        IK Chang 1-3 Randers SK Freja              
        IK Chang 2-2 Vejle BK              
 
     
 
  KFUM København    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        KFUM København 1-2 AaB              
        KFUM København 0-5 AGF              
        KFUM København 3-4 B 1913              
        KFUM København 0-0 BK Fremad Amager              
        KFUM København 1-2 Horsens FS              
        KFUM København 5-1 IK Chang              
        KFUM København 1-1 Næstved IF              
        KFUM København 1-1 Randers SK Freja              
        KFUM København 0-0 Vejle BK              
 
     
 
  Næstved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næstved IF 3-1 AaB              
        Næstved IF 0-1 AGF              
        Næstved IF 2-1 B 1913              
        Næstved IF 2-3 BK Fremad Amager              
        Næstved IF 2-1 Horsens FS              
        Næstved IF 2-1 IK Chang              
        Næstved IF 0-2 KFUM København              
        Næstved IF 1-3 Randers SK Freja              
        Næstved IF 2-3 Vejle BK              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 2-2 AaB              
        Randers SK Freja 0-3 AGF              
        Randers SK Freja 1-2 B 1913              
        Randers SK Freja 2-0 BK Fremad Amager              
        Randers SK Freja 3-0 Horsens FS              
        Randers SK Freja 3-1 IK Chang              
        Randers SK Freja 3-1 KFUM København              
        Randers SK Freja 6-2 Næstved IF              
        Randers SK Freja 5-2 Vejle BK              
 
     
 
  Vejle BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vejle BK 2-0 AaB              
        Vejle BK 1-2 AGF              
        Vejle BK 5-1 B 1913              
        Vejle BK 3-0 BK Fremad Amager              
        Vejle BK 5-1 Horsens FS              
        Vejle BK 4-2 IK Chang              
        Vejle BK 5-1 KFUM København              
        Vejle BK 1-1 Næstved IF              
        Vejle BK 3-1 Randers SK Freja