Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1967, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  B 1901    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1901 0-2 B 1909              
        B 1901 1-3 B 1913              
        B 1901 1-0 B 93              
        B 1901 1-2 Brønshøj BK              
        B 1901 6-2 Ikast FS              
        B 1901 1-0 Lyngby BK              
        B 1901 2-1 Næstved IF              
        B 1901 5-0 Odense KFUM              
        B 1901 2-2 Randers SK Freja              
        B 1901 0-0 Silkeborg IF              
        B 1901 2-3 Vanløse IF              
 
     
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 1-1 B 1901              
        B 1909 1-0 B 1913              
        B 1909 0-0 B 93              
        B 1909 1-1 Brønshøj BK              
        B 1909 4-2 Ikast FS              
        B 1909 2-1 Lyngby BK              
        B 1909 1-3 Næstved IF              
        B 1909 1-3 Odense KFUM              
        B 1909 0-3 Randers SK Freja              
        B 1909 1-2 Silkeborg IF              
        B 1909 3-2 Vanløse IF              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 4-2 B 1901              
        B 1913 2-2 B 1909              
        B 1913 0-0 B 93              
        B 1913 0-0 Brønshøj BK              
        B 1913 2-2 Ikast FS              
        B 1913 4-3 Lyngby BK              
        B 1913 3-1 Næstved IF              
        B 1913 4-1 Odense KFUM              
        B 1913 2-0 Randers SK Freja              
        B 1913 0-0 Silkeborg IF              
        B 1913 1-0 Vanløse IF              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 3-2 B 1901              
        B 93 1-3 B 1909              
        B 93 1-0 B 1913              
        B 93 0-0 Brønshøj BK              
        B 93 3-1 Ikast FS              
        B 93 3-1 Lyngby BK              
        B 93 5-2 Næstved IF              
        B 93 3-0 Odense KFUM              
        B 93 1-1 Randers SK Freja              
        B 93 3-1 Silkeborg IF              
        B 93 3-4 Vanløse IF              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 3-2 B 1901              
        Brønshøj BK 2-5 B 1909              
        Brønshøj BK 1-1 B 1913              
        Brønshøj BK 1-2 B 93              
        Brønshøj BK 1-3 Ikast FS              
        Brønshøj BK 3-1 Lyngby BK              
        Brønshøj BK 3-1 Næstved IF              
        Brønshøj BK 3-3 Odense KFUM              
        Brønshøj BK 2-2 Randers SK Freja              
        Brønshøj BK 2-2 Silkeborg IF              
        Brønshøj BK 0-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Ikast FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ikast FS 1-3 B 1901              
        Ikast FS 0-1 B 1909              
        Ikast FS 1-1 B 1913              
        Ikast FS 1-1 B 93              
        Ikast FS 2-1 Brønshøj BK              
        Ikast FS 3-1 Lyngby BK              
        Ikast FS 2-1 Næstved IF              
        Ikast FS 2-3 Odense KFUM              
        Ikast FS 2-1 Randers SK Freja              
        Ikast FS 2-2 Silkeborg IF              
        Ikast FS 3-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Lyngby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Lyngby BK 1-4 B 1901              
        Lyngby BK 2-4 B 1909              
        Lyngby BK 2-3 B 1913              
        Lyngby BK 1-1 B 93              
        Lyngby BK 8-2 Brønshøj BK              
        Lyngby BK 1-0 Ikast FS              
        Lyngby BK 2-1 Næstved IF              
        Lyngby BK 0-1 Odense KFUM              
        Lyngby BK 0-0 Randers SK Freja              
        Lyngby BK 3-2 Silkeborg IF              
        Lyngby BK 3-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Næstved IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næstved IF 1-4 B 1901              
        Næstved IF 2-2 B 1909              
        Næstved IF 2-0 B 1913              
        Næstved IF 3-2 B 93              
        Næstved IF 4-0 Brønshøj BK              
        Næstved IF 1-3 Ikast FS              
        Næstved IF 0-1 Lyngby BK              
        Næstved IF 6-1 Odense KFUM              
        Næstved IF 0-0 Randers SK Freja              
        Næstved IF 3-3 Silkeborg IF              
        Næstved IF 1-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Odense KFUM    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Odense KFUM 4-5 B 1901              
        Odense KFUM 2-4 B 1909              
        Odense KFUM 1-6 B 1913              
        Odense KFUM 0-2 B 93              
        Odense KFUM 1-3 Brønshøj BK              
        Odense KFUM 1-2 Ikast FS              
        Odense KFUM 1-3 Lyngby BK              
        Odense KFUM 3-5 Næstved IF              
        Odense KFUM 3-1 Randers SK Freja              
        Odense KFUM 1-2 Silkeborg IF              
        Odense KFUM 3-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 0-0 B 1901              
        Randers SK Freja 4-0 B 1909              
        Randers SK Freja 1-4 B 1913              
        Randers SK Freja 5-1 B 93              
        Randers SK Freja 3-0 Brønshøj BK              
        Randers SK Freja 5-3 Ikast FS              
        Randers SK Freja 3-1 Lyngby BK              
        Randers SK Freja 1-6 Næstved IF              
        Randers SK Freja 3-2 Odense KFUM              
        Randers SK Freja 2-2 Silkeborg IF              
        Randers SK Freja 3-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Silkeborg IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Silkeborg IF 0-1 B 1901              
        Silkeborg IF 3-2 B 1909              
        Silkeborg IF 2-2 B 1913              
        Silkeborg IF 2-1 B 93              
        Silkeborg IF 3-3 Brønshøj BK              
        Silkeborg IF 1-0 Ikast FS              
        Silkeborg IF 1-1 Lyngby BK              
        Silkeborg IF 1-3 Næstved IF              
        Silkeborg IF 0-3 Odense KFUM              
        Silkeborg IF 1-1 Randers SK Freja              
        Silkeborg IF 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 2-1 B 1901              
        Vanløse IF 2-3 B 1909              
        Vanløse IF 1-1 B 1913              
        Vanløse IF 0-0 B 93              
        Vanløse IF 2-3 Brønshøj BK              
        Vanløse IF 3-2 Ikast FS              
        Vanløse IF 6-0 Lyngby BK              
        Vanløse IF 2-3 Næstved IF              
        Vanløse IF 2-0 Odense KFUM              
        Vanløse IF 0-4 Randers SK Freja              
        Vanløse IF 5-2 Silkeborg IF