Husk mig Ikke oprettet? Klik her  
  AC Horsens   AGF   Brøndby IF   Esbjerg fB   FC København   FC Midtjylland   FC Nordsjælland   Hobro IK   Lyngby BK   OB   Randers FC   Silkeborg IF   SønderjyskE   AaB  
                 
Information om cookies   Besøg os på Facebook   Følg os på Twitter   Gå til vores nyhedsfeed  
 
 
 
  Danmarksturneringen 2000/01, 2. division, resultater Se stillingen  
 
 
 
 
 
 
 
     
  Det kræver login at se alle detaljer for historiske kampe bortset fra Superligaen på danskfodbold.com, hvorfor felterne for dato, tilskuere, stadion og dommer er tomme i denne oversigt.  
     
 
 
 
  B 1909    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        B 1909 0-2 Dalum IF              
        B 1909 1-3 FC Fredericia              
        B 1909 4-0 Frederikshavn fI              
        B 1909 0-1 Glostrup FK              
        B 1909 3-1 HIK              
        B 1909 1-3 Hjørring IF              
        B 1909 3-0 Holbæk B&IF              
        B 1909 3-1 Holstebro BK              
        B 1909 3-2 IK Chang              
        B 1909 3-2 Kolding IF              
        B 1909 2-1 Korup IF              
        B 1909 1-0 Næstved BK              
        B 1909 4-2 Nørresundby BK              
        B 1909 1-1 Svendborg fB              
        B 1909 5-3 Vorup FB              
 
     
 
  Dalum IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Dalum IF 0-4 B 1909              
        Dalum IF 4-2 FC Fredericia              
        Dalum IF 4-1 Frederikshavn fI              
        Dalum IF 1-0 Glostrup FK              
        Dalum IF 2-2 HIK              
        Dalum IF 0-1 Hjørring IF              
        Dalum IF 1-2 Holbæk B&IF              
        Dalum IF 2-1 Holstebro BK              
        Dalum IF 1-3 IK Chang              
        Dalum IF 2-1 Kolding IF              
        Dalum IF 1-0 Korup IF              
        Dalum IF 1-3 Næstved BK              
        Dalum IF 6-1 Nørresundby BK              
        Dalum IF 1-0 Svendborg fB              
        Dalum IF 3-1 Vorup FB              
 
     
 
  FC Fredericia    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        FC Fredericia 1-0 B 1909              
        FC Fredericia 4-2 Dalum IF              
        FC Fredericia 5-0 Frederikshavn fI              
        FC Fredericia 1-2 Glostrup FK              
        FC Fredericia 4-1 HIK              
        FC Fredericia 2-0 Hjørring IF              
        FC Fredericia 3-2 Holbæk B&IF              
        FC Fredericia 2-1 Holstebro BK              
        FC Fredericia 3-3 IK Chang              
        FC Fredericia 0-1 Kolding IF              
        FC Fredericia 3-1 Korup IF              
        FC Fredericia 3-1 Næstved BK              
        FC Fredericia 3-0 Nørresundby BK              
        FC Fredericia 2-0 Svendborg fB              
        FC Fredericia 1-0 Vorup FB              
 
     
 
  Frederikshavn fI    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Frederikshavn fI 3-4 B 1909              
        Frederikshavn fI 0-3 Dalum IF              
        Frederikshavn fI 2-2 FC Fredericia              
        Frederikshavn fI 4-1 Glostrup FK              
        Frederikshavn fI 2-4 HIK              
        Frederikshavn fI 1-0 Hjørring IF              
        Frederikshavn fI 2-2 Holbæk B&IF              
        Frederikshavn fI 2-5 Holstebro BK              
        Frederikshavn fI 1-3 IK Chang              
        Frederikshavn fI 0-1 Kolding IF              
        Frederikshavn fI 1-1 Korup IF              
        Frederikshavn fI 2-4 Næstved BK              
        Frederikshavn fI 0-3 Nørresundby BK              
        Frederikshavn fI 2-2 Svendborg fB              
        Frederikshavn fI 3-2 Vorup FB              
 
     
 
  Glostrup FK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Glostrup FK 3-1 B 1909              
        Glostrup FK 2-4 Dalum IF              
        Glostrup FK 1-2 FC Fredericia              
        Glostrup FK 4-1 Frederikshavn fI              
        Glostrup FK 3-3 HIK              
        Glostrup FK 0-2 Hjørring IF              
        Glostrup FK 3-0 Holbæk B&IF              
        Glostrup FK 0-4 Holstebro BK              
        Glostrup FK 0-5 IK Chang              
        Glostrup FK 1-2 Kolding IF              
        Glostrup FK 0-2 Korup IF              
        Glostrup FK 3-1 Næstved BK              
        Glostrup FK 0-0 Nørresundby BK              
        Glostrup FK 4-1 Svendborg fB              
        Glostrup FK 3-0 Vorup FB              
 
     
 
  HIK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        HIK 0-1 B 1909              
        HIK 0-1 Dalum IF              
        HIK 1-0 FC Fredericia              
        HIK 5-1 Frederikshavn fI              
        HIK 4-1 Glostrup FK              
        HIK 1-2 Hjørring IF              
        HIK 1-1 Holbæk B&IF              
        HIK 1-0 Holstebro BK              
        HIK 3-0 IK Chang              
        HIK 3-1 Kolding IF              
        HIK 1-0 Korup IF              
        HIK 2-1 Næstved BK              
        HIK 1-2 Nørresundby BK              
        HIK 3-0 Svendborg fB              
        HIK 3-3 Vorup FB              
 
     
 
  Hjørring IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Hjørring IF 1-3 B 1909              
        Hjørring IF 0-1 Dalum IF              
        Hjørring IF 3-4 FC Fredericia              
        Hjørring IF 3-0 Frederikshavn fI              
        Hjørring IF 2-3 Glostrup FK              
        Hjørring IF 1-3 HIK              
        Hjørring IF 2-0 Holbæk B&IF              
        Hjørring IF 0-0 Holstebro BK              
        Hjørring IF 1-2 IK Chang              
        Hjørring IF 0-2 Kolding IF              
        Hjørring IF 1-1 Korup IF              
        Hjørring IF 2-1 Næstved BK              
        Hjørring IF 2-1 Nørresundby BK              
        Hjørring IF 0-3 Svendborg fB              
        Hjørring IF 6-0 Vorup FB              
 
     
 
  Holbæk B&IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holbæk B&IF 1-3 B 1909              
        Holbæk B&IF 0-2 Dalum IF              
        Holbæk B&IF 2-1 FC Fredericia              
        Holbæk B&IF 3-2 Frederikshavn fI              
        Holbæk B&IF 4-4 Glostrup FK              
        Holbæk B&IF 2-1 HIK              
        Holbæk B&IF 1-2 Hjørring IF              
        Holbæk B&IF 2-3 Holstebro BK              
        Holbæk B&IF 3-0 IK Chang              
        Holbæk B&IF 1-3 Kolding IF              
        Holbæk B&IF 1-3 Korup IF              
        Holbæk B&IF 1-3 Næstved BK              
        Holbæk B&IF 1-0 Nørresundby BK              
        Holbæk B&IF 2-1 Svendborg fB              
        Holbæk B&IF 1-1 Vorup FB              
 
     
 
  Holstebro BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Holstebro BK 0-1 B 1909              
        Holstebro BK 1-3 Dalum IF              
        Holstebro BK 0-8 FC Fredericia              
        Holstebro BK 2-0 Frederikshavn fI              
        Holstebro BK 1-1 Glostrup FK              
        Holstebro BK 0-1 HIK              
        Holstebro BK 0-1 Hjørring IF              
        Holstebro BK 1-0 Holbæk B&IF              
        Holstebro BK 2-2 IK Chang              
        Holstebro BK 0-0 Kolding IF              
        Holstebro BK 3-2 Korup IF              
        Holstebro BK 0-1 Næstved BK              
        Holstebro BK 2-4 Nørresundby BK              
        Holstebro BK 6-0 Svendborg fB              
        Holstebro BK 3-3 Vorup FB              
 
     
 
  IK Chang    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        IK Chang 2-1 B 1909              
        IK Chang 2-1 Dalum IF              
        IK Chang 4-0 FC Fredericia              
        IK Chang 3-2 Frederikshavn fI              
        IK Chang 1-0 Glostrup FK              
        IK Chang 2-1 HIK              
        IK Chang 1-0 Hjørring IF              
        IK Chang 3-1 Holbæk B&IF              
        IK Chang 5-1 Holstebro BK              
        IK Chang 0-0 Kolding IF              
        IK Chang 1-2 Korup IF              
        IK Chang 3-3 Næstved BK              
        IK Chang 1-2 Nørresundby BK              
        IK Chang 2-3 Svendborg fB              
        IK Chang 4-1 Vorup FB              
 
     
 
  Kolding IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Kolding IF 4-2 B 1909              
        Kolding IF 1-1 Dalum IF              
        Kolding IF 2-1 FC Fredericia              
        Kolding IF 2-1 Frederikshavn fI              
        Kolding IF 3-2 Glostrup FK              
        Kolding IF 1-1 HIK              
        Kolding IF 3-2 Hjørring IF              
        Kolding IF 3-1 Holbæk B&IF              
        Kolding IF 1-0 Holstebro BK              
        Kolding IF 4-2 IK Chang              
        Kolding IF 0-4 Korup IF              
        Kolding IF 4-1 Næstved BK              
        Kolding IF 2-0 Nørresundby BK              
        Kolding IF 2-1 Svendborg fB              
        Kolding IF 7-2 Vorup FB              
 
     
 
  Korup IF    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Korup IF 1-2 B 1909              
        Korup IF 1-0 Dalum IF              
        Korup IF 1-2 FC Fredericia              
        Korup IF 4-1 Frederikshavn fI              
        Korup IF 2-2 Glostrup FK              
        Korup IF 0-2 HIK              
        Korup IF 0-0 Hjørring IF              
        Korup IF 3-1 Holbæk B&IF              
        Korup IF 1-3 Holstebro BK              
        Korup IF 0-2 IK Chang              
        Korup IF 0-2 Kolding IF              
        Korup IF 1-3 Næstved BK              
        Korup IF 0-0 Nørresundby BK              
        Korup IF 1-1 Svendborg fB              
        Korup IF 3-1 Vorup FB              
 
     
 
  Næstved BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Næstved BK 0-3 B 1909              
        Næstved BK 3-0 Dalum IF              
        Næstved BK 2-3 FC Fredericia              
        Næstved BK 4-2 Frederikshavn fI              
        Næstved BK 3-1 Glostrup FK              
        Næstved BK 3-4 HIK              
        Næstved BK 4-0 Hjørring IF              
        Næstved BK 3-6 Holbæk B&IF              
        Næstved BK 2-3 Holstebro BK              
        Næstved BK 2-2 IK Chang              
        Næstved BK 0-1 Kolding IF              
        Næstved BK 2-1 Korup IF              
        Næstved BK 2-2 Nørresundby BK              
        Næstved BK 4-1 Svendborg fB              
        Næstved BK 5-1 Vorup FB              
 
     
 
  Nørresundby BK    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Nørresundby BK 0-2 B 1909              
        Nørresundby BK 0-1 Dalum IF              
        Nørresundby BK 0-0 FC Fredericia              
        Nørresundby BK 1-0 Frederikshavn fI              
        Nørresundby BK 1-3 Glostrup FK              
        Nørresundby BK 3-1 HIK              
        Nørresundby BK 0-2 Hjørring IF              
        Nørresundby BK 1-0 Holbæk B&IF              
        Nørresundby BK 0-0 Holstebro BK              
        Nørresundby BK 1-3 IK Chang              
        Nørresundby BK 0-3 Kolding IF              
        Nørresundby BK 2-1 Korup IF              
        Nørresundby BK 1-1 Næstved BK              
        Nørresundby BK 1-0 Svendborg fB              
        Nørresundby BK 1-2 Vorup FB              
 
     
 
  Svendborg fB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Svendborg fB 3-0 B 1909              
        Svendborg fB 0-1 Dalum IF              
        Svendborg fB 1-4 FC Fredericia              
        Svendborg fB 5-0 Frederikshavn fI              
        Svendborg fB 2-2 Glostrup FK              
        Svendborg fB 2-2 HIK              
        Svendborg fB 0-0 Hjørring IF              
        Svendborg fB 1-0 Holbæk B&IF              
        Svendborg fB 0-1 Holstebro BK              
        Svendborg fB 2-1 IK Chang              
        Svendborg fB 1-0 Kolding IF              
        Svendborg fB 0-4 Korup IF              
        Svendborg fB 3-2 Næstved BK              
        Svendborg fB 1-0 Nørresundby BK              
        Svendborg fB 3-0 Vorup FB              
 
     
 
  Vorup FB    
  Dato     Hjemmehold Resultat Udehold   Tilsk.   Dommer   Stadion  
        Vorup FB 2-0 B 1909              
        Vorup FB 3-2 Dalum IF              
        Vorup FB 1-4 FC Fredericia              
        Vorup FB 3-0 Frederikshavn fI              
        Vorup FB 2-0 Glostrup FK              
        Vorup FB 1-0 HIK              
        Vorup FB 2-3 Hjørring IF              
        Vorup FB 1-1 Holbæk B&IF              
        Vorup FB 1-2 Holstebro BK              
        Vorup FB 0-5 IK Chang              
        Vorup FB 1-1 Kolding IF              
        Vorup FB 0-0 Korup IF              
        Vorup FB 5-2 Næstved BK              
        Vorup FB 1-0 Nørresundby BK              
        Vorup FB 3-2 Svendborg fB