Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1985, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  AaB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AaB 4-1 AB              
        AaB 3-2 B 1909              
        AaB 1-1 B 1913              
        AaB 5-1 Glostrup IC              
        AaB 1-1 Herning Fremad              
        AaB 4-1 Horsens FS              
        AaB 2-1 IF Skjold Birkerød              
        AaB 3-1 IK Skovbakken              
        AaB 4-1 KB              
        AaB 2-0 Kolding IF              
        AaB 2-1 Randers SK Freja              
        AaB 2-1 Roskilde BK              
        AaB 1-2 Silkeborg IF              
        AaB 4-0 Svendborg fB              
        AaB 0-3 Viborg FF              
 
     
 
  AB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        AB 3-2 AaB              
        AB 0-1 B 1909              
        AB 1-4 B 1913              
        AB 1-1 Glostrup IC              
        AB 1-1 Herning Fremad              
        AB 4-1 Horsens FS              
        AB 1-0 IF Skjold Birkerød              
        AB 1-0 IK Skovbakken              
        AB 0-6 KB              
        AB 0-4 Kolding IF              
        AB 0-4 Randers SK Freja              
        AB 0-1 Roskilde BK              
        AB 0-2 Silkeborg IF              
        AB 2-1 Svendborg fB              
        AB 0-1 Viborg FF              
 
     
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 6-0 AaB              
        B 1909 6-0 AB              
        B 1909 2-3 B 1913              
        B 1909 2-2 Glostrup IC              
        B 1909 1-1 Herning Fremad              
        B 1909 1-1 Horsens FS              
        B 1909 4-1 IF Skjold Birkerød              
        B 1909 4-3 IK Skovbakken              
        B 1909 3-0 KB              
        B 1909 4-1 Kolding IF              
        B 1909 1-4 Randers SK Freja              
        B 1909 0-2 Roskilde BK              
        B 1909 1-3 Silkeborg IF              
        B 1909 1-3 Svendborg fB              
        B 1909 3-1 Viborg FF              
 
     
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 1-3 AaB              
        B 1913 5-0 AB              
        B 1913 1-2 B 1909              
        B 1913 3-1 Glostrup IC              
        B 1913 1-1 Herning Fremad              
        B 1913 1-1 Horsens FS              
        B 1913 3-1 IF Skjold Birkerød              
        B 1913 6-2 IK Skovbakken              
        B 1913 1-1 KB              
        B 1913 2-1 Kolding IF              
        B 1913 1-1 Randers SK Freja              
        B 1913 2-1 Roskilde BK              
        B 1913 6-3 Silkeborg IF              
        B 1913 3-1 Svendborg fB              
        B 1913 2-0 Viborg FF              
 
     
 
  Glostrup IC    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Glostrup IC 0-4 AaB              
        Glostrup IC 4-0 AB              
        Glostrup IC 1-4 B 1909              
        Glostrup IC 1-0 B 1913              
        Glostrup IC 1-3 Herning Fremad              
        Glostrup IC 0-3 Horsens FS              
        Glostrup IC 4-2 IF Skjold Birkerød              
        Glostrup IC 0-1 IK Skovbakken              
        Glostrup IC 0-3 KB              
        Glostrup IC 1-1 Kolding IF              
        Glostrup IC 1-2 Randers SK Freja              
        Glostrup IC 4-0 Roskilde BK              
        Glostrup IC 0-1 Silkeborg IF              
        Glostrup IC 0-3 Svendborg fB              
        Glostrup IC 0-1 Viborg FF              
 
     
 
  Herning Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herning Fremad 1-1 AaB              
        Herning Fremad 3-1 AB              
        Herning Fremad 1-1 B 1909              
        Herning Fremad 0-2 B 1913              
        Herning Fremad 3-0 Glostrup IC              
        Herning Fremad 4-0 Horsens FS              
        Herning Fremad 1-1 IF Skjold Birkerød              
        Herning Fremad 0-0 IK Skovbakken              
        Herning Fremad 3-1 KB              
        Herning Fremad 3-1 Kolding IF              
        Herning Fremad 2-2 Randers SK Freja              
        Herning Fremad 3-0 Roskilde BK              
        Herning Fremad 1-0 Silkeborg IF              
        Herning Fremad 5-2 Svendborg fB              
        Herning Fremad 1-2 Viborg FF              
 
     
 
  Horsens FS    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Horsens FS 1-1 AaB              
        Horsens FS 1-1 AB              
        Horsens FS 1-1 B 1909              
        Horsens FS 2-3 B 1913              
        Horsens FS 2-2 Glostrup IC              
        Horsens FS 2-1 Herning Fremad              
        Horsens FS 2-4 IF Skjold Birkerød              
        Horsens FS 1-0 IK Skovbakken              
        Horsens FS 2-3 KB              
        Horsens FS 1-4 Kolding IF              
        Horsens FS 0-3 Randers SK Freja              
        Horsens FS 3-1 Roskilde BK              
        Horsens FS 0-2 Silkeborg IF              
        Horsens FS 1-2 Svendborg fB              
        Horsens FS 1-4 Viborg FF              
 
     
 
  IF Skjold Birkerød    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Skjold Birkerød 2-2 AaB              
        IF Skjold Birkerød 0-2 AB              
        IF Skjold Birkerød 1-2 B 1909              
        IF Skjold Birkerød 2-4 B 1913              
        IF Skjold Birkerød 2-1 Glostrup IC              
        IF Skjold Birkerød 1-3 Herning Fremad              
        IF Skjold Birkerød 3-0 Horsens FS              
        IF Skjold Birkerød 0-1 IK Skovbakken              
        IF Skjold Birkerød 1-2 KB              
        IF Skjold Birkerød 0-2 Kolding IF              
        IF Skjold Birkerød 1-1 Randers SK Freja              
        IF Skjold Birkerød 1-3 Roskilde BK              
        IF Skjold Birkerød 1-2 Silkeborg IF              
        IF Skjold Birkerød 0-2 Svendborg fB              
        IF Skjold Birkerød 1-0 Viborg FF              
 
     
 
  IK Skovbakken    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Skovbakken 2-0 AaB              
        IK Skovbakken 5-2 AB              
        IK Skovbakken 2-3 B 1909              
        IK Skovbakken 3-1 B 1913              
        IK Skovbakken 3-0 Glostrup IC              
        IK Skovbakken 0-4 Herning Fremad              
        IK Skovbakken 4-0 Horsens FS              
        IK Skovbakken 1-1 IF Skjold Birkerød              
        IK Skovbakken 1-3 KB              
        IK Skovbakken 2-3 Kolding IF              
        IK Skovbakken 0-3 Randers SK Freja              
        IK Skovbakken 2-4 Roskilde BK              
        IK Skovbakken 1-0 Silkeborg IF              
        IK Skovbakken 1-0 Svendborg fB              
        IK Skovbakken 1-2 Viborg FF              
 
     
 
  KB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        KB 4-1 AaB              
        KB 0-0 AB              
        KB 3-1 B 1909              
        KB 1-1 B 1913              
        KB 2-1 Glostrup IC              
        KB 3-0 Herning Fremad              
        KB 2-1 Horsens FS              
        KB 5-1 IF Skjold Birkerød              
        KB 1-0 IK Skovbakken              
        KB 3-0 Kolding IF              
        KB 3-2 Randers SK Freja              
        KB 5-2 Roskilde BK              
        KB 5-3 Silkeborg IF              
        KB 3-1 Svendborg fB              
        KB 2-1 Viborg FF              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 0-2 AaB              
        Kolding IF 2-1 AB              
        Kolding IF 3-2 B 1909              
        Kolding IF 0-2 B 1913              
        Kolding IF 1-0 Glostrup IC              
        Kolding IF 1-1 Herning Fremad              
        Kolding IF 1-1 Horsens FS              
        Kolding IF 2-0 IF Skjold Birkerød              
        Kolding IF 4-1 IK Skovbakken              
        Kolding IF 2-3 KB              
        Kolding IF 1-1 Randers SK Freja              
        Kolding IF 1-0 Roskilde BK              
        Kolding IF 4-0 Silkeborg IF              
        Kolding IF 2-1 Svendborg fB              
        Kolding IF 1-1 Viborg FF              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 4-2 AaB              
        Randers SK Freja 4-1 AB              
        Randers SK Freja 3-0 B 1909              
        Randers SK Freja 4-2 B 1913              
        Randers SK Freja 1-1 Glostrup IC              
        Randers SK Freja 2-1 Herning Fremad              
        Randers SK Freja 2-1 Horsens FS              
        Randers SK Freja 2-1 IF Skjold Birkerød              
        Randers SK Freja 3-1 IK Skovbakken              
        Randers SK Freja 4-3 KB              
        Randers SK Freja 1-1 Kolding IF              
        Randers SK Freja 2-2 Roskilde BK              
        Randers SK Freja 1-0 Silkeborg IF              
        Randers SK Freja 2-0 Svendborg fB              
        Randers SK Freja 1-3 Viborg FF              
 
     
 
  Roskilde BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Roskilde BK 1-1 AaB              
        Roskilde BK 2-1 AB              
        Roskilde BK 1-3 B 1909              
        Roskilde BK 0-4 B 1913              
        Roskilde BK 0-0 Glostrup IC              
        Roskilde BK 1-1 Herning Fremad              
        Roskilde BK 2-0 Horsens FS              
        Roskilde BK 0-0 IF Skjold Birkerød              
        Roskilde BK 1-2 IK Skovbakken              
        Roskilde BK 1-2 KB              
        Roskilde BK 1-0 Kolding IF              
        Roskilde BK 2-5 Randers SK Freja              
        Roskilde BK 1-0 Silkeborg IF              
        Roskilde BK 1-1 Svendborg fB              
        Roskilde BK 1-1 Viborg FF              
 
     
 
  Silkeborg IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Silkeborg IF 3-0 AaB              
        Silkeborg IF 4-1 AB              
        Silkeborg IF 1-1 B 1909              
        Silkeborg IF 1-2 B 1913              
        Silkeborg IF 4-0 Glostrup IC              
        Silkeborg IF 0-3 Herning Fremad              
        Silkeborg IF 2-0 Horsens FS              
        Silkeborg IF 3-0 IF Skjold Birkerød              
        Silkeborg IF 1-2 IK Skovbakken              
        Silkeborg IF 2-3 KB              
        Silkeborg IF 1-1 Kolding IF              
        Silkeborg IF 2-3 Randers SK Freja              
        Silkeborg IF 2-2 Roskilde BK              
        Silkeborg IF 2-2 Svendborg fB              
        Silkeborg IF 2-2 Viborg FF              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 2-2 AaB              
        Svendborg fB 0-0 AB              
        Svendborg fB 0-1 B 1909              
        Svendborg fB 1-1 B 1913              
        Svendborg fB 6-1 Glostrup IC              
        Svendborg fB 3-1 Herning Fremad              
        Svendborg fB 3-1 Horsens FS              
        Svendborg fB 0-0 IF Skjold Birkerød              
        Svendborg fB 3-1 IK Skovbakken              
        Svendborg fB 2-1 KB              
        Svendborg fB 0-2 Kolding IF              
        Svendborg fB 3-3 Randers SK Freja              
        Svendborg fB 0-3 Roskilde BK              
        Svendborg fB 1-0 Silkeborg IF              
        Svendborg fB 0-3 Viborg FF              
 
     
 
  Viborg FF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Viborg FF 1-1 AaB              
        Viborg FF 1-2 AB              
        Viborg FF 5-1 B 1909              
        Viborg FF 2-2 B 1913              
        Viborg FF 3-1 Glostrup IC              
        Viborg FF 1-1 Herning Fremad              
        Viborg FF 2-0 Horsens FS              
        Viborg FF 0-1 IF Skjold Birkerød              
        Viborg FF 1-2 IK Skovbakken              
        Viborg FF 1-4 KB              
        Viborg FF 0-0 Kolding IF              
        Viborg FF 0-2 Randers SK Freja              
        Viborg FF 2-0 Roskilde BK              
        Viborg FF 2-0 Silkeborg IF              
        Viborg FF 2-2 Svendborg fB