Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1962, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AaB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AaB 1-0 AIA              
        AaB 4-3 B 1901              
        AaB 3-2 B 93              
        AaB 1-0 BK Frem              
        AaB 1-1 BK Frem Sakskøbing              
        AaB 1-0 HIK              
        AaB 3-2 Horsens FS              
        AaB 4-2 Odense KFUM              
        AaB 1-1 Randers SK Freja              
        AaB 1-2 Skovshoved IF              
        AaB 2-5 Viborg FF              
 
     
 
  AIA    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AIA 3-4 AaB              
        AIA 2-1 B 1901              
        AIA 0-1 B 93              
        AIA 3-1 BK Frem              
        AIA 3-1 BK Frem Sakskøbing              
        AIA 0-2 HIK              
        AIA 4-1 Horsens FS              
        AIA 0-3 Odense KFUM              
        AIA 3-1 Randers SK Freja              
        AIA 1-1 Skovshoved IF              
        AIA 2-2 Viborg FF              
 
     
 
  B 1901    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1901 2-2 AaB              
        B 1901 2-0 AIA              
        B 1901 1-0 B 93              
        B 1901 0-2 BK Frem              
        B 1901 3-1 BK Frem Sakskøbing              
        B 1901 1-1 HIK              
        B 1901 1-4 Horsens FS              
        B 1901 2-1 Odense KFUM              
        B 1901 4-0 Randers SK Freja              
        B 1901 1-0 Skovshoved IF              
        B 1901 3-1 Viborg FF              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 1-2 AaB              
        B 93 4-2 AIA              
        B 93 3-2 B 1901              
        B 93 3-5 BK Frem              
        B 93 0-0 BK Frem Sakskøbing              
        B 93 0-1 HIK              
        B 93 2-2 Horsens FS              
        B 93 2-0 Odense KFUM              
        B 93 1-2 Randers SK Freja              
        B 93 1-4 Skovshoved IF              
        B 93 2-1 Viborg FF              
 
     
 
  BK Frem    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem 3-1 AaB              
        BK Frem 3-1 AIA              
        BK Frem 0-0 B 1901              
        BK Frem 1-2 B 93              
        BK Frem 2-1 BK Frem Sakskøbing              
        BK Frem 0-2 HIK              
        BK Frem 0-0 Horsens FS              
        BK Frem 2-2 Odense KFUM              
        BK Frem 0-2 Randers SK Freja              
        BK Frem 3-2 Skovshoved IF              
        BK Frem 5-0 Viborg FF              
 
     
 
  BK Frem Sakskøbing    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem Sakskøbing 2-4 AaB              
        BK Frem Sakskøbing 1-1 AIA              
        BK Frem Sakskøbing 1-4 B 1901              
        BK Frem Sakskøbing 0-1 B 93              
        BK Frem Sakskøbing 1-1 BK Frem              
        BK Frem Sakskøbing 0-2 HIK              
        BK Frem Sakskøbing 0-2 Horsens FS              
        BK Frem Sakskøbing 3-3 Odense KFUM              
        BK Frem Sakskøbing 3-1 Randers SK Freja              
        BK Frem Sakskøbing 0-2 Skovshoved IF              
        BK Frem Sakskøbing 1-1 Viborg FF              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 3-0 AaB              
        HIK 0-2 AIA              
        HIK 2-2 B 1901              
        HIK 1-4 B 93              
        HIK 0-4 BK Frem              
        HIK 0-5 BK Frem Sakskøbing              
        HIK 4-2 Horsens FS              
        HIK 6-0 Odense KFUM              
        HIK 2-0 Randers SK Freja              
        HIK 4-0 Skovshoved IF              
        HIK 0-0 Viborg FF              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 0-1 AaB              
        Horsens FS 3-2 AIA              
        Horsens FS 3-1 B 1901              
        Horsens FS 1-0 B 93              
        Horsens FS 6-2 BK Frem              
        Horsens FS 2-1 BK Frem Sakskøbing              
        Horsens FS 1-0 HIK              
        Horsens FS 3-3 Odense KFUM              
        Horsens FS 0-2 Randers SK Freja              
        Horsens FS 1-2 Skovshoved IF              
        Horsens FS 2-2 Viborg FF              
 
     
 
  Odense KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odense KFUM 2-2 AaB              
        Odense KFUM 2-2 AIA              
        Odense KFUM 0-1 B 1901              
        Odense KFUM 1-3 B 93              
        Odense KFUM 3-2 BK Frem              
        Odense KFUM 2-1 BK Frem Sakskøbing              
        Odense KFUM 5-1 HIK              
        Odense KFUM 2-0 Horsens FS              
        Odense KFUM 2-3 Randers SK Freja              
        Odense KFUM 3-2 Skovshoved IF              
        Odense KFUM 4-2 Viborg FF              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 1-1 AaB              
        Randers SK Freja 4-0 AIA              
        Randers SK Freja 1-1 B 1901              
        Randers SK Freja 1-2 B 93              
        Randers SK Freja 4-0 BK Frem              
        Randers SK Freja 1-1 BK Frem Sakskøbing              
        Randers SK Freja 1-0 HIK              
        Randers SK Freja 1-2 Horsens FS              
        Randers SK Freja 2-3 Odense KFUM              
        Randers SK Freja 2-0 Skovshoved IF              
        Randers SK Freja 1-2 Viborg FF              
 
     
 
  Skovshoved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skovshoved IF 0-2 AaB              
        Skovshoved IF 2-2 AIA              
        Skovshoved IF 3-0 B 1901              
        Skovshoved IF 1-0 B 93              
        Skovshoved IF 0-0 BK Frem              
        Skovshoved IF 1-4 BK Frem Sakskøbing              
        Skovshoved IF 1-1 HIK              
        Skovshoved IF 2-5 Horsens FS              
        Skovshoved IF 2-1 Odense KFUM              
        Skovshoved IF 0-0 Randers SK Freja              
        Skovshoved IF 0-3 Viborg FF              
 
     
 
  Viborg FF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Viborg FF 5-2 AaB              
        Viborg FF 0-1 AIA              
        Viborg FF 0-3 B 1901              
        Viborg FF 3-1 B 93              
        Viborg FF 3-5 BK Frem              
        Viborg FF 2-1 BK Frem Sakskøbing              
        Viborg FF 2-1 HIK              
        Viborg FF 3-0 Horsens FS              
        Viborg FF 6-0 Odense KFUM              
        Viborg FF 2-2 Randers SK Freja              
        Viborg FF 1-2 Skovshoved IF