Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Lyngby BK   OB   Randers FC   SønderjyskE   Vejle BK   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1973, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  Aabenraa BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Aabenraa BK 1-1 B 1909              
        Aabenraa BK 3-3 B 1913              
        Aabenraa BK 1-3 B 93              
        Aabenraa BK 2-1 BK Fremad Amager              
        Aabenraa BK 2-0 Brønshøj BK              
        Aabenraa BK 2-2 Holbæk B&IF              
        Aabenraa BK 1-0 Horsens FS              
        Aabenraa BK 2-2 IF Fuglebakken              
        Aabenraa BK 4-3 OB              
        Aabenraa BK 2-1 Silkeborg IF              
        Aabenraa BK 1-3 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 1-1 Aabenraa BK              
        B 1909 0-2 B 1913              
        B 1909 1-2 B 93              
        B 1909 0-2 BK Fremad Amager              
        B 1909 1-1 Brønshøj BK              
        B 1909 0-4 Holbæk B&IF              
        B 1909 3-0 Horsens FS              
        B 1909 0-1 IF Fuglebakken              
        B 1909 2-1 OB              
        B 1909 2-2 Silkeborg IF              
        B 1909 5-0 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 0-0 Aabenraa BK              
        B 1913 2-1 B 1909              
        B 1913 1-3 B 93              
        B 1913 1-0 BK Fremad Amager              
        B 1913 1-0 Brønshøj BK              
        B 1913 0-1 Holbæk B&IF              
        B 1913 0-2 Horsens FS              
        B 1913 3-3 IF Fuglebakken              
        B 1913 2-4 OB              
        B 1913 0-2 Silkeborg IF              
        B 1913 0-1 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  B 93    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 93 5-1 Aabenraa BK              
        B 93 2-0 B 1909              
        B 93 2-2 B 1913              
        B 93 4-0 BK Fremad Amager              
        B 93 0-1 Brønshøj BK              
        B 93 1-2 Holbæk B&IF              
        B 93 5-1 Horsens FS              
        B 93 5-2 IF Fuglebakken              
        B 93 1-5 OB              
        B 93 1-1 Silkeborg IF              
        B 93 2-4 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 2-1 Aabenraa BK              
        BK Fremad Amager 3-3 B 1909              
        BK Fremad Amager 1-0 B 1913              
        BK Fremad Amager 3-1 B 93              
        BK Fremad Amager 2-1 Brønshøj BK              
        BK Fremad Amager 0-3 Holbæk B&IF              
        BK Fremad Amager 1-1 Horsens FS              
        BK Fremad Amager 1-1 IF Fuglebakken              
        BK Fremad Amager 5-0 OB              
        BK Fremad Amager 4-2 Silkeborg IF              
        BK Fremad Amager 2-3 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 1-1 Aabenraa BK              
        Brønshøj BK 2-2 B 1909              
        Brønshøj BK 3-0 B 1913              
        Brønshøj BK 1-2 B 93              
        Brønshøj BK 2-0 BK Fremad Amager              
        Brønshøj BK 2-3 Holbæk B&IF              
        Brønshøj BK 0-2 Horsens FS              
        Brønshøj BK 1-2 IF Fuglebakken              
        Brønshøj BK 2-3 OB              
        Brønshøj BK 4-0 Silkeborg IF              
        Brønshøj BK 1-0 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 2-1 Aabenraa BK              
        Holbæk B&IF 0-2 B 1909              
        Holbæk B&IF 0-1 B 1913              
        Holbæk B&IF 0-3 B 93              
        Holbæk B&IF 1-0 BK Fremad Amager              
        Holbæk B&IF 2-0 Brønshøj BK              
        Holbæk B&IF 3-0 Horsens FS              
        Holbæk B&IF 3-1 IF Fuglebakken              
        Holbæk B&IF 1-3 OB              
        Holbæk B&IF 8-4 Silkeborg IF              
        Holbæk B&IF 2-1 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 2-1 Aabenraa BK              
        Horsens FS 1-0 B 1909              
        Horsens FS 2-1 B 1913              
        Horsens FS 3-0 B 93              
        Horsens FS 0-0 BK Fremad Amager              
        Horsens FS 1-1 Brønshøj BK              
        Horsens FS 0-5 Holbæk B&IF              
        Horsens FS 1-0 IF Fuglebakken              
        Horsens FS 0-0 OB              
        Horsens FS 1-2 Silkeborg IF              
        Horsens FS 1-2 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  IF Fuglebakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Fuglebakken 1-2 Aabenraa BK              
        IF Fuglebakken 0-1 B 1909              
        IF Fuglebakken 3-1 B 1913              
        IF Fuglebakken 4-1 B 93              
        IF Fuglebakken 2-1 BK Fremad Amager              
        IF Fuglebakken 0-0 Brønshøj BK              
        IF Fuglebakken 0-3 Holbæk B&IF              
        IF Fuglebakken 2-1 Horsens FS              
        IF Fuglebakken 2-3 OB              
        IF Fuglebakken 3-2 Silkeborg IF              
        IF Fuglebakken 3-2 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  OB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        OB 2-2 Aabenraa BK              
        OB 2-2 B 1909              
        OB 1-1 B 1913              
        OB 3-1 B 93              
        OB 2-1 BK Fremad Amager              
        OB 1-2 Brønshøj BK              
        OB 1-0 Holbæk B&IF              
        OB 1-3 Horsens FS              
        OB 4-1 IF Fuglebakken              
        OB 0-0 Silkeborg IF              
        OB 1-2 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Silkeborg IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Silkeborg IF 1-0 Aabenraa BK              
        Silkeborg IF 0-1 B 1909              
        Silkeborg IF 1-1 B 1913              
        Silkeborg IF 3-1 B 93              
        Silkeborg IF 1-0 BK Fremad Amager              
        Silkeborg IF 5-1 Brønshøj BK              
        Silkeborg IF 1-3 Holbæk B&IF              
        Silkeborg IF 3-2 Horsens FS              
        Silkeborg IF 4-1 IF Fuglebakken              
        Silkeborg IF 3-2 OB              
        Silkeborg IF 0-3 Slagelse BK&IF              
 
     
 
  Slagelse BK&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Slagelse BK&IF 3-0 Aabenraa BK              
        Slagelse BK&IF 0-1 B 1909              
        Slagelse BK&IF 4-0 B 1913              
        Slagelse BK&IF 0-0 B 93              
        Slagelse BK&IF 1-1 BK Fremad Amager              
        Slagelse BK&IF 1-0 Brønshøj BK              
        Slagelse BK&IF 3-1 Holbæk B&IF              
        Slagelse BK&IF 3-1 Horsens FS              
        Slagelse BK&IF 5-0 IF Fuglebakken              
        Slagelse BK&IF 0-3 OB              
        Slagelse BK&IF 3-1 Silkeborg IF