Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1960, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AaB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AaB 4-0 AIA              
        AaB 2-0 B 1901              
        AaB 3-4 B 93              
        AaB 1-0 BK Frem Sakskøbing              
        AaB 3-1 BK Rødovre              
        AaB 2-2 Brønshøj BK              
        AaB 2-2 Ikast FS              
        AaB 2-0 KFUM København              
        AaB 1-1 Køge BK              
        AaB 2-2 Næstved IF              
        AaB 1-3 Randers SK Freja              
 
     
 
  AIA    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AIA 4-1 AaB              
        AIA 1-0 B 1901              
        AIA 5-2 B 93              
        AIA 2-2 BK Frem Sakskøbing              
        AIA 0-2 BK Rødovre              
        AIA 4-1 Brønshøj BK              
        AIA 1-3 Ikast FS              
        AIA 1-0 KFUM København              
        AIA 2-1 Køge BK              
        AIA 2-0 Næstved IF              
        AIA 4-0 Randers SK Freja              
 
     
 
  B 1901    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1901 1-1 AaB              
        B 1901 1-2 AIA              
        B 1901 6-2 B 93              
        B 1901 2-1 BK Frem Sakskøbing              
        B 1901 3-2 BK Rødovre              
        B 1901 1-3 Brønshøj BK              
        B 1901 1-3 Ikast FS              
        B 1901 3-0 KFUM København              
        B 1901 1-2 Køge BK              
        B 1901 3-0 Næstved IF              
        B 1901 1-1 Randers SK Freja              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 1-2 AaB              
        B 93 1-5 AIA              
        B 93 4-2 B 1901              
        B 93 4-0 BK Frem Sakskøbing              
        B 93 3-3 BK Rødovre              
        B 93 4-4 Brønshøj BK              
        B 93 1-2 Ikast FS              
        B 93 2-0 KFUM København              
        B 93 0-1 Køge BK              
        B 93 1-2 Næstved IF              
        B 93 0-1 Randers SK Freja              
 
     
 
  BK Frem Sakskøbing    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem Sakskøbing 2-2 AaB              
        BK Frem Sakskøbing 0-3 AIA              
        BK Frem Sakskøbing 1-1 B 1901              
        BK Frem Sakskøbing 1-1 B 93              
        BK Frem Sakskøbing 1-2 BK Rødovre              
        BK Frem Sakskøbing 0-0 Brønshøj BK              
        BK Frem Sakskøbing 1-4 Ikast FS              
        BK Frem Sakskøbing 5-1 KFUM København              
        BK Frem Sakskøbing 2-2 Køge BK              
        BK Frem Sakskøbing 4-1 Næstved IF              
        BK Frem Sakskøbing 1-0 Randers SK Freja              
 
     
 
  BK Rødovre    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Rødovre 1-2 AaB              
        BK Rødovre 1-1 AIA              
        BK Rødovre 2-4 B 1901              
        BK Rødovre 1-3 B 93              
        BK Rødovre 2-2 BK Frem Sakskøbing              
        BK Rødovre 3-1 Brønshøj BK              
        BK Rødovre 5-2 Ikast FS              
        BK Rødovre 1-1 KFUM København              
        BK Rødovre 1-0 Køge BK              
        BK Rødovre 0-1 Næstved IF              
        BK Rødovre 1-4 Randers SK Freja              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 1-1 AaB              
        Brønshøj BK 2-2 AIA              
        Brønshøj BK 1-0 B 1901              
        Brønshøj BK 0-0 B 93              
        Brønshøj BK 4-1 BK Frem Sakskøbing              
        Brønshøj BK 1-1 BK Rødovre              
        Brønshøj BK 7-1 Ikast FS              
        Brønshøj BK 3-1 KFUM København              
        Brønshøj BK 2-2 Køge BK              
        Brønshøj BK 8-0 Næstved IF              
        Brønshøj BK 2-1 Randers SK Freja              
 
     
 
  Ikast FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ikast FS 2-1 AaB              
        Ikast FS 0-0 AIA              
        Ikast FS 0-3 B 1901              
        Ikast FS 1-2 B 93              
        Ikast FS 0-7 BK Frem Sakskøbing              
        Ikast FS 2-1 BK Rødovre              
        Ikast FS 2-1 Brønshøj BK              
        Ikast FS 2-3 KFUM København              
        Ikast FS 2-3 Køge BK              
        Ikast FS 2-1 Næstved IF              
        Ikast FS 2-1 Randers SK Freja              
 
     
 
  KFUM København    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        KFUM København 4-0 AaB              
        KFUM København 1-1 AIA              
        KFUM København 3-0 B 1901              
        KFUM København 0-0 B 93              
        KFUM København 3-1 BK Frem Sakskøbing              
        KFUM København 2-3 BK Rødovre              
        KFUM København 3-4 Brønshøj BK              
        KFUM København 1-0 Ikast FS              
        KFUM København 0-2 Køge BK              
        KFUM København 3-2 Næstved IF              
        KFUM København 4-1 Randers SK Freja              
 
     
 
  Køge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Køge BK 1-0 AaB              
        Køge BK 3-1 AIA              
        Køge BK 3-0 B 1901              
        Køge BK 2-0 B 93              
        Køge BK 2-0 BK Frem Sakskøbing              
        Køge BK 4-0 BK Rødovre              
        Køge BK 0-1 Brønshøj BK              
        Køge BK 3-0 Ikast FS              
        Køge BK 1-1 KFUM København              
        Køge BK 3-2 Næstved IF              
        Køge BK 0-2 Randers SK Freja              
 
     
 
  Næstved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næstved IF 5-0 AaB              
        Næstved IF 2-4 AIA              
        Næstved IF 1-1 B 1901              
        Næstved IF 3-3 B 93              
        Næstved IF 1-2 BK Frem Sakskøbing              
        Næstved IF 1-0 BK Rødovre              
        Næstved IF 1-1 Brønshøj BK              
        Næstved IF 0-3 Ikast FS              
        Næstved IF 2-3 KFUM København              
        Næstved IF 2-3 Køge BK              
        Næstved IF 2-3 Randers SK Freja              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 1-0 AaB              
        Randers SK Freja 0-0 AIA              
        Randers SK Freja 3-0 B 1901              
        Randers SK Freja 2-2 B 93              
        Randers SK Freja 2-1 BK Frem Sakskøbing              
        Randers SK Freja 3-0 BK Rødovre              
        Randers SK Freja 1-1 Brønshøj BK              
        Randers SK Freja 2-1 Ikast FS              
        Randers SK Freja 3-1 KFUM København              
        Randers SK Freja 0-0 Køge BK              
        Randers SK Freja 4-0 Næstved IF