Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1963, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 2-2 BK Frem              
        B 93 1-2 Frederikshavn fI              
        B 93 1-1 HIK              
        B 93 2-4 Horsens FS              
        B 93 3-1 Ikast FS              
        B 93 2-0 OB              
        B 93 2-1 Odense KFUM              
        B 93 6-2 Randers SK Freja              
        B 93 4-3 Skovshoved IF              
        B 93 2-0 Vanløse IF              
        B 93 0-0 Viborg FF              
 
     
 
  BK Frem    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Frem 0-1 B 93              
        BK Frem 1-1 Frederikshavn fI              
        BK Frem 2-2 HIK              
        BK Frem 2-1 Horsens FS              
        BK Frem 3-1 Ikast FS              
        BK Frem 1-0 OB              
        BK Frem 3-1 Odense KFUM              
        BK Frem 2-2 Randers SK Freja              
        BK Frem 3-1 Skovshoved IF              
        BK Frem 3-1 Vanløse IF              
        BK Frem 1-0 Viborg FF              
 
     
 
  Frederikshavn fI    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederikshavn fI 0-4 B 93              
        Frederikshavn fI 0-2 BK Frem              
        Frederikshavn fI 0-0 HIK              
        Frederikshavn fI 4-3 Horsens FS              
        Frederikshavn fI 0-3 Ikast FS              
        Frederikshavn fI 2-3 OB              
        Frederikshavn fI 1-0 Odense KFUM              
        Frederikshavn fI 6-1 Randers SK Freja              
        Frederikshavn fI 1-2 Skovshoved IF              
        Frederikshavn fI 1-1 Vanløse IF              
        Frederikshavn fI 0-5 Viborg FF              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 3-2 B 93              
        HIK 0-5 BK Frem              
        HIK 1-1 Frederikshavn fI              
        HIK 1-1 Horsens FS              
        HIK 2-2 Ikast FS              
        HIK 1-2 OB              
        HIK 0-1 Odense KFUM              
        HIK 2-4 Randers SK Freja              
        HIK 1-1 Skovshoved IF              
        HIK 1-2 Vanløse IF              
        HIK 1-4 Viborg FF              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 2-1 B 93              
        Horsens FS 4-1 BK Frem              
        Horsens FS 1-0 Frederikshavn fI              
        Horsens FS 2-1 HIK              
        Horsens FS 2-2 Ikast FS              
        Horsens FS 3-1 OB              
        Horsens FS 2-3 Odense KFUM              
        Horsens FS 0-1 Randers SK Freja              
        Horsens FS 3-1 Skovshoved IF              
        Horsens FS 5-1 Vanløse IF              
        Horsens FS 2-1 Viborg FF              
 
     
 
  Ikast FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ikast FS 0-2 B 93              
        Ikast FS 1-3 BK Frem              
        Ikast FS 2-5 Frederikshavn fI              
        Ikast FS 1-1 HIK              
        Ikast FS 3-1 Horsens FS              
        Ikast FS 1-0 OB              
        Ikast FS 6-4 Odense KFUM              
        Ikast FS 1-2 Randers SK Freja              
        Ikast FS 1-0 Skovshoved IF              
        Ikast FS 2-2 Vanløse IF              
        Ikast FS 2-5 Viborg FF              
 
     
 
  OB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OB 3-0 B 93              
        OB 1-1 BK Frem              
        OB 0-2 Frederikshavn fI              
        OB 4-2 HIK              
        OB 2-4 Horsens FS              
        OB 2-1 Ikast FS              
        OB 3-1 Odense KFUM              
        OB 1-6 Randers SK Freja              
        OB 4-2 Skovshoved IF              
        OB 0-1 Vanløse IF              
        OB 1-0 Viborg FF              
 
     
 
  Odense KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odense KFUM 0-3 B 93              
        Odense KFUM 1-1 BK Frem              
        Odense KFUM 4-2 Frederikshavn fI              
        Odense KFUM 1-0 HIK              
        Odense KFUM 2-1 Horsens FS              
        Odense KFUM 4-0 Ikast FS              
        Odense KFUM 1-1 OB              
        Odense KFUM 2-0 Randers SK Freja              
        Odense KFUM 5-0 Skovshoved IF              
        Odense KFUM 2-1 Vanløse IF              
        Odense KFUM 1-3 Viborg FF              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 0-2 B 93              
        Randers SK Freja 1-2 BK Frem              
        Randers SK Freja 0-3 Frederikshavn fI              
        Randers SK Freja 2-0 HIK              
        Randers SK Freja 0-3 Horsens FS              
        Randers SK Freja 2-2 Ikast FS              
        Randers SK Freja 1-2 OB              
        Randers SK Freja 3-1 Odense KFUM              
        Randers SK Freja 2-0 Skovshoved IF              
        Randers SK Freja 7-3 Vanløse IF              
        Randers SK Freja 1-0 Viborg FF              
 
     
 
  Skovshoved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Skovshoved IF 2-1 B 93              
        Skovshoved IF 1-6 BK Frem              
        Skovshoved IF 1-2 Frederikshavn fI              
        Skovshoved IF 3-2 HIK              
        Skovshoved IF 4-1 Horsens FS              
        Skovshoved IF 1-2 Ikast FS              
        Skovshoved IF 2-2 OB              
        Skovshoved IF 2-3 Odense KFUM              
        Skovshoved IF 0-0 Randers SK Freja              
        Skovshoved IF 3-3 Vanløse IF              
        Skovshoved IF 2-2 Viborg FF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 1-5 B 93              
        Vanløse IF 0-1 BK Frem              
        Vanløse IF 3-3 Frederikshavn fI              
        Vanløse IF 2-1 HIK              
        Vanløse IF 1-4 Horsens FS              
        Vanløse IF 0-2 Ikast FS              
        Vanløse IF 3-2 OB              
        Vanløse IF 1-3 Odense KFUM              
        Vanløse IF 2-3 Randers SK Freja              
        Vanløse IF 4-0 Skovshoved IF              
        Vanløse IF 3-0 Viborg FF              
 
     
 
  Viborg FF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Viborg FF 3-1 B 93              
        Viborg FF 0-1 BK Frem              
        Viborg FF 3-0 Frederikshavn fI              
        Viborg FF 0-1 HIK              
        Viborg FF 3-3 Horsens FS              
        Viborg FF 2-0 Ikast FS              
        Viborg FF 5-2 OB              
        Viborg FF 9-1 Odense KFUM              
        Viborg FF 0-3 Randers SK Freja              
        Viborg FF 2-3 Skovshoved IF              
        Viborg FF 2-2 Vanløse IF