Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AGF   Brøndby IF   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   Vejle BK   Viborg FF   AaB  
               
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1978, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AaB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AaB 1-2 AB              
        AaB 3-1 B 1909              
        AaB 4-1 B 1913              
        AaB 2-3 BK Fremad Amager              
        AaB 5-1 Brøndby IF              
        AaB 0-0 Brønshøj BK              
        AaB 1-1 Glostrup IC              
        AaB 5-2 Helsingør IF              
        AaB 3-1 Holbæk B&IF              
        AaB 2-2 Hvidovre IF              
        AaB 3-2 IHF              
        AaB 4-1 Ikast FS              
        AaB 3-2 Lyngby BK              
        AaB 3-0 Nakskov BK              
        AaB 2-2 Vanløse IF              
 
     
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 0-1 AaB              
        AB 3-4 B 1909              
        AB 0-0 B 1913              
        AB 0-1 BK Fremad Amager              
        AB 2-0 Brøndby IF              
        AB 1-1 Brønshøj BK              
        AB 1-3 Glostrup IC              
        AB 1-0 Helsingør IF              
        AB 3-1 Holbæk B&IF              
        AB 4-1 Hvidovre IF              
        AB 3-0 IHF              
        AB 2-1 Ikast FS              
        AB 0-6 Lyngby BK              
        AB 0-1 Nakskov BK              
        AB 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 1-2 AaB              
        B 1909 1-3 AB              
        B 1909 2-2 B 1913              
        B 1909 1-1 BK Fremad Amager              
        B 1909 0-2 Brøndby IF              
        B 1909 1-3 Brønshøj BK              
        B 1909 3-1 Glostrup IC              
        B 1909 0-2 Helsingør IF              
        B 1909 3-2 Holbæk B&IF              
        B 1909 1-0 Hvidovre IF              
        B 1909 1-1 IHF              
        B 1909 0-2 Ikast FS              
        B 1909 0-2 Lyngby BK              
        B 1909 1-2 Nakskov BK              
        B 1909 0-2 Vanløse IF              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 2-2 AaB              
        B 1913 1-1 AB              
        B 1913 1-2 B 1909              
        B 1913 2-1 BK Fremad Amager              
        B 1913 3-3 Brøndby IF              
        B 1913 2-2 Brønshøj BK              
        B 1913 1-2 Glostrup IC              
        B 1913 4-4 Helsingør IF              
        B 1913 3-2 Holbæk B&IF              
        B 1913 1-2 Hvidovre IF              
        B 1913 1-1 IHF              
        B 1913 1-0 Ikast FS              
        B 1913 3-1 Lyngby BK              
        B 1913 3-1 Nakskov BK              
        B 1913 1-2 Vanløse IF              
 
     
 
  BK Fremad Amager    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Fremad Amager 1-1 AaB              
        BK Fremad Amager 2-1 AB              
        BK Fremad Amager 1-1 B 1909              
        BK Fremad Amager 3-0 B 1913              
        BK Fremad Amager 3-1 Brøndby IF              
        BK Fremad Amager 2-1 Brønshøj BK              
        BK Fremad Amager 1-0 Glostrup IC              
        BK Fremad Amager 3-1 Helsingør IF              
        BK Fremad Amager 3-2 Holbæk B&IF              
        BK Fremad Amager 2-1 Hvidovre IF              
        BK Fremad Amager 2-4 IHF              
        BK Fremad Amager 2-1 Ikast FS              
        BK Fremad Amager 2-2 Lyngby BK              
        BK Fremad Amager 2-3 Nakskov BK              
        BK Fremad Amager 1-3 Vanløse IF              
 
     
 
  Brøndby IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brøndby IF 1-1 AaB              
        Brøndby IF 0-3 AB              
        Brøndby IF 2-1 B 1909              
        Brøndby IF 2-2 B 1913              
        Brøndby IF 1-1 BK Fremad Amager              
        Brøndby IF 2-1 Brønshøj BK              
        Brøndby IF 1-2 Glostrup IC              
        Brøndby IF 3-2 Helsingør IF              
        Brøndby IF 1-1 Holbæk B&IF              
        Brøndby IF 1-2 Hvidovre IF              
        Brøndby IF 2-0 IHF              
        Brøndby IF 2-1 Ikast FS              
        Brøndby IF 1-2 Lyngby BK              
        Brøndby IF 2-2 Nakskov BK              
        Brøndby IF 2-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Brønshøj BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Brønshøj BK 0-0 AaB              
        Brønshøj BK 2-2 AB              
        Brønshøj BK 0-2 B 1909              
        Brønshøj BK 0-0 B 1913              
        Brønshøj BK 0-4 BK Fremad Amager              
        Brønshøj BK 0-0 Brøndby IF              
        Brønshøj BK 2-3 Glostrup IC              
        Brønshøj BK 0-0 Helsingør IF              
        Brønshøj BK 0-3 Holbæk B&IF              
        Brønshøj BK 0-2 Hvidovre IF              
        Brønshøj BK 0-0 IHF              
        Brønshøj BK 2-3 Ikast FS              
        Brønshøj BK 0-0 Lyngby BK              
        Brønshøj BK 1-1 Nakskov BK              
        Brønshøj BK 0-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Glostrup IC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Glostrup IC 0-2 AaB              
        Glostrup IC 1-0 AB              
        Glostrup IC 1-1 B 1909              
        Glostrup IC 1-3 B 1913              
        Glostrup IC 2-0 BK Fremad Amager              
        Glostrup IC 1-1 Brøndby IF              
        Glostrup IC 3-0 Brønshøj BK              
        Glostrup IC 1-1 Helsingør IF              
        Glostrup IC 4-2 Holbæk B&IF              
        Glostrup IC 0-1 Hvidovre IF              
        Glostrup IC 2-1 IHF              
        Glostrup IC 0-1 Ikast FS              
        Glostrup IC 2-1 Lyngby BK              
        Glostrup IC 0-2 Nakskov BK              
        Glostrup IC 1-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Helsingør IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Helsingør IF 0-1 AaB              
        Helsingør IF 0-2 AB              
        Helsingør IF 1-1 B 1909              
        Helsingør IF 3-1 B 1913              
        Helsingør IF 1-2 BK Fremad Amager              
        Helsingør IF 0-1 Brøndby IF              
        Helsingør IF 3-1 Brønshøj BK              
        Helsingør IF 0-0 Glostrup IC              
        Helsingør IF 2-0 Holbæk B&IF              
        Helsingør IF 0-0 Hvidovre IF              
        Helsingør IF 1-1 IHF              
        Helsingør IF 1-1 Ikast FS              
        Helsingør IF 2-0 Lyngby BK              
        Helsingør IF 0-2 Nakskov BK              
        Helsingør IF 1-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 0-2 AaB              
        Holbæk B&IF 2-2 AB              
        Holbæk B&IF 2-3 B 1909              
        Holbæk B&IF 0-0 B 1913              
        Holbæk B&IF 6-0 BK Fremad Amager              
        Holbæk B&IF 5-1 Brøndby IF              
        Holbæk B&IF 4-1 Brønshøj BK              
        Holbæk B&IF 4-2 Glostrup IC              
        Holbæk B&IF 2-3 Helsingør IF              
        Holbæk B&IF 3-2 Hvidovre IF              
        Holbæk B&IF 3-2 IHF              
        Holbæk B&IF 3-1 Ikast FS              
        Holbæk B&IF 1-1 Lyngby BK              
        Holbæk B&IF 3-2 Nakskov BK              
        Holbæk B&IF 4-3 Vanløse IF              
 
     
 
  Hvidovre IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hvidovre IF 1-2 AaB              
        Hvidovre IF 3-1 AB              
        Hvidovre IF 0-0 B 1909              
        Hvidovre IF 6-1 B 1913              
        Hvidovre IF 2-1 BK Fremad Amager              
        Hvidovre IF 4-0 Brøndby IF              
        Hvidovre IF 1-1 Brønshøj BK              
        Hvidovre IF 4-1 Glostrup IC              
        Hvidovre IF 0-0 Helsingør IF              
        Hvidovre IF 1-1 Holbæk B&IF              
        Hvidovre IF 3-0 IHF              
        Hvidovre IF 1-1 Ikast FS              
        Hvidovre IF 1-1 Lyngby BK              
        Hvidovre IF 0-0 Nakskov BK              
        Hvidovre IF 2-2 Vanløse IF              
 
     
 
  IHF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IHF 1-3 AaB              
        IHF 1-4 AB              
        IHF 2-6 B 1909              
        IHF 2-4 B 1913              
        IHF 0-1 BK Fremad Amager              
        IHF 0-0 Brøndby IF              
        IHF 2-2 Brønshøj BK              
        IHF 1-0 Glostrup IC              
        IHF 2-0 Helsingør IF              
        IHF 0-3 Holbæk B&IF              
        IHF 2-2 Hvidovre IF              
        IHF 2-2 Ikast FS              
        IHF 2-2 Lyngby BK              
        IHF 0-1 Nakskov BK              
        IHF 0-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Ikast FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Ikast FS 3-0 AaB              
        Ikast FS 1-0 AB              
        Ikast FS 1-3 B 1909              
        Ikast FS 0-0 B 1913              
        Ikast FS 2-0 BK Fremad Amager              
        Ikast FS 3-0 Brøndby IF              
        Ikast FS 4-1 Brønshøj BK              
        Ikast FS 1-1 Glostrup IC              
        Ikast FS 5-0 Helsingør IF              
        Ikast FS 3-2 Holbæk B&IF              
        Ikast FS 3-0 Hvidovre IF              
        Ikast FS 3-0 IHF              
        Ikast FS 4-1 Lyngby BK              
        Ikast FS 1-2 Nakskov BK              
        Ikast FS 2-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Lyngby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Lyngby BK 2-1 AaB              
        Lyngby BK 1-0 AB              
        Lyngby BK 2-1 B 1909              
        Lyngby BK 5-1 B 1913              
        Lyngby BK 2-0 BK Fremad Amager              
        Lyngby BK 2-3 Brøndby IF              
        Lyngby BK 5-0 Brønshøj BK              
        Lyngby BK 2-0 Glostrup IC              
        Lyngby BK 3-1 Helsingør IF              
        Lyngby BK 3-4 Holbæk B&IF              
        Lyngby BK 0-1 Hvidovre IF              
        Lyngby BK 1-0 IHF              
        Lyngby BK 2-2 Ikast FS              
        Lyngby BK 1-3 Nakskov BK              
        Lyngby BK 2-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Nakskov BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nakskov BK 2-1 AaB              
        Nakskov BK 3-0 AB              
        Nakskov BK 2-1 B 1909              
        Nakskov BK 2-1 B 1913              
        Nakskov BK 1-1 BK Fremad Amager              
        Nakskov BK 3-0 Brøndby IF              
        Nakskov BK 3-2 Brønshøj BK              
        Nakskov BK 2-2 Glostrup IC              
        Nakskov BK 0-1 Helsingør IF              
        Nakskov BK 1-2 Holbæk B&IF              
        Nakskov BK 1-2 Hvidovre IF              
        Nakskov BK 3-1 IHF              
        Nakskov BK 2-2 Ikast FS              
        Nakskov BK 3-4 Lyngby BK              
        Nakskov BK 0-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 1-4 AaB              
        Vanløse IF 2-1 AB              
        Vanløse IF 1-1 B 1909              
        Vanløse IF 0-0 B 1913              
        Vanløse IF 3-0 BK Fremad Amager              
        Vanløse IF 0-1 Brøndby IF              
        Vanløse IF 3-2 Brønshøj BK              
        Vanløse IF 1-1 Glostrup IC              
        Vanløse IF 7-2 Helsingør IF              
        Vanløse IF 2-2 Holbæk B&IF              
        Vanløse IF 1-2 Hvidovre IF              
        Vanløse IF 3-1 IHF              
        Vanløse IF 1-2 Ikast FS              
        Vanløse IF 1-1 Lyngby BK              
        Vanløse IF 6-3 Nakskov BK