Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1994/95, 2. division øst, grundspil, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  BK Avarta    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        BK Avarta 0-2 Esbjerg fB              
        BK Avarta 1-1 Haderslev FK              
        BK Avarta 2-0 Helsingør IF              
        BK Avarta 2-1 Herlev IF              
        BK Avarta 2-3 HIK              
        BK Avarta 3-0 IF Skjold Birkerød              
        BK Avarta 3-3 Kastrup BK              
        BK Avarta 1-4 Køge BK              
        BK Avarta 2-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Esbjerg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Esbjerg fB 3-1 BK Avarta              
        Esbjerg fB 1-1 Haderslev FK              
        Esbjerg fB 3-1 Helsingør IF              
        Esbjerg fB 0-2 Herlev IF              
        Esbjerg fB 0-2 HIK              
        Esbjerg fB 2-2 IF Skjold Birkerød              
        Esbjerg fB 5-1 Kastrup BK              
        Esbjerg fB 1-1 Køge BK              
        Esbjerg fB 3-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Haderslev FK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Haderslev FK 3-2 BK Avarta              
        Haderslev FK 1-3 Esbjerg fB              
        Haderslev FK 5-3 Helsingør IF              
        Haderslev FK 1-4 Herlev IF              
        Haderslev FK 6-2 HIK              
        Haderslev FK 0-5 IF Skjold Birkerød              
        Haderslev FK 0-2 Kastrup BK              
        Haderslev FK 1-1 Køge BK              
        Haderslev FK 1-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Helsingør IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Helsingør IF 2-2 BK Avarta              
        Helsingør IF 0-4 Esbjerg fB              
        Helsingør IF 4-6 Haderslev FK              
        Helsingør IF 3-4 Herlev IF              
        Helsingør IF 2-0 HIK              
        Helsingør IF 6-2 IF Skjold Birkerød              
        Helsingør IF 3-0 Kastrup BK              
        Helsingør IF 2-5 Køge BK              
        Helsingør IF 2-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Herlev IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herlev IF 1-2 BK Avarta              
        Herlev IF 0-5 Esbjerg fB              
        Herlev IF 3-6 Haderslev FK              
        Herlev IF 3-1 Helsingør IF              
        Herlev IF 2-1 HIK              
        Herlev IF 1-1 IF Skjold Birkerød              
        Herlev IF 0-3 Kastrup BK              
        Herlev IF 2-4 Køge BK              
        Herlev IF 2-1 Vanløse IF              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 2-2 BK Avarta              
        HIK 2-4 Esbjerg fB              
        HIK 3-1 Haderslev FK              
        HIK 1-0 Helsingør IF              
        HIK 2-0 Herlev IF              
        HIK 0-3 IF Skjold Birkerød              
        HIK 1-2 Kastrup BK              
        HIK 1-4 Køge BK              
        HIK 5-0 Vanløse IF              
 
     
 
  IF Skjold Birkerød    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF Skjold Birkerød 1-3 BK Avarta              
        IF Skjold Birkerød 1-3 Esbjerg fB              
        IF Skjold Birkerød 2-1 Haderslev FK              
        IF Skjold Birkerød 3-1 Helsingør IF              
        IF Skjold Birkerød 2-2 Herlev IF              
        IF Skjold Birkerød 1-2 HIK              
        IF Skjold Birkerød 2-0 Kastrup BK              
        IF Skjold Birkerød 0-2 Køge BK              
        IF Skjold Birkerød 3-0 Vanløse IF              
 
     
 
  Kastrup BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kastrup BK 1-3 BK Avarta              
        Kastrup BK 1-3 Esbjerg fB              
        Kastrup BK 5-1 Haderslev FK              
        Kastrup BK 0-4 Helsingør IF              
        Kastrup BK 2-0 Herlev IF              
        Kastrup BK 2-5 HIK              
        Kastrup BK 1-4 IF Skjold Birkerød              
        Kastrup BK 2-3 Køge BK              
        Kastrup BK 4-2 Vanløse IF              
 
     
 
  Køge BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Køge BK 2-1 BK Avarta              
        Køge BK 1-2 Esbjerg fB              
        Køge BK 3-2 Haderslev FK              
        Køge BK 2-3 Helsingør IF              
        Køge BK 1-1 Herlev IF              
        Køge BK 2-1 HIK              
        Køge BK 1-0 IF Skjold Birkerød              
        Køge BK 2-1 Kastrup BK              
        Køge BK 3-1 Vanløse IF              
 
     
 
  Vanløse IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vanløse IF 1-1 BK Avarta              
        Vanløse IF 0-5 Esbjerg fB              
        Vanløse IF 0-5 Haderslev FK              
        Vanløse IF 2-2 Helsingør IF              
        Vanløse IF 0-2 Herlev IF              
        Vanløse IF 1-0 HIK              
        Vanløse IF 1-4 IF Skjold Birkerød              
        Vanløse IF 1-2 Kastrup BK              
        Vanløse IF 1-7 Køge BK