Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 1994/95, 2. division vest, grundspil, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  B 1913    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1913 4-2 FC Fredericia              
        B 1913 0-1 Herning Fremad              
        B 1913 4-0 IF 32 Glostrup              
        B 1913 1-2 IK Chang              
        B 1913 3-1 Nørre Aaby IK              
        B 1913 0-0 Nørresundby BK              
        B 1913 0-2 Randers SK Freja              
        B 1913 1-2 Svendborg fB              
        B 1913 4-3 Varde IF              
 
     
 
  FC Fredericia    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Fredericia 1-0 B 1913              
        FC Fredericia 2-3 Herning Fremad              
        FC Fredericia 1-2 IF 32 Glostrup              
        FC Fredericia 1-0 IK Chang              
        FC Fredericia 3-1 Nørre Aaby IK              
        FC Fredericia 1-1 Nørresundby BK              
        FC Fredericia 3-2 Randers SK Freja              
        FC Fredericia 1-2 Svendborg fB              
        FC Fredericia 4-1 Varde IF              
 
     
 
  Herning Fremad    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Herning Fremad 2-2 B 1913              
        Herning Fremad 1-1 FC Fredericia              
        Herning Fremad 2-0 IF 32 Glostrup              
        Herning Fremad 4-2 IK Chang              
        Herning Fremad 2-1 Nørre Aaby IK              
        Herning Fremad 6-2 Nørresundby BK              
        Herning Fremad 0-0 Randers SK Freja              
        Herning Fremad 1-0 Svendborg fB              
        Herning Fremad 2-2 Varde IF              
 
     
 
  IF 32 Glostrup    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IF 32 Glostrup 1-1 B 1913              
        IF 32 Glostrup 0-3 FC Fredericia              
        IF 32 Glostrup 3-3 Herning Fremad              
        IF 32 Glostrup 3-3 IK Chang              
        IF 32 Glostrup 4-0 Nørre Aaby IK              
        IF 32 Glostrup 3-0 Nørresundby BK              
        IF 32 Glostrup 1-1 Randers SK Freja              
        IF 32 Glostrup 2-2 Svendborg fB              
        IF 32 Glostrup 2-1 Varde IF              
 
     
 
  IK Chang    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Chang 2-1 B 1913              
        IK Chang 4-0 FC Fredericia              
        IK Chang 0-2 Herning Fremad              
        IK Chang 0-4 IF 32 Glostrup              
        IK Chang 2-2 Nørre Aaby IK              
        IK Chang 1-3 Nørresundby BK              
        IK Chang 1-2 Randers SK Freja              
        IK Chang 1-2 Svendborg fB              
        IK Chang 5-1 Varde IF              
 
     
 
  Nørre Aaby IK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nørre Aaby IK 1-1 B 1913              
        Nørre Aaby IK 0-2 FC Fredericia              
        Nørre Aaby IK 1-1 Herning Fremad              
        Nørre Aaby IK 1-1 IF 32 Glostrup              
        Nørre Aaby IK 3-1 IK Chang              
        Nørre Aaby IK 4-1 Nørresundby BK              
        Nørre Aaby IK 0-3 Randers SK Freja              
        Nørre Aaby IK 1-1 Svendborg fB              
        Nørre Aaby IK 2-2 Varde IF              
 
     
 
  Nørresundby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nørresundby BK 1-2 B 1913              
        Nørresundby BK 0-4 FC Fredericia              
        Nørresundby BK 0-1 Herning Fremad              
        Nørresundby BK 0-1 IF 32 Glostrup              
        Nørresundby BK 1-0 IK Chang              
        Nørresundby BK 1-3 Nørre Aaby IK              
        Nørresundby BK 2-2 Randers SK Freja              
        Nørresundby BK 1-3 Svendborg fB              
        Nørresundby BK 1-1 Varde IF              
 
     
 
  Randers SK Freja    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Randers SK Freja 3-1 B 1913              
        Randers SK Freja 1-3 FC Fredericia              
        Randers SK Freja 1-0 Herning Fremad              
        Randers SK Freja 3-1 IF 32 Glostrup              
        Randers SK Freja 3-0 IK Chang              
        Randers SK Freja 2-2 Nørre Aaby IK              
        Randers SK Freja 0-2 Nørresundby BK              
        Randers SK Freja 2-1 Svendborg fB              
        Randers SK Freja 6-1 Varde IF              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 4-0 B 1913              
        Svendborg fB 4-0 FC Fredericia              
        Svendborg fB 2-0 Herning Fremad              
        Svendborg fB 2-0 IF 32 Glostrup              
        Svendborg fB 3-1 IK Chang              
        Svendborg fB 1-2 Nørre Aaby IK              
        Svendborg fB 1-2 Nørresundby BK              
        Svendborg fB 3-0 Randers SK Freja              
        Svendborg fB 5-0 Varde IF              
 
     
 
  Varde IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Varde IF 1-2 B 1913              
        Varde IF 1-1 FC Fredericia              
        Varde IF 0-1 Herning Fremad              
        Varde IF 1-3 IF 32 Glostrup              
        Varde IF 0-3 IK Chang              
        Varde IF 1-4 Nørre Aaby IK              
        Varde IF 1-1 Nørresundby BK              
        Varde IF 1-0 Randers SK Freja              
        Varde IF 0-3 Svendborg fB